İskeçe Karnavalı Turu 24-27 Şubat 2017 (3 gün)

Anasayfa » Festival Turları » İskeçe Karnavalı Turu 24-27 Şubat 2017 (3 gün)
share on facebook  tweet  share on google  print  

İskeçe Karnavalı Turu 24-27 Şubat 2017 (3 gün)

"Festival Turları" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
İskeçe

İSKEÇE KARNAVALI TURU

İSKEÇE KARNAVALI ÖZEL İSKEÇE TURU  

5* SELANİK OTELLERİ KONAKLAMA

OTOBÜSLE ULAŞIM  

  

Tur Tarihleri : 25-27 ŞUBAT 2017 (24 Şubat gecesi hareket) Tur süresi :  3 gün -2 gece

 

TUR PROGRAMI

 

01.GÜN/ : 24 ŞUBAT 2017 CUMA Gecesi İSKEÇE KARNAVALI Turu için İSTANBUL'DAN HAREKET

20:00 : Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü( Otopark çıkışı Işıklar önü ) 20:30 : Mecidiyeköy Ziraat Bankası  Önü 21:00 : İncirli Ömür Plaza önü   

02.GÜN/ :25 ŞUBAT 2017 CUMARTESİ İPSALA SINIR KAPISI - SELANİK -KORDON BOYU -ATATÜRK EVİ -AYA DİMİTROS KİLİSESİ -OSMANLI HAMAMI- BEYAZ KULE -DÖNER KULE -FUAR ALANI  

Belirtilen yerlerden hareketle yaklaşık 3 saatlik yolculuk sonrası Tekirdağ - Keşan üzeri İpsala sınır kapısına varıyoruz. Gümrük ve Pasaport işlemlerinin tamamlanmasının ardından Yunanistan tarafına geçip Selanik'e doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık 4 saatlik yolculuk sonrası İzmir'in ikizi olarak adlandırılan Selanik'e varıyoruz.

İlk olarak Selanik Panoramik şehir turumuzu yapıyoruz. Bu turumuzda, Yunanistan'ın en büyük kilisesi olan Aya Dimitros Kilisesi, Türkiye Cumhuriyeti`nin kurucusu ulu önder Atatürk`ün doğduğu ve yaşadığı ev, Aya Sofya Kilisesi, Osmanlı Hamamı, Osmanlı Cami, Bedesten, Beyaz Kule, Döner Kule, Uluslarası Fuar alanını görüyoruz. Selanik`in kafeleri ve mağazaları ile meşhur Kordon Boyunda yürüyüş yapıp şehri daha iyi tanımak ve alışveriş yapmak için serbest zaman veriyoruz. Verilen Serbest Zaman sonrası  Selanik'deki bulunan otelimize hareket ediyoruz. Konaklama Selanik 5* otelimizde .

Akşam isteyenlerle  ekstra olarak sunulan Taverna / Akşam yemeği programına katılabilirler.          

 

02.GÜN/ :26 ŞUBAT 2017 PAZAR İSKEÇE KARNAVALI - İSKEÇE KARNAVALI -BÜYÜK YÜRÜYÜŞ -FESTİVAL GÖSTERİLERİ -DANS -EĞLENCE

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası İskeçe'ye hareket ediyoruz.  İskeçe için “Bin bir rengin şehri” diyor burada yaşayanlar. Çünkü yüzyıllar boyu yaşanan savaşların, yıkımların, yağmaların izlerini görebiliyorsunuz şehrin sokaklarında, evlerinde.  Avrupa Birliği fonlarıyla restore edilince, her sokakta dış cephesi dantel gibi işlenmiş binalar ortaya çıkmış. Bu nedenle elinizden fotoğraf makinenizi düşürmemeniz gerekiyor. Eğlence kültürü günlük yaşamda önemli yer tutuyor. Çok sayıda bar, restoran, taverna var.

İskeçe Şehri’ne ulaşıp İskeçe Karnavalı etkinliği için ayrılmış alana otobüsümüzü park edip İskeçe Belediyesinin servisleri ile Şehir Merkezine gidip, tam bir renk cümbüşünü andıran, çeşitli renklerde ve kostümlerle şehir merkezinde düzenlenecek İskeçe Karnavalı geçit törenlerini izliyoruz.  İskeçe Karnavalı festival etkinliklerinde çılgın eğlence ve müzik dolu yürüyenleri izliyoruz. Dans edip zıplayan kadınlar, yüzlerini boyayan yaşlı teyzeler-amcalar, aile boyu karnavala katılan ve kostüm giyen dansçılarapartmanlarını, dükkanlarını rengarenk balonlarla ve bayraklarla süsleyen İskeçeliler...Yol boyunca etrafta toplanan kişilerle şakalaşıp ve dans ediyoruz. İskeçe meydanına geldiğimiz zaman orda toplanan grup ile dans ediyoruz, ve yürüyüşümüzü bitirdikten sonra toplanılan meydanda hazırlanmış olan yerel yemek ve içkilerden istediğimiz kadar yiyoruz ve eğlenceye katılıyoruz. Karnavalın bitimini de dere kenarında oluşturulan büyük İSKEÇE KARNAVAL kuklasının yakılması ile bitiriyoruz. Akşam üzeride eğlenceden doymuş şekilde Törenler sonrası Selanik'te bulunan otelimize hareket ediyoruz.   

03.GÜN/ :27 ŞUBAT 2017 PAZARTESİ KAVALA -İMARETHANE -SU KEMERLERİ -MEHMET ALİ PAŞA KONAĞI -KORDON -GÜMÜLCİNE - İSKEÇE KARNAVALI GEZİSİ DÖNÜŞÜ -İSTANBUL

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Kavala panoramik şehir turunda; İmarethane, Su Kemerleri, Kavalalı Mehmet Ali Paşa'nın konağı, Kavala Kalesi ( pamoramik olarak), Belediye Binası, Kavala Çarşısı, Kordon görülecek yerler arasındadır. Kavala'da öğlen serbest yemek molasında Yunanistan'ın meşhur deniz ürünleri ve mezelerinin tadına bakma fırsatı bulacağız. Şehri tanıma ve yemek için verilen serbest zaman sonrası Gümülcine'ye hareket ediyoruz. Gümülcine'de verceğimiz serbest zaman sonrası İpsala Sınır kapısına geçiyoruz. Gümrük ve pasaport işlemleri sırasında Yunan Freeshopunda alışveriş imkanı. İpsala, Keşan, Tekirdağ üzerinden İskeçe Karnavalı gezimizi sonlandırıyor ve İstanbul'a dönüşe geçiyoruz. Farklı Folklorik Turizm turlarında görüşmek dileğiyle

 

Not: Aynı programa sadık kalmak koşuluyla Rehber tur program akışında değişiklik yapabilir.  Festival Programları ve festivalin güncel akış saatlerini gösteren asıl program Festival tarihlerine çok yakın bir zamanda belli olduğundan. Rehberimiz Festival programının saat akışına göre Tur programının genel akışında bazı düzeltmeler ve uyarlamalar yapabilir.

 

   

Hareket Saatleri ve buluşma noktaları :

24 ŞUBAT 2017 CUMA Gecesi İSKEÇE KARNAVALI Turu için İSTANBUL'DAN HAREKET

20:00 : Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü( Otopark çıkışı Işıklar önü ) 

20:30 : Mecidiyeköy Ziraat Bankası  Önü 

21:00 : İncirli Ömür Plaza önü   

 

AKTİVİTELER :

 

Kültür  ve Doğa Turu. Aynı zamanda İskeçe Karnavalı Festivali etkinliklerini izliyoruz.   

KONAKLAMA :

Selanik 5* Hotel Oda içerisinde Wc ve Duş 24 Saat sıcak su, saç kurutma mak. Merkezi ısıtma,Tv bulunmaktadır.

KİMLER KATILABİLİR :

 

Her yaştan ciddi sağlık problemi olmayan herkes katılabilir.

TUR FİYATI :

    

TUR ÜCRETİ

Tur fiyatı (2 ve 3 kişilik odada Yetişkin Kişibaşı)

29 Aralık 2016 Tarihine Kadar Geçerli Fiyat

 Tek Kişilik Oda (sngl)

Tur fiyatı (Tek çekim ve 3-6 taksit)

 

 

Nakit Banka Havale/Eft/Ofiste ödeme

195,- Euro 

255 Euro 

  

Belirtilen Fiyat 2 veya 3 Kişilik Odada Kişibaşı Fiyatıdır. Çocuk indirimi 2 yetişkin yanında 6-12 yaş çocuk konaklarsa geçerlidir. 

VİZE HAKKINDA :

T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Folklorik Tur sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.Uyarı: İptal edilmiş pasaportlardaki geçerli Schengen vizeleri ile seyahat edilememektedir.

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR  ve OLMAYANLAR :

Tur Ücretine Dahil Olanlar: —

 • Gidiş -Dönüş Ulaşım   —
 • Belirtilen otellerde 2 gece Oda Kahvaltı Konaklamalar
 • 2 Sabah kahvaltıları 
 • Türkçe Profesyonel Kokartlı Rehberlik hizmeti
 • Selanik, Kavala Gezileri
 • Dostluk ve Güleryüz  —     

Tur ücreti dışındakiler : —  

 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli —(15.-TL)
 • Vize ücreti ( 120 Euro)
 • Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar, — 
 • Ekstra turlar
 • Seyahat sigortası— (15 Euro) zorunlu rezervasyon sırasında alınır. 65 yaş üzeri 30 Euro
 • Öğle ve akşam yemekleri ve yemeklerde alınacak meşrubat ve alkollü içecekler
 • Kaptan bahşişi (5 Euro turda kişibaşı tek seferde ödenir.)
 

 

 

REZERVASYON ve ÖDEME DETAYLARI :

Rezervasyon için bize telefon edebilir veya online rezarvasyon formu ile  gerekli bilgilerinizi bize ileterek rezarvasyon yaptırabilirsiniz.Peşin ödeme için ofisimize gelebilir, banka hesaplarımıza havale yapabilirsiniz. Kredi kartıyla peşin yada  taksitli ödeme yapmak isterseniz  ofisimize gelip kartınızdan çekim yaptırabilirsiniz veya Mail Ordur Formu ile ödeyebilirsiniz.  

     

 

YANINIZDA BULUNDURMANIZ GEREKENLER :

*Spor veya rahat ayakkabılar tercih edilmelidir.*Mayo,şort Ani hava değişimine uyabilecek Kıyafetler (Hırka, yelek,yağmurluk...)*Fotoğraf Makinesi ve Yeterli Sayıda Film  ve Pil

ULAŞIM :

Ulaşım Aracı : Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve  özel olarak turizm için tasarlanmış katılımcı sayısına göre Lüks 46 kişilik Safir, Man, Travego, Tourismo otobüs   ile seyahat edilmektedir. Araç yerleşme planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez.

 

FOLKLORİK VE SİZİN YÖREYE KATKINIZ :·         

Bu yöreyi bizimle keşfiniz sonrasında el sanatlarımız ölmeyecek·         

Otantik yöre mutfağı yaşayacak ve unutulanlar yeniden yaşam bulacak.·         

Yöre esnafı alışverişlerimiz sayesinde ayakta kalmaya devam edecek.·         

Köylü pazarından alacağınız her bir ürün yöre insanına katkı  sağlayacak.

Herkes doğduğu  yerde mutlu yaşayacak. Folklorik ve Sizin katkılarınızla... 

“Dostluğa, Doğaya ve Otantik Dünyaya Açılan Pencere”

 

Kaynak : iskeçe karnavalı turu, turları, yurtdışı festival
Tür : Diğer Tarih : 31.10.2015
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]
Bilgilendirme icin
MAIL LISTE KAYIT OLUN
E-posta: