Edirne Kakava Şenlikleri (Hıdırellez) Turu 05-06 MAYIS 2019

Anasayfa » Festival Turları » Edirne Kakava Şenlikleri (Hıdırellez) Turu 05-06 MAYIS 2019
share on facebook  tweet  share on google  print  

Edirne Kakava Şenlikleri (Hıdırellez) Turu 05-06 MAYIS 2019

"Festival Turları" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Edirne

EDİRNE KAKAVA ŞENLİKLERİ (HIDIRELLEZ ) TURU

EDİRNE KAKAVA ŞENLİKLERİ TURUMUZ

GÜNÜBİRLİK VE KONAKLAMALI EDİRNE KAKAVA ŞENLİKLERİ TUR

Tur tarihleri : 05-06 MAYIS 2019  

ULAŞIM +REHBERLİK +1 GECE KONAKLAMA+1 SABAH KAHVALTISI + EDİRNE KAKAVA ŞENLİKLERİ GÖSTERİLERİ +TÜM ÇEVRE GEZİLERİ DAHİL TUR 

 

EDİRNE KAKAVA ŞENLİKLERİ (HIDIRELLEZ) HAKKINDA BİLGİ

 

Kakava, Trakya'da, Hıdırellez'dir. Edirne'nin Gogo Mezarlığı’nın çevresinde oluşan renk cümbüşü, Kakava Ateşi, Kırklareli 'nin Şeytan dere'sinde onbinlerin katıldığı bir “Sevinç gösterisidir. “Hayat Coşkusu, Yaşama Sevinci'dir Kakava'yi bu kadar çok yönlü kılan, onu coşku dolu bir eğlence haline getiren şey ”Kapı gıcırtısını oynama vesilesi” sayanlardır. Fıkır fıkır kaynayan, oynayan bir toplululğun içindeki ateş “Yaşama Sevincidir Kakava'nın kendisi zaten cazdır, neşedir. Kakava'yı “INSAN” anlamına gelen Romanlarla paylaşmak bir kültür sentezi, bir toplumsal uzlaşma ve dayanışmadır. Roman halkının eğlencelerine Edirne Kakava Şenliklerinde tanık olacağız.

 

  

Ayrıca GÜNÜBİRLİK 05 MAYIS EDİRNE KAKAVA ŞENLİKLERİ ÖZEL TIKLAYIN  

 

 

YÖRE BİLGİSİ :

Şairlerin dizelerine anlam katmış, kitaplara konu olmuş, Osmanlı saltanatına ev sahipliği yapmış eski başkent Edirne, bugün üç imparatorluğun izlerini taşıyan eşsiz tarih ve mirasının yanı sıra, kendine özgü  doğal ve kültürel zenginlikleriyle, bir şehirden fazlasını bekleyen ziyaretçilere unutulmaz bir deneyim bahşediyor...

 

 

 

GEZİLECEK YERLER : 

Selimiye Camii -Arasta çarşısı, Üç Şerefeli ve Eski Camii,  Bedesten ve Ali Paşa Çarşısı, Sarayiçi mevkii ve Adalet Kasrı, Balkan Şehitliği, Sağlık Müzesi (II. Beyazıd Külliyesi ve Şifahane),  Karaağaç ve Tren İstasyonu, Lozan Anıtı ve Müzesi, Tunca ve Meriç Nehirleri ve Köprüleri, Şükrü Paşa Anıtı, Kıyık Tabya Balkan Harbi Müzesi, Pazarkule Yunanistan Sınır Kapısı.Tarihi Kırkpınar Güreşlerinin Yapıldığı Alan, Balkan Şehitleri Anıtı, Fatih Köprüsü, Kanuni Köprüsü, Yeni Saray Kalıntıları. 

 

TUR PROGRAMI :

 

HAREKET SAATLERİ ve BULUŞMA NOKTASI :

 

05 Mayıs sabahı Edirne Kakava Turu Sabah İstanbul'dan Hareket

07.00 : Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü(Otopark Çıkışı Işıklar önü)

07.15 : Mecidiyeköy Ziraatbank Önü 

07.30 : İncirli Ömür Plaza Önü 

 

1.GÜN : 05 Mayıs 2019 EDİRNE KAKAVA ŞENLİKLERİ -EDİRNE TARİHİ YERLER- SELİMİYE CAMİİ - ARASTA ÇARŞISI - ŞİFAHANE -BEDESTEN -KARAAĞAÇ TREN İSTASYONU -TUNCA VE MERİÇ NEHİRLERİ

Sabah saatlerinde sizleri aldıktan sonra keyifli bir yolculukla Şairlerin dizelerine anlam katmış, kitaplara konu olmuş, Osmanlı saltanatına ev sahipliği yapmış eski başkent Edirne'ye varıyoruz .

İlk olarak Edirne'de Osmanlı mimarisinin başyapıtı,  Mimar Sinan'ın "Ustalık Eserim" dediği Selimiye Camii ile başlayıp; Selimiye Arastası, Üç Şerefeli Camii(ilk revaklı avlu sahibi cami) ve Eski Camii(Cami-i Atik),  gezip  öğle  yemek molası veriyoruz.

Yemek sonrası Sarayiçi mevkii ve Adalet Kasrı, Balkan Şehitleri Anıtı, Fatih Köprüsü, Kanuni Köprüsü, Yeni Saray Kalıntılarını geziyoruz ve

Sonrasında II. Beyazıd Külliyesi ve ŞifahaneKaraağaç ve Tren İstasyonuLozan Anıtı ve Müzesi, Tunca ve Meriç Nehirleri ve Köprüleri sonrası 

Kırkpınar Meydanı Saray içinde Edirne KAKAVA ŞENLİKLERİ (Hıdırellez) KAKAVA ATEŞİ'nin başında yerimizi alıyoruz. 

Folklorik değerlerimizi ön plana çıkaran bu tür organizasyonları turlarımızla destek vermeye devam ediyoruz.

Ateşten atlayanları, oynayanları  bu güzel günü ve anı burada bulunamayan dostlarımızla paylaşmak üzere fotoğraflayarak ölümsüzleştiriyoruz

Edirneli Romanlardan oluşan müzik, danstan oluşan şenliklerin içinde bulacağız kendimizi, Belediye tarafından organize edilen Geleneksel Roman havaları oyunları eşliğinde bizlerde bu eğlenceye ortak oluyoruz.   

Edirne Kakava Şenliğinin  bugünkü Kırkpınar saray içindeki bölümünü tamamlayarak otelimize geçiyoruz. Serbest zaman veriyoruz. Ardından restaurantımıza geçip akşam yemeğinde Yöresel Meşhur Ciğer Tava Menü  şeklinde alıyoruz.  Konaklama otelimizde.

 

2.GÜN : 06 Mayıs 2019 EDİRNE KAKAVA ŞENLİKLERİ -TUNCA NEHRİ SABAH ETKİNLİKLERİ -EDİRNE BÜYÜK SİNAGOG -BEDESTEN -ALİ PAŞA ÇARŞISI -ARKEOLOJİ MÜZESİ 

Sabah erken saatlerde kalkıyor ve  Edirne Kakava Şenlikleri'nin 2.günü programımıza başlıyoruz.  Kakava Şenlikleri'nin 2.gün olan kısmını izlemek üzere Tunca Nehri kenarına geçiyoruz.

 

Sabahın ilk saatlerinde Doğanın uyanışını selamlama ve Bahar aylarına Giriş ritüellerininehir kenarında yapılan müzik, danstan oluşan şenliklerin içinde bulacağız kendimizi, bize en ilginç gelecek bu kısımda Edirneli Roman kızlarımızı Tunca nehrine girerken fotoğraflamak olacak. Ardından bu güzel ve keyifli anları yeterince fotoğrafladıktan sonra otelimize geçip sabah kahvaltımızı alıyoruz.

 

 

Ardından Edirne'nin gizli kalmış diğer güzelliklerini gezmeye devam ediyoruz. Edirne gezimize Edirne Büyük Sinagogu, Arkeoloji müzesi, Bedesten ve Ali Paşa Çarşısını gezip  sonrasında serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanda bölgeye özgü yöresel folklorik ürünleri satın alabilirsiniz. Bunlardan Badem ezmesi, kokulu sabun, Edirnekari, kavala kurabiyesi, aynalı süpürge vb. geleneksel el sanatını hediyelik eşya ürünü olarak alabilirsiniz.  Ardından Meriç Nehri kenarında serbest çay, kahve molası veriyoruz. Sonrasında İstanbul'a dönüşe geçiyoruz. Normal trafik koşullarında 21:30 civarı İstanbul'da oluyoruz. 

 

Bir sonraki Edirne Kakava Şenlikleri turumuzda buluşmak dileğiyle farklı Folklorik Turizm buluşmak dileğiyle sizleri almış olduğumuz noktalara bırakıyoruz.

 

 

Ayrıca 05 MAYIS GÜNÜBİRLİK EDİRNE KAKAVA ŞENLİKLERİ ÖZEL TIKLAYIN  

 

Diğer haftasonu turları için tıklayınız ...                    

 

 

AKTİVİTELER : 

 

Kültür ve Doğa Turu,  Rahat Yürüyüşler, Fotoğraf

KONAKLAMA :

 

Edirne 4* standardı Oteller : Tüm odalarda,  Wc, duş, TV, Telefon, Merkezi Isıtma, Klima, Saç Kurutma Makinası mevcuttur. (Otelde Kakava dönemi bayan ağırlıklı misafir olduğundan 2 tek yatak olan odalar otel müsaitliğine göre dbl yatak olarak verilebilir)

 

 

TUR FİYATI :

 

TUR ÜCRETİ

Tur fiyatı 2 Ve 3 kişilik odada Kişibaşıdır

(Yetişkin Kişibaşı)

Tur fiyatı (Tek çekim ve 3-6 taksit)

PLANLANIYOR.-TL

Nakit Banka Havale/Eft/Ofiste ödeme

PLANLANIYOR.-TL

 

Belirtilen Fiyat 2 veya 3 Kişilik Odada Kişibaşı Fiyatıdır. 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR ve OLMAYANLAR

 

Tur Ücretine Dahil Olanlar:
 

 • Ulaşım
 • 1 gece Edirne 4* standardı Otel konaklama,
 • 1 Açık büfe sabah kahvaltısı , 
 • 1 Set menü Akşam Yemeği
 • Ulaşım, 
 • Gezi süresince  Rehberlik hizmeti
 • Program dahilindeki Edirne tüm çevre gezileri
 • Edirne Kakava Şenlikleri gösterileri
 • Zorunlu Seyahat sigortası, 
 • Otopark ücretleri
 • Otoban ücretleri
 • Dostluk ve Güleryüz...

Tur Ücreti Dışındakiler:

Yemeklerde alınacak  meşrubat ve alkollü içecekler , İlk gün kahvaltı, öğle yemeği, müze girişleri, Otellerdeki mini bar harcamaları , bahşişler ve  diğer ekstralar.

REZERVASYON ve ÖDEME DETAYLARI :

 

Rezervasyon için bize telefon edebilir veya online rezarvasyon formu ile  gerekli bilgilerinizi bize ileterek rezarvasyon yaptırabilirsiniz.

Peşin ödeme için ofisimize gelebilir, banka hesaplarımıza havale yapabilirsiniz.
Kredi kartıyla peşin yada  taksitli ödeme yapmak isterseniz  ofisimize gelip kartınızdan çekim yaptırabilirsiniz,

 

   

 

YANINIZDA BULUNDURMANIZ GEREKENLER : 

 

YağmurlukPolar- rüzgar geçirmez ince mont veya polar  Pantolon -Sentetik veya polar, erken kuruyan, geniş kesim Şort - sıcak günler için-yada şort olabilen pantolon Bere -Polar veya benzeri olabili Fener -Az pil yakan, tercihen alın feneri Güneş gözlüğü -Tercihen UV- A ve B Filtreli Güneş şapkası -Geniş siperlikli, arkadan boynunuzu ve yüzünüzü kapatan Çorap-yeteri kadar çorap  koruyucu krem- İlaç  -  Kişisel olarak kullandığınız ilaçlarınız varsa Fotoğraf makinesi –Yeterli sayıda yedek pil ve film veya  memory card. 

ULAŞIM :

Ulaşım Aracı :  Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve  özel olarak turizm için tasarlanmış  katılımcı sayısına göre Lüks yatar koltuklu ve klimalı katılımcı sayısına göre 27-31 Kişilik İsuzu Turkuaz, Otokar Sultan Minibüs, 46 kişilik Travego, TourismoMercedes, Safir, Man otobüs veya Minübüs   ile seyahat edilmektedir. Araç yerleşme planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez . Oturma planı ödeme kayıt önceliğine göre planlanmaktadır.

FOLKLORİK ve SİZİN YÖREYE KATKINIZ :

 

        ·          Bu yöreyi bizimle keşfiniz sonrasında el sanatlarımız ölmeyecek

·          Otantik yöre mutfağı yaşayacak ve unutulanlar yeniden yaşam bulacak.

·          Yöre esnafı alışverişlerimiz sayesinde ayakta kalmaya devam edecek.

·          Köylü pazarından alacağınız her bir ürün yöre insanına katkı  sağlayacak.

      Herkes doğduğu  yerde mutlu yaşayacak. Folklorik ve Sizin  katkılarınızla...

 

“Dostluğa, Doğaya ve Otantik Dünyaya Açılan Pencere

 

 

   

 

 

Kaynak : Edirne Kakava Şenlikleri turu, Hıdırellez turu
Tür : Diğer Tarih : 05.05.2018
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]
Bilgilendirme icin
MAIL LISTE KAYIT OLUN
E-posta: