Antalya Kum Heykel Festivali ve Lavanta Turu 16-17 Temmuz 2016

Anasayfa » Festival Turları » Antalya Kum Heykel Festivali ve Lavanta Turu 16-17 Temmuz 2016
share on facebook  tweet  share on google  print  

Antalya Kum Heykel Festivali ve Lavanta Turu 16-17 Temmuz 2016

"Festival Turları" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Antalya

BUTİK ANTALYA KUM HEYKEL FESTİVALİ, LAVANTA TARLALARI, ANTALYA TURU, 

LAVANTA TURU

UÇAKLI BUTİK TUR 

UÇAK DAHİL ERKEN REZERVASYON

BUTİK TUR ANTALYA KUM FESTİVALİ, ANTALYA, LAVANTA TARLALARI TURU 

Tur Tarihleri : 16-17 TEMMUZ 2016 (16 Temmuz sabahı Antalya buluşmalı )  Tur Süresi: 2 Gün- 1 Gece

  ***** OTEL KONAKLAMALI*****  

Doğa,Tarih, Festival Havası, Kültür keyfi birarada

UÇUŞ DETAYLARI :

16 Temmuz 2016 İst -Antalya Sabiha Gökçen Pegasus Havayolları kalkış ve varış 06:45 -08:05
17 Temmuz 2016 Antalya -İstanbul Pegasus Sabiha Gökçen kalkış ve varış 20:10 -21:25
*** Uçuş detaylarında değişiklik olabilir.

*** ARA ULAŞIMLAR, REHBERLİK, 1 GECE Y.P KONAKLAMA, 1 KAHVALTI, 1 AKŞAM YEMEĞİ, ANTALYA, KUM FESTİVALİ, LAVANTA TARLALARI TÜM ÇEVRE GEZİLERİ DAHİL TUR***

 

BUTİK BİR TURDUR. Maksimum 25 KİŞİ İLE SINIRLIDIR.

30 NİSANA KADAR TURU SATIN AL ODA BAŞINA 100.-TL İNDİRİMLİ AL..  

    

TUR PROGRAMI

 

01.GÜN/ : 16 TEMMUZ 2016 ANTALYA HAVALİMANI- ISPARTA  -LAVANTA TARLALARI -LAVANTA HASADI -KUYUCAK KÖYÜ -YÖRESEL LEZZETLER -LAVANTA ÜRÜNLERİ  

Türkiye'nin her noktasından katılımla sabah saatlerinde Antalya havalimanında buluşuyoruz. Turu Uçak bileti dahil satın alanlar ile  06:45 Uçuşu ile Sabiha Gökçen Havalimanından   Pegasus Havayolları ile  Antalya'ya uçuyoruz ve 08:05 Antalya'ya varış. Ayrıca uçak bileti hariç satın alan yolcularımızla da Antalya havalimanı buluşuyor ve tüm grubumuzla beraber 2 gün boyunca devam edecek Antalya Kum Festivali, Lavanta Hasadı ve Antalya turumuza başlıyoruz. Yol üzerinde serbest alacağımız kahvaltı ardından Isparta ‘ya geçerek Lavanta Tarlalarının bulunduğu  Isparta'nın Keçiborlu İlçesine doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 Saat 20 Dakikalık(167 km) yolculuk sonrası   Isparta ilimizin Lavanta Üretimi ile meşhur  Keçiborlu ilçesinin  Kuyucak Köyüne ulaşıyoruz. Kuyucak Köyü kerpiç  evleri, kaldırım kenarlarındaki Lavanta öbekleri ile bizleri etkiliyor. Kuyucak köyü halkı genellikle lavanta üretiminden geçimini sağlıyor. Lavanta dışında bir diğer gelir kaynağı da hatmi çiçeği,  papatya ve kekik gibi yörede doğal şekilde yetişen otları ve çiçekleri  toplayıp kurutuyor ve satıyorlar. Kuyucak köyü  yollarında ilerlerken mor tarlaları gördüğümüz zaman gözlerimizi kapatıp,  etrafı saran güzel kokunun her hücremizi temizlediğini hissediyoruz.  Yolumuza devam ederken  yol boyunca sağlı sollu tepelere kadar uzayan lavanta tarlalarını  görüp de şok olmamak  mümkün değil. Bu şoku atlatıp hemen Lavanta Tarlasına dalıyoruz ve Lavanta toplama aktivitemize  lavanta tarlasında  çalışanları önce izleyerek onlardan işin inceliklerini öğrenerek ve sonrada onlara eşlik ederek başlıyoruz. Bu arada tabi ki bu güzel anları kalıcı hale getirmek ve sonrasında dostalarımızla da paylaşmak için Lavanta Tarlalarını ve Lavanta Hasadı yapanları fotoğraflamayı ihmal etmiyoruz. Öğlen yemeğimizi Lavanta tarlaları arasında alınacaktır.( ekstra). Lavanta toplama, lavanta fotoğraflama ve lavanta ürünlerinden alışverişimizi de yaptıktan sonra Burdur Şehir Merkezine dönüyoruz. Burdur Konakları ve Burdur müze gezisi sonrası otelimize geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Burdur otelimizde. 

 

02.GÜN/ :17 TEMMUZ 2016 ANTALYA KUM FESTİVALİ -KUMDAN HEYKELLER -FOTOĞRAF -DÜDEN ŞELALESİ -LARA  

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı ardından Antalya'ya hareket ediyoruz.  Antalya’ya varışımızda ilk uğrayacağımız yer;  sıcak yaz gününde  biraz olsun bizi serinletecek olan   Larayolu üzerinde, Karpuzkaldıran Plajı yakınlarındaki ve Düden çayının yaklaşık 40 m yüksekliğindeki bir falezden su bulutu halinde denize dökülmesi ile oluşan muhteşem güzellikteki bir şelale. Bu şelale  Düden Kıyı Şelalesi,  Hemen yanında bulunan "Gençlik Parkı"ndan veya herhangi bir deniz aracındayken denizden bakıldığında manzara görülmeye değiyor gerçekten.  Şelalede fotograflarımızı da çektikten sonra  Antalya’ya gelmişken denize girmeden dönmem diyen misafirlerimizi  Antalya ‘nın meşhur plajı Lara plajında bırakıyoruz ve  arzu eden diğer konuklarımızla birlikte Uluslararası Antalya Kum Heykel Festivali kapsamında sergilenmekte olan Kum heykellerin bulunduğu festival alanına gidiyoruz. (Sandland)  10. kez düzenlenen Uluslararası Antalya Kum Heykel Festivali, bu yıl  Dünyanın 7 Harikasına ve mitolojik kahramanlara ev sahipliği yapıyor. Temasını "Dünyanın 7 Harikası ve Mitoloji" olarak belirleyen Uluslararası Antalya Kum Heykel Festivali, Antalya sahillerinde yine birbirinden ilginç ve etkileyici kum heykellere ev sahipliği yapıyor. Burada vereceğimiz yeterli surenin sonunda misafirlerimizle tekrar buluşuyoruz . Antalya da deniz keyfinin ardından  Yine Antalya nın bir başka meşhuru olan Kaleiçi mevkiine geçiyoruz uçak saatimize kadar burada serbest  zaman   verip bugünkü Antalya Kum Festivali, Lavanta Hasadı tur programımızı tamamlıyoruz. Sonrasında Antalya havalimanına hareket ediyoruz. 20:10  Pegasus Havayolları uçuşu ile Istanbul’a hareket ediyoruz ve 21:25de Sabiha Gökçen Havalimanında oluyoruz. Tekrar  Başka bir Folklorik Turizm turumuzda birlikte olmak üzere vedalaşıyoruz.

 

Not: Aynı programa sadık kalmak koşuluyla Rehberimiz Tur programının genel akışında bazı düzeltmeler ve uyarlamalar yapabilir. 

Ayrıca 30-31 Temmuz 2016 Karayoluyla Lavanta Tarlaları ve Sagalassos Turumuzu inceledinizmi 

 

   

 

FESTİVAL HAKKINDA:

ANTALYA KUM FESTİVALİ HAKKINDA ( SANDLAND)

Uluslararası Antalya Kum Heykel Festivali (SANDLAND) devasa boyutlarda yüzlerce kum heykelin sergilendiği, alan genişliği, katılan sanatçı sayısı ve kullanılan kum miktarı gibi özellikleriyle dünyanın en büyük kum heykel etkinlikleri arasında yer almaktadır. TC Kültür ve Turizm Bakanlığı, Antalya Büyükşehir Belediyesi, Muratpaşa Belediyesi, Antalya Tanıtım Vakfı ve Antalya Gazeteciler Cemiyetinin de aralarında bulunduğu pek çok kurum ve kuruluş tarafından desteklenen etkinlik Global Design Art Works tarafından düzenlenmektedir. 

10. kez düzenlenen Uluslararası Antalya Kum Heykel Festivali, bu yıl  Dünyanın 7 Harikasına ve mitolojik kahramanlara ev sahipliği yapıyor.

Kumdan Şaheserler Görücüye Çıktı

Temasını "Dünyanın 7 Harikası ve Mitoloji" olarak belirleyen Uluslararası Antalya Kum Heykel Festivali, Antalya sahillerinde yine birbirinden ilginç ve etkileyici kum heykellere ev sahipliği yapıyor. Bu yıl 9 farklı ülkeden 22 heykeltıraşın katıldığı etkinlikte 10 bin ton kum kullanılarak, 30 civarında tema, yüzlerce devasa boyutta kum heykelle canlandırılıyor.

Keops Piramidi Antalya Sahillerine Taşındı

Festivalde mitolojik olay ve kahramanların yanı sıra Babil'in Asma Bahçeleri, Halikarnas Mozolesi, Artemis Tapınağı'nın da aralarında bulunduğu antik dünyanın yedi harikasının kumdan heykelleri yer alıyor. En çok ilgiyi ise 20/1 boyutunda ölçeklendirilen yaklaşık 7 metre yüksekliğindeki Keops Piramidi ve sfenks görüyor. 

Muhteşem Şovlar

Her akşam havanın kararmasıyla birlikte görsel bir şölen de başlıyor. 'Thunder Bird' temalı heykel uçuyor, sinevizyonda heykellerin yapım aşamaları gösteriliyor.

LAVANTA HASADI HAKKINDA : 

Türkiye lavanta üretiminin yüzde 80'ini tek başına karşılayan Keçiborlu ilçesindeki Kuyucak köyünde lavanta hasadına başlandı. Türkiye'deki 2 bin 189 dekarlık alanda gerçekleştirilen 297 tonluk üretimin yüzde 80'ini tek başına karşılayan Kuyucak köyünde, lavanta üretimi 2 bin 100 dekarlık alanda yapılıyor. Köy için önemli bir uğraş alanı ve gelir kaynağıdır Lavanta Kurusundan elde edilen yağın parfümeri sektöründe kullanılmasının yanı sıra gıda ve temizlik sektörleri için de önemli bir ham maddedir lavanta.  

İlk kez 1960'lı yıllarda köylülerin "kıraç araziler boş kalmasın" diyerek lavanta üretimine başladığı köyde, ​geçen yıl 98 ton üretim gerçekleştirildi. Köyü çevreleyen arazilerinin genellikle çok verimli araziler olmadığını , bu nedenle arazilerin boş kalmaması ve köylünün gül üretiminden kalan boş zamanının değerlendirmek için lavanta ekimine başlamışlar.

LAVANTA FAYDALARI : 

- Lavanta yağı, böcek ısırıklarına iyi geliyor.
- Migren ve astım hastalıklarında kullanılıyor.
- Kokusunun yatıştırıcı, sakinleştirici özelliği var.
- Kokusu vücuda kuvvet ve ferahlık veriyor.
- Cilt hastalıklarına iyi geldiği belirtiliyor.
- Romatizma şikâyetlerini hafifletiyor.
- Karaciğerin düzenli çalışmasına yardımcı oluyor.
- Saçların güç kaynağı, cildin de dostu.
 

Hareket Saatleri ve buluşma noktaları önerilen uçuşlar:

 

16 Temmuz Sabahı  Antalya Havaalanında buluşma

Gidiş :  16 Temmuz sabahı 05:35 ve 07:05 İstanbul Atatürk Havalimanı THY Türk Hava Yolları veya Pegasus Havayolları 06:45 İstanbul -Antalya seferi ile Antalya'ya hareket. Havaalanı buluşma.

Dönüş :  17 Temmuz akşamı 20:00 Antalya -İstanbul THY Türk Hava Yolları ve Pegasus Havayolları 20:10 Antalya -İstanbul seferi ile İstanbul'a dönüş. 

Sizleri Sabah 08:00 saatleri arasında Antalya Havaalanında karşılıyoruz ve Antalya'da kahvaltıyla programımıza başlıyoruz.Farklı uçuş saatlerini tercih edenler ofisten bilgi alabilirler. 

(Sınırlı Pegasus Uçak Bileti Dahil kontenjanımız için acele edin. Pegasus Uçak bileti haricinde havayolları tercih edenler yukarıdaki önerilen uçuşları kullanabilirler.

Farklı illerden katılmak isteyenler Uçak biletini tura katılacak olanlar kendileri temin edeceklerdir.) 

Not: Uçaklarda yoğunluk nedeniyle Yukarıda belirtilen saatler harici uçak bileti temin edebilecek yolcularımız kendi imkanları ile Adana'ya ulaşmaları gerekmektedir.

HATIRLATMA :

 • Rehberimiz Grubumuzu Antalya havaalanında karşılar.
 • Uçuştan en az 1,5 saat önce havaalanında hazır bulunmanız gerekmektedir. 
 • Gidiş  Check – in İşlemleriniz tarafımızdan yapılacaktır.  
 • Dönüş Check – in işlemleriniz havalimanından kendiniz tarafından yapılacaktır.
 • Acentemiz havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey protokolüne tabidir.
 • Uçuş öncesinde uçuş detayları ve saatleri değişebilir tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 Saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak seferlerinde oluşabilecek aksama yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan Folklorik Turizm Seyahat Acentası sorumlu tutulamaz.  

AKTİVİTELER :

 

Kültür  ve Doğa Turu. Aynı zamanda Antalya Kum festivali ve Lavanta Hasadı etkinliklerini izliyoruz.    

KONAKLAMA :

Burdur Otelleri Oda içerisinde Wc ve Duş 24 Saat sıcak su, saç kurutma mak. Merkezi ısıtma,Tv bulunmaktadır. 

KİMLER KATILABİLİR :

 

Her yaştan ciddi sağlık problemi olmayan herkes katılabilir.

TUR FİYATI :

 

UÇAK DAHİL FİYATLARIMIZ:  

30 NİSANA KADAR TURU SATIN AL ODA BAŞINA 100.-TL İNDİRİMLİ AL..  

TUR ÜCRETİ

Tur fiyatı (Yetişkin Kişibaşı)

06-12 Yaş Çocuk

Tek Kişilik oda (sngl)

Tur fiyatı (Yetişkin Kişibaşı)

ERKEN REZERVASYON

30 NİSANA KADAR ÖDE.İNDİRİMLİ ÖDE

06-12 Yaş Çocuk

ERKEN REZERVASYON

30 NİSANA KADAR ÖDE.İNDİRİMLİ ÖDE

Tek Kişilik oda (sngl) 

ERKEN REZERVASYON

30 NİSANA KADAR ÖDE.İNDİRİMLİ ÖDE

Tur fiyatı (Tek çekim ve 3-6-9 taksit)

680.-TL

580.-TL

755.-TL

630.-TL

530.-TL

705.-TL

Nakit Banka Havale/Eft/Ofiste ödeme

645.-TL 

545.-TL

720.-TL

595.-TL

495.-TL

670.-TL

  

Belirtilen Fiyat 2 veya 3 Kişilik Odada Kişibaşı Fiyatıdır. Çocuk indirimi 2 yetişkin yanında 6-12 yaş çocuk konaklarsa geçerlidir. 

 

UÇAK HARİÇ FİYATLARIMIZ:  

30 NİSANA KADAR TURU SATIN AL ODA BAŞINA 100.-TL İNDİRİMLİ AL..  

TUR ÜCRETİ

Tur fiyatı (Yetişkin Kişibaşı)

Tek Kişilik oda (sngl)

Tur fiyatı (Yetişkin Kişibaşı)

ERKEN REZERVASYON

30 NİSANA KADAR ÖDE.İNDİRİMLİ ÖDE

Tek Kişilik oda (sngl) 

ERKEN REZERVASYON

30 NİSANA KADAR ÖDE.İNDİRİMLİ ÖDE

Tur fiyatı (Tek çekim ve 3-6-9 taksit)

345.-TL

385.-TL

320.-TL

410.-TL

Nakit Banka Havale/Eft/Ofiste ödeme

320.-TL 

360.-TL

295.-TL

385.-TL

  

Belirtilen Fiyat 2 veya 3 Kişilik Odada Kişibaşı Fiyatıdır.  

 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR  ve OLMAYANLAR :

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

 • Ana Ulaşım Uçak, ( Hizmetimiz Antalya Havaalanı başlar -Antalya havaalanı biter.İstanbul dışından her ilden katılıma açık bir turdur.)
 • Bölgedeki tüm Ara Ulaşımlar 
 • 1 gece Yarım Pansiyon Konaklama
 • 1 sabah kahvaltısı otelde açık büfe
 • 1 Akşam yemeği Set Menü
 • Zorunlu seyahat sigortası
 • Program dahilinde çevre gezileri
 • Dostluk ve Güleryüz... 

Tur ücreti dışındakiler : 

İlk gün Sabah kahvaltısı, Kum Festivali giriş ücreti, müze girişleri, Lavanta Çayı+Lavanta Kesesi +Lavanta Yağı -Lavanta Suyu +Gözleme = 20.-TL ,Otellerdeki minibar harcamaları, Bahşişler ve diğer ekstralar, Öğle Yemekleri, Yemeklerde alınacak meşrubat ve alkollü içecekler 

REZERVASYON ve ÖDEME DETAYLARI :

Rezervasyon için bize telefon edebilir veya online rezarvasyon formu ile  gerekli bilgilerinizi bize ileterek rezarvasyon yaptırabilirsiniz.Peşin ödeme için ofisimize gelebilir, banka hesaplarımıza havale yapabilirsiniz. Kredi kartıyla peşin yada  taksitli ödeme yapmak isterseniz  ofisimize gelip kartınızdan çekim yaptırabilirsiniz veya Mail Ordur Formu ile ödeyebilirsiniz.  

     

 

YANINIZDA BULUNDURMANIZ GEREKENLER :

*Spor veya rahat ayakkabılar tercih edilmelidir.*Mayo,şort Ani hava değişimine uyabilecek Kıyafetler (Hırka, yelek,yağmurluk...)*Fotoğraf Makinesi ve Yeterli Sayıda Film  ve Pil

ULAŞIM :

Ulaşım Aracı : Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve  özel olarak turizm için tasarlanmış katılımcı sayısına göre Lüks 17 kişilik  Mercedes Sprinter Minübüs  ile veya  27 veya 31 kişilik İsuzu, Novo veya Turkuaz,  Otokar-Sultan  Midibus   ile seyahat edilmektedir. Araç yerleşme planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez.

 

FOLKLORİK VE SİZİN YÖREYE KATKINIZ :·         

Bu yöreyi bizimle keşfiniz sonrasında el sanatlarımız ölmeyecek·         

Otantik yöre mutfağı yaşayacak ve unutulanlar yeniden yaşam bulacak.·         

Yöre esnafı alışverişlerimiz sayesinde ayakta kalmaya devam edecek.·         

Köylü pazarından alacağınız her bir ürün yöre insanına katkı  sağlayacak.

Herkes doğduğu  yerde mutlu yaşayacak. Folklorik ve Sizin katkılarınızla... 

“Dostluğa, Doğaya ve Otantik Dünyaya Açılan Pencere”

     

                    

 

 

 

Kaynak : Lavanta turu, turları
Tür : Diğer Tarih : 16.07.2016
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]
Bilgilendirme icin
MAIL LISTE KAYIT OLUN
E-posta: