Kemaliye Turu (4 gün-3 gece)

Anasayfa » Doğu Anadolu Turları » Kemaliye Turu (4 gün-3 gece)
share on facebook  tweet  share on google  print  

Kemaliye Turu (4 gün-3 gece)

"Doğu Anadolu Turları" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Kemaliye

KEMALİYE TURU  

KEMALİYE -MALATYA -BATTAL GAZİ -KEMALİYE -TAŞYOL -DİVRİĞİ ULU CAMİİ -AYANOĞLU KONAĞI -BEBİK KAHVESİ -MANİ YOLU -KARANLIK KANYON -OCAKLI KÖYÜ -DOĞA VE TARİH MÜZESİ -ÇIRÇIR ŞELALESİ -ELAZIĞ -HARPUT GEZİLERİ ( 8 KİŞİYLE ÖZEL TUR)   

Tur Tarihleri :   GRUPLARA YAPILIR. Tur Süresi: 4 Gün 3 Gece

Turumuz Malatya Havaalanı buluşmalı olduğundan her ilden katılabilirsiniz.

Her ilden katılıma açık olduğu için uçak bileti tura dahil edilmemiştir.

GEZİLECEK YERLER

KEMALİYE -MALATYA -BATTAL GAZİ -KEMALİYE -TAŞYOL -DİVRİĞİ ULU CAMİİ -AYANOĞLU KONAĞI -BEBİK KAHVESİ -MANİ YOLU -KARANLIK KANYON -OCAKLI KÖYÜ -DOĞA VE TARİH MÜZESİ -ÇIRÇIR ŞELALESİ -ELAZIĞ -HARPUT GEZİLERİ

Ayrıca Kemaliye Turumuz En Az 8 Kişilik Gruplara İstenilen Tarihte de Yapılabilir.

TUR PROGRAMI

Buluşma yeri olan Malatya Havaalanında,  Rehberimiz sizi karşılayıp asagidaki programa göre tur programı uygulanacaktır. Turumuz her ilden katılıma açık olduğu için ana ulaşım uçak bileti dahil edilmemiştir. İstanbul dışından katılımcılara da açıktır.

1.GÜN: MALATYA -OCAKLI KÖYÜ -HİNGE KEÇİ SÜTÜ DONDURMASI -KEMALİYE   

Sizleri Malatya Havalimanında Rehberimiz ile karşılıyor kısa bir Malatya kent gezisi sonrası Battalgazi ilçesine geçiriyoruz. Battalgazi ilçesinde Kervansaray, Ulu Cami ve Aslantepe Höyüğü gezisini tamamlıyor ve öğle yemeğimizi alıp Malatya'dan ayrılıyoruz. Rotamızı alevi kültürünün önemli yansımalarının bulunduğu Ocak Köyü olarak belirliyoruz.. Turizm Kültür bakanlığına bağlı ülkemizdeki köyde bulunan tek müze olan Ali GÜREL Müzesini gezip Dutluca kasabasında keçi sütünden yapılmış olan dondurmamızı alıp  ve çay molası  veriyoruz. Mola sonrası efsane Vali Recep YAZICIOĞLU'nun örnek mücadelesi ile yapılan ve Ayşe KULİN'İN Köprü kitabına  ve filmlere konu olan Yazıcıoğlu köprüsünün hikayesini  yerinde dinleyeceğiz. Rehberimizin vereceği brifing sonrasında Kemaliye'ye varış. Yöresel mimari özelliklerinin korunduğu konak veya otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğine kadar odalarımızda dinleniyoruz. Akşam Yemeğimizi aldıktan sonra dileyen misafirlerimiz ile Yemek sonrası misafirlerimiz ile  ( Ekstra ) müzik keyfini yaşamaya gidiyoruz. Konaklama ( KEMALİYE )   

2.GÜN:  TAŞYOL -DİVRİĞİ -ULUCAMİ -ŞİFAHANE -AYANOĞLU KONAĞI -KEMALİYE        

Sabah kahvaltısı sonrasında İsmi Eğin iken Mustafa Kemal Atatürk’e atfen Kemaliye olarak değiştirilen, Çevre ve Kültür Değerlendirme ve Tanıtma Vakfı Tarafından özgün mimarisi ile dokusuyla UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRAS LİSTESİ’ NE aday gösterilen Kemaliye’de ilk olarak  Tübitak tarafından desteklenen ve ülkemizdeki en kapsamlı Doğa, Tarih müzesini gezmeye koyuluyoruz. Alacağımız bilgilerin sonrasında inşaatı 130 yıl sürmüş olan Taş yollarını Dünyanın En Büyük Kanyonlarından bir tanesi olan Karanlık Kanyonu karadan fotoğraflıyoruz. Kemaliye’den Divriği’ye doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Taşı Hamuru işler gibi desen veren 1985 yılında UNESCO Dünya Miras Listesine alınmış, Selçuklunun 800 yıllık eseri Divriği Ulu Camisi ve Şifahanesini ziyaret ediyoruz. Ulu Camisi gezisinin ardından Ayanoğlu Konağına gidiyoruz. Konağımızda alacağımız yöresel öğle yemeğinin ardından Divriği turumuzu bitiriyoruz. Gezilerimiz sonrası Kemaliye'ye  dönüş yapıyoruz. Konak veya otelimizde akşam yemeğine kadar dinleniyoruz. Akşam Yemeğimizi almak üzere restoranımıza hareket ediyoruz. Konaklama ( KEMALİYE  )

3.GÜN:  KEMALİYE -SIRA KONAK -APÇAAĞA KÖYÜ -YALÇINER ÇİFTLİĞİ -TEKNE GEZİSİ  

   

Kahvaltının alınması ile birlikte tarihi Kemaliye sokaklarında bölgeye özgü evlerin arasında yapacağımız zamana yolculuk sonrasında dinlenmek üzere Lökhane’de Bebik Kahvelerimizi yudumluyoruz. Zincirli Kaya, Tarihi Taş Dibi Camii, Mani Yolu, Kadı Gölü, Seytali Parkını geziyor, Sıra Konak Köyü gezimizin ardından "Orda bir köy var uzakta" şiirinin doğduğu Ahmet Kutsi TECERİN köyü olan Kültür Bakanlığı tarafından, tarihi dokusu bozulmadan günümüze kadar gelebildiği için ödüle layık görülen Apçağa Köyü içerisinde yapacağımız yürüyüş sonrasında, inanılmaz bir azimle yapılan Kayabaşında 85 basamakla çıkılan Bekir TAŞTAN Evini hayranlıkla ziyaret ediyoruz. YALÇINER Ta Tu Ta Çiftliğin de Yöresel Ürünlerden oluşan menümüz alıyoruz (ekstra).  Dileyen Misafirlerimiz ile; Dünyanın En Büyük Kanyonlarından bir tanesi olan Karanlık Kanyonda yapacağımız Tekne gezisi ile Karanlık Kanyonu Keşfe çıkıyoruz (ekstra). Gezilerimiz sonrası Kemaliye'ye  dönüş yapıyoruz. Otel veya konağımızda akşam yemeğine kadar dinleniyoruz. Akşam Yemeğimizi almak üzere restoranımıza hareket ediyoruz. Konaklama ( KEMALİYE  )

4.GÜN:  YEŞİLYURT CAMİİSİ -ÇIRÇIR ŞELALESİ- ELAZIĞ -HARPUT    

Kahvaltı sonrası serbest zaman veriyor Kemaliye’den ayrılıyoruz. Yeşilyurt köyünde tavan işlemeciliği ile önemli bir eser olan Yeşilyurt camisini geziyor, Keban Barajını görerek Muhteşem bir manzaraya sahip Çırçır Şelalesinde alabalığın farklı lezzetlerinden oluşan menümüzle öğle yemeğimizi alıyoruz (ekstra). Yemek sonrasın kısa Elazığ kent turumuzu yapıp Harput’a hareket ediyoruz. 4000 Yıllık Tarihe Sahip Harput, birçok medeniyete ev sahipliği yapması ile nedeni birçok eseri barındıran Harput ta; Harput Kalesi, Ulu Cami, Sara Hatun Camii,  Arap Baba Türbesi, İmam Efendi, , Ahi Musa Mescidi Ağa, Kurşunlu Camii, Cimşit Hamamı, Dabakhane, Meryem Ana Kilisesi, Tarihi Harput Evlerini görüyoruz. Evliyalar diyarı olan Harput’tan ayrılıyor sizleri Elazığ Havalimanına bırakıyoruz. Farklı Folklorik Turizm turlarında buluşmak üzere vedalaşıyoruz.  

Şimdiden herkese iyi yolculuklar

Ayrıca 21-23 Nisan 2018 KEMALİYE SİVAS DİVRİĞİ TURUMUZU inceledinizmi 

Ayrıca (3 gün-2 gece) KEMALİYE ELAZIĞ KEMAH DİVRİĞİ TURU inceledinizmi   

HAREKET  SAATLERİ ve BULUŞMA NOKTASI ÖNERİLEN UÇUŞLAR

Önerilen Uçuş Detayları Malatya Havaalanında buluşma

Gidiş :  Cuma sabahı Saat: 06.25 THY İstanbul – Malatya uçağı, Pegasus havayolları sabah 05:45 uçuşu tercih edebilirsiniz.

Dönüş :  Pazartesi akşamı THY Elazığ -İstanbul 17:40 veya 22:35, Pegasus Havayolları Elazığ -İstanbul 18:50 uçuşu tercih edebilirsiniz. 

(Uçak biletini tura katılacak olanlar kendileri temin edeceklerdir.) 

AKTİVİTELER

 

Kültür, Doğa ve  Tarih Turu

KONAKLAMA

3 gece Kemaliye Yeşil Eğin Otel veya Kemaliye ev konaklamalı : Tüm odalarda standart duş, wc, saç kurutma, Tv mevcuttur.

KİMLER KATILABİLİR

 

Her yaştan ciddi sağlık problemi olmayan herkes katılabilir.  

TUR FİYATI

TUR ÜCRETİ

Tur fiyatı (Yetişkin Kişibaşı) 

Tek Kişilik oda (sngl)

06-12 yaş

Tur fiyatı (Tek çekim ve 3-6-9 taksit)

SORUNUZ.-TL

SORUNUZ.-TL

SORUNUZ.-TL

Nakit Banka Havale/Eft/Ofiste ödeme

SORUNUZ.-TL

SORUNUZ.-TL

SORUNUZ.-TL

 

Belirtilen Fiyat 2 veya 3 Kişilik Odada Kişibaşı Fiyatıdır. 

Çocuk indirimi 2 yetişkin yanında 6-12 yaş çocuk konaklarsa geçerlidir.  

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR VE OLMAYANLAR

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

  • Bölgedeki tüm Ara Ulaşımlar, (Hizmetimiz Malatya Havaalanı başlar, Elazığ havaalanı biter. Her ilden katılıma açık olduğu için Ana Ulaşım Uçak Bileti dahil değildir.)
  • Havaalanı transferleri,
  • 3 Gece Kemaliye'de Otel veya Kemaliye evlerinde Yarım Pansiyon Konaklaması 
  • 3 sabah kahvaltısı,
  • 3 akşam yemeği,
  • Rehberlik,
  • Zorunlu Seyahat Sigortası
  • Tüm çevre gezileri,
  • Araç içi Yöresel İkramlar, 
  • Dostluk ve Güleryüz... 

Tur Ücreti Dışındakiler:

Ana ulaşım uçak , Öğle Yemekleri ve yemeklerde alınacak  Müze ve ören yeri girişleri, Tekne Turu (Karanlık Kanyonda), Kemaliye'de Müzik eğlencesi, meşrubat ve alkollü içecekler, Otellerdeki mini bar harcamaları , bahşişler ve  diğer ekstralar. Belirtilen dışındaki yemekler. 

REZARVASYON VE ÖDEME DETAYLARI

Rezervasyon için bize telefon edebilir veya online rezarvasyon formu ile  gerekli bilgilerinizi bize ileterek rezarvasyon yaptırabilirsiniz.Peşin ödeme için ofisimize gelebilir, banka hesaplarımıza havale yapabilirsiniz.
Kredi kartıyla peşin yada  taksitli ödeme yapmak isterseniz  ofisimize gelip kartınızdan çekim yaptırabilirsiniz,

Mail order formumuzu doldurup bize  fakslamak suretiylede ofise gelmeden kredi kartınız ile ödeme yapabilirsiniz.  

   

1)Rezervasyonun kesinleşmesi için Tur bedelinin tamamının ödenmesi gerekmektedir.
2)Tur hareket tarihinden 1 hafta öncesine kadar rezervasyon iptali halinde %50 kesinti ile geri iade yapılır. Son hafta içerisinde yapılan iptallerde ödeme iadesi yapılmaz.
3)Rezervasyon talebinizin maille olması halinde sizinle 24 saat içinde irtibata geçilecektir.
 

YANINIZDA BULUNDURMANIZ GEREKENLER
YağmurlukPolar- rüzgar geçirmez  mont veya polar Bere -Polar veya benzeri olabilir Güneş gözlüğü -Tercihen UV- A ve B Filtreli Fotoğraf makinesi –Yeterli sayıda yedek pil ve film veya  memory card.  Varsa Kişisel İlaçlarınız,  
ULAŞIM

Turkiyenin her ilinden katılıma açık olduğundan ana ulaşım dahil edilmemiştir. Ana Ulaşım Uçak ile olup,  Ara ulaşımlar katılımcı sayısına göre 17 kişilik Volkswagen Volt, Mercedes Sprinter, 27 kişilik Isuzu Turkuaz araç ile sağlanır.  

FOLKLORİK VE SİZİN YÖREYE KATKINIZ :
  •     Bu yöreyi bizimle keşfiniz sonrasında el sanatlarımız ölmeyecek 
  •   Otantik yöre mutfağı yaşayacak ve unutulanlar yeniden yaşam bulacak.
  •     Yöre esnafı alışverişlerimiz sayesinde ayakta kalmaya devam edecek.
  •    Köylü pazarından alacağınız her bir ürün yöre insanına katkı  sağlayacak.

Herkes doğduğu  yerde mutlu yaşayacak. Folklorik ve Sizin katkılarınızla...

 

“Dostluğa, Doğaya ve Otantik Dünyaya Açılan Pencere

 

   

  

Kaynak : Kemaliye turu, Doğu Anadolu turu
Tür : Diğer Tarih : 03.04.2013
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]
Bilgilendirme icin
MAIL LISTE KAYIT OLUN
E-posta: