Doğu Anadolu Turu (3 gün- 2 gece)

Anasayfa » Doğu Anadolu Turları » Doğu Anadolu Turu (3 gün- 2 gece)
share on facebook  tweet  share on google  print  

Doğu Anadolu Turu (3 gün- 2 gece)

"Doğu Anadolu Turları" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Doğu

DOĞU ANADOLU TURU ÖZEL / 

ERZURUM -UZUNDERE -TORTUM ŞELALE-YEDİGÖLLER -ÇORUH VADİSİ TURU

Tur Tarihleri :   GRUPLARA YAPILIR  Tur Süresi: 3 Gün 2 Gece

Turumuz Erzurum Havaalanı buluşmalı olduğundan her ilden katılabilirsiniz.

Her ilden katılıma açık olduğu için uçak bileti tura dahil edilmemiştir.

GEZİLECEK YERLER

Erzurum, Erzurum Evleri, Narman Peribacaları, Oltu Taşı Atölyeleri, Haho Manastırı, Uzundere, Yedigöller, Tortum Gölü Şelalesi, İşhank Manastırı, Öşvank Manastırı, Üç Kümbetler, Çifte Minareli Medrese, Üç Kümbetler, Yakutiye Medresesi, Tarihi Saat Kulesi,

 

Ayrıca Erzurum Turumuz En Az 12 Kişilik Gruplara İstenilen Tarihte de Yapılabilir.

TUR PROGRAMI

Buluşma yeri olan Erzurum Havaalanında,  Rehberimiz sizi karşılayıp asagidaki programa göre tur programı uygulanacaktır. Turumuz her ilden katılıma açık olduğu için ana ulaşım uçak bileti dahil edilmemiştir. İstanbul dışından katılımcılara da açıktır.

1.GÜN: ERZURUM -NARMAN PERİBACALARI -YEDİGÖLLER- OLTU TAŞI ATÖLYELERİ -HAHO MANASTIRI -UZUNDERE   

Saygıdeğer misafirlerimiz Erzurum havalimanında aracımız ve rehberimiz ile buluşuyoruz. Araç’ta rehberimizin vereceği brifing sonrasında Pasinler ( HASANKALE ) Kalesinin eşliğinde Narman Peribacalarına yolculuğumuza devam ediyoruz. Doğu Anadolu’da Peribacasının ne işi var dediğinizi duyar gibiyiz. Amerika’daki Büyük Kanyona benzetilen Narman Peribacalarının en önemli özelliği kırmızı renk’te olması diyor fotoğraf molasının ardından Oltu’ya hareket ediyoruz. Yüksek bir tepe üzerine kurulmuş, birçok medeniyete ev sahipliği yapmış Oltu Kalesi’ni panoramik olarak görüyor Karakehribar diğer adı ile Oltu Taşının işlenişini göreceğimiz Oltu Taşı Atölyesine gidiyoruz. Taşın işlenişi hakkında bilgilerin alınması ile birlikte kısa bir alışveriş yapıyor, Karga Pazarı Dağları eşliğinde Bağbaşı Beldesinde bulunan Gürcü Kralı Kuropalat David tarafından, 978–1001 yılları arasında inşa ettirilen Haho ( HAHULİ ) Manastırına ulaşıyoruz. Manastırı özel kılan sanatsal değer taşıyan ve Tiflis Devlet Sanat Müzesi’nde korunan Hahuli Triptiği’nin ortasındaki Meryem İkonun Haho Manastırı’nda yapılmış olması diyor Haho Manastırından ayrılıyoruz. Tarihi İpek Yolunu takiben Engüzekkapı Kalesini fotoğraflıyor, Uzundere ( AZORT ) ilçesi Pirin kayalar Geçidi aşarak Tortum Gölü manzarası eşliğinde Tortum Şelalesine ulaşıyoruz.  Şelale kenarında vereceğimiz çay molasının ardından Yedigöller’e hareket. Hepsi birbirinden farklı altı Gölün oluşturduğu Yedigöller’de konaklayacağımız pansiyonumuza yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama pansiyonumuzda. ( GÜMÜŞÇÜ TESİSLERİ  www.yedigoller.com.tr )

2.GÜN:  DOĞU'NUN SAKLI HAZİNESİ ; ÇORUH VADİSİ -İŞHAN MANASTIRI-ÖŞVANK MANASTIRI -GÜRCÜ KÜLTÜRÜ İÇİN ÖNEMLİ TOPRAKLAR ; TAO KLARJHETİ-ERZURUM      

Yöresel ürünlerden oluşan kahvaltımızı alıyor İşhan Manastırına doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Çoruh vadisinin yüksek dağları arasında yapacağımız yolculuk sonrasında Yusufeli’nin İşhan ( DAĞYOLU ) Köyünde bulunan ve yüzyılın ortasında düz bir arazinin üzerinde kurulmuş İşhan Manastırını rehberimizin anlatımları eşlinde geziyor, Yusufeline geçiyoruz. Yusufeli Barajının tamamlanması ile sular altında kalacak olan ilçede Barhal Çayı kenarında öğle yemeğimizi alıyor, yemek sonrasında Yusufeli’nden ayrılıyoruz. Gürcüler için kutsal sayılan Tao Klarjheti bölgesindeki en önemli manastırlardan olan Aşağı ve Yukarı anlamlarına gelen Çamlıyamaç Köyü sınırlarlarındaki Öşk Vank Manastırını görmeye gidiyoruz. Vaftizci Yahya (Ioannis Prodromos)’ya adanmış olan manastırda, kilise, üç şapel, yemekhane, el yazmalarının kopya edildiği kütüphane binasını geziyor Erzurum’a hareket ediyoruz. Erzurum’u kuşbakışı izleyeceğimiz Kiremitlik Tepe’de kahve molası veriyoruz. Mola sonrasında Palandöken Dağı eteklerindeki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. ( PALANDÖKEN / ERZURUM )

3.GÜN:  ERZURUM -ÜÇ KÜMBETLER -ÇİFTE MİNARELİ MEDRESE -ERZURUM EVLERİ-YAKUTİYE MEDRESESİ -TARİHİ SAAT KULESİ 

 

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Erzurum şehir merkezi turumuza başlıyoruz. Şehir merkezi turumuza Tarihi Erzurum Tabyalarında Aziziye Tabyasını görerek başlıyoruz. Tabyalardan ayrılıyor, Anadolu Selçuklunun günümüze kadar ayakta kalmış olan, Sultanı Alaeddin Keykubad'ın kızı Hundi Hatun tarafından yaptırılmış ve açık avlulu medreselerin Anadolu'da en büyüğü olan Çifte Minareleri Medreseyi fotoğraflıyor, Türkiye’nin en büyük camilerinden bir tanesi olan Ulucami gezisini tamamlıyor, Üç Kümbetler, Erzurum Kalesi ile Tarihi Saat Kulesini gördükten sonra İlhanlı döneminde yapılan giriş kapısının her iki yüzünde, silme kemerler içerisinde altta ajurlu bir küre, hayat ağacı, her iki taraftaki pars figürleri ve üstte çift başlı kartal, dini inançlarının anlatımını göreceğimiz Yakudiye Medresesini geziyor, öğle yemeğimizi bölgenin en leziz tadı olan çağ kebabı ve kadayıf dolması şeklinde alıyoruz. Yemek sonrasında Doğunun en büyük özel müzesi olan ve içerisinde 30.000 bine yakın eser bulunan Erzurum Evlerini geziyor, şehir merkezinde vereceğimiz serbest zamanın ardından Erzurum Havalimanına doğru hareket ediyoruz. Sizler ile başka bir gezimizde buluşmak dileği ile sizlerden ayrılıyoruz. Başka Folklorik Turizm turlarında buluşmak üzere.

HAREKET  SAATLERİ ve BULUŞMA NOKTASI ÖNERİLEN UÇUŞLAR

Önerilen Uçuş Detayları Erzurum Havaalanında buluşma

Gidiş :  sabahı Saat: 06.30 THY, Onur Air, Pegasus Havayolları, Sun Express İstanbul – Erzurum uçağı ile 08.15’de Erzurum havalimanına Ulaşabilirsiniz.

Dönüş :  akşamı Saat 15.15 THY, Onur Air, Pegasus Havayolları Erzurum –İstanbul Uçağı ile Saat 17.10’da İstanbul Atatürk Havalimanına Ulaşabilirsiniz.  

Sizleri Otobüs ile gelecek olan misafirlerimizi en geç 08.00 ile 09.15 Arası Erzurum Otogarından Karşılıyoruz.

(Uçak biletini tura katılacak olanlar kendileri temin edeceklerdir.) 

Tur Başlangıç Noktası: Erzurum

 

Tur Bitiş Noktası: Erzurum

 

Erzurum Otogar Buluşma Saati: 08:30

 

Erzurum Havalimanı Buluşma Saati: 09:45

 

 

Tur Bitiş Saati: 14.00 ile 18.30 arasıdır. ( Uçak saatlerine göre )

Not: Tren İle Gelecek Misafirlerimizi ise İstanbul - Ankara Hattı Üzerinden saat 17.00 de Erzurum’da oluyor. ( Tur Öncesinde Bir gece Erzurum Şehir merkezinde bulunan Amiller Otelde Konaklatabiliyoruz. DBL P.P BB: 50.00 TL DİR. )

AKTİVİTELER

 

Kültür, Doğa ve  Tarih Turu

KONAKLAMA

1 ve 2. Gece Rıza Pansiyon, Nature Pansiyon, Turan, Gümüşçü Pansiyon : (Uzundere’de Konaklayacağımız Ev Pansiyonlarımızda Banyo ve WC Ortak Kullanımlıdır. Oda Sayılı Az Olduğu için Misafirlerimizi birbirine yakın pansiyonlarda konaklatacağız. Sabah Kahvaltıları ve Akşam yemekleri Tek Bir Pansiyon da Toplu Olarak Alınacaktır. Pansiyon sahiplerimiz güler yüzlü ve turizm konusunda bilgili kişilerdir. DATUR Projesi kapsamında Turizm Geliştirme eğitimi almış kişilerdir.  )  

KİMLER KATILABİLİR

 

Her yaştan ciddi sağlık problemi olmayan herkes katılabilir. 

TUR FİYATI

 

TUR ÜCRETİ

 Tur Fiyatı (Yetişkin Kişibaşı) 

Tek Kişilik oda (sngl)

06-12 yaş

Tur fiyatı (Tek çekim ve 3-6-9 taksit)

 SORUNUZ.-TL

SORUNUZ.-TL

SORUNUZ.-TL

Nakit Banka Havale/Eft/Ofiste ödeme

 SORUNUZ.-TL

SORUNUZ.-TL

SORUNUZ.-TL

Belirtilen Fiyat 2 veya 3 Kişilik Odada Kişibaşı Fiyatıdır. 

Çocuk indirimi 2 yetişkin yanında 06-12 yaş çocuk konaklarsa geçerlidir.

Her ilden katılıma açık olduğu için uçak bileti tura dahil edilmemiştir.

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR VE OLMAYANLAR

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

 • Bölgedeki tüm ara ulaşımlar, (Hizmetimiz Erzurum Havaalanı başlar, Erzurum havaalanı biter. Her ilden katılıma açık olduğu için Ana Ulaşım Uçak Bileti dahil değildir.)
 • Havaalanı transferleri,
 • 1 gece Yedigöller GÜMÜŞCÜ Pansiyon Konaklama
 • 1 Gece PALANDÖKEN/ ERZURUM Otel Konaklaması 
 • 2 sabah kahvaltısı,
 • 2 akşam yemeği,
 • Rehberlik,
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Tüm çevre gezileri,
 • Araç içi Yöresel İkramlar, 
 • Dostluk ve Güleryüz... 

Tur Ücreti Dışındakiler:

Ana ulaşım uçak , Öğle Yemekleri ve yemeklerde alınacak  meşrubat ve alkollü içecekler, Otellerdeki mini bar harcamaları , bahşişler ve  diğer ekstralar. Belirtilen dışındaki yemekler.  

REZARVASYON VE ÖDEME DETAYLARI

Peşin ödeme için ofisimize gelebilir, banka hesaplarımıza havale yapabilirsiniz.
Kredi kartıyla peşin yada  taksitli ödeme yapmak isterseniz  ofisimize gelip kartınızdan çekim yaptırabilirsiniz,

Mail order formumuzu doldurup bize  fakslamak suretiylede ofise gelmeden kredi kartınız ile ödeme yapabilirsiniz.

MAIL ORDER FORMU ( Tıklayınız )

     

REZERVASYON ŞARTLARI VE DİĞER ŞARTLAR:

 • Acentemizin  turlarına katılmak isteyen  konuklarımızın kesin rezervasyon için tur ücretinin tamamını ödemeleri gerekmektedir.  Ödemeleri alınmayan rezervasyonlar kesinleşmiş sayılmaz.
 •  Turlarımızda araçta ödeme kabul edilmez. Ödemenin mutlaka turdan önce banka havalesi ile yada ofiste elden veya kredi kartı ile yapılması gerekmektedir.
 •  Tura katılacak yolcuların ödemelerini yukarıdaki banka hesaplarımıza yapmaları durumunda; katılımcıların tam ismi ile beraber Doğum Tarihleri, Biniş Noktaları ve Cep telefon bilgilerinin ofisimize telefon veya mail ile bildirilmesi gerekmektedir.
 • Bankaya ödeme yaptığınızın bilgisini bize bildirdikten sonra tarafımızdan size bir teyit mail’i gönderilecektir. Teyit mail’i 48 saat içinde elinize ulaşmaz ise lütfen ofisimizi arayarak bilgilendiriniz.
 •  Katılımcıların bankaya ödemelerini yapacağı gün  katılacakları turda yer olup olmadığının teyidini almaları gerekmektedir. (Bankaya Ödemeyi yapacağınız günden birkaç gün  evvel turda müsaitlik durumunu   sormuşsanız ödeme yapacağınız gün dolmuş olabileceğini düşünerek tekrar sormanız gerekir.)
YANINIZDA BULUNDURMANIZ GEREKENLER
YağmurlukPolar- rüzgar geçirmez  mont veya polar Bere -Polar veya benzeri olabilir Güneş gözlüğü -Tercihen UV- A ve B Filtreli Fotoğraf makinesi –Yeterli sayıda yedek pil ve film veya  memory card.  Varsa Kişisel İlaçlarınız,  
ULAŞIM

Turkiyenin her ilinden katılıma açık olduğundan ana ulaşım dahil edilmemiştir. Ana Ulaşım Uçak ile olup,  Ara ulaşımlar katılımcı sayısına göre 17 kişilik Volkswagen Volt, Mercedes Sprinter, 27 kişilik Isuzu Turkuaz araç ile sağlanır.  

FOLKLORİK VE SİZİN YÖREYE KATKINIZ :
 •     Bu yöreyi bizimle keşfiniz sonrasında el sanatlarımız ölmeyecek 
 •   Otantik yöre mutfağı yaşayacak ve unutulanlar yeniden yaşam bulacak.
 •     Yöre esnafı alışverişlerimiz sayesinde ayakta kalmaya devam edecek.
 •    Köylü pazarından alacağınız her bir ürün yöre insanına katkı  sağlayacak.

Herkes doğduğu  yerde mutlu yaşayacak. Folklorik ve Sizin katkılarınızla...

 

“Dostluğa, Doğaya ve Otantik Dünyaya Açılan Pencere

   

  

Kaynak : 3 gün 2 gece Doğu Anadolu turu
Tür : Diğer Tarih : 03.05.2012
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]
Bilgilendirme icin
MAIL LISTE KAYIT OLUN
E-posta: