Kemaliye Elazığ Kemah Divriği Turu (3 gün-2 gece)

Anasayfa » Doğu Anadolu Turları » Kemaliye Elazığ Kemah Divriği Turu (3 gün-2 gece)
share on facebook  tweet  share on google  print  

Kemaliye Elazığ Kemah Divriği Turu (3 gün-2 gece)

"Doğu Anadolu Turları" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Kemaliye

KEMALİYE TURU  

KEMALİYE -TAŞYOL -SİVAS -DİVRİĞİ ULU CAMİİ -AYANOĞLU KONAĞI -BEBİK KAHVESİ -MANİ YOLU -KARANLIK KANYON -OCAKLI KÖYÜ -DOĞA VE TARİH MÜZESİ -ELAZIĞ -ÇIRÇIR ŞELALESİ  GEZİLERİ   

Tur Tarihleri :   GRUPLARA YAPILIR.  Tur Süresi: 3 Gün 2 Gece

Turumuz Elazığ Havaalanı buluşmalı ve Erzincan Havaalanı dönüşlü olduğundan her ilden katılabilirsiniz.

Her ilden katılıma açık olduğu için uçak bileti tura dahil edilmemiştir.

GEZİLECEK YERLER

KEMALİYE -KEMALİYE -TAŞYOL -SİVAS -DİVRİĞİ ULU CAMİİ -AYANOĞLU KONAĞI -BEBİK KAHVESİ -MANİ YOLU -KARANLIK KANYON -OCAKLI KÖYÜ -DOĞA VE TARİH MÜZESİ -ÇIRÇIR ŞELALESİ -GEZİLERİ

Ayrıca Kemaliye Turumuz En Az 8 Kişilik Gruplara İstenilen Tarihte de Yapılabilir.

TUR PROGRAMI

Buluşma yeri olan Elazığ havaalanında,  Rehberimiz sizi karşılayıp asagidaki programa göre tur programı uygulanacaktır. Turumuz her ilden katılıma açık olduğu için ana ulaşım uçak bileti dahil edilmemiştir. İstanbul dışından katılımcılara da açıktır.

1.GÜN: ELAZIĞ-ÇIRÇIR ŞELALESİ -HİNGE KEÇİ SÜTÜ DONDURMASI -OCAK KÖYÜ-BEKİR TAŞTAN EVİ -KEMALİYE   

Turumuza katılacak misafirlerimiz, Sabiha Gökçen Havalimanında PEGASUS HAVAYOLLARI kontuarında Check – in işlemlerimizi tamamlıyor saat 07.05 Elazığ uçağı ile 1.55 dakika sürecek olan uçuşumuzun ardından 09.45 de Elazığ Havalimanına iniyoruz. Rehberimiz ve aracımız ile buluşuyor kısa bir Elazığ turu sonrasında öğle yemeğimizi alacağımız Keban ilçesine hareket ediyoruz. Muhteşem manzarası ile Çır Çır Şelalesinde öğle yemeğimizi alıyor çaylarımızı yudumluyoruz. Fırat nehrini takiben Ocak Köyüne ulaşıyoruz. Turizm Kültür bakanlığının ülkemizde köyde bulunan tek müzesi olan Ali GÜREL Müzesini gezip, Dutluca köyünde Türkiye’de bir benzerini daha tadamayacağınız HİNGE Dondurmacısından Keçi Sütünden yapılmış olan dondurmalarımızı afiyetle yiyor, Vali Recep YAZICIOĞLU’NUN yaptırmış olduğu ve Ayşe KULİN'İN Köprü kitabına  konu olan köprünün hikayesini  rehberimizden dinliyor, Kayabaşında 85 basamakla ile çıkılan Bekir TAŞTAN’IN Evini görüyor, fotoğraf çekimlerinin ardından Kemaliye'ye ulaşıyoruz. Otelimize yerleşiyor, akşam yemeğine kadar odalarımızda dinleniyoruz. Akşam yemeğimizi alıyor serbest zaman veriyoruz.  KEMALİYE / ERZİNCAN    

2.GÜN:  TAŞYOL -SİVAS -DİVRİĞİ -ULUCAMİ -ŞİFAHANE -AYANOĞLU KONAĞI -YÖRESEL LEZZETLER -KEMALİYE -MANİ YOLU -KARANLIK KANYON        

Sabah kahvaltısı sonrasında ismi Eğin iken Mustafa Kemal Atatürk’e atfen Kemaliye olarak değiştirilen Çevre, Kültür Değerlendirme ve Tanıtma Vakfı Tarafından özgün mimarisi ile UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRAS LİSTESİ’ NE aday gösterilen Tarihi Kemaliye sokaklarında zamana yolculuk sonrasında Lökhane’de Bebik Kahvelerimizi yudumluyoruz. Zincirli Kaya, Tarihi Taş Dibi Camii, Mani Yolu ile Seytali Parkını geziyor, Tübitak tarafından desteklenen ve ülkemizdeki en kapsamlı Doğa, Tarih Müzesini gezmeye koyuluyoruz. Alacağımız bilgilerin sonrasında Eğin halkının inşaatı 130 yıl sürmüş olan Taş Yol ile Dünyanın En Büyük Kanyonlarından bir tanesi olan Karanlık Kanyonu karadan fotoğraflıyor öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Sivas Divriği’ye yolculuğumuza başlıyoruz. Taşa hamuru işler gibi desen veren 1985 yılında UNESCO DÜNYA MİRASI LİSTESİNE alınmış olan, Selçuklunun 800 yıllık eseri Divriği Ulucami ile Şifahanesini ziyaret ediyoruz. Ulu Camii gezisinin ardından ilçe merkezinde yürüyüşümüze devam ediyor, Kemaliye'ye  dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Otelimizde akşam yemeğine kadar dinleniyor, akşam yemeğimizi aldıktan sonra Kemaliye de serbest zaman. KEMALİYE

3.GÜN:  KEMALİYE -YALÇINER TATUTA ÇİFTLİĞİ -KEMAH-ERZİNCAN 

   

Otelimizde eşyalarımızı topluyor son günümüzde kahvaltımızı bahçe içerisinde YALÇINER Tatuta çiftliğinde yöresel ürünler şeklinde alıyoruz. Kahvaltının ardından dönüş yolculuğumuz için Erzincan’a doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Yolumuz üzerinde Kemah ilçesine uğruyor, Bölgeye hakim yalçın kayalar üzerine inşa edilmiş olan Kalesi bizi ilk karşılayan manzarası oluyor ilçenin. Birinci dünya savaşında Rusları durduran zorlu boğaz içinden Melik Gazi Türbesine geçiyoruz. Sultan Melek olarak adlandırılan türbeyi gezdikten sonra Erzincan’a ulaşıyoruz. Kent merkezinde vereceğimiz serbest zamanında sonunda belirlenen saatte toplanıyor ve sizleri Erzincan Havalimanına transfer ediyoruz. PEGASUS HAVAYOLLARININ saat 21.25 uçağı ile İstanbul’a uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Bir başka gezimizde görüşmek dileği ile sizlerden ayrılıyoruz.

Farklı Folklorik Turizm turlarında buluşmak üzere vedalaşıyoruz. 

 

Ayrıca 21-23 Nisan 2018 KEMALİYE SİVAS DİVRİĞİ TURUMUZU inceledinizmi  

Şimdiden herkese iyi yolculuklar  

HAREKET  SAATLERİ ve BULUŞMA NOKTASI ÖNERİLEN UÇUŞLAR

Önerilen Uçuş Detayları Malatya Havaalanında buluşma

Gidiş :  Mayıs sabahı Saat: 07.05 THY İstanbul – Malatya uçağı, Pegasus havayolları sabah 07:05 uçuşu tercih edebilirsiniz.

Dönüş : Mayıs akşamı THY Elazığ -İstanbul 17:40 veya 22:35, Pegasus Havayolları Elazığ -İstanbul 18:50 uçuşu tercih edebilirsiniz. 

(Uçak biletini tura katılacak olanlar kendileri temin edeceklerdir.) 

AKTİVİTELER

 

Kültür, Doğa ve  Tarih Turu

KONAKLAMA

3 gece Kemaliye Yeşil Eğin Otel veya Kemaliye ev konaklamalı : Tüm odalarda standart duş, wc, saç kurutma, Tv mevcuttur.

KİMLER KATILABİLİR

 

Her yaştan ciddi sağlık problemi olmayan herkes katılabilir.  

TUR FİYATI
 

TUR ÜCRETİ

 Tur Fiyatı (Yetişkin Kişibaşı) 

Tek Kişilik oda (sngl)

06-12 yaş

Tur fiyatı (Tek çekim ve 3-6-9 taksit)

 SORUNUZ.-TL

SORUNUZ.-TL

 SORUNUZ.-TL

Nakit Banka Havale/Eft/Ofiste ödeme

 SORUNUZ.-TL

SORUNUZ.-TL

SORUNUZ.-TL

 

Belirtilen Fiyat 2 veya 3 Kişilik Odada Kişibaşı Fiyatıdır. 

Çocuk indirimi 2 yetişkin yanında 6-12 yaş çocuk konaklarsa geçerlidir. 

Her ilden katılıma açık olduğu için uçak bileti tura dahil edilmemiştir.

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR VE OLMAYANLAR

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

 • Bölgedeki tüm Ara Ulaşımlar, (Hizmetimiz Elazığ Havaalanı başlar, Erzincan havaalanı biter. Her ilden katılıma açık olduğu için Ana Ulaşım Uçak Bileti dahil değildir.)
 • Havaalanı transferleri,
 • 2 Gece Kemaliye'de Otel veya Kemaliye evlerinde Yarım Pansiyon Konaklaması
 • 2 sabah kahvaltısı, (1 kahvaltı Yalçıner Tatuta Çiftliğinde)
 • 2 akşam yemeği,
 • Rehberlik,
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Tüm çevre gezileri,
 • Araç içi Yöresel İkramlar, 
 • Dostluk ve Güleryüz... 

Tur Ücreti Dışındakiler:

Ana ulaşım uçak , Öğle Yemekleri ve yemeklerde alınacak  Müze ve ören yeri girişleri, Tekne Turu (Karanlık Kanyonda), Kemaliye'de Müzik eğlencesi, meşrubat ve alkollü içecekler, Otellerdeki mini bar harcamaları , bahşişler ve  diğer ekstralar. Belirtilen dışındaki yemekler. 

REZARVASYON VE ÖDEME DETAYLARI

Rezervasyon için bize telefon edebilir veya online rezarvasyon formu ile  gerekli bilgilerinizi bize ileterek rezarvasyon yaptırabilirsiniz.Peşin ödeme için ofisimize gelebilir, banka hesaplarımıza havale yapabilirsiniz.
Kredi kartıyla peşin yada  taksitli ödeme yapmak isterseniz  ofisimize gelip kartınızdan çekim yaptırabilirsiniz,

Mail order formumuzu doldurup bize  fakslamak suretiylede ofise gelmeden kredi kartınız ile ödeme yapabilirsiniz.  

   

1)Rezervasyonun kesinleşmesi için Tur bedelinin tamamının ödenmesi gerekmektedir.
2)Tur hareket tarihinden 1 hafta öncesine kadar rezervasyon iptali halinde %50 kesinti ile geri iade yapılır. Son hafta içerisinde yapılan iptallerde ödeme iadesi yapılmaz.
3)Rezervasyon talebinizin maille olması halinde sizinle 24 saat içinde irtibata geçilecektir.
 

YANINIZDA BULUNDURMANIZ GEREKENLER
YağmurlukPolar- rüzgar geçirmez  mont veya polar Bere -Polar veya benzeri olabilir Güneş gözlüğü -Tercihen UV- A ve B Filtreli Fotoğraf makinesi –Yeterli sayıda yedek pil ve film veya  memory card.  Varsa Kişisel İlaçlarınız,  
ULAŞIM

Turkiyenin her ilinden katılıma açık olduğundan ana ulaşım dahil edilmemiştir. Ana Ulaşım Uçak ile olup,  Ara ulaşımlar katılımcı sayısına göre 17 kişilik Volkswagen Volt, Mercedes Sprinter, 27 kişilik Isuzu Turkuaz araç ile sağlanır.  

FOLKLORİK VE SİZİN YÖREYE KATKINIZ :
 •     Bu yöreyi bizimle keşfiniz sonrasında el sanatlarımız ölmeyecek 
 •   Otantik yöre mutfağı yaşayacak ve unutulanlar yeniden yaşam bulacak.
 •     Yöre esnafı alışverişlerimiz sayesinde ayakta kalmaya devam edecek.
 •    Köylü pazarından alacağınız her bir ürün yöre insanına katkı  sağlayacak.

Herkes doğduğu  yerde mutlu yaşayacak. Folklorik ve Sizin katkılarınızla...

 

“Dostluğa, Doğaya ve Otantik Dünyaya Açılan Pencere

 

   

  

Kaynak : Kemaliye Kemah divriği turu, doğu anadolu turu
Tür : Diğer Tarih : 09.01.2015
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]
Bilgilendirme icin
MAIL LISTE KAYIT OLUN
E-posta: