Ana Sayfa | Rezervasyon | Bize Ulaşın | Site Haritası   

Mesai Saatleri
Haftaiçi : 10.30 - 19.00
0212.249 40 70 ve 72


         

5. Alaçatı Ot Festivali Turu 12-13 Nisan 2014 (seneye tekrar yapılacaktır)
Anasayfa » Festival Turları » 5. Alaçatı Ot Festivali Turu 12-13 Nisan 2014 (seneye tekrar yapılacaktır)

5.

5. ALAÇATI OT FESTİVALİ TURU, ALAÇATI OT FESTİVALİ

ALAÇATI OT FESTİVALİ turu

5. ALAÇATI OT FESTİVALİ TURU

Tur Tarihleri : 12-13 NİSAN 2014 (11 Nisan Cuma gece hareket )  Tur Süresi: 2 Gün 1 Gece

  *****ÇEŞME İNKİM BEACH OTEL KONAKLAMALI*****  

Doğa,Tarih, Festival Havası, Kültür keyfi birarada

*** OTOBÜSLE ULAŞIM, REHBERLİK, 1 GECE Y.P KONAKLAMA, 1 KAHVALTI, 1 AKŞAM YEMEĞİ, ÇEŞME, ALAÇATI, TÜM ÇEVRE GEZİLERİ DAHİL TUR***

Yeni düzenlenen Yurtiçi  Festivallere  ilk önce tur düzenleyen  FOLKLORİK TURİZM, sizleri bu sefer de ALAÇATI OT FESTİVALİ  ile buluşturuyor. Biliyoruz ki, bizden sonra bir çok firma bu bölgeye de Festival Turu düzenleyecek, Bizlerde Folklorik Turizm olarak  her zaman  öncü olmaya devam edeceğiz Folklorik Turizm'i Festival Turlarında izlemeye devam ediniz. Her zaman Folklorik Değerlerimizi ön plana çıkaran tüm organizasyonları destekleyeceğiz ve sizlerle buluşturacağız.

10 MARTA KADAR TURU SATIN AL ODA BAŞINA 60.-TL İNDİRİMLİ AL..  

GEZİLECEK YERLER

İZMİR -KONAK -ASANSÖR -KONAK MEYDANI -SAAT KULESİ -ÇEŞME - ALAÇATI - ALAÇATI SOKAKLARI - RÜZGAR GÜLLERİ-ALAÇATI OT FESTİVALİ ETKİNLİKLERİNİN İZLENMESİ 

 

Çeşme -Alaçatı Sokaklar

 Yeldeğirmenleri

Alaçatı Yöresel Lezzetleri

F : 135 - Bozcaada82.jpg

Alaçatı Ot Yemekleri

 İzmir Asansör

Alaçatı 

TUR PROGRAMI
01.Gün /11 Nisan 2014 Cuma akşamı Çeşme Alaçatı turu İstanbul'dan hareket ... 

 

 

02.GÜN / 12 Nisan 2014 İZMİR -KONAK MEYDANI -SAAT KULESİ -ASANSÖR -ÇEŞME -ALAÇATI -ALAÇATI SOKAKLARI- RÜZGAR GÜLLERİ -ALAÇATI OT FESTİVALİ ETKİNLİKLERİ 

Bursa –Balkesir-İzmir güzergahını izleyerek sabah saatlerinde Çeşme -Alaçatıya varıyoruz.  Serbest alacağımız Ege Kahvaltısı ardından ilk gezi noktası Çeşme Alaçatı gezimize başlıyoruz. Çeşme, şifalı sıcak suları, olağanüstü sayılabilecek kalitede kumun, güneşin ve berraklığın kucaklaştığı şirin bir tatil beldesidir. Egenin havası, insanlarının sıcaklığı, doğal güzellikleriyle bilinen Çeşme gezimize Alaçatı ile başlıyoruz. Arnavut kaldırımlı sokakları ve taş evleri, renkli sokakları ve yöresel ürünleri ve Rüzgar gülleri ile ilginizi  çekecek  Alaçatı ziyaretimiz sonrası Çeşme Alaçatı Ot Festivali alanına hareket ediyoruz. Festival, saat 13.00’de festival korteji yürüyüşüyle başlayacak. Yürüyüşte, yerel giysiler giymiş halk, doğadan topladıkları çeşit çeşit otlarını araçlara yüklemiş kadınlar, Alaçatılı antikacıların dizayn ettiği araçlar, kısaca 7’den 70’e tüm Alaçatılılar ve konuklar yer alacak. Kortej yürüyüşünün ardından, Pazaryeri Meydanında klasik müzik grubu festival konseri verecek. Aynı mekânda konserin ardından tüm Alaçatılılar’a ve konuklarımıza açık festival resepsiyonu verilecek. Akşam ise, amatör gurmeler tarafından hazırlanacak Ege yemekleri, sponsorlar ve jüri üyelerinin beğenisine sunulacak. Festival boyunca bol bol fotoğraf çekebilir ve Folklorik değerlerimizin farkına varabilirsiniz. Akşam üzeri Çeşme Ilıcadaki otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Çeşme Otel.    

3.GÜN / 13 Nisan 2014 ÇEŞME -ALAÇATI OT FESTİVALİ ETKİNLİKLERİ  

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı ardından eşyalarımızı aracımıza yerleştirip otelimizden ayrılıyoruz. Alaçatı Festival alanına hareket ediyoruz. Bugün Alaçatı’nın otlarından en çok çeşidi toplayan ve özelliklerini bilenler arasından ilk üç dereceyi alanlar belirlenecek. Ot Aşı Yarışması: Alaçatı’nın otlarıyla yemek kültür ve birikimini en güzel yansıtan üç yemek, ünlü gurmeler tarafından belirlenecek. Birincilere her sene olduğu gibi büyük altın, ikincilere yarım altın, üçüncülere ise, çeyrek altın hediye edilecek. Diğer katılımcılara ise, çeşitli armağanlar verilecek. Ayrıca yarışmaların yapıldığı saatlerde Alaçatı’da faaliyet gösteren restoranlar,  birer ürünlerini sergileyecek.  Alaçatılı üreticiler otlarını ve yemeklerini diğer firmalar da kendi içki ve ürünlerini tanıtmak amacıyla standlar açacaklar. Alaçatı’nın nisanda ne kadar büyülü bir mekân olabildiğini görebilmek, ot kokusunun standlardan taşan kekik, fesleğen karanfil kokularına karıştığında nelere kadir olduğunu yaşayabilmek,  reçel, kekik balı, şarap, enginarlı pilav standlarına karışmak, daracık sokaklarda oturan yaşlıların yüzlerinde yılların göç tarihinin öyküsünü okuyabilmek için, baharın ilk günlerinde yapılacak festivale doğa dostu herkes davetli. Sonrasında Çeşme merkeze geçiyoruz ve serbest zaman veriyoruz. Dönüş yolumuz üzerinde Ege denizinin  lacivertten turkuaza tüm renkleriyle denizin kara ile iç içe olduğu koyları, plajları ve termal kaynaklarıyla bir dantel gibi Türkiye’nin üçüncü büyük çağdaş kenti İzmir’e varıyoruz. Konak meydanı, Saat Kulesi, Hükümet Konağı gezileri ardından halk arasında Asansör, bugünkü adıyla her geçen gün ünlenen Dario Moreno sokağı gezileri sonrası İzmir’den ayrılıyoruz. Ardından Çeşme Alaçatı turumuzu bitiriyor ve Yaklaşık olarak gece 00:30- 01:30 civarı İstanbul'da oluyoruz.

Not: Aynı programa sadık kalmak koşuluyla Rehber tur programında değişiklik yapabilir.

Ayrıca 07-08 Haziran ALAÇATI KAYBOLAN LEZZETLER FESTİVALİ Turumuzu inceledinizmi 

Turla İLGİLİ VİDEO izlemek için tıklayınız. http://www.youtube.com/watch?v=G8EqWHS156Y  

ALAÇATI OT FESTİVALİNE NEDEN GİTMELİSİNİZ?

Alaçatı’nın nisanda ne kadar büyülü bir mekân olabildiğini görebilmek, ot kokusunun standlardan taşan kekik, fesleğen karanfil kokularına karıştığında nelere kadir olduğunu yaşayabilmek, reçel, kekik balı, şarap, enginarlı pilav standlarına karışmak, daracık sokaklarda oturan yaşlıların yüzlerinde yılların göç tarihinin öyküsünü okuyabilmek için, baharın ilk günlerinde yapılacak festivale doğa dostu herkes davetli. Güzel geçecek bir yaza bizimle başlayın… Nisan’da Alaçatı’ya konuk olun.

Alaçatı büyülüdür Alaçatı’da aradığınız her şeyi bulabilirsiniz. Bir sokakta, aşılanmış sokak köpekleriyle tek başınıza yürüyüş yaparken birden bir büyük kent kalabalığının içine düşebilirsiniz. Bir yanda, limanda, Port Alaçatı projesi adım adım ilerlerken, rüzgar konnektörleri tarihi yeldeğirmenlerinin suskunluğuna inat dönerlerken Alaçatılılar, İzmir enginarını nereden bulacaklarını tartışırlar. Yediğinizde özlediğiniz köy tadı, yaşadığınızda yitirmekten korktuğunuz gelenekleriniz ve yaptığınızda alışkanlıklarınıza uygun bir anlam vardır. Ve bunların tümünü, Oğuzlardan bugüne devam eden bir doku içerisinde sunar size. Bir açık hava müzesi görünümündeki Alaçatı sokaklarını ve tarihi kentsel SİT korumasındaki taş evleri gezerken, Hacı Memiş Ağa Camii, Pazaryeri Camii (Hagios Panagias Kilisesi) ve yeldeğirmenleri sizi etkileyecektir.

Alaçatı sanatla içiçedir Alaçatı’nın yenilenmekte olan Arnavut kaldırımlı daracık sokaklarında yaşlılarla sohbet ederken birdenbire karşınıza çıkan resim, seramik ve cam atölyeleri; yıl boyunca galerilerde, otellerde, sokaklarda, Alaçatı Belediyesi Sergi salonunda devam eden resim, heykel, fotoğraf sergileri; antika ve elsanatları dükkanları ve konserler, tatilinizi herhangi bir geziden çok daha anlamlı hale getirir. Her bir işletme kendisine özgü havası içerisinde bir otel ya da lokantadan çok öte, bir sembol olmuşlardır artık.

Alaçatı sevecendir Kış aylarındaki terk edilmişliğini de, yaz aylarındaki doluluğunu da aynı olgunlukla karşılar. Alaçatı’ya hangi mevsimde giderseniz gidin sizi aynı sıcaklıkla kucaklayacaktır. Giderek kalabalıklaşan, bir turizm merkezi olarak popülaritesi artan Alaçatı’da, dokunun korunması ve bozulmadan geliştirilmesi için Alaçatı Belediyesi’nin desteğiyle çalışmalar yapılmakta, projeler üretilmektedir. Alaçatı mavidir, Alaçatı sardunya ve akşam sefasıdır, Alaçatı mis kokulu limon ağaçlarıdır, Alaçatı huzur ve güvendir…

“En güzel gökyüzü altında kurulmuş” olan Alaçatı kiliselerin, camilerin, yel değirmenlerinin gölgesinde, korunmaya alınmış sakız ağaçlarının sessiz tanıklığında dönüşmektedir.

HAREKET  SAATLERİ ve BULUŞMA NOKTASI

11 Nisan Gecesi Alaçatı turu için İstanbul’dan Hareket

22:00 :  İncirli Alfemo önü (Eski Boyner Mağazası) 

22:30 :  Mecidiyeköy Yapı Kredi Önü (Doğtaş Mobilya yanı)

23:00 :  Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü(Vakıflar Bank.Karşı Hizası)

23:30 :  Gebze Çayırova Mc.Donalds

00:30 :  Yalova Migros Önü

02:00 :  Bursa Özdilek Önü

AKTİVİTELER

Kültür,  Doğa, Tarih ve Festivalle içiçe bir haftasonu geçireceğiniz Çeşme Alaçatı turu.

KONAKLAMA

Çeşme İnkim Beach Hotel Çeşme Ilıca'da Denize sıfır, tüm odalarda klima, telefon, TV , sıcak su, saç kurutma makinesi, minibar, Açık yüzme havuzu mevcuttur .

www.inkimhotel.com

 

 

KİMLER KATILABİLİR

Her yaş grubundan ciddi sağlık problemi olmayan herkes katılabilir.

TUR FİYATI

10 MARTA KADAR TURU SATIN AL ODA BAŞINA 60.-TL İNDİRİMLİ AL..

TUR ÜCRETİ

Tur fiyatı (Yetişkin Kişibaşı)

06-12 yaş

 Tek Kişilik Oda (sngl)

Erken Rezervasyon Kişibaşı (07 Marta kadar) 

 06-12  Yaş (Erken Rez.)

Tur fiyatı (Tek çekim ve 3-6-9 taksit)

249.-TL

175.-TL

310.-TL

 215.-TL

 155.-TL

Nakit Banka Havale/Eft/Ofiste ödeme

229.-TL

161.-TL

290.-TL

 199.-TL

 140.-TL

Belirtilen Fiyat 2 veya 3 Kişilik Odada Kişibaşı Fiyatıdır. 

Çocuk indirimi 2 yetişkin yanında 6-12 yaş çocuk konaklarsa geçerlidir.   

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR VE OLMAYANLAR

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

 • Gidiş -Dönüş Ulaşım
 • 1 gece Yarım pansiyon Çeşme İnkim Beach Hotel konaklama ,
 • 1 Açık büfe Sabah kahvaltısı,
 • 1 Açık büfe Akşam yemeği, 
 • Tüm Ulaşım hizmetleri, 
 • Feribot Geçişleri, (İstanbul -Eskihisar -Topçular / Topçular -Eskihisar -İstanbul geçişleri)
 • Profesyonel Kokartlı Rehberlik Hizmeti 
 • Seyahat Sigortası, 
 • Dostluk ve Güleryüz... 

Tur Ücreti Dışındakiler: Yemeklerde alınacak  meşrubat ve alkollü içecekler , öğle yemekleri, Programda belirtilen Müze ve Ören yerlerine giriş ücretleri,(müzekart önerilir.)Milli Park Giriş ücretleri, Otellerdeki mini bar harcamaları , bahşişler ve  diğer ekstralar.

REZARVASYON VE ÖDEME DETAYLARI

Rezervasyon için bize telefon edebilir veya online rezarvasyon formu ile  gerekli bilgilerinizi bize ileterek rezarvasyon yaptırabilirsiniz.

Peşin ödeme için ofisimize gelebilir, banka hesaplarımıza havale yapabilirsiniz.
Kredi kartıyla peşin yada  taksitli ödeme yapmak isterseniz  ofisimize gelip kartınızdan çekim yaptırabilirsiniz,

Mail order formumuzu doldurup bize  fakslamak suretiylede ofise gelmeden kredi kartınız ile ödeme yapabilirsiniz.

   

1)Rezervasyonun kesinleşmesi için Tur bedelinin tamamının ödenmesi gerekmektedir.
2)Tur hareket tarihinden 1 hafta öncesine kadar rezervasyon iptali halinde %50 kesinti ile geri iade yapılır. Son hafta içerisinde yapılan iptallerde ödeme iadesi yapılmaz.
3)Rezervasyon talebinizin maille olması halinde sizinle 24 saat içinde irtibata geçilecektir.
 

YANINIZDA BULUNDURMANIZ GEREKENLER
Küçük bir sırt çantası -Yürüyüş ayakkabısı - Bileğinizi kavrayan, yüksek topuklu olmayan, taban sertliği ve tabanında bol tutamağı bulunan(Tercihen Gro-tex ve Vibram taban)  Yağmurluk -Tercihen panço Anorak -Gro-Tex ceket veya ince kat rüzgar geçirmez mont veya polar Sweat-shirt -Uzun kollu polar veya sentetik üst giysi Pantolon -Sentetik veya polar, erken kuruyan, geniş kesim Şort - sıcak günler için-yada şort olabilen pantolon Tozluk -Tercihe bağlı, karlı yürüyüşlerde, yağmurda kullanılabilir Bere -Polar veya benzeri olabilir Matara -Yaklaşık bir litrelik ped şişe yada özel matara Güneş gözlüğü -Tercihen UV- A ve B Filtreli Güneş şapkası -Geniş siperlikli, arkadan boynunuzu ve yüzünüzü kapatan İlaç  -  Kişisel olarak kullandığınız ilaçlarınız varsa Fotoğraf makinesi –Yeterli sayıda yedek pil ve film. 
ULAŞIM

Ulaşım Aracı : Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve  özel olarak turizm için tasarlanmış  yatar koltuklu ve klimalı katılımcı sayısına göre Mercedes, Safir, MAN, Travego, Tourismo, Neoplan Otobüs  ile seyahat edilmektedir. Araç yerleşme planında sağ, sol, koridor, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez. 

FOLKLORİK VE SİZİN YÖREYE KATKINIZ :
 •    Bu yöreyi bizimle keşfiniz sonrasında el sanatlarımız ölmeyecek
 •    Otantik yöre mutfağı yaşayacak ve unutulanlar yeniden yaşam bulacak.
 •    Yöre esnafı alışverişlerimiz sayesinde ayakta kalmaya devam edecek.
 •    Pazarından alacağınız her bir ürün yöre insanına katkı  sağlayacak.
 • Herkes doğduğu  yerde mutlu yaşayacak. Folklorik ve Sizin katkılarınızla... 

“Dostluğa, Doğaya ve Otantik Dünyaya Açılan Pencere”

   

İyonya Turu, İyonya Turları, İyonya Gezi, İyonya Tatil, İyonya Oteller, iyonya Gezileri, 29 Ekim İyonya turu, 29 Ekim İyonya 23 Nisan Turu, iyonya 19 Mayıs Tuları, İyonya Bayram Turu, İonya Kurban Bayramı Turu, İyonya, Şeker Bayramı Turu,  Discover İyonya Turu, Discover İyonya Turları, 23 Nisan Çeşme Alaçatı Turu

 

Kaynak : Alaçatı Ot Festivali turu 12-13 Nisan 2014
Tür : Diğer Tarih : 12.04.2014
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]

FOLKLORİK TURİZM SEYAHAT ACENTASI

Adres : İstiklal Cad. No: 36/1 K:3 D:17(Pizza Hut Üstü) Beyoğlu/İSTANBUL
Telefon : 0.212.249.40.70 ve 72 Faks : 0.212.249.40.74 e-posta:folklorik@folklorik.com

www.folklorik.com sitesi içerisinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif haklari FOLKLORİK TURİZM SEYAHAT ACENTASI'na aittir.
Hiçbir sekilde basili veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanilamaz ve kopyalanamaz.


www.e-jett.com