Uçaklı Kemaliye Turu 27-29 Ekim 2018

Anasayfa » Doğu Anadolu Turları » Uçaklı Kemaliye Turu 27-29 Ekim 2018
share on facebook  tweet  share on google  print  

Uçaklı Kemaliye Turu 27-29 Ekim 2018

"Doğu Anadolu Turları" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Uçaklı

29 EKİM KEMALİYE TURU

 

KEMALİYE-SİVAS -DİVRİĞİ-ELAZIĞ TURU

 

 UÇAKLI BUTİK TUR 

UÇAK DAHİL SATIŞA AÇILMIŞTIR

KEMALİYE KONAKLAMA AYRICALIĞIYLA

 

BUTİK KEMALİYE -SİVAS -DİVRİĞİ -ELAZIĞ -HARPUT GEZİLERİ  

 

Tur Tarihleri : 27-29 EKİM 2018 (27 Ekim sabahı Sivas buluşma) Tur Süresi: 3 Gün- 2 Gece

* **KEMALİYE YEREL OTELLERDE KONAKLAMA AYRICALIĞIYLA****  

Doğa,Tarih, Arkeoloji, Kültür keyfi birarada

 

UÇUŞ DETAYLARI :

27 Ekim 2018 İstanbul  Sabiha Gökçen Pegasus Havayolları -Sivas kalkış ve varış 06:30 -07:55
29 Ekim 2018 Elazığ -İstanbul Pegasus Sabiha Gökçen kalkış ve varış 18:40 -20:30

*** Uçuş detaylarında değişiklik olabilir.

*** ANA ULAŞIM UÇAK, SİVAS HAVALİMANINDAN İTİBAREN ARA ULAŞIMLAR, REHBERLİK, 2 GECE Y.P KONAKLAMA, 2 KAHVALTI, 2 AKŞAM YEMEĞİ, TÜM ÇEVRE GEZİLERİ DAHİL TUR***

 

BUTİK BİR TURDUR. Maksimum 25 KİŞİ İLE SINIRLIDIR.

 

TUR PROGRAMI : 

01.GÜN/ :  TÜRKİYE'NİN HER NOKTASINDAN BULUŞMALI -İSTANBUL - SİVAS -DİVRİĞİ ULU CAMİİ -DİVRİĞİ KALESİ -GÖK MEDRESE -BURUCİYE MEDRESESİ -SİVAS YÖRESEL LEZZETLER -  KEMALİYE

Türkiye’nin her noktasından buluşmalı turumuzda siz değerli misafirlerimizi  uçak bileti satın alanlarla Sabiha Gökçen Havalimanından Pegasus Havayolları  06:30  Uçuşu ile 07:55  Sivas'a iniyoruz. 

Serbest alacağımız kahvaltı ardından Sivas'ı gezmeye başlıyoruz. Sivas gezimize Anadolu Selçuklu Medeniyeti'nin önemli eserlerinden biri olan Sahip Ata Fahrettin Ali tarafından Mimar Kaluytan'a yaptırılan Gök Mederese'yi (Sahibiye Medresesi), Danışmendi dönem eseri olarak kabul edilen Ulu Cami'yi, İlhanlılar Veziri Şemseddin Cüneyvi tarafından 1271 yılında yaptırılmış olan Çifte Minerali Medrese'yi ve Selçuklu Sultanı II.Gıyaseddin Keyhüsrev döneminde yapılan muhteşem taç kapısıyla bizi karşılayan Buruciye Medresesi’ni gördükten sonra öğle yemeğimizi Sivas yöresel lezzetler olarak alacağız. Ardından aracımıza binip Sivas'tan ayrılıyoruz. 

Ardından Divriği'ye hareket ediyoruz. Mengücekoğullarından hükümdar Süleyman Şahoğlu Ahmed Şah tarafından 1228 yılında yaptırılmış Taşı Hamuru işler gibi desen veren 1985 yılında UNESCO Dünya Miras Listesine alınmış, Selçuklunun 800 yıllık eseri  Divriği Ulu Cami'yi ve Şifahane görüp büyüleneceğiz. Sonrasında Divriği Kalesi'ni geziyor ve Divriği sokaklarında geziyor Ayanoğlu Konağı ve diğer konakları görüp fotoğraflıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Kemaliye otelimizde. 

 

02.GÜN/ :  KEMALİYE -LÖKHANE -TAŞYOL -KARANLIK KANYON -MANİ YOLU -APÇAĞA KÖYÜ 

 

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı ardından İsmi Eğin iken Mustafa Kemal Atatürk’e atfen Kemaliye olarak değiştirilen, Çevre ve Kültür Değerlendirme ve Tanıtma Vakfı Tarafından özgün mimarisi ile dokusuyla UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRAS LİSTESİ’ NE aday gösterilen Kemaliye’de ilk olarak  Tübitak tarafından desteklenen ve ülkemizdeki en kapsamlı Doğa, Tarih müzesini gezmeye koyuluyoruz. Kemaliye sokaklarında bölgeye özgü evlerin arasında yapacağımız zamana yolculuk sonrasında dinlenmek üzere Lökhane’de Bebik Kahvelerimizi yudumluyoruz. Zincirli Kaya, Tarihi Taş Dibi Camii, Mani Yolu, Kadı Gölü, Seytali Parkını geziyor, Sıra Konak Köyü gezimizin ardından "Orda bir köy var uzakta" şiirinin doğduğu Ahmet Kutsi TECERİN köyü olan Kültür Bakanlığı tarafından, tarihi dokusu bozulmadan günümüze kadar gelebildiği için ödüle layık görülen Apçağa Köyü içerisinde yapacağımız yürüyüş sonrasında, inanılmaz bir azimle yapılan Kayabaşında 85 basamakla çıkılan Bekir TAŞTAN Evini hayranlıkla ziyaret ediyoruz. YALÇINER Ta Tu Ta Çiftliğin de Yöresel Ürünlerden oluşan menümüz alıyoruz (ekstra).  Dileyen Misafirlerimiz ile; Dünyanın En Büyük Kanyonlarından bir tanesi olan Karanlık Kanyonda yapacağımız Tekne gezisi ile Karanlık Kanyonu Keşfe çıkıyoruz (ekstra). Gezilerimiz sonrası otelimize dönüp dinleniyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Kemaliye otelimizde.

 

03.GÜN/ :  KEMALİYE - ÇIRÇIR ŞELALESİ - ELAZIĞ -HARPUT EVLERİ -HARPUT KALESİ - İSTANBUL 

 

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı ardından  serbest zaman veriyor Kemaliye’den ayrılıyoruz. Yeşilyurt köyünde tavan işlemeciliği ile önemli bir eser olan Yeşilyurt camisini geziyor, Keban Barajını görerek Muhteşem bir manzaraya sahip Çırçır Şelalesinde alabalığın farklı lezzetlerinden oluşan menümüzle öğle yemeğimizi alıyoruz (ekstra). Yemek sonrasın kısa Elazığ kent turumuzu yapıp Harput’a hareket ediyoruz. 4000 Yıllık Tarihe Sahip Harput, birçok medeniyete ev sahipliği yapması ile nedeni birçok eseri barındıran Harput ta; Harput Kalesi, Ulu Cami, Sara Hatun Camii,  Arap Baba Türbesi, İmam Efendi, , Ahi Musa Mescidi Ağa, Kurşunlu Camii, Cimşit Hamamı, Dabakhane, Meryem Ana Kilisesi, Tarihi Harput Evlerini görüyoruz. Evliyalar diyarı olan Harput’tan ayrılıyor sizleri Elazığ Havalimanına bırakıyoruz. Pegasus Havayolları 18:40 Uçuşuyla Havalimanında rehberimizle vedalaşmanın ardından 29 Ekim Kemaliye -Sivas -Divriği -Elazığ turumuzu  noktalıyoruz.  Farklı Folklorik Turizm turlarında buluşmak dileğiyle ..

Farklı Folklorik Turizm turlarında buluşmak üzere vedalaşıyoruz.  

 

Not: Rehberimiz aynı programa sadık kalmak koşuluyla Tur programının genel akışında bazı düzeltmeler ve uyarlamalar yapabilir. 

Diğer 29 Ekim gezileri incelemek için tıkla

 

   

 

OTELLER : 

Diviriği ve Arapgir, Kemaliye 3* standardı Yerel Otellerde konaklama : Tüm odalarda duş,wc, saç kurutma, TV mevcuttur. 

 

TUR FİYATI : 

UÇAK DAHİL FİYATLARIMIZ:  

 

TUR ÜCRETİ

Tur fiyatı (Yetişkin Kişibaşı)

  

06-12 Yaş Çocuk

  

Tur fiyatı (Tek çekim ve 3-6 taksit)

1.245.-TL

1.245.-TL

Nakit Banka Havale/Eft/Ofiste ödeme

1.195.-TL 

1.195.-TL

  

Belirtilen Fiyat 2 veya 3 Kişilik Odada Kişibaşı Fiyatıdır. Çocuk indirimi 2 yetişkin yanında 6-12 yaş çocuk konaklarsa geçerlidir. Sngl kontenjan durumuna göre yardımcı olunacaktır. 

 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR : 

 

 • Bölgedeki tüm ara ulaşımlar ve havaalanı transferleri (Hizmetimiz Sivas Havaalanı başlar, Elazığ havaalanı biter. )
 • 2 Gece Yerel Kemaliye Otelleri Yarım Pansiyon Otel Konaklaması
 • Otellerde alınacak 2 sabah kahvaltısı açık büfe,
 • 2 akşam yemeği, (Set menü şeklinde)
 • Profesyonel Rehberlik hizmeti,
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Program dahilinde Kemaliye Gezisi
 • Program dahilinde Sivas gezisi
 • Program dahilinde Elazığ Gezisi
 • Tüm çevre gezileri,
 • Dostluk ve Güleryüz... 

 

Tur Ücreti Dışındakiler: Ana ulaşım Uçak, Müze ve ören yeri giriş ücretleri, tüm öğle Yemekleri ve yemeklerde alınacak içecekler, Otellerdeki mini bar harcamaları , bahşişler ve  diğer ekstralar. Belirtilen dışındaki yemekler.  

Hareket Saatleri ve buluşma noktaları önerilen uçuşlar:

 

21 Nisan Sabahı  Sivas Havaalanında buluşma

Gidiş :  27 Ekim sabahı Pegasus Havayolları Sabiha Gökçen Havalimanı 06:30 İstanbul -Sivas seferi ile Sivas'a hareket. Havaalanı buluşma.

Dönüş :  29 Ekim Akşamı Pegasus Havayolları 20:30 Elazığ -İstanbul seferi ile İstanbul'a dönüş. 

Sizleri Sabah 07:30-08:00 saatleri arasında Sivas Havaalanında karşılıyoruz ve programımıza başlıyoruz.Farklı uçuş saatlerini tercih edenler ofisten bilgi alabilirler. 

(Sınırlı Pegasus Uçak Bileti Dahil kontenjanımız için acele edin. Pegasus Uçak bileti haricinde havayolları tercih edenler yukarıdaki önerilen uçuşları kullanabilirler.

Farklı illerden katılmak isteyenler Uçak biletini tura katılacak olanlar kendileri temin edeceklerdir.) 

Not: Uçaklarda yoğunluk nedeniyle Yukarıda belirtilen saatler harici uçak bileti temin edebilecek yolcularımız kendi imkanları ile Malatya'ya ulaşmaları gerekmektedir.

HATIRLATMA : 

 • Rehberimiz Grubumuzu Sivas havaalanında karşılar.
 • Uçuştan en az 1,5 saat önce havaalanında hazır bulunmanız gerekmektedir. 
 • Gidiş  Check–in İşlemleriniz tarafımızdan yapılacaktır.  
 • Dönüş Check–in işlemleriniz havalimanından kendiniz tarafından yapılacaktır.
 • Acentemiz havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey protokolüne tabidir.
 • Uçuş öncesinde uçuş detayları ve saatleri değişebilir tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 Saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak seferlerinde oluşabilecek aksama yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan Folklorik Turizm Seyahat Acentası sorumlu tutulamaz.  

 

REZERVASYON ve ÖDEME DETAYLARI:

Peşin ödeme için ofisimize gelebilir, banka hesaplarımıza havale yapabilirsiniz. Kredi kartıyla peşin yada  taksitli ödeme yapmak isterseniz  ofisimize gelip kartınızdan çekim yaptırabilirsiniz,Mail order formumuzu doldurup bize  fakslamak suretiylede ofise gelmeden kredi kartınız ile ödeme yapabilirsiniz.  

   

 

YANINIZDA BULUNDURMANIZ GEREKENLER:

Tur programımız açık alanlarda geçeceği için güneş ısınları ile biraz hasır neşir olacağız:)

Onun İçinYanınızda Getirilmesi gerekenler diye küçük bir liste hazırladık.

Faktörlü güneş kreminiz (  +18 veya +20 faktör ), Güneş Gözlüğünüz,

Polar mont veya kazak, Rahat yürüyüş pantolonu, Yürüyüş Ayakkabınız, Fotoğraf Makinesi  ( yedek pil veya sarj aleti / yedek kartlarınız ), Şort ve Deniz havlusu ( denize ve Nehirlere girmek için ).  Kişisel Eşyalarınız ve İlaçlarınız,Günlük eşyalarınız için Küçük  sırt çantası,  

ULAŞIM:

 

Turkiyenin her ilinden katılıma açık olduğundan ana ulaşım uçak dahil edilmemiştir. Ana Ulaşım Uçak ile olup,  Ara ulaşımlar katılımcı sayısına göre 17 kişilik Volkswagen Volt, Mercedes Sprinter, 27 kişilik Isuzu Turkuaz ve Novo minibüs araç ile sağlanır.  

 

FOLKLORİK VE SİZİN YÖREYE KATKINIZ :   

Bu yöreyi bizimle keşfiniz sonrasında el sanatlarımız ölmeyecek   

Otantik yöre mutfağı yaşayacak ve unutulanlar yeniden yaşam bulacak.   

Yöre esnafı alışverişlerimiz sayesinde ayakta kalmaya devam edecek.  

Köylü pazarından alacağınız her bir ürün yöre insanına katkı  sağlayacak.Herkes doğduğu  yerde mutlu yaşayacakFolklorik ve Sizin katkılarınızla... 

“Dostluğa, Doğaya ve Otantik Dünyaya Açılan Pencere

      

 

Kaynak : Kemaliye turu, Doğu Anadolu turu
Tür : Diğer Tarih : 27.10.2018
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]
Bilgilendirme icin
MAIL LISTE KAYIT OLUN
E-posta: