Günübirlik Polonezköy Kiraz Festivali

Anasayfa » Festival Turları » Günübirlik Polonezköy Kiraz Festivali
share on facebook  tweet  share on google  print  

Günübirlik Polonezköy Kiraz Festivali

"Festival Turları" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Günübirlik

POLONEZKÖY KİRAZ FESTİVALİ TURU

Tur Tarihleri:  2018 TARİHLERİ HENÜZ AÇIKLANMADI Tur Süresi: GÜNÜBİRLİK

**SABAH KÖY KAHVALTISI + POLONEZKÖY KİRAZ FESTİVALİ ETKİNLİKLERİ +

ÇEVRE GEZİLERİ DAHİL TUR**

2018 Güncel Festival tarihi Festival komitesi yetkili merciler tarafından açıklandığında buradan duyurulacaktır )

TUR PROGRAMI

Polonezköy Kiraz Festivali turumuza,  sabah saatlerinde sizleri buluşma noktalarımızdan aldıktan sonra Polonezköy Yolu üzerinde yeşillikler içerisinde Serpme Köy  kahvaltısı molası vererek başlıyoruz. Yeşillikler arasında istanbul’da hasret kaldığımız kuş sesleri ile nefis bir Köy kahvaltısı ardından aracımıza binip Polonezköy gezimize başlamak üzere aracımızın başında toplanıyoruz. İlk olarak Polonezköy gezimize Polonezköy tarihi ve kültürünü yansıtan Zofia Teyze'nin Hatıra Evi ile başlıyoruz. Ardından nefes almak için, yabani kuş sesleri ve yemyeşil tabiat eşliğinde, doğayı ve kültürü aynı anda yaşayabileceğiniz eşsiz bir cennet kösesi, İstanbul'un arka bahçesi Polonezköyde herkesin rahatlıkla katılabileceği doğa yürüyüşü yapıyoruz. İstemeyenler köy meydanında serbest vakit geçirecekleri birçok mekan mevcuttur. Sonrasında Polonezköy'de ziyaret edilecek yerler arasında 1900-1914 yılları arasında inşa edilmiş olan Czestochowa Meryem Ana adını taşıyan kilise,(dıştan görülecektir) içerisinde Mehmet Sadık Paşa'nın eşinin mezarı da bulunan Polonezköy Mezarlığı, ATATÜRK'ün Polonezköy'ü ziyareti esnasında kaldığı ev gezileri ardından öğle Yemeği için serbest zaman veriyoruz. Öğle Yemeğimi ardından sonrasında Polonezköy Kiraz Festivali Etkinliklerini izleyeceğimiz Köy Meydanına geçiyoruz. Polonya'dan gelen folklor gruplarının dans gösterileri, resitallerden oluşan Polonezköy Kiraz Festivali Etkinliklerini izliyor ve fotoğraflıyoruz. Renkli kareler yakalamanız mümkün. Gün boyunca keyifli saatler ardından İstanbul'a dönüşe geçiyoruz. Yaklaşık olarak 20:00-20:30 civarı İstanbulda olacağız.  

POLONEZKÖY KİRAZ FESTİVALİ HAKKINDA BİLGİ :

Polonezköy Kiraz Festivali, her yıl Haziran ayında düzenli olarak yapılan geleneksel bir aktivite olarak İstanbul'un önemli festivalleri arasında yer alıyor. Festival, aynı zamanda Türkiye - Polonya arasındaki bağları kuvvetlendiren kültürel bir aktivitedir.

Geleneksel giysileri ile Polonya’dan getirilen ekipler, çeşitli kültürel aktiviteler, sergiler, konserler ve köy kilisesinin bahçesinde resitaller düzenlenecek. Festivali neşe ile geçiren Polonezköy misafirleri, son gününde yerli halk tarafından meşhur kirazları ile yolcu edildi. Festival girişi ve çevresinde satışa sunulan organik sebze ve meyveler arasında dut, domates, çilek ve tabi ki kiraz oluyor.

Bakan ve üst düzey bürokratların da katılımıyla açılışı yapılan Polonezköy Kiraz Festivali süresince Polonya'dan gelen folklor ekiplerinin gösterileri, çeşitli kültürel aktiviteler, sergiler, konserler ve köy kilisesinin bahçesinde resitaller düzenleniyor.


Festival Programı

2016 yılına ait tarihlerdir. 2017 Güncel Festival tarihi Festival komitesi yetkili merciler tarafından açıklandığında buradan duyurulacaktır

04 Haziran 2016 - Cumartesi
14:00 - 15:30  Polonya'dan gelen folklör grubunun dans gösterisi,  folklor ekiplerinin isteyen izleyicilerle birlikte dansı 

15:30 - 17:00 Meydanda Dolaşma (Halkla Fotoğraf vs) Serbest Zaman

05 Haziran 2016 - Pazar
14:00 - 15:30  Polonya'dan gelen folklör grubunun dans gösterisi,  folklor ekiplerinin isteyen izleyicilerle birlikte dansı 

15:30 - 17:00 Meydanda Dolaşma (Halkla Fotoğraf vs) Serbest Zaman

                                                                                          

 

 

F : 801 - faceb.png

Diğer GÜNÜBİRLİK TURLAR için tıklayınız

HAREKET SAATİ VE KALKIŞ NOKTALARI

07:00   İncirli  Alfemo Önü (Eski Boyner Mağazası Önü)
07:15   Mecidiyeköy Y.Kredi Önü (Doğtaş Mobilya Yanı)
07:30   Kadıköy:Evlendirme Dairesi Önü (Otopark Çıkışı Işıklar Önü)

KİMLER KATILABİLİR

Her yaştan ciddi sağlık problemi olmayan her kes katılabilir.

FİYAT VE ÖDEME SEÇENEKLERİ

TUR ÜCRETİ

Tur fiyatı Kişibaşı

KAHVALTI DAHİL

Tur fiyatı (Tek çekim ve 3 taksit)

.-TL

Nakit Banka Havale/Eft/Ofiste ödeme

.-TL

Turlarımızda ektra ücret adı altında hiçbir ücret toplanmaz.  

TURA DAHİL OLANLAR VE OLMAYANLAR

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

  • Ulaşım ,
  • Rehberlik, 
  • Kır Lokantası Serpme kahvaltı, 
  • Polonezköy Kiraz Festivali Ekinlikleri
  • Tüm çevre gezileri, 
  • Dostluk ve Güleryüz ...
REZARVASYON VE ÖDEME DETAYLARI

Cumartesi ofisimiz kapalı olup, rezervasyon için 0535.658.74.43'ten bize ulaşabilirsiniz.

Rezervasyon için bize telefon edebilir veya online rezarvasyon formu ile  gerekli bilgilerinizi bize ileterek rezarvasyon yaptırabilirsiniz.Peşin ödeme için ofisimize gelebilir, banka hesaplarımıza havale yapabilirsiniz.

Kredi kartıyla peşin yada  taksitli ödeme yapmak isterseniz  ofisimize gelip kartınızdan çekim yaptırabilirsiniz, Mail order formumuzu doldurup bize  fakslamak suretiylede ofise gelmeden kredi kartınız ile ödeme yapabilirsiniz. 

 MAIL ORDER FORMU ( Tıklayınız)

 

   

 

YANINIZDA BULUNMASI ÖNERİLENLER

Yürüyüş ayakkabısı - Bileğinizi kavrayan, yüksek topuklu olmayan, taban sertliği ve tabanında bol tutamağı bulunan    Güneş gözlüğü -Tercihen UV- A ve B Filtreli Güneş şapkası -Geniş siperlikli, arkadan boynunuzu ve yüzünüzü kapatan İlaç  -  Kişisel olarak kullandığınız ilaçlarınız varsa Fotoğraf makinesi –Yeterli sayıda yedek pil ve film. Mayo ve Havlu, Güneş Yağı. 

ULAŞIM

Ulaşım Aracı : Araçlar turizmde kullanılan ve özel olarak turizm için tasarlanmış katılımcı sayısına göre Lüks klimalı yatar koltuklu 46 kişilik Mercedes-Trevego-Tourismo ve 403, Temsa-Safir ve Man-Fortuna Otobüs veya 27 Kişilik İsuzu-Turkuaz ve Otokar-Sultan Midibus, 17 kişilik Mercedes- Sprinter ile seyahat edilmektedir. Araç yerleşme planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez. 

“Dostluğa Doğaya ve Otantik Dünyaya Açılan Pencere”

                    

   

              

Kaynak : Polonezköy Kiraz Festivali turu
Tür : Diğer Tarih : 16.06.2012
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]
Bilgilendirme icin
MAIL LISTE KAYIT OLUN
E-posta: