Ayder Kardan Adam Şenlikleri 28-29 Ocak 2017

Anasayfa » Festival Turları » Ayder Kardan Adam Şenlikleri 28-29 Ocak 2017
share on facebook  tweet  share on google  print  

Ayder Kardan Adam Şenlikleri 28-29 Ocak 2017

"Festival Turları" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Ayder

AYDER KARDAN ADAM ŞENLİKLERİ FESTİVALİ turu

10. AYDER KARDAN ADAM ŞENLİKLERİ TURU

10. AYDER KARDAN ADAM ŞENLİKLERİNE GİDİYORUZ…

 

 

HEM KARADENİZ’İ GEZİYOR HEM’DE AYDER ŞENLİKLERİNE KATILIYORUZ

 

Tur Tarihleri : 28-29 OCAK 2017 (28 Ocak Cumartesi sabahı buluşmalı )  Tur Süresi: 2 Gün 1 Gece

  *****AYDER YAYLA OTELLERİ KONAKLAMALI*****  

Doğa,Tarih, Festival Havası, Kültür keyfi birarada

Turumuz Trabzon Havaalanı buluşmalı olduğundan her ilden katılabilirsiniz.

Her ilden katılıma açık olduğu için uçak bileti tura dahil edilmemiştir.

*** ARA ULAŞIMLAR, REHBERLİK, 1 GECE Y.P KONAKLAMA, 1 KAHVALTI, 1 AKŞAM YEMEĞİ, AYDER KARDAN ADAM ŞENLİKLERİ ETKİNLİKLERİ, KARADENİZ TÜM ÇEVRE GEZİLERİ DAHİL TUR***

Yeni düzenlenen Yurtiçi  Festivallere  tur düzenleyen  FOLKLORİK TURİZM, sizleri bu sefer de AYDER KARDAN ADAM ŞENLİKLERİ  ile buluşturuyor. Folklorik Turizm'i Festival, Şenlik Turlarında izlemeye devam ediniz. Her zaman Folklorik Değerlerimizi ön plana çıkaran tüm organizasyonları destekleyeceğiz ve sizlerle buluşturacağız.

GEZİLECEK YERLER

TRABZON, AYDER YAYLASI, TARİHİ TAŞ KÖPRÜLER, DOĞU KARADENİZ TARİHİ KONAKLAR, YAYLA EVLERİ, SERENDERLER, YÖRESEL LEZZETLER, FIRTINA VADİSİ, ÇAMLIHEMŞİN GEZİLERİ, KARDAN ADAM ŞENLİKLERİ GÖSTERİLERİ 

 

   

TUR PROGRAMI

 

 

1.GÜN / 28 Ocak 2017 Cumartesi TRABZON -AYDER YAYLASI KARDAN ADAM ŞENLİKLERİ ETKİNLİKLERİ-YÖRESEL ÜRÜNLER -  

 

 

Ayder, Çamlıhemşin ilçesinin 19 km. güneydoğusunda 1350 m. yükseklikte çam ormanları ile kaplı Fırtına deresi boyunca eşsiz doğa güzelliklerini izleyerek varacağınız Çamlıhemşin ilçesi hudutları dahilinde yer alan Ayderşelalesi, yayla evleri, çiçekli düzleri, türlü çiçeklerdin elde edilen balı ve şifalı kaplıcasıyla sırtını Kaçkarlar'a dayamış, çam örtülü yamaçlarla kaplı cennet görünümündedir.

Her sene kış aylarında düzenlenen Ayder Kardan Adam Şenlikleri kapsamında en büyük kardan adam yapma, kayak yapma, halat çekme gibi yarışmalar yapılıyor. Yarışmalarda dereceye girenlere hediyeler veriliyor.Doğu Karadeniz her ne kadar yaz turizmiyle dikkat çeksede artık kış turizmindede dikkatleri üzerinde toplamaya başladı. Özellikle Kış aylarında Ayder Yaylasının karlar altında güzel görüntüleri görmek,  Ayderin muhteşem doğasıyla  ve sıcaklığıyla birleşen ve kış mevsiminde bu coşkuyu kaçırmamak için sizleri Ayder Kardan Adam Şenlikleri turumuza bekliyoruz.
 

Siz değerli misafirlerimizi sabah saatlerinde Trabzon Havalimanı veya Otogarından belirlenen saatte rehberimiz ve aracımız ile karşılıyoruz. Rehberimizin araç içerisinde vereceği brifing eşliğinde yöresel ürünlerden oluşan 120 çeşit kahvaltımızı almak üzere restaurantımıza hareket ediyoruz. Kahvaltı sonrasında Rize üzerinden dünya çevre örgütü tarafından 200 önemli vadiden birisi olan Fırtına Vadisi eşliğinde deniz seviyesinden 1395 metre yükseklilikte olan Bulut denizindeki yayla olarak tabir edilen Ayder Yaylasına ulaşıyoruz.  Otelimize yerleşiyor kısa bir dinlenme ve hazırlanma sonrasında Ayder Kardan Adam Şenlikleri Festivali için serbest zaman. FESTİVAL BAŞLIYOR:  Bu sene 10.su düzenlenen Ayder Kardan Adam Şenliklerinde, adından da anlaşılacağı gibi şen çocuklar gibi olacağız. Şambrellerle kayacak, halat çekme yarışlarına ve kar rafting’ine katılacağız. Gece ise eğlencenin sınırlarını siz belirleyeceksiniz. Bölge insanının karla olan macerasına ve ustalığına tanıklık edeceksiniz. Tabii ki karda horon oynamayı da unutmuyoruz… Festival kapsamında akşamları Tulum eğlenceleri hem de Karadeniz Yöresinin en bilinen sanatçılarının vereceği konserlere eşlik edeceğiz. Hava fişek ve Meşaleli kayak gösterileri bizleri daha çok şenlendirecek.  Akşam yemeği ve konaklama AYDER AHŞAP ( ORİS ) OTEL ve diğerleri… Vb  

2.GÜN / 29 Ocak 2017 Pazar AYDER YAYLASI -AYDER KARDAN ADAM ŞENLİKLERİ-RİZE BEZİ ATAÖLYELERİ-TRABZON AYASOFYA KİLİSESİ- TRABZON OTOGAR VE HAVAALANINA TRANSFER-İSTANBUL  

Sabah  alacağımız kahvaltının sonrasında öğle’ye kadar Ayder Kardan Adam festival alanında serbest zaman veriyoruz. Belirlenen saatte aracımız ile buluşuyor Ayder Yaylasından ayrılıyoruz. Rotamızı gizli vadi Çat olarak belirliyoruz. Sevdaluk dizisinin çekildiği alanlar ve bölgenin en eski kemer köprülerinden bir tanesi olan eski ismi ile Çinçiva yeni ismi ile Şenyuva Köprüsünü geziyoruz. Fotoğraf molasının ardından Çinçiva Kıraathanesinde çaylarımızı yudumluyoruz. Şenyuva’dan ayrılıyor öğle yemeğimizi almak üzere Fırtına deresi kenarında bulunan restaurantımıza gidiyoruz.öğle yemeğimizi yöreye özgü kırmızı benekli alabalık ve yöresel laz mutfağının eşsiz lezzetleri şeklinde allıyoruz. Önerimiz muhlama, lahana sarma, turşu kavurması, fırında patates, hamsili ekmek, mısır ekmeği ve tatlımız laz böreği şeklinde alabilirsiniz. Yemek molasının ardından Rize bezi atölyesine uğruyor yöreye özgü nakışların ve Rize bezinin nasıl işlendiğini görüyor kısa bir alışveriş zamanı veriyoruz. Tesisimizden ayrılıyor Trabzon Ayasofya Kilisesi & Camisini geziyor merkezde vereceğimiz serbest zaman sonrasında Trabzon Havalimanı veya Otogarına sizleri bırakıyoruz. Dostlarımıza bir sonraki sene tavsiye edeceğimiz Ayder Kardan Adam Şenlikleri hatıralrı ardından, Bir başka FOLKLORİK TURİZM seyahatinde görüşmek dileği ile rehberimiz ile vedalaşıyoruz.

Not: Aynı programa sadık kalmak koşuluyla Rehber tur programında değişiklik yapabilir.

Diğer FESTİVAL TURLARI incelemek için tıklayınız.

 

    F : 892 - fethiye_bt2011.jpg

 

AYDER YAYLASI 

DOĞU KARADENİZ İNSANI

AYDER YAYLASI KIŞ MANZARALARI

 

 

TARİHİ KONAKLAR 

HER MEVSİM AYDER YAYLASI

DÖRT MEVSİM KARADENİZ

AYDER KARDAN ADAM ŞENLİKLERİ NEDEN GİTMELİSİNİZ :  

 

Ayder, Çamlıhemşin ilçesinin 19 km. güneydoğusunda 1350 m. yükseklikte çam ormanları ile kaplı Fırtına deresi boyunca eşsiz doğa güzelliklerini izleyerek varacağınız Çamlıhemşin ilçesi hudutları dahilinde yer alan Ayderşelalesi, yayla evleri, çiçekli düzleri, türlü çiçeklerdin elde edilen balı ve şifalı kaplıcasıyla sırtını Kaçkarlar'a dayamış, çam örtülü yamaçlarla kaplı cennet görünümündedir.
Her sene kış aylarında düzenlenen Ayder Kardan Adam Şenlikleri kapsamında en büyük kardan adam yapma, kayak yapma, halat çekme gibi yarışmalar yapılıyor. Yarışmalarda dereceye girenlere hediyeler veriliyor.

 

Sizde Karadenizi kış ayında güzelliklerini görmek, hem tarihi ve kültürel yerlerini gezmek için 31 Ocak-01 Şubat 2015 tarihinde, bu unutulmaz deneyimi yaşayabilmeniz için hepinizi Ayder Kardan Adam Şenlikleri'ne bekliyoruz..

HAREKET  SAATLERİ ve BULUŞMA NOKTASI ÖNERİLEN UÇUŞLAR :

28 Ocak Sabahı  Trabzon Havaalanında buluşma

Her ilden katılıma açık olduğundan uçak saatleri yazılmamıştır. Sabah 08:30 Otogar ve 9:00dan itibaren Havaalanı karşılıyoruz. Diğer saatler için sorunuz.  

Gidiş :  28 Ocak sabahı İstediğiniz havayolunu (THY, Pegasus, Onur Air, Sunexpres, Atlasjet tercih edebilirsiniz. Saat 08:40dan itibaren grubumuzu karşılıyoruz. Havaalanı buluşma.

Dönüş :  29 Ocak akşamı 20:00den sonraki uçuşlar tercih edebilirsiniz. 

Sizleri Sabah ........ saatleri arasında Trabzon avaalanında karşılıyoruz ve Trabzon'da kahvaltıyla programımıza başlıyoruz.

Trabzon otogar buluşma saatleri ..........Farklı uçuş saatlerini tercih edenler ofisten bilgi alabilirler. 

Farklı illerden katılmak isteyenler Uçak biletini tura katılacak olanlar kendileri temin edeceklerdir.) 

Not: Rehber grubu Trabzon havaalanında karşılar.

HATIRLATMA : Folklorik Turizm , hava yolu ile yolcularımız arasında aracı bir kurum konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Rehberimiz grubumuzu Trabzon Havaalanında karşılar. Uçuştan en az 1 saat öncesinden check -in yapmayan yolcularımızın Havaalanında bulunmaları ve check-in işlemlerini yaptırması gerekmektedir. Havayollarından kaynaklı uçak seferlerinde saat değişiklikleri, rötarlar, hava şartlarından vb. uçuş kuralları ve kısıtlamaları sebebiyle uçuş gerçekleştirilememesi durumunda Folklorik Turizm folklorik.com sorumlu tutulamaz. 

AKTİVİTELER

Kültür,  Doğa, Tarih ve Festivalle içiçe bir haftasonu geçireceğiniz Festival turlarımızla ; Hayatınıza keyif katacağınız Ayder Kardan Adam Şenlikleri Turu gezimize hepinizi bekliyoruz.

KONAKLAMA

Ayder Yayla Otelleri ve Pansiyonları : Tüm odalarda klima, telefon, TV , sıcak su, saç kurutma makinesi, mevcuttur .

Evinizin rahatlığını Ayder in eşsiz manzarasıyla,oturduğunuz yerden ayaklarınızın altına seren otelimizden ayrılmak istemeyeceksiniz.

 

 

 

TUR FİYATI
UÇAK BİLETİ HARİÇ FİYATLARIMIZ :
 

TUR ÜCRETİ

 

Tur fiyatı (Yetişkin Kişibaşı)

Tek Kişilik Oda (sngl) 

Tur fiyatı (Tek çekim ve 3-6 taksit)

345.-TL

 405.-TL

Nakit Banka Havale/Eft/Ofiste ödeme

 320.-TL

 380.-TL

Belirtilen Fiyat 2 veya 3 Kişilik Odada Kişibaşı Fiyatıdır. Her ilden katılıma açık tur olduğundan uçak bileti dahil edilmemiştir.

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR VE OLMAYANLAR
 

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

  • Bölgedeki Tüm Ara Ulaşımlar, ( Hizmetimiz Trabzon Havaalanı başlar. Trabzon Havaalanı biter. Her ilden katılıma açık olduğundan uçak veya otobüs bileti dahil edilmemiştir.
  • Havaalanı Transferleri 
  • 1 gece Yarım pansiyon Ayder Yayla Otelleri ve benzeri otellerde konaklama ,
  • 1 Açık büfe Sabah kahvaltısı Otelde,
  • 1 Açık büfe veya Set Menü Akşam yemeği Otelde,
  • Profesyonel Kokartlı Rehberlik Hizmeti 
  • Zorunlu Seyahat Sigortası,
  • Program dahilinde Ayder Kardan Adam Şenlikleri, Etkinlikleri gösterileri Gezileri
  • Yöresel Eğlenceler,
  • Milli Park giriş ücreti
  • Dostluk ve Güleryüz... 

Tur Ücreti Dışındakiler: Ana Ulaşım Uçak, Otobüs vb., Yemeklerde alınacak  meşrubat ve alkollü içecekler , öğle yemekleri, Programda belirtilen Müze ve Ören yerlerine giriş ücretleri,(müzekart önerilir.)Otellerdeki mini bar harcamaları , bahşişler ve  diğer ekstralar.

REZARVASYON VE ÖDEME DETAYLARI

Rezervasyon için bize telefon edebilir veya online rezarvasyon formu ile  gerekli bilgilerinizi bize ileterek rezarvasyon yaptırabilirsiniz.

Peşin ödeme için ofisimize gelebilir, banka hesaplarımıza havale yapabilirsiniz.
Kredi kartıyla peşin yada  taksitli ödeme yapmak isterseniz  ofisimize gelip kartınızdan çekim yaptırabilirsiniz,

Mail order formumuzu doldurup bize  fakslamak suretiylede ofise gelmeden kredi kartınız ile ödeme yapabilirsiniz.

     

YANINIZDA BULUNDURMANIZ GEREKENLER
Küçük bir sırt çantası -Yürüyüş ayakkabısı - Bileğinizi kavrayan, yüksek topuklu olmayan, taban sertliği ve tabanında bol tutamağı bulunan(Tercihen Gro-tex ve Vibram taban)  Yağmurluk -Tercihen panço Anorak -Gro-Tex ceket veya ince kat rüzgar geçirmez mont veya polar Sweat-shirt -Uzun kollu polar veya sentetik üst giysi Pantolon -Sentetik veya polar, erken kuruyan, geniş kesim Şort - sıcak günler için-yada şort olabilen pantolon Tozluk -Tercihe bağlı, karlı yürüyüşlerde, yağmurda kullanılabilir Bere -Polar veya benzeri olabilir Matara -Yaklaşık bir litrelik ped şişe yada özel matara Güneş gözlüğü -Tercihen UV- A ve B Filtreli Güneş şapkası -Geniş siperlikli, arkadan boynunuzu ve yüzünüzü kapatan İlaç  -  Kişisel olarak kullandığınız ilaçlarınız varsa Fotoğraf makinesi –Yeterli sayıda yedek pil ve film. 
ULAŞIM

Ulaşım Aracı : Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve  özel olarak turizm için tasarlanmış  yatar koltuklu ve klimalı katılımcı sayısına göre 27 Kişilik İsuzu Turkuaz, Otokar-Sultan,  17 Kişilik Volkswagen Volt veya Mercedes Sprinter  Minübüs ile  ile seyahat edilmektedir. Araç yerleşme planında sağ, sol, koridor, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez. 

FOLKLORİK VE SİZİN YÖREYE KATKINIZ :
 •    Bu yöreyi bizimle keşfiniz sonrasında el sanatlarımız ölmeyecek
 •    Otantik yöre mutfağı yaşayacak ve unutulanlar yeniden yaşam bulacak.
 •    Yöre esnafı alışverişlerimiz sayesinde ayakta kalmaya devam edecek.
 •    Pazarından alacağınız her bir ürün yöre insanına katkı  sağlayacak.
 • Herkes doğduğu  yerde mutlu yaşayacak. Folklorik ve Sizin katkılarınızla... 

“Dostluğa, Doğaya ve Otantik Dünyaya Açılan Pencere”

     

 

Kaynak : Ayder Kardan Adam Şenlikleri festivali turu
Tür : Diğer Tarih : 28.01.2017
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]
Bilgilendirme icin
MAIL LISTE KAYIT OLUN
E-posta: