9. Alaçatı Ot Festivali Turu 2018 (3 gün) OTOBÜSLÜ

Anasayfa » Festival Turları » 9. Alaçatı Ot Festivali Turu 2018 (3 gün) OTOBÜSLÜ
share on facebook  tweet  share on google  print  

9. Alaçatı Ot Festivali Turu 2018 (3 gün) OTOBÜSLÜ

"Festival Turları" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
9.

9. ALAÇATI OT FESTİVALİ TURU, ALAÇATI OT FESTİVALİ

ALAÇATI OT FESTİVALİ turu

OTOBÜSLÜ TUR 

9. ALAÇATI OT FESTİVALİ TURU

Tur Tarihleri : HENÜZ AÇIKLANMADI (...........2018 Perşembe Gecesi Hareket )  Tur Süresi: 3 Gün- 2 Gece

Doğa,Tarih, Festival Havası, Kültür keyfi birarada

 

*** ULAŞIM, REHBERLİK, 2 GECE Y.P KONAKLAMA, 2 KAHVALTI, 2 AKŞAM YEMEĞİ, ÇEŞME, ALAÇATI, URLA, ILDIRI, FOÇA, ALAÇATI OT FESTİVALİ TÜM ÇEVRE GEZİLERİ DAHİL TUR***

Yeni düzenlenen Yurtiçi  Festivallere  ilk önce tur düzenleyen  FOLKLORİK TURİZM, sizleri ilk yapıldığı senesinden bu yana ALAÇATI OT FESTİVALİ  ile buluşturuyor. Biliyoruz ki, bizden sonra bir çok firma bu bölgeye de Festival Turu düzenleyecek, Bizlerde Folklorik Turizm olarak  her zaman  öncü olmaya devam edeceğiz Folklorik Turizm'i Festival Turlarında izlemeye devam ediniz. Her zaman Folklorik Değerlerimizi ön plana çıkaran tüm organizasyonları destekleyeceğiz ve sizlerle buluşturacağız.

31 OCAKA KADAR TURU SATIN AL. İNDİRİMLİ AL..  

    

TUR PROGRAMI

 

01.GÜN/ :  .....................2018 Perşembe Gecesi Alaçatı turu için İstanbul'dan hareket

22:00 :  İncirli Alfemo önü (Eski Boyner Mağazası) 22:30 :  Mecidiyeköy Yapı Kredi Önü (Doğtaş Mobilya yanı)

23:00 :  Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü(Otopark çıkışı ışıklar önü)23:30 :  Gebze Çayırova Mc.Donalds

00:30 :  Yalova Migros Önü 02:00 :  Bursa Özdilek Önü

02.GÜN/ : ...............2018 CUMA ÇEŞME -ÇEŞME KALESİ -ILDIRI KÖYÜ -URLA- ESKİ FOÇA -ALAÇATI OT FESTİVALİ ETKİNLİKLERİ -

Bursa –Balkesir-İzmir güzergahını izleyerek sabah saatlerinde Ege denizinin  lacivertten turkuaza tüm renkleriyle denizin kara ile iç içe olduğu koylarıplajları ve termal kaynaklarıyla bir dantel gibi Türkiye’nin üçüncü büyük çağdaş kenti İzmir’e varıyoruz.  Çeşme Alaçatı Ot Festivali 3 günlük turumuza Sabah alacağımız serbest Ege kahvaltısı ardından Siren Kayalıkları ve fokları ile ünlü Eski Foça'ya hareket ediyoruz. Eski Foça Daracık taş sokakları, eski evleri ve güzel insanları ile güzeller güzeli Foça'da gezimize başlıyoruz. Rehberimizin anlatımları ve Sevimli Foça sokaklarında serbest zaman ardından alışverişlerimizi yapıp Foça'dan ayrılıyoruz.  

Sonrasında 40 km.kıyı şeridine sahipplaj ve koylarla ve şirin balıkçı lokantaları ve Rum Evleri, taze ve doğal organik ürün pazarı ve Urla katmeriyle meşhur İzmir'in arka bahçesi Urla'ya geçiyoruz. Urla gezimiz sonrasında Çeşme yakınlarında bulunan eski bir Rum yerleşkesi ve Rum mimarisi evleriyle ve muhteşem deniz Manzarası ile sizleri büyüleyecek olan Ildırı Köyü’nü geziyoruz. Ildırı Köyü gezimizin ardından . Alaçatı'ya geçiyor  Arnavut kaldırımlı sokakları ve renkli pencereli taş evleri, renkli sokakları ve yöresel ürünleri ve Rüzgar gülleri ile Alaçatı sizleri kendisine hayran bırakacak. Rehberimiz eşliğinde Alaçatıda yapacağımız gezimiz esnasında rehberimizden bilgiler alıp sonrasında Festival standları gezip ot festivalinin havasına girmek üzere sizleri, otelimize hareket saatine kadar serbest bırakıyoruz. Akşam üzeri aracımızla otelimize dönüyor ve akşam yemeğimizi otelimizde alıyoruz. Konaklama Otelimizde.

2018 ALAÇATI OT FESTİVALİ program DETAYLARI DAHA SONRA AÇIKLANACAKTIR.         

 

03.GÜN/ : ........2018 Cumartesi ÇEŞME ALAÇATI OT FESTİVALİ KORTEJİ -WORKSHOPLARA KATILIM -STANDLAR -RÜZGAR GÜLLERİ -ALAÇATI OT FESTİVALİ ETKİNLİKLERİ

 

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı ardından otelimizden ayrılıyor ve  Çeşme merkezi ve sahile  geçiyoruz .Çeşme, şifalı sıcak suları, olağanüstü sayılabilecek kalitede kumun, güneşin ve berraklığın kucaklaştığı şirin bir tatil beldesidir. İlk olarak Çeşme sokakları ve Çeşme Kalesi ile gezimize başlıyoruz. Çeşme Merkezde Rehberimiz eşliğinde Çeşme Kalesini gezip ardından Çeşme sahili - Limanı -sokakları gezisi için serbest zaman veriyoruz.  Çeşme gezimizi bitirdikten sonra Alaçatı Ot Festivalini doyasıya yaşamak üzere sizlerle Alaçatı'ya geçiyoruz.  Birgün önce bizleri büyüleyen Alaçatı ile yeniden buluşuyor ve Alaçatı Ot Festivali alanına hareket ediyoruz. Festival kortej yürüyüşü başlayana kadar standları gezip ilgimizi çeken,  kimi daha önce bildiğimiz, bazılarını ise belkide ilk defa gördüğümüz otları inceleyip bazılarınıda satın alıp evimize götürecek, satıcıdan bilgi alacağız hatta bazılarının görüntüsü bizi cezbedip sadece satın almayla yetinmeyiğ fotoğraflayacağız. Sonra bir bakmışız zamanın nasıl geçtiğini anlamadan kortej yürüyüş saati gelmiş, bizlerde korteji rahat izleyebileceğimiz ve fotoğraflayacağımız bir konumda yerimizi alacağız.  festival korteji yürüyüşüyle başlayacak. Yürüyüşte, yerel giysiler giymiş halk, doğadan topladıkları çeşit çeşit otlarını araçlara yüklemiş kadınlar, Alaçatılı antikacıların dizayn ettiği araçlar, kısaca 7’den 70’e tüm Alaçatılılar ve konuklar yer alacak. Kortej yürüyüşünün ardından, Pazaryeri Meydanında klasik müzik grubu festival konseri verecek. Aynı mekânda konserin ardından tüm Alaçatılılar’a ve konuklarımıza açık festival resepsiyonu verilecek. Akşam ise, amatör gurmeler tarafından hazırlanacak Ege yemekleri, sponsorlar ve jüri üyelerinin beğenisine sunulacak. Festival boyunca bol bol fotoğraf çekebip Folklorik değerlerimizin farkına varıyor ve tadını çıkarıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2018 ALAÇATI OT FESTİVALİ program DETAYLARI DAHA SONRA AÇIKLANACAKTIR. 

04.GÜN/ : ........2018 Pazar ÇEŞME -ALAÇATI OT FESTİVALİ OT TOPLAMA VE YEMEK YARIŞMASI ETKİNLİĞİ - DANS GÖSTERİLERİ -

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı ardından eşyalarımızı aracımıza yerleştirip otelimizden ayrılıyoruz. Alaçatı Festival alanına hareket ediyoruz. Bugün Alaçatı’nın otlarından en çok çeşidi toplayan ve özelliklerini bilenler arasından ilk üç dereceyi alanlar belirlenecek. Ot Aşı Yarışması: Alaçatı’nın otlarıyla yemek kültür ve birikimini en güzel yansıtan üç yemek, ünlü gurmeler tarafından belirlenecek. Birincilere her sene olduğu gibi büyük altın, ikincilere yarım altın, üçüncülere ise, çeyrek altın hediye edilecek. Diğer katılımcılara ise, çeşitli armağanlar verilecek. Ayrıca yarışmaların yapıldığı saatlerde Alaçatı’da faaliyet gösteren restoranlar,  birer ürünlerini sergileyecek.  Alaçatılı üreticiler otlarını ve yemeklerini,  diğer firmalar da kendi içki ve ürünlerini tanıtmak amacıyla standlar açacaklar. Alaçatı’nın nisanda ne kadar büyülü bir mekân olabildiğini görebilmek, ot kokusunun standlardan taşan kekik, fesleğen karanfil kokularına karıştığında nelere kadir olduğunu yaşayabilmek,  reçel, kekik balı, şarap, enginarlı pilav standlarına karışmak, daracık sokaklarda oturan yaşlıların yüzlerinde yılların göç tarihinin öyküsünü okuyabilmek için, baharın ilk günlerinde yapılacak festivale doğa dostu herkes davetli. Sonrasında Çeşme merkeze geçiyoruz ve serbest zaman veriyoruz.

Dönüş yolumuz üzerinde Ege denizinin  lacivertten turkuaza tüm renkleriyle denizin kara ile iç içe olduğu koylarıplajları ve termal kaynaklarıyla bir dantel gibi Türkiye’nin üçüncü büyük çağdaş kenti İzmir’e varıyoruz. Konak meydanıSaat KulesiHükümet Konağı gezileri ardından halk arasında Asansör, bugünkü adıyla her geçen gün ünlenen Dario Moreno sokağı gezileri ile Alaçatı ot festivali turumuzun sonuna yaklaşıyoruz. Serbest zaman ardından İzmir'den ayrılıyoruz. Normal trafik koşullarında sabaha karşı İstanbul'da oluyoruz. Farklı Folklorik Turizm turlarında buluşmak dileğiyle burada  vedalaşıyoruz.

Not: Aynı programa sadık kalmak koşuluyla Rehber tur program akışında değişiklik yapabilir.  Festival Programları ve festivalin güncel akış saatlerini gösteren asıl program Festival tarihlerine çok yakın bir zamanda belli olduğundan. Rehberimiz Festival programının saat akışına göre Tur programının genel akışında bazı düzeltmeler ve uyarlamalar yapabilir.

 

.......Perşembe Gecesi Alaçatı turu için İstanbul'dan hareket

22:00 :  İncirli Alfemo önü (Eski Boyner Mağazası) 

22:30 :  Mecidiyeköy Yapı Kredi Önü (Doğtaş Mobilya yanı)

23:00 :  Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü(Vakıflar Bank.Karşı Hizası)

23:30 :  Gebze Çayırova Mc.Donalds

00:30 :  Yalova Migros Önü

02:00 :  Bursa Özdilek Önü

 

AKTİVİTELER :

 

Kültür  ve Doğa Turu. Aynı zamanda Alaçatı Ot festivali etkinliklerini izliyoruz.   

KONAKLAMA :

İzmir 3 ve 4* standardı Otel konaklamalı tüm odalarda klima, telefon, TV , sıcak su, saç kurutma makinesi, minibar,  

KİMLER KATILABİLİR :

 

Her yaştan ciddi sağlık problemi olmayan herkes katılabilir.

TUR FİYATI :

15 OCAKA KADAR TURU SATIN AL. İNDİRİMLİ AL.

TUR ÜCRETİ

Tur fiyatı (Yetişkin Kişibaşı)

06-12 yaş

Tur fiyatı (Yetişkin Kişibaşı)

ERKEN REZERVASYON

 

06-12 yaş 

ERKEN REZERVASYON

 

Tur fiyatı (Tek çekim ve 3-6-9 taksit)

.-TL

.-TL

530.-TL

430.-TL

Nakit Banka Havale/Eft/Ofiste ödeme

.-TL 

.-TL

495.-TL

395.-TL

  

Belirtilen Fiyat 2 veya 3 Kişilik Odada Kişibaşı Fiyatıdır. Çocuk indirimi 2 yetişkin yanında 6-12 yaş çocuk konaklarsa geçerlidir. 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR  ve OLMAYANLAR :

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

 • Gidiş -Dönüş Ulaşım
 • Profesyonel Kokartlı Rehberlik Hizmeti
 • 2 gece Yarım Pansiyon İzmir 4* standardı Oteller Konaklama
 • 2 sabah kahvaltısı otelde açık büfe
 • 2 Akşam yemeği Açık büfe
 • Feribot geçiş ücretleri (İstanbul -Eskihisar -Topçular/ Topçular -Eskihisar -İstanbul geçişleri)
 • Zorunlu seyahat sigortası
 • Program dahilinde çevre gezileri
 • Otopark ücretleri
 • Otoban ücretleri
 • Dostluk ve Güleryüz... 

Tur ücreti dışındakiler : 

İlk gün Sabah kahvaltısı, Otellerdeki minibar harcamaları, Bahşişler ve diğer ekstralar, Öğle Yemekleri, Yemeklerde alınacak meşrubat ve alkollü içecekler 

REZERVASYON ve ÖDEME DETAYLARI :

Rezervasyon için bize telefon edebilir veya online rezarvasyon formu ile  gerekli bilgilerinizi bize ileterek rezarvasyon yaptırabilirsiniz.Peşin ödeme için ofisimize gelebilir, banka hesaplarımıza havale yapabilirsiniz. Kredi kartıyla peşin yada  taksitli ödeme yapmak isterseniz  ofisimize gelip kartınızdan çekim yaptırabilirsiniz veya Mail Ordur Formu ile ödeyebilirsiniz.  

     

 

YANINIZDA BULUNDURMANIZ GEREKENLER :

*Spor veya rahat ayakkabılar tercih edilmelidir.*Mayo,şort Ani hava değişimine uyabilecek Kıyafetler (Hırka, yelek,yağmurluk...)*Fotoğraf Makinesi ve Yeterli Sayıda Film  ve Pil

ULAŞIM :

Ulaşım Aracı : Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve  özel olarak turizm için tasarlanmış katılımcı sayısına göre Lüks 46 kişilik Safir, Man, Travego Motobüs ile seyahat edilmektedir. Araç yerleşme planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez.

 

FOLKLORİK VE SİZİN YÖREYE KATKINIZ :·         

Bu yöreyi bizimle keşfiniz sonrasında el sanatlarımız ölmeyecek·         

Otantik yöre mutfağı yaşayacak ve unutulanlar yeniden yaşam bulacak.·         

Yöre esnafı alışverişlerimiz sayesinde ayakta kalmaya devam edecek.·         

Köylü pazarından alacağınız her bir ürün yöre insanına katkı  sağlayacak.

Herkes doğduğu  yerde mutlu yaşayacak. Folklorik ve Sizin katkılarınızla... 

“Dostluğa, Doğaya ve Otantik Dünyaya Açılan Pencere”    

                    

 

 

 

Kaynak : 8. Alaçatı Ot Festivali Turu 3 gün otobüslü
Tür : Gezi Tarih : 08.04.2017
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]
Bilgilendirme icin
MAIL LISTE KAYIT OLUN
E-posta: