Kars Sarıkamış Çıldır Gölü Turu GRUPLARA YAPILIR

Anasayfa » Doğu Anadolu Turları » Kars Sarıkamış Çıldır Gölü Turu GRUPLARA YAPILIR
share on facebook  tweet  share on google  print  

Kars Sarıkamış Çıldır Gölü Turu GRUPLARA YAPILIR

"Doğu Anadolu Turları" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Kars

KARS -SARIKAMIŞ KAYAK MERKEZİ-ÇILDIR GÖLÜ ATLI KIZAK KEYFİ -ANİ HARABELERİ -ANADOLU KARDELENLERİ -MALAKANLAR TURU (3 GÜN-2 GECE)

Tur Tarihleri:  GRUPLARA YAPILIR.

HER İLDEN KATILIMA AÇIK TUR. GRUBUNU OLUŞTUR. SENDE KARS SARIKAMIŞ ÇILDIR GEZ. 

GEZİLECEK YERLER

Kars, Alman Evi, Melekli Ev( Aksu Konağı ), Kars Kalesi, Malakanlar Değirmeni, Vali Konağı, Hekim Evi (Opera Binası), PTT Binası, Fethiye Camii (Alexander Nevski Kilisesi), Oniki Havari Kilisesi, Hamamları, Defterdarlık, Konservatuarı, Çıldır Gölü, Atlı Kızak Keyfi, Ani Harabeleri, Katedral, Surp Kirkor, Surp Pirgiç (keveli kilise) ve Selçuklu eserlerinden Menücehr Cami, Ebul Muhammeran Cami, Sultan Sarayı, Katarina Av Köşkü

Ayrıca 12-14-25 kişilik gruplara yapılır. (OCAK -ŞUBAT-MART AYLARI) Yapılabilir.

TUR PROGRAMI

Buluşma yeri olan Erzurum havaalanında,  Rehberimiz sizi karşılayıp asagidaki programa göre tur programı uygulanacaktır. Turumuza uçak bileti dahil değildir. İstanbul dışından katılımcılara da açıktır. 

1.GÜN: İSTANBUL ve HER İLDEN KATILIMA AÇIK - ERZURUM -ÇİFTE MİNARALİ MEDRESE -ÜÇ KÜMBETLER -ERZURUM KALESİ -TAŞHAN -SARIKAMIŞ -KATERİNA AV KÖŞKÜ -SARIKAMIŞ KÜLTÜR EVİ -FETHİYE CAMİİ -RUS MİMARİLER             

Siz saygıdeğer misafirlerimizi Erzurum Havalimanında Rehberimizle karşılıyoruz. Otobüsle gelenler otogardan ve Havaalanından karşılananlar sonrasında eşyalarımızı aracımıza yerleştirdik den sonra Günün destinasyonu hakkında bilgileri alıyor, Erzurum Evlerinde sabah kahvaltımızı alıyoruz. Kahvaltı sonrasında Çifte Minareli Medrese, Üç Kümbetler, Erzurum Kalesi ve Saat Kulesini panoramik olarak görüyor, Ulu Camii gezisinin ardından Taşhan’da Oltu taşı hakkında bilgileri alıyoruz. Taşhan’dan ayrılıyor, Sarıkamış’a doğru hareket ediyoruz. Doğu Anadolu’da Osmanlının Ruslara karşı mücadelesinde tarih Sayfalarına 22 Aralık 1915 Sarıkamış Harekâtı olarak geçen ve 80.000 üzerinde şehidimizi verdiğimiz Sarıkamış’ta ilk olarak Şehitlik Anıtını görüyoruz. Harekât hakkındaki bilgilerin alınmasının ardından Sırtını Allahüekber dağlarına dayamış Sarıkamış’a ulaşıyoruz.  Ruslar döneminde kraliçe Katarina için yaptırılan Av Köşkünü ve teneke mahallesini görüyor Sarıkamış Kültür evinde yöresel ürünlerden oluşan öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrasında Kars’a hareket ediyoruz. Kars şehir merkezinde ızgara planlı olarak inşa edilen ve Ruslar döneminde günümüze kadar ayakta kalmayı başarmış olan, Fethiye Camii (Alexander Nevski Kilisesi), Kültür Evi, Vali Konağı, PTT Binası ve birçok Rus yapısını görüyor otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama KARS BÜYÜK KALE OTEL… VB

2.GÜN: KARS -ÇILDIR GÖLÜ ATLI KIZAK & BALIK AVI – ANİ ANTİK KENTİ -KARS ŞEHİR TURU        

Otelimizdeki kahvaltının ardından Arpaçay'ın kenarında kurulmuş Ani Harabelerine hareket ediyoruz. Ocaklı köyünde Ermenistan sınırımız kenarındaki Ani Harabelerinde Ermeni ve Selçuklu kültürünün en önemli yapıtlarının yer aldığı eserler arasında Ermenilerin yapmış olduğu Katedral, Surp Kirkor, Surp Pirgiç (keveli kilise) ve Selçuklu eserlerinden Menücehr Cami, Ebul Muhammeran Cami, Sultan Sarayını geziyor, Ani’den ayrılıyoruz. 1965 metre yüksekliği ile Türkiye’nin en yüksek rakımdaki göllerinden olan ve kış döneminde buz ile kaplanması ile ünlü Çıldır Gölüne ulaşıyoruz. Öğle yemeğimizi gölden çıkarılan sarı balık ve yöresel menüler şeklinde aldıktan sonra rengarenk süslemeleri ile bizleri bekleyen Atlı Kızaklarımız ile Çıldır Gölünden turumuza devam ediyoruz.  Kızak turumuzun sonrasında belirli noktalarda buzu kırıp ağ çeken balıkçılara katılıyor onlar ile birlikte bizde balık avlamaya çalışıyoruz. Çıldır gezimizi fotoğraf molası ile tamamlıyor, Kars’a otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğinin alınmasının ardından Aşıklar evinde veya başka bir noktada canlı müziğe katılıyoruz. ( Ekstra ) KARS BÜYÜK KALE OTEL… VB

3.GÜN: KARS -ONİKİ HAVARİLER KİLİSESİ -OSMANLI HAMAMLARI -TAŞ KÖPRÜ -KARS YÖRESEL ÜRÜNLER -NAMIK KEMAL KÜLTÜR EVİ-ERZURUM       

Otelimizdeki kahvaltımızı tamamladıktan sonra Kars şehir merkezi turumuzu tamamlıyoruz. İlk durağımız Anadolu’ya doğru yola çıkan evliyalardan Ebul –l Hasan Herekani Hazretlerinin Türbesi ve Camisi olarak beliyoruz. Gezimize On İki Havariler Kilisesi, Namık Kemal Kültür Evi, Osmanlı Hamamları ve Taş Köprüsü, 93 Harbi olarak tarihe geçen Rus Harbi sırasından Türkiye’ye ve Dünyanın birçok yerine sürgün edilen Anadolu’nun Kardelenleri Malakan’lara ait olan evleri görüyor eski Rus yapılarının eşliğinde Ünlü Kars Kaşarı ve Balı için alışveriş zamanı veriyoruz. Belirlenen saate buluşuyor Kars’a gelinirde Kaz Eti yemeden ayrılmaz diyor öğle yemeğimizi kaz eti, bulgur pilavı ve yöresel ikramlar şeklinde alıyoruz. (ekstra) Yemek sonrasında Erzurum’a hareket ediyoruz. Uçak saatine göre Erzurum’da kısa bir şehir turu yapıyoruz. Sizleri Erzurum Havalimanına transfer ediyor, bir başka gezisinde buluşmak dileği ile sizler ile vedalaşıyoruz.

 

 

ÖNERİLEN UÇUŞ HAREKET  SAATLERİ ve BULUŞMA NOKTASI

Önerilen Uçuş Detayları Cuma Sabahı  Erzurum Havaalanında buluşma  

Turumuza uçak bileti dahil değildir. Farklı illerden katılıma açıktır.

Gidiş :  Cuma sabahı 07:00 ve 07:05 İstanbul -Erzurum THY Türk Hava Yolları veya  Pegasus Havayolları 08:40 İstanbul -Erzurum seferi ile Erzurum'a hareket. Havaalanı buluşma.

Dönüş :  Pazar akşamı 21:20, 22:45 Erzurum -İstanbul THY Türk Hava Yolları ve Pegasus Havayolları 20:45 Erzurum -İstanbul seferi ile İstanbul'a dönüş. 

Sizleri Sabah 07:40 saatleri arasında Erzurum Havaalanında karşılıyoruz ve Erzurum'da kahvaltıyla programımıza başlıyoruz.Farklı uçuş saatlerini tercih edenler ofisten bilgi alabilirler. 

Farklı illerden katılmak isteyenler Uçak biletini tura katılacak olanlar kendileri temin edeceklerdir.) 

AKTİVİTELER

 

Kültür, Doğa ve  Tarih Turu Kars Sarıkamış Çıldır bölgesini 3 gün boyunca detaylı gezebileceğiniz ve kışı fotoğraflayabileceğiniz fotoğraf tadında bir tur programıdır.

KONAKLAMA
Kars Butik veya 3* VE 4* Otel Konaklama : ( Oda içerisinde Wc ve Duş 24 Saat sıcak su,Tv, saç kurutma mak. Merkezi ısıtma bulunmaktadır. ) 

 
KİMLER KATILABİLİR

Ciddi Sağlık problemi olmayan herkes katılabilir.

TUR FİYATI

 


TUR ÜCRETİ :

 

Tur fiyatı (Yetişkin Kişibaşı) 06-12 yaş Tek Kişilik Oda (sngl)

Tur fiyatı (Tek çekim ve 3-6-9 taksit)

SORUNUZ.-TL SORUNUZ.-TL SORUNUZ.-TL 

Nakit Banka Havale/Eft/Ofiste ödeme

SORUNUZ.-TL SORUNUZ.-TL SORUNUZ.-TL 
 
 

Belirtilen Fiyat 2 veya 3 Kişilik Odada Kişibaşı Fiyatıdır. 

Çocuk indirimi 2 yetişkin yanında 6-12 yaş çocuk konaklarsa geçerlidir. 

Yoğun sezonda Tek kişilik oda kabul edemiyoruz.
TUR ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR VE OLMAYANLAR

Tur Ücretine Dahil Olanlar:
 

  • Bölgedeki tüm ara ulaşımlar, (Erzurum havaalanı başlar. Erzurum havaalanı biter.Her ilden katılıma açık olduğu için uçak bileti tur fiyatına dahil edilmemiştir.)
  • Havaalanı transferleri,
  • 2 sabah kahvaltısı,
  • 2 akşam yemeği, 
  • Rehberlik,
  • Tüm çevre gezileri,
  • Seyahat Sigortası,
  • Dostluk ve Güleryüz... 

Tur Ücreti Dışındakiler:

İstanbul-Erzurum Ana Ulaşım uçak, otobüs vs., Müze ve örenyeri girişleri, Atlı Kızak keyfi (20-25.-TL civarı), İlk gün Kahvaltısı,  Öğle Yemekleri, Yemeklerde alınacak  meşrubat ve alkollü içecekler, Otellerdeki mini bar harcamaları , bahşişler ve  diğer ekstralar. Belirtilen dışındaki yemekler.

REZARVASYON VE ÖDEME DETAYLARI

Rezervasyon için bize telefon edebilir veya online rezarvasyon formu ile  gerekli bilgilerinizi bize ileterek rezarvasyon yaptırabilirsiniz.Peşin ödeme için ofisimize gelebilir, banka hesaplarımıza havale yapabilirsiniz.
Kredi kartıyla peşin yada  taksitli ödeme yapmak isterseniz  ofisimize gelip kartınızdan çekim yaptırabilirsiniz,

Mail order formumuzu doldurup bize  fakslamak suretiylede ofise gelmeden kredi kartınız ile ödeme yapabilirsiniz. MAIL ORDER FORMU ( Tıklayınız )

     

   

YANINIZDA BULUNDURMANIZ GEREKENLER
YağmurlukPolar- rüzgar geçirmez  mont veya polar Bere -Polar veya benzeri olabilir Güneş gözlüğü -Tercihen UV- A ve B Filtreli Fotoğraf makinesi –Yeterli sayıda yedek pil ve film veya  memory card.  Varsa Kişisel İlaçlarınız,  
ULAŞIM

Turkiyenin her ilinden katılıma açık olduğundan ana ulaşım dahil edilmemiştir. Ana Ulaşım Uçak ile olup,  Ara ulaşımlar katılımcı sayısına göre 17 kişilik Volkswagen Volt, Mercedes Sprinter, 27 kişilik Isuzu Turkuaz araç ile sağlanır.  

FOLKLORİK VE SİZİN YÖREYE KATKINIZ :

        ·          Bu yöreyi bizimle keşfiniz sonrasında el sanatlarımız ölmeyecek

      ·          Otantik yöre mutfağı yaşayacak ve unutulanlar yeniden yaşam bulacak.

·          Yöre esnafı alışverişlerimiz sayesinde ayakta kalmaya devam edecek.

 

·          Köylü pazarından alacağınız her bir ürün yöre insanına katkı  sağlayacak.

 

Herkes doğduğu  yerde mutlu yaşayacak. Folklorik ve Sizin katkılarınızla...

 

“Dostluğa, Doğaya ve Otantik Dünyaya Açılan Pencere

 

Kaynak : Kars Sarıkamış Çıldır Gölü turu
Tür : Diğer Tarih : 16.12.2011
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]
Bilgilendirme icin
MAIL LISTE KAYIT OLUN
E-posta: