Şeker Bayramı Vizesiz Beyrut Turu 14-17 Haziran 2018

Anasayfa » Şeker Bayramı Turları » Şeker Bayramı Vizesiz Beyrut Turu 14-17 Haziran 2018
share on facebook  tweet  share on google  print  

Şeker Bayramı Vizesiz Beyrut Turu 14-17 Haziran 2018

"Şeker Bayramı Turları" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Şeker

ŞEKER BAYRAMI VİZESİZ BEYRUT TURU

                      

   BEYRUT TURU

VİZESİZ

TÜRK HAVA YOLLARI TARİFELİ SEFERİ İLE

14-17 HAZİRAN 2018

3 GECE / 4 GÜN  

                                  

Tur Tarihleri : 14-17 HAZİRAN 2018 Tur süresi :  4 gün -3 gece

 UÇUŞ DETAYLARI :

14 Haziran 2018 İst -Beyrut kalkış ve iniş saatleri 12:25- 14:10
 17 Haziran 2018 Beyrut -İst Kalkış ve iniş saatleri 15:45 -19:00 +1 
*** Uçuş detaylarında değişiklik olabilir.

 

 

GEZİLECEK YERLER :

Roma İmparatoru Constantin’in 4.yy da Hıristiyanlığı kabulüne kadar olan dönemde Altın dönemini yaşayarak imparatorluğun gücünü ve ihtişamını göstermek adına başkent Roma’dan sonra inşa ettiği en büyük çok tanrılı dini merkezi olarak bilinen Baalbeck’i göreceğiz. Lübnan dağlarının eteklerinde, Köpek Nehrinin ve vadisinin kenarında yer alan Jeita mağaraları ziyaret edeceğiz. doğal mağaralarda yer alan şarap mahzenleri ile ünlü Ksara şatosuna göreceğiz.   

TUR PROGRAMI

  

01.GÜN/ : İSTANBUL -BEYRUT / 14 HAZİRAN 2018 PERŞEMBE

 

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali THY kontuarında saat 10:30'da buluşma. Check-in ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları'nın TK824 tarifeli seferi ile saat 13:25'de Beyrut’a hareket. 14:15'te Beyrut'a varış. Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından havalimanından hareketle panoramik Beyrut turumuza başlıyoruz. Aracımızla yapacağımız kısa bir gezinti sonrası ilk durağımız Beyrut'un simgelerinden Güvercin Kayalıkları olacak. Burada vereceğimiz kısa fotoğraf molasının ardından, birbirinden şık kafeler, restoranlar ve ünlü markalar ile Paris sokaklarını hatırlatan Solidere'e gidiyoruz. Bu bölgede inşa, onarım, düzenleme ve güzelleştirme çalışmalarını üstlenen firma olan Solidere bu bölgeye güncel ismini verirken aynı zamanda çalışmalar esnasında Roma dönemine ait çeşitli eserler bulmuş ve günümüzde modern şehir yapısı içerisinde bunları ziyarete açmıştır. Aracımızdan inerek ve yürüyerek gezeceğimiz bu bölgede, saat kulesi ile meşhur Nejmeh Meydanı, meydanda yer alan tarihi Ortodoks Kilisesi, tarihi Roma Hamamı kalıntıları, Osmanlı döneminde kışla olarak inşa edilen ve günümüzde Başbakanlık ve Parlamento olarak kullanılan binaları, Birleşmiş Milletler Binası, Lübnan’ın yeniden yapılanmasında önemli rol oynayan eski başbakan Refik Hariri’nin mezarı ve Mohamed El-Amin camisi göreceğimiz yerlerin başında yer alıyor. Turumuzun bitiminde verilecek serbest zamanın ardından otelimize transfer.  Geceleme otelimizde.

 

 

02.GÜN/ : BEYRUT / 30 ARALIK 2016 CUMARTESİ

 Sabah kahvaltısı sonrası dileyen misafirlerimiz esktra düzenlenecek olan  yemekli Jeita-Harissa-Byblos turuna katılabilirler. Beyrut’a yaklaşık 30 dakika mesafede (20 km) Lübnan dağlarının eteklerinde, Köpek Nehrinin ve vadisinin kenarında yer alan Jeita mağaralarına doğru hareket. Karstik oluşumlar ile şekillenmiş Jeita da, yukarı ve aşağı olmak üzere 2 adet mağara bulunmaktadır. Ziyaretimize araç park alanından yukarı mağaraya teleferik çıkışı ile başlıyoruz. Yukarı mağara 1958 yılında keşfedilmiş olup 2200m uzunluğa sahiptir ve bunun 750m lik bölümü yürüyüş yolu ile ziyaretçilere açıktır. Aşağı mağara ise tarih öncesi dönemlerde insanları barındırmış olmasına karşın yeniden keşfedilmesi 1836 yılına dayanır. Aşağı mağara içindeki gezi elektrik motorlu tekneler ile yapılmaktadır. Mağaralardan geri aşağıya yürüyerek veya mini tren ile inerek aracımızla Harissa’ya hareket. Yaklaşık 15-20 dakikalık yolculuk ile aracımız Beyrut’un komşusu sayfiye şehri Jounie’ye varacak. Havanın müsait ligine göre 2 farklı teleferik ile yaklaşık 650m yüksekte yer alan Harissa’ya çıkış. Tepede 1908 yılında küçük bir kilise üzerine monte edilen 15 ton ağırlığındaki Meryem Ana heykeli bizleri karşılayacak. Heykelin arkasında yer alan büyük katedral ise dışarıdan sedir ağacı, içeriden Fenike gemisi görüntüsü veren ve yarışma sonucu seçilen mimarisi ile etkileyicidir. Tepeden inişimiz aracımızla tekrar Jounie’ye olacaktır. Buradan yaklaşık 20 dakikalık (18 km) bir yolculuk ile deniz kıyısında yer alan antik Finike liman şehri Byblos’a varış. Şehrin tarihçesi kesin olarak bilinmemekle birlikte 7000 yıl öncesine kadar uzanmakta olduğu bilim adamlarınca tahmin edilmektedir. Büyük bir ticaret limanı olan Byblos zamanında antik Mısır ile gelişmiş olan ticari ve kültürel ilişkileri sebebi ile bölgede papirüs ticaretine hâkim bir kent idi. Bu sebeple de şehre Yunanca da Papirüs anlamına gelen Byblos adını da yine Yunanlılar vermiştir. Bugünkü modern Latin, Arap ve Yunan alfabesinin temeli olan ilk lineer alfabeyi de bulanlar Finikeliler olmuştur ve alfabe ile ilgili en eski eser Byblos da bulunmuştur. Turumuzun bitiminde otele transfer. Geceleme otelimizde. Jeita-Harissa-Byblos turu 110 USD (öğle yemekli)

 

 

03.GÜN/ : BEYRUT / 31 ARALIK 2017 PAZAR

 Sabah kahvaltısı sonrası dileyen misafirlerimiz esktra düzenlenecek olan  yemekli Baalbeck-Anjar-Ksara Şarap Tadım turuna katılabilirler. Beyrut’a yaklaşık 2 saatlik mesafede(90 km), Lübnan Dağları'nın arkasındaki Bekaa Vadisi üzerinde yer alan ve tarihçesi 9000 yıl öncesine dayanan Baalbeck şehrine hareket. Heliopolis olarak da bilinen Baalbeck, Roma İmparatoru Constantin’in 4.yy da Hıristiyanlığı kabulüne kadar olan dönemde Altın dönemini yaşayarak imparatorluğun gücünü ve ihtişamını göstermek adına başkent Roma’dan sonra inşa ettiği en büyük çok tanrılı dini merkezdir. İçerisinde Venüs, Jüpiter ve Bacchus adına adanmış 3 tapınak bulunur. Bacchus tapınağı dünyada günümüze kadar en iyi korunmuş Roma tapınağıdır. Jüpiter Tapınağı ne yazık ki zaman içerisinde harap olmuş ve toplam Corinthian tarzı 54 sütun üzerine kurulmuş olan tapınaktan günümüze kadar sadece 6 tane sütunu ayakta kalmıştır. Tapınağın 8 adet sütunu ise Bizans İmparatoru Justinian’ın emri ile 532-537 yılları arasında inşası tamamlanan İstanbul’daki Ayasofya Kilisesinin yapımında kullanılmıştır. Şehirde ilk arkeolojik kazılar 1898 yılında Osmanlının izni ile Alman Kayzeri 2. Wilhem zamanında başlamıştır. Burada yapacağımız gezimiz sonrasında doğal mağaralarda yer alan şarap mahzenleri ile ünlü Ksara şatosuna geçeceğiz. Günümüzde hala kullanımda olan mağaraları gezdikten sonra 1857 yılından beri ürettikleri şaraplardan tatma ve satın alma imkânımız olacak. Bekaa Vadisi üzerindeki yolculuğumuzu sürdürerek Anjar kasabasına hareket. Günümüzde Ermeni diasporasının yoğun olarak yaşadığı bu kasabada, 8.yy da Emevi halifesi Al-Walid ibn Abdel Malek tarafından yaptırılan ve günümüz Lübnan topraklarında bulunan yegâne Emevi eseri olan antik şehri gezeceğiz. Merkezi Şam olan Emeviler, bu şehri yazlık saray ve ticaret merkezi olarak kurmuşlardır. Şehir tüm ülkede sahilde yer almayan tek ticaret şehri olmakla beraber, doğu-batı ve kuzey-güney yönlerinde merkezi bir konumdadır. Anjaar’ı ziyaretimiz sonrasında Beyrut’a dönüş. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek yemekli ve limitsiz içecekli Lübnan Gecesi'ne katılabilirler. Geleneksel Lübnan lezzetlerini tadacağımız ve Arap tarzı eğlence hayatına şahit olacağımız gece için Jounieh bölgesinde bulunan restoranımıza hareket. Gecenin sonunda geç saatlerde otelimize transfer. Geceleme otelimizde. Baalbeck-Anjar-Ksara turu : 100 USD (öğle yemekli)

 

 

 

04.GÜN/ : BEYRUT-İSTANBUL / 01 OCAK 2018 PAZARTESİ

 Sabah uyandırma, odaların boşaltılması ve kahvaltının ardından havalimanı transfer saatine kadar serbest zaman. Rehberimizin bildirdiği saatte toplanma ve Beyrut Havalimanı'na transfer. Bilet, pasaport ve bagaj işlemlerimizin ardından Türk Hava Yolları'nın TK825 tarifeli seferi ile saat 15:45'de İstanbul'a hareket. Saat 19:00'da varış ve turumuzun sonu.

 

****** Ekstra turlar minimum 20  kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir*****

 

 

OTELLER :

  

 

4* Coral Beirut Al Hamra Hotelt vb. – Standart Oda, kahvaltı dahil konaklama https://www.hmhhotelgroup.com/coral/lebanon/beirut/coralbeirutalhamra?utm_source=Google&utm_medium=Local 

FİYATLAR : 

 

 

 

TUR ÜCRETİ :

 

Tur fiyatı 

2 ve 3 kişilik odada kişibaşı 

0-02 yaş 03-11 yaş Tek Kişilik Oda (sngl)

Tur fiyatı (Tek çekim ve 3-6 taksit)

Peşin fiyatına tek çekim veya taksitli Peşin fiyatına tek çekim veya taksitli Peşin fiyatına tek çekim veya taksitli Peşin fiyatına tek çekim veya taksitli

Nakit Banka Havale/Eft/Ofiste ödeme

599 DOLAR 120 DOLAR 579 Dolar 799 dolar
 
 

Belirtilen Fiyat 2 veya 3 Kişilik Odada Kişibaşı Fiyatıdır.  

  

 

VİZE HAKKINDA :

T.C. vatandaşlarına Beyrutta vize uygulaması yoktur. Geziye katılabilmek için, seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Pasaportlarda her hangi bir tahribat (yırtık, kopmuş sayfa, imzasız olma vb.) olması durumunda gümrük girişlerinde pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. Türk vatandaşı olmayan misafirlerimizin ilgili konsolosluklara danışmaları gerekmektedir. 


Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ —

 • Türk  Havayolları Tarifeli seferi ile Istanbul - Beyrut gidiş – dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Havalimanı vergileri
 • Belirtilen otellerde 3 gece konaklamalar
 • Sabah kahvaltıları 
 • Beyrut panoramik şehir turu
 • Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler,
 • Türkçe Rehberlik hizmeti     

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ   

 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli —(15.-TL)
 • Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar,  
 • Ekstra turlar
 • Ek bagaj ücreti
 • Seyahat sigortası

 

REZERVASYON ve ÖDEME DETAYLARI:

Peşin ödeme için ofisimize gelebilir, banka hesaplarımıza havale yapabilirsiniz. Kredi kartıyla peşin yada  taksitli ödeme yapmak isterseniz  ofisimize gelip kartınızdan çekim yaptırabilirsiniz,Mail order formumuzu doldurup bize  fakslamak suretiylede ofise gelmeden kredi kartınız ile ödeme yapabilirsiniz.  

   

 

Kaynak : şeker bayramı beyrut turu, turları
Tür : Diğer Tarih : 14.06.2018
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]
Bilgilendirme icin
MAIL LISTE KAYIT OLUN
E-posta: