8. Alaçatı Ot Festivali Turu 07-09 Nisan 2017 (3 gün ) UÇAKLI (Erken Rez.)

Anasayfa » Festival Turları » 8. Alaçatı Ot Festivali Turu 07-09 Nisan 2017 (3 gün ) UÇAKLI (Erken Rez.)
share on facebook  tweet  share on google  print  

8. Alaçatı Ot Festivali Turu 07-09 Nisan 2017 (3 gün ) UÇAKLI (Erken Rez.)

"Festival Turları" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
8.

8. ALAÇATI OT FESTİVALİ TURU, ALAÇATI OT FESTİVALİ

ALAÇATI OT FESTİVALİ turu

UÇAKLI TUR 

UÇAK DAHİL ERKEN REZERVASYON

8. ALAÇATI OT FESTİVALİ TURU

Tur Tarihleri : 07-09 NİSAN 2017 (07 Nisan sabahı İzmir buluşmalı )  Tur Süresi: 3 Gün- 2 Gece

Doğa,Tarih, Festival Havası, Kültür keyfi birarada

UÇUŞ DETAYLARI :

07 Nisan 2017 İst -İzmir Pegasus Havayolları kalkış ve varış 07:25 -08:40
09 Nisan 2017 İzmir -İstanbul Pegasus Sabiha Gökçen kalkış ve varış 19:55 -21:15
*** Uçuş detaylarında değişiklik olabilir.

*** ARA ULAŞIMLAR, REHBERLİK, 2 GECE Y.P KONAKLAMA, 2 KAHVALTI, 2 AKŞAM YEMEĞİ, ÇEŞME, ALAÇATI, URLA, ILDIRI, SEFERİHİSAR, ALAÇATI OT FESTİVALİ TÜM ÇEVRE GEZİLERİ DAHİL TUR***

Yeni düzenlenen Yurtiçi  Festivallere  ilk önce tur düzenleyen  FOLKLORİK TURİZM, ilk senesinden bu yana sizleri ALAÇATI OT FESTİVALİ  ile buluşturuyor. Biliyoruz ki, bizden sonra bir çok firma bu bölgeye de Festival Turu düzenleyecek, Bizlerde Folklorik Turizm olarak  her zaman  öncü olmaya devam edeceğiz Folklorik Turizm'i Festival Turlarında izlemeye devam ediniz. Her zaman Folklorik Değerlerimizi ön plana çıkaran tüm organizasyonları destekleyeceğiz ve sizlerle buluşturacağız.

31 OCAKA KADAR TURU SATIN AL. İNDİRİMLİ AL..  

 

   

TUR PROGRAMI

 

01.GÜN/ : 07 NİSAN 2017 ÇEŞME -ÇEŞME KALESİ -ILDIRI KÖYÜ -SEFERİHİSAR -SIĞACIK -TEOS ANTİK KENTİ -ALAÇATI OT FESTİVALİ ETKİNLİKLERİ -

Türkiye'nin her noktasından katılımla sabah saatlerinde İzmir havalimanında buluşuyoruz. Turu Uçak bileti dahil satın alanlar ile  07:40 Uçuşu ile Sabiha Gökçen Havalimanından   Pegasus Havayolları ile  İzmir'e uçuyoruz ve 08:55 İzmir'e varış. Ayrıca uçak bileti hariç satın alan yolcularımızla da İzmir havalimanı çıkışında  buluşuyor ve tüm grubumuzla beraber 3 gün boyunca devam edecek Alaçatı Ot Festivali turumuza başlıyoruz. İlk olarak serbest alacağımız Ege kahvaltısı ardından Türkiye'nin ilk sakin şehiri Seferihisar’a geçiyoruz. Seferihisar, kalabalıktan uzak, sakin ve huzurlu ortamıyla bizi hemen kendine bağlıyor Eşsiz güzellikteki koyları ve plajlarının yanı sıra gezilecek tarihi yerleri ve şirin balıkçı lokantaları ile de Seferihisar renkli bir tatil beldesi olarak dikkat çekiyor. Taze ve doğal organik ürün pazarı ile de dikkat çekiyor. Burada yapacağımız gezimiz sırasında Seferihisar'ın tarihi Teos Antik kentini geziyoruz. Teos Antik Kenti tarihi 3000 yıl gerilere gidiyor. Tarihi ve Doğal güzelliklerini keşfederek Sığacıktan ayrılıyoruz.  Sonrasında 40 km.kıyı şeridine sahipplaj ve koylarla ve şirin balıkçı lokantaları ve Rum Evleri, taze ve doğal organik ürün pazarı ve Urla katmeriyle meşhur İzmir'in arka bahçesi Urla'ya geçiyoruz. Urla gezimiz sonrasında Çeşme yakınlarında bulunan eski bir Rum yerleşkesi ve Rum mimarisi evleriyle ve muhteşem deniz Manzarası ile sizleri büyüleyecek olan Ildırı Köyü’nü geziyoruz. Ildırı Köyü gezimizin ardından . Alaçatı'ya geçiyor  Arnavut kaldırımlı sokakları ve renkli pencereli taş evleri, renkli sokakları ve yöresel ürünleri ve Rüzgar gülleri ile Alaçatı sizleri kendisine hayran bırakacak. Rehberimiz eşliğinde Alaçatıda yapacağımız gezimiz esnasında rehberimizden bilgiler alıp sonrasında Festival standları gezip ot festivalinin havasına girmek üzere sizleri, otelimize hareket saatine kadar serbest bırakıyoruz. Akşam üzeri aracımızla otelimize dönüyor ve akşam yemeğimizi otelimizde alıyoruz. Konaklama Otelimizde.

2017 ALAÇATI OT FESTİVALİ program DETAYLARI DAHA SONRA AÇIKLANACAKTIR.      

 

02.GÜN/ :08 NİSAN 2017 ÇEŞME ALAÇATI OT FESTİVALİ KORTEJİ -WORKSHOPLARA KATILIM -STANDLAR -RÜZGAR GÜLLERİ -ALAÇATI OT FESTİVALİ ETKİNLİKLERİ

 

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı ardından otelimizden ayrılıyor ve  Çeşme merkezi ve sahile  geçiyoruz .Çeşme, şifalı sıcak suları, olağanüstü sayılabilecek kalitede kumun, güneşin ve berraklığın kucaklaştığı şirin bir tatil beldesidir. İlk olarak Çeşme sokakları ve Çeşme Kalesi ile gezimize başlıyoruz. Çeşme Merkezde Rehberimiz eşliğinde Çeşme Kalesini gezip ardından Çeşme sahili - Limanı -sokakları gezisi için serbest zaman veriyoruz.  Çeşme gezimizi bitirdikten sonra Alaçatı Ot Festivalini doyasıya yaşamak üzere sizlerle Alaçatı'ya geçiyoruz.  Birgün önce bizleri büyüleyen Alaçatı ile yeniden buluşuyor ve Alaçatı Ot Festivali alanına hareket ediyoruz. Festival kortej yürüyüşü başlayana kadar standları gezip ilgimizi çeken,  kimi daha önce bildiğimiz, bazılarını ise belkide ilk defa gördüğümüz otları inceleyip bazılarınıda satın alıp evimize götürecek, satıcıdan bilgi alacağız hatta bazılarının görüntüsü bizi cezbedip sadece satın almayla yetinmeyiğ fotoğraflayacağız. Sonra bir bakmışız zamanın nasıl geçtiğini anlamadan kortej yürüyüş saati gelmiş, bizlerde korteji rahat izleyebileceğimiz ve fotoğraflayacağımız bir konumda yerimizi alacağız.  festival korteji yürüyüşüyle başlayacak. Yürüyüşte, yerel giysiler giymiş halk, doğadan topladıkları çeşit çeşit otlarını araçlara yüklemiş kadınlar, Alaçatılı antikacıların dizayn ettiği araçlar, kısaca 7’den 70’e tüm Alaçatılılar ve konuklar yer alacak. Kortej yürüyüşünün ardından, Pazaryeri Meydanında klasik müzik grubu festival konseri verecek. Aynı mekânda konserin ardından tüm Alaçatılılar’a ve konuklarımıza açık festival resepsiyonu verilecek. Akşam ise, amatör gurmeler tarafından hazırlanacak Ege yemekleri, sponsorlar ve jüri üyelerinin beğenisine sunulacak. Festival boyunca bol bol fotoğraf çekebip Folklorik değerlerimizin farkına varıyor ve tadını çıkarıyoruz. Akşam üzeri otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama  otelimizde.

2017 ALAÇATI OT FESTİVALİ program DETAYLARI DAHA SONRA AÇIKLANACAKTIR. 

03.GÜN/ : 09 Nisan 2017 ÇEŞME -ALAÇATI OT FESTİVALİ OT TOPLAMA VE YEMEK YARIŞMASI ETKİNLİĞİ - DANS GÖSTERİLERİ -

 Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı ardından eşyalarımızı aracımıza yerleştirip otelimizden ayrılıyoruz. Alaçatı Festival alanına hareket ediyoruz. Bugün Alaçatı’nın otlarından en çok çeşidi toplayan ve özelliklerini bilenler arasından ilk üç dereceyi alanlar belirlenecek. Ot Aşı Yarışması: Alaçatı’nın otlarıyla yemek kültür ve birikimini en güzel yansıtan üç yemek, ünlü gurmeler tarafından belirlenecek. Birincilere her sene olduğu gibi büyük altın, ikincilere yarım altın, üçüncülere ise, çeyrek altın hediye edilecek. Diğer katılımcılara ise, çeşitli armağanlar verilecek. Ayrıca yarışmaların yapıldığı saatlerde Alaçatı’da faaliyet gösteren restoranlar,  birer ürünlerini sergileyecek.  Alaçatılı üreticiler otlarını ve yemeklerini,  diğer firmalar da kendi içki ve ürünlerini tanıtmak amacıyla standlar açacaklar. Alaçatı’nın nisanda ne kadar büyülü bir mekân olabildiğini görebilmek, ot kokusunun standlardan taşan kekik, fesleğen karanfil kokularına karıştığında nelere kadir olduğunu yaşayabilmek,  reçel, kekik balı, şarap, enginarlı pilav standlarına karışmak, daracık sokaklarda oturan yaşlıların yüzlerinde yılların göç tarihinin öyküsünü okuyabilmek için, baharın ilk günlerinde yapılacak festivale doğa dostu herkes davetli. Sonrasında Çeşme merkeze geçiyoruz ve serbest zaman veriyoruz.

Dönüş yolumuz üzerinde Ege denizinin  lacivertten turkuaza tüm renkleriyle denizin kara ile iç içe olduğu koylarıplajları ve termal kaynaklarıyla bir dantel gibi Türkiye’nin üçüncü büyük çağdaş kenti İzmir’e varıyoruz. Konak meydanıSaat KulesiHükümet Konağı gezileri ardından halk arasında Asansör, bugünkü adıyla her geçen gün ünlenen Dario Moreno sokağı gezileri ile Alaçatı ot festivali turumuzun sonuna yaklaşıyoruz. Sonrasında sizleri İzmirin güzel sahillerini ve izmir akşamlarını keşfetmek ve akşam yemeği için Uçak saatine kadar serebst bırakıyoruz.  Uçak saatimize yakın  İzmir Adnan Menderes havalimanına sizleri bırakıyoruz. Farklı Folklorik Turizm turlarında buluşmak dileğiyle burada  vedalaşıyoruz.

Not: Aynı programa sadık kalmak koşuluyla Rehber tur program akışında değişiklik yapabilir.  Festival Programları ve festivalin güncel akış saatlerini gösteren asıl program Festival tarihlerine çok yakın bir zamanda belli olduğundan. Rehberimiz Festival programının saat akışına göre Tur programının genel akışında bazı düzeltmeler ve uyarlamalar yapabilir.

Ayrıca 07-08-09 Nisan 2017 (3 gün-2 gece ) OTOBÜSLÜ ALAÇATI OT FESTİVALİ turu inceledinizmi 

Ayrıca 08-09 Nisan 2017 (2 gün-1 gece) OTOBÜSLÜ ALAÇATI OT FESTİVALİ TURU inceledinizmi 

Hareket Saatleri ve buluşma noktaları önerilen uçuşlar:

 

08 Nisan Sabahı  Adana Havaalanında buluşma

Gidiş :  07 Nisan sabahı 07:00 İstanbul Atatürk Havalimanı THY Türk Hava Yolları veya  Onur Havayolları 05:50 ve 07:05  İstanbul -İzmir seferi veya Pegasus Havayolları 07:25 İstanbul -İzmir seferi ile İzmir'e hareket. Havaalanı buluşma.

Dönüş :  09 Nisan akşamı 22:00 veya 23:00 İzmir -İstanbul THY Türk Hava Yolları ve Onur Havayolları 22:45 İzmir -İstanbul seferi ve Pegasus Havayolları 19:55 İzmir -İstanbul seferi ile İstanbul'a dönüş. 

Sizleri Sabah 08:55 saatleri arasında İzmir Havaalanında karşılıyoruz ve İzmir'de kahvaltıyla programımıza başlıyoruz.Farklı uçuş saatlerini tercih edenler ofisten bilgi alabilirler. 

(Sınırlı Pegasus Uçak Bileti Dahil kontenjanımız için acele edin. Pegasus Uçak bileti haricinde havayolları tercih edenler yukarıdaki önerilen uçuşları kullanabilirler.

Farklı illerden katılmak isteyenler Uçak biletini tura katılacak olanlar kendileri temin edeceklerdir.) 

Not: Uçaklarda yoğunluk nedeniyle Yukarıda belirtilen saatler harici uçak bileti temin edebilecek yolcularımız kendi imkanları ile Adana'ya ulaşmaları gerekmektedir.

HATIRLATMA : 

 • Rehberimiz Grubumuzu İzmir havaalanında karşılar.
 • Uçuştan en az 1,5 saat önce havaalanında hazır bulunmanız gerekmektedir. 
 • Gidiş  Check – in İşlemleriniz tarafımızdan yapılacaktır.  
 • Dönüş Check – in işlemleriniz havalimanından kendiniz tarafından yapılacaktır.
 • Acentemiz havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları ve saatleri değişebilir tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 Saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak seferlerinde oluşabilecek aksama yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan Folklorik Turizm Seyahat Acentası sorumlu tutulamaz.  

 

AKTİVİTELER :

 

Kültür  ve Doğa Turu. Aynı zamanda Alaçatı Ot festivali etkinliklerini izliyoruz.   

KONAKLAMA :

İzmir 3 ve 4* standardı Otelleri Oda içerisinde Wc ve Duş 24 Saat sıcak su, saç kurutma mak. Merkezi ısıtma,Tv bulunmaktadır.

KİMLER KATILABİLİR :

 

Her yaştan ciddi sağlık problemi olmayan herkes katılabilir.

TUR FİYATI :

 

UÇAK DAHİL FİYATLARIMIZ:  

25 OCAKA KADAR TURU SATIN AL İNDİRİMLİ AL.. 

TUR ÜCRETİ

Tur fiyatı (Yetişkin Kişibaşı)

06-12 yaş

Tur fiyatı (Yetişkin Kişibaşı)

ERKEN REZERVASYON

31 OCAKA KADAR ÖDE.İNDİRİMLİ ÖDE

06-12 yaş 

ERKEN REZERVASYON

31 OCAKA KADAR ÖDE.İNDİRİMLİ ÖDE

Tur fiyatı (Tek çekim ve 3-6-9 taksit)

830.-TL

730.-TL

780.-TL

680.-TL

Nakit Banka Havale/Eft/Ofiste ödeme

795.-TL 

695.-TL

745.-TL

645.-TL

  

Belirtilen Fiyat 2 veya 3 Kişilik Odada Kişibaşı Fiyatıdır. Çocuk indirimi 2 yetişkin yanında 6-12 yaş çocuk konaklarsa geçerlidir. 

 

UÇAK HARİÇ FİYATLARIMIZ:  

31 OCAKA KADAR TURU SATIN AL. İNDİRİMLİ AL..  

TUR ÜCRETİ

Tur fiyatı (Yetişkin Kişibaşı)

06-12 yaş

Tur fiyatı (Yetişkin Kişibaşı)

ERKEN REZERVASYON

31 OCAKA KADAR ÖDE.İNDİRİMLİ ÖDE

06-12 yaş 

ERKEN REZERVASYON

31 OCAKA KADAR ÖDE.İNDİRİMLİ ÖDE

Tur fiyatı (Tek çekim ve 3-6-9 taksit)

.-TL

.-TL

545.-TL

430.-TL

Nakit Banka Havale/Eft/Ofiste ödeme

.-TL 

.-TL

495.-TL

395.-TL

  

Belirtilen Fiyat 2 veya 3 Kişilik Odada Kişibaşı Fiyatıdır. Çocuk indirimi 2 yetişkin yanında 6-12 yaş çocuk konaklarsa geçerlidir. 

 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR  ve OLMAYANLAR :

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

 • Ana Ulaşım Uçak, ( Hizmetimiz İzmir Havaalanı başlar -İzmir havaalanı biter.İstanbul dışından her ilden katılıma açık bir turdur.Uçak hariç fiyatları sorunuz.)
 • Bölgedeki tüm Ara Ulaşımlar 
 • 2 gece Yarım Pansiyon Konaklama
 • 2 sabah kahvaltısı otelde açık büfe
 • 2 Akşam yemeği Açık büfe
 • Zorunlu seyahat sigortası
 • Program dahilinde çevre gezileri
 • Dostluk ve Güleryüz... 

Tur ücreti dışındakiler : 

İlk gün Sabah kahvaltısı, Otellerdeki minibar harcamaları, Bahşişler ve diğer ekstralar, Öğle Yemekleri, Yemeklerde alınacak meşrubat ve alkollü içecekler 

REZERVASYON ve ÖDEME DETAYLARI :

Rezervasyon için bize telefon edebilir veya online rezarvasyon formu ile  gerekli bilgilerinizi bize ileterek rezarvasyon yaptırabilirsiniz.Peşin ödeme için ofisimize gelebilir, banka hesaplarımıza havale yapabilirsiniz. Kredi kartıyla peşin yada  taksitli ödeme yapmak isterseniz  ofisimize gelip kartınızdan çekim yaptırabilirsiniz veya Mail Ordur Formu ile ödeyebilirsiniz.  

     

 

YANINIZDA BULUNDURMANIZ GEREKENLER :

*Spor veya rahat ayakkabılar tercih edilmelidir.*Mayo,şort Ani hava değişimine uyabilecek Kıyafetler (Hırka, yelek,yağmurluk...)*Fotoğraf Makinesi ve Yeterli Sayıda Film  ve Pil

ULAŞIM :

Ulaşım Aracı : Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve  özel olarak turizm için tasarlanmış katılımcı sayısına göre Lüks 17 kişilik  Mercedes Sprinter Minübüs  ile veya  27 veya 31 kişilik İsuzu, Novo veya Turkuaz,  Otokar-Sultan  Midibus   ile seyahat edilmektedir. Araç yerleşme planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez.

 

FOLKLORİK VE SİZİN YÖREYE KATKINIZ :·         

Bu yöreyi bizimle keşfiniz sonrasında el sanatlarımız ölmeyecek·         

Otantik yöre mutfağı yaşayacak ve unutulanlar yeniden yaşam bulacak.·         

Yöre esnafı alışverişlerimiz sayesinde ayakta kalmaya devam edecek.·         

Köylü pazarından alacağınız her bir ürün yöre insanına katkı  sağlayacak.

Herkes doğduğu  yerde mutlu yaşayacak. Folklorik ve Sizin katkılarınızla... 

“Dostluğa, Doğaya ve Otantik Dünyaya Açılan Pencere”

     

                    

 

 

 

Kaynak : 8. Alaçatı Ot Festivali Turu 07-08-09 Nisan 2017
Tür : Gezi Tarih : 07.04.2017
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]
Bilgilendirme icin
MAIL LISTE KAYIT OLUN
E-posta: