Mersin Narenciye Festivali Turu 14-15 Kasım 2015

Anasayfa » Festival Turları » Mersin Narenciye Festivali Turu 14-15 Kasım 2015
share on facebook  tweet  share on google  print  

Mersin Narenciye Festivali Turu 14-15 Kasım 2015

"Festival Turları" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Mersin

MERSİN NARENCİYE FESTİVALİ TURU

Tur Tarihleri : 14-15 KASIM 2015 (14 Kasım Cumartesi sabahı  Adana Havalimanı buluşmalı )  Tur Süresi: 2 Gün 1 Gece

  *****MERSİN 4* HOTEL KONAKLAMALI*****  

Doğa,Tarih, Festival Havası, Kültür keyfi birarada

PEGASUS HAVAYOLLARI İLE

Gidiş: Pegasus Havayolları Sabiha Gökçen İstanbul - Adana : 07:40
Dönüş: Pegasus Havayolları Adana -İstanbul Sabiha Gökçen: 22:25

Diğer havayolları tercih edenler için uçuş önerileri aşağıdadır.

GEZİLECEK YERLER : 

MERSİN - NARENCİYE FESTİVALİ ETKİNLİKLERİ -MERSİN SOKAKLARI -SİLİFKE- CENNET-CEHENNEM OBRUKLARI-ASTIM(DİLEK) MAĞARASI- NARLIKUYU-KIZKALESİ-KANLIDİVANE- KORYKOS ANTİK KENTİ - ELAIUSSA SEBASTE TİYATROSU -AGORA GEZİLERİ

*** ARA ULAŞIMLAR, HAVAALANI TRANSFERİ, REHBERLİK, 1 GECE Y.P KONAKLAMA, 1 KAHVALTI, 1 AKŞAM YEMEĞİ, MERSİN NARENCİYE FESTİVALİ ETKİNLİKLERİ,  TÜM ÇEVRE GEZİLERİ DAHİL TUR***

Yeni düzenlenen Yurtiçi  Festivallere  ilk önce tur düzenleyen  FOLKLORİK TURİZM, sizleri bu sefer de MERSİN NARENCİYE FESTİVALİ ile buluşturuyor. Biliyoruz ki, bizden sonra bir çok firma bu bölgeye de Festival Turu düzenleyecek, Bizlerde Folklorik Turizm olarak  her zaman  öncü olmaya devam edeceğiz Folklorik Turizm'i Festival Turlarında izlemeye devam ediniz. Her zaman Folklorik Değerlerimizi ön plana çıkaran tüm organizasyonları destekleyeceğiz ve sizlerle buluşturacağız.

ERKEN REZERVASYON 15 AĞUSTOSA KADAR ÖDE. İNDİRİMLİ AL. 

 
 

 

TUR PROGRAMI :

 

 

1.GÜN / 14 Kasım 2015 Cumartesi MERSİN - NARENCİYE FESTİVALİ ETKİNLİKLERİ -MERSİN GEZİSİ   

 

Akdeniz sahili boyunca uzanan, temiz kumsalları, portakal ve limon bahçeleri, tarihi eserleri ile Türkiye’nin gözde kentlerinden birisi olan, Mersinde Gerçekleşecek olan  6. Mersin Narenciye Festivalinde buluşuyoruz. 

Sonbaharda Mersin bir başka güzel olur. Özellikle Kasım ayında Turunç portakal, mandalina, greyfut, limon ağaçlarının ürün verdiği dönemdir. Portakal ve Greyfutların Limonların ağaçlarında sunduğu görsel güzellikleri sunduğu bu mevsiminde bu coşkuyu kaçırmamak için sizleri Mersin Narenciye Festivali turumuza bekliyoruz.

Türkiye’deki toplam narenciye üretiminin yaklaşık yarısını Adana ile birlikte gerçekleştiren Mersin 5’ci kez gerçekleştireceği Narenciye Festivali’nin hazırlıklarına devam ediyor. 14-15 Kasım günleri Adnan Menderes Bulvarı sahil şeridi sonu Mezitli Kavşağı’ndaki 100 dönümlük arazide yapılacak organizasyon yaklaşık 30 ülkeden gösteri grupları katılacak. Yabancı gösteri gruplarının 700 kişiden oluşması bekleniyor. 50’den fazla firma ve kurum stant açarak, halka ikram yapacak. Süslemelerde 400 bine yakın narenciye ürünü ve bunları bağlamak için aynı sayıda lastik kullanıldı. Süslemelerinde bin 500 metrekarelik bir alan narenciye ile kaplanıyor. Programda 50 ton narenciye sıkılarak halka dağıtılacak. 10 adet mobil figürden oluşan kortej 10 gün şehir turu yapacak. Bu yıl 200 binden fazla vatandaşın festivale katılacağı tahmin ediliyor. Böyle görkemli bir şenliğin siz değerli misafirlerimizinde ilgisini  çekeceğini düşünerek Mersin Narenciye Festivalini de bu sene programlarımıza dahil ettik.

Bundan hareketle bizlerde sizleri   Mersin 'i marka kent yapma yolunda hedefle başlanılan Mersin Narenciye Festivaline götürüyoruz. Uçak bileti dahil satın alan tur yolcularımızla 14 Kasım Sabahı Sabiha Gökçen Havalimanında Buluşup  saat 07:40 Uçuşu  Pegasus Havayolları ile  Adana’ya uçuyoruz ve 09:20 Adana’ya varış. Uçak bileti hariç turu satın alan yolcularımızla Adana Havalimanında buluşuyor  ve tüm grubumuzla beraber  Kahvaltıya gidiyoruz.(ekstra) ve Kahvaltı sonrası Gezi boyunca birlikte olacağımız Aracımızla yapacağımız  Yaklaşık 45 dakika sonra   Mersin'e  varıyoruz.  İlk olarak Öğleden sonra başlayacak Festival programına kadar  Mersini  Panoramik  olarak keşfe çıkıyoruz ve Mersin turu yapıyoruz.  Mersin Panoromik gezimizin ardından  İlk olarak Kortej yürüyüşünün başlayacağı alana varıyoruz ve burada program bitimine kadar serbest zaman geçiriyoruz. Kortejde dans grupları, pandomimciler, sokak müzisyenleri ve birçok kostümlü kişiler vs. yer alacak. Bu coşkuyu ve kentte herkesi sarıp sarmalayan, biraraya getiren, neşeli, sokak Karnavalı görüntüleri sizlerin hayatına bir renk katacak. Mersin Narenciye Festivali  boyunca bol bol fotoğraf çekebilir ve Folklorik değerlerimizin farkına varabilirsiniz. Bugünkü festival programı bitiminde otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme Mersin’de 4 Yıldızlı Otelimizde.   

2.GÜN / 15 KASIM 2015 Pazar MERSİN – SİLİFKE-  CENNET-CEHENNEM OBRUKLARI-ASTIM(DİLEK) MAĞARASI- NARLIKUYU-KIZKALESİ-KANLIDİVANE-KORYKOS ANTİK ŞEHRİ -ELAIUSSA SEBASTE ANTİK TİYATRO -AGORA GEZİLERİ -İSTANBUL  

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı ardından eşyalarımızı aracımıza yerleştirip Mersin otelimizden ayrılıyoruz. Akdeniz'in muhteşem manzaraları eşliğinde Silifke'ye doğru hareket ediyoruz. Silifke'nin Ünlü yogurdu  ile yapılan ayranlardan içtikten ve şehir merkezi gezilerimizi tamamladıktan sonra Cennet-Cehennem obrukları ile sarkıt ve dikitleri ile ün yapan dilek ( astım ) mağarası gezilerini gerçekleştiriyoruz. Ardından eski ismi Porto Calemie olan Narlıkuyu beldesine ulaşıyoruz. Üç güzeller mozaiğininde bulunduğu bu doğa harikası Akdeniz koyunda deniz mahsulleri ile çeşitlendirilmiş öğlen yemeğini(Ekstra)  almamızın ardından meşhur Kız Kalesi'ne karşıdan fotoğraflıyoruz. Sonrasında Hitit dönemiyle başlayıp, Helenistik, Roma, Bizans ve Ermeni dönemleriyle devam eden tarihsel süreç içinde Korykos, Akdeniz’deki önemli liman kentlerinden olan Korykos Antik Kentini geziyoruz. Kızkalesinden sonra bugün için son olarak Kanlıdivane antik kenti gezisini gerçekleştiriyoruz. Sonrasında Elaiussa Sebaste Antik Tiyatrosu ve Agora geziyoruz. Ardından  Mersin üzerinden Adana  Havalimanına ulaşıyoruz ve Pegasus Havayollarının saat 22:00 uçuşu ile Istanbul’a hareket ediyoruz ve 23:20 sıralarında Sabiha Gökçen Havalimanına iniyoruz ve başka bir Folklorik Turizm Turunda buluşmak üzere sizlerle vedalaşıyoruz.

Not: Aynı programa sadık kalmak koşuluyla Rehber tur programında değişiklik yapabilir. 

Diğer FESTİVAL TURLARIMIZI incelemek için tıklayınız. 

MERSİN NARENCİYE TURUNA KATILANLAR NE DEDİLER. OKUMAK İÇİN TIKLA.

                                                                        

                                                                    

   F : 892 - fethiye_bt2011.jpg

 

MERSİN NARENCİYE FESTİVALİ SÜTUN SÜSLEMELERİ

NARENCİYE FESTİVALİ KORTEJ YÜRÜYÜŞÜ

MERSİN NARENCİYE FESTİVALİ HATIRASI

 

 

KORYKOS ANTİK KENTİ

NARENCİYE FESTİVALİ GÖSTERİ GRUPLARI ETKİNLİKLERİ

MERSİN YÖRESEL LEZZETLER

 

HAREKET SAATLERİ VE BULUŞMA NOKTASI ÖNERİLEN UÇUŞLAR (UÇAK BİLETİNİ KENDİ TEMİN EDECEKLER İÇİN)

 

14 Kasım Sabahı  Adana Havaalanında buluşma

Gidiş :  14 Kasım sabahı 06:30 ve 07:00 İstanbul Atatürk Havalimanı THY Türk Hava Yolları veya  Pegasus Havayolları 07:40 İstanbul -Adana seferi ile Adana'ya hareket. Havaalanı buluşma.

Dönüş :  15 Kasım akşamı 22:45 Adana -İstanbul THY Türk Hava Yolları veya Pegasus Havayolları 22:25 Adana -İstanbul seferi ile İstanbul'a dönüş. 

Sizleri Sabah 07:30-08:00  saatleri arasında Adana Havaalanında karşılıyoruz ve kahvaltıyla programımıza başlıyoruz.

(Sınırlı Pegasus Uçak Bileti Dahil kontenjanımız için acele edin. Pegasus Uçak bileti haricinde havayolları tercih edenler yukarıdaki önerilen uçuşları kullanabilirler.

Farklı illerden katılmak isteyenler sabah 09:30dan itibaren Adana havalimanında olunacaktır. Uçak biletini tura katılacak olanlar kendileri temin edeceklerdir.) 

Not: Uçaklarda yoğunluk nedeniyle Yukarıda belirtilen saatler harici uçak bileti temin edebilecek yolcularımız kendi imkanları ile Adana'ya ulaşmaları gerekmektedir.

HATIRLATMA : Folklorik Turizm , hava yolu ile yolcularımız arasında aracı bir kurum konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Rehberimiz grubumuzu Adana Havaalanında karşılar. Uçuştan en az 1 saat öncesinden check -in yapmayan yolcularımızın Havaalanında bulunmaları ve check-in işlemlerini yaptırması gerekmektedir. Havayollarından kaynaklı uçak seferlerinde saat değişiklikleri, rötarlar, hava şartlarından vb. uçuş kuralları ve kısıtlamaları sebebiyle uçuş gerçekleştirilememesi durumunda Folklorik Turizm folklorik.com sorumlu tutulamaz. 

AKTİVİTELER : 

 

Kültür,  Doğa, Tarih ve Festivalle içiçe bir haftasonu geçireceğiniz Festival turlarımızla ; Hayatınıza keyif katacağınız Mersin Narenciye Festivali Turu ve Mersin gezimize hepinizi bekliyoruz.

KONAKLAMA : 

Mersin 4* Hotel  Tüm odalarda klima, telefon, TV , sıcak su, saç kurutma makinesi, minibar mevcuttur .

Kıyıya 13 dakikalık yürüme mesafesinde bulunan Hotel Golden King, mekan genelinde Wi-Fi erişimi, güzel dekore edilmiş klimalı odaları ve 24 saat açık resepsiyonu ile hizmetinizdedir.

 

KİMLER KATILABİLİR :

Her yaş grubundan ciddi sağlık problemi olmayan herkes katılabilir.

TUR FİYATI : 

ERKEN REZERVASYON 15 AĞUSTOSA KADAR ÖDE. TURU İNDİRİMLİ AL. 

 

UÇAK BİLETİ DAHİL FİYATLARIMIZ : 

TUR ÜCRETİ

Tur fiyatı (Yetişkin Kişibaşı)

Tek Kişilik Oda (sngl)

 Tur Fiyatı ERKEN REZERVASYON  Kişibaşı

(15 AĞUSTOSA KADAR ÖDE. İNDİRİMLİ AL.) 

 ERKEN REZERVASYON  Tek Kişilik Oda (sngl) 

(15 AĞUSTOSA KADAR ÖDE.İNDİRİMLİ AL.)  

Tur fiyatı (Tek çekim ve 3-6-9 taksit)

570.-TL

635.-TL

520.-TL

595.-TL

Nakit Banka Havale/Eft/Ofiste ödeme

545.-TL

610.-TL

495.-TL

575.-TL

Belirtilen Fiyat 2 veya 3 Kişilik Odada Kişibaşı Fiyatıdır.

UÇAK BİLETİ HARİÇ FİYATLARIMIZ : 

TUR ÜCRETİ

Tur fiyatı (Yetişkin Kişibaşı)

 Tek Kişilik Oda (sngl)

Tur fiyatı (Tek çekim ve 3-6-9 taksit)

370.-TL

450.-TL

Nakit Banka Havale/Eft/Ofiste ödeme

345.-TL

425.-TL

Belirtilen Fiyat 2 veya 3 Kişilik Odada Kişibaşı Fiyatıdır.   

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR : 

 

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

 • Bölgedeki Tüm Ara Ulaşımlar, ( Hizmetimiz Adana Havaalanı başlar. Adana Havaalanı biter. Her ilden katılıma açık bir turdur. )
 • Havaalanı Transferleri ( Adana -İstanbul) 
 • 1 gece Yarım pansiyon Mersin  4* konaklama ,
 • 1 Açık büfe Sabah kahvaltısı,
 • 1 Açık büfe veya Set Menü Akşam yemeği,
 • Profesyonel Kokartlı Rehberlik Hizmeti 
 • Zorunlu Seyahat Sigortası,
 • Program dahilinde Mersin Narenciye Festivali Etkinlikleri gösterileri ve Mersin Gezileri
 • Dostluk ve Güleryüz... 
 

Tur Ücreti Dışındakiler: Ana Ulaşım Uçak, Otobüs vb., Yemeklerde alınacak  meşrubat ve alkollü içecekler , öğle yemekleri, Programda belirtilen Müze ve Ören yerlerine giriş ücretleri,(müzekart önerilir.)Milli Park Giriş ücretleri, Otellerdeki mini bar harcamaları , bahşişler ve  diğer ekstralar.

REZERVASYON VE ÖDEME DETAYLARI :

 

Rezervasyon için bize telefon edebilir veya online rezarvasyon formu ile  gerekli bilgilerinizi bize ileterek rezarvasyon yaptırabilirsiniz.

Peşin ödeme için ofisimize gelebilir, banka hesaplarımıza havale yapabilirsiniz. 
Kredi kartıyla peşin yada  taksitli ödeme yapmak isterseniz  ofisimize gelip kartınızdan çekim yaptırabilirsiniz,

Mail order formumuzu doldurup bize  fakslamak suretiylede ofise gelmeden kredi kartınız ile ödeme yapabilirsiniz.

     

1)Rezervasyonun kesinleşmesi için Tur bedelinin tamamının ödenmesi gerekmektedir. 
2)Tur hareket tarihinden 1 hafta öncesine kadar rezervasyon iptali halinde %50 kesinti ile geri iade yapılır. Son hafta içerisinde yapılan iptallerde ödeme iadesi yapılmaz.
3)Rezervasyon talebinizin maille olması halinde sizinle 24 saat içinde irtibata geçilecektir.

YANINIZDA BULUNDURMANIZ GEREKENLER : 

 
Küçük bir sırt çantası -Yürüyüş ayakkabısı - Bileğinizi kavrayan, yüksek topuklu olmayan, taban sertliği ve tabanında bol tutamağı bulunan(Tercihen Gro-tex ve Vibram taban)  Yağmurluk -Tercihen panço Anorak -Gro-Tex ceket veya ince kat rüzgar geçirmez mont veya polar Sweat-shirt -Uzun kollu polar veya sentetik üst giysi Pantolon -Sentetik veya polar, erken kuruyan, geniş kesim Şort - sıcak günler için-yada şort olabilen pantolon Tozluk -Tercihe bağlı, karlı yürüyüşlerde, yağmurda kullanılabilir Bere -Polar veya benzeri olabilir Matara -Yaklaşık bir litrelik ped şişe yada özel matara Güneş gözlüğü -Tercihen UV- A ve B Filtreli Güneş şapkası -Geniş siperlikli, arkadan boynunuzu ve yüzünüzü kapatan İlaç  -  Kişisel olarak kullandığınız ilaçlarınız varsa Fotoğraf makinesi –Yeterli sayıda yedek pil ve film.

ULAŞIM :

 
 

Ulaşım Aracı : Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve  özel olarak turizm için tasarlanmış  yatar koltuklu ve klimalı katılımcı sayısına göre0403 Mercedes, SafirMAN, Travego, Tourismo, Neoplan Otobüs veya 27 Kişilik İsuzu TurkuazOtokar-Sultan,  17 Kişilik Volkswagen Voltveya Mercedes Sprinter  Minübüs ile  ile seyahat edilmektedir. Araç yerleşme planında sağ, sol, koridor, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez. 

FOLKLORİK ve SİZİN YÖREYE KATKINIZ : 

 •    Bu yöreyi bizimle keşfiniz sonrasında el sanatlarımız ölmeyecek
 •    Otantik yöre mutfağı yaşayacak ve unutulanlar yeniden yaşam bulacak.
 •    Yöre esnafı alışverişlerimiz sayesinde ayakta kalmaya devam edecek.
 •    Pazarından alacağınız her bir ürün yöre insanına katkı  sağlayacak.
 • Herkes doğduğu  yerde mutlu yaşayacakFolklorik ve Sizin katkılarınızla... 

“Dostluğa, Doğaya ve Otantik Dünyaya Açılan Pencere”

 

   

 

Kaynak : Mersin Narenciye Festivali, Mersin Festivali
Tür : Diğer Tarih : 11.09.2014
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]
Bilgilendirme icin
MAIL LISTE KAYIT OLUN
E-posta: