Bayındır Çiçek Festivali ve İzmir Köyleri Turu 06-07 Mayıs 2017

Anasayfa » Festival Turları » Bayındır Çiçek Festivali ve İzmir Köyleri Turu 06-07 Mayıs 2017
share on facebook  tweet  share on google  print  

Bayındır Çiçek Festivali ve İzmir Köyleri Turu 06-07 Mayıs 2017

"Festival Turları" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Bayındır

BAYINDIR ÇİÇEK FESTİVALİ ve İZMİR KÖYLERİ TURU

BAYINDIR ÇİÇEK FESTİVALİ turu

OTOBÜSLÜ TUR 

BAYINDIR ÇİÇEK FESTİVALİ TURU VE GERMİYAN KÖYÜ, BARBAROS KÖYÜ - SEFERİHİSAR GEZİSİ TURU

Tur Tarihleri : 06-07 MAYIS 2017 (05 Mayıs gecesi hareket )  Tur Süresi: 2 Gün- 1 Gece

  ****İZMİR 4 *OTEL KONAKLAMALI*****  

Doğa,Tarih, Festival Havası, Kültür keyfi birarada

 

*** ULAŞIM, REHBERLİK, 1 GECE Y.P KONAKLAMA, 1 KAHVALTI, 1 AKŞAM YEMEĞİ, BAYINDIR, TİRE, GERMİYAN KÖYÜ, BARBAROS KÖYÜ, SEFERİHİSAR GEZİLERİ, BAYINDIR ÇİÇEK FESTİVALİ TÜM ÇEVRE GEZİLERİ DAHİL TUR***

Yeni düzenlenen Yurtiçi  Festivallere  ilk önce tur düzenleyen  FOLKLORİK TURİZM, sizleri bu sefer de BAYINDIR ÇİÇEK FESTİVALİ  ile buluşturuyor. Biliyoruz ki, bizden sonra bir çok firma bu bölgeye de Festival Turu düzenleyecek, Bizlerde Folklorik Turizm olarak  her zaman  öncü olmaya devam edeceğiz Folklorik Turizm'i Festival Turlarında izlemeye devam ediniz. Her zaman Folklorik Değerlerimizi ön plana çıkaran tüm organizasyonları destekleyeceğiz ve sizlerle buluşturacağız.    

TUR PROGRAMI

 

01.GÜN/ : 05 Mayıs Gecesi Bayındır Çiçek Festivali turu için İstanbul'dan hareket

22:00 :  İncirli Alfemo önü (Eski Boyner Mağazası) 

22:30 :  Mecidiyeköy Yapı Kredi Önü (Doğtaş Mobilya yanı)

23:00 :  Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü(Otopark çıkışı ışıklar önü)

23:30 :  Gebze Çayırova Mc.Donalds

00:30 :  Yalova Migros Önü

02:00 :  Bursa Özdilek Önü

2.GÜN / : 06 MAYIS 2017 İZMİR -BAYINDIR ÇİÇEK FESTİVALİ -BAYINDIR ÇİÇEK FESTİVALİ ETKİNLİKLERİ -YÖRESEL LEZZETLER -TİRE  

Bursa –Balkesir-İzmir güzergahını izleyerek sabah saatlerinde İzmir'e varıyoruz. Serbest alacağımız Ege kahvaltısı ardından Bayındır Çiçek Festivali ve Çeşme Köyleri turumuzda Bayındır Çiçek Festivalini izlemek üzere Bayındır  ilçemize hareket ediyoruz.  Burada Rehberimiz aracımızdan inmeden evvel festival kapsamında serbest zamanda yapabileceğiniz aktiviteler  hakkında  sizleri bilgilendiriyor  ve serbest  zaman veriyor.  Festival kapsamında çiçek standlarını gezip bolca fotograflıyoruz. Beğendiğimiz çiçeklerden satın alıyoruz, festival alanında yorulup acıktığınızda hem dinlenip hem de bölgenin yöresel lezzetlerinden tadayım derseniz, yine  Bayındır Çiçek Festivali kapsamında açılan yöresel lezzetlerden oluşan standlardan alabileceğiniz yiyecekleri  açık havada masalarda oturup yiyebilirsiniz. ( Başta keşkek, dolma, gözleme vb. yiyeceklerden tadabilirsiniz.)  Festival için ayrılan sürenin dolmasıyla aracımızın yanında buluşuyor ve Tire'ye giderken yolumuz üzerinde sağlı sollu onlarca Çiçek seraları arasından ilerlerken dikkatimizi çeken bir seranın önünde mola verip çeşit çeşit çiçeklerin yapım aşamalarını fotoğraflama imkanı buluyoruz. Ardından bugünkü programımıza Tire ile devam ediyoruz.  İzmir’in keçecilik, nalıncılık, urgancılık, dokumacılık gibi el sanatlarıyla ünlü ilçesi.   "Eski Tire Çarşısı"nı geziyoruz. Ardından Dere Kahve mesire yerini geziyoruz. Ardından serbest zaman ardından aracımıza binip otelimize hareket ediyoruz. Konaklama ve Akşam yemeği 4* Otelimizde.      

 

03.GÜN/ :07 MAYIS 2017  BARBAROS KÖYÜ -OYUK FİGÜRLERİ -SLOW FOOD GERMİYAN KÖYÜ

 

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı ardından otelimizden ayrılıyor ve İzmir'in Köylerini  keşfe çıkıyoruz.  Kimi köyler sadece taş evleri, kimisi çöpünü dönüştürmesiyle, kimisi dünyada alternatif turizm akımlarını takip etmesiyle gönlünüzü çalacak ve tekrar tekrar gelmek isteyeceksiniz.   

ilk gezi noktamız İzmir Köylerinden kaybolmaya yüz tutmuş mesleklerden rengarenk boncuklarla büyüleneceğimiz Boncukköy. Bizi kem gözlerden koruduğuna inanılan, negatif enerjiye karşı iyi geldiği söylenen el emeği, göz nuru, Köy halkının geçim kaynağı Nazar Boncuğu üretiminin yapıldığı köyümüze uğruyoruz ve boncuk yapımı atölyeleri geziyor ve  yerinde alışveriş imkanı için sizlere mola veriyoruz. Ardından köy kahvesinde soluklanıyoruz.

Sonrasında bu renkli köy gezimizi bitirip Türkiye’nin ilk “Slow Food Köyü” olan duvarları resimlerle bezeli Germiyan Köyü’ne geçiyoruz.  Çeşme’ye bağlı Germiyan Köyü, köyün sakinlerinden Nuran Hanım’ın eline bir palet boya ve fırça alması ile kabuk değiştirmiş. Renkli duvar resimleriyle bezeli köy sokaklarını geziyoruz. Fotoğraf molaları veriyoruz. İçinde kimyasal ürün olmayan, temiz ve adil olarak üretilen Germiyan’a özgü, atalardan kalan onlarca yıllık tohumlar kullanılarak üretilen ürünler bulabilirsiniz. Germiyan’nın imza lezzetleri yörenin adını taşıyan, ekşi maya ile yapılan ve odun ateşinde pişirilen Germiyan Ekmeği ve Kopanisti Peyniri. Köy Kahvesi’nde de adaçayı ve karabaş otu çayı da denenmeli.  

Alışveriş ve fotoğraf molaları ardından Urla ilçesine bağlı Barbaros Köyüne geçiyoruz. Barbaroslular, köylerinin kaybolmaya yüz tutan  folklorik değerlerini canlandırmayı hedefleyen sıra dışı bir festival hazırlığına giriştiler ve ilki 3-4-5 Haziran 2016 tarihleri arasında gerçekleştirildi. İnanılmaz bir özveri ile geceli gündüzlü çalışarak korkuluk figürlerini oluşturdular ve bu sayede yerli halkın kalkınarak, köyden kente göçün durdurulması ve genç nüfusun geri dönmesi hedefleniyor.  Festival, belki de ülkemizde düzenlenen ilk “temalı festival” olma özelliğine sahip. Yöresel adı “oyuk” olan ve tarlaları korumak amacıyla kullanılan korkuluk, festivalin simgesi olarak belirlendi. Festival dışında zamanlardada görebileceğimiz köylülerin yaptıkları çeşitli temaları canlandıran bu korkuluklar köyün sokaklarında tüm yıl boyunca sergileniyor. Bizde eğlenceli korkuluk figürleriyle hatıra fotoğraflarımızı çektiriyoruz. Köy sokaklarını geziyoruz. Köydeki bazı evlerin kapısında “çatkapı” tabelası ve bir de yemek menüsü asılıyor. Barbaroslular “Yöresel yemekler ” hazırlıyorlar. Ziyaretçiler istedikleri “çat kapı” ya gidip önünde oturup karınlarını bu lezzetli  yemeklerle doyurup (belli bir ücret karşılığında) köy sakinleri ile sohbet ediyorlar. Bu geleneğide gördükten sonra Türkiye'nin ilk sakin şehiri Seferihisar’a geçiyoruz. Seferihisar, kalabalıktan uzak, sakin ve huzurlu ortamıyla bizi hemen kendine bağlıyor Eşsiz güzellikteki koyları ve plajlarının yanı sıra gezilecek tarihi yerleri ve şirin balıkçı lokantaları ile de Seferihisar renkli bir tatil beldesi olarak dikkat çekiyor. Serbest zaman ardından İstanbul'a dönüşe geçiyoruz. Normal trafik koşullarında sabaha karşı İstanbul'da oluyoruz. Farklı Folklorik Turizm turlarında buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz.

Bu köyler sadece fotojeniklikleri ile değil, ortaya koydukları duruşla da kalbinizi tekrar tekrar çalacak.

Not: Aynı programa sadık kalmak koşuluyla Rehber tur program akışında değişiklik yapabilir.  Festival Programları ve festivalin güncel akış saatlerini gösteren asıl program Festival tarihlerine çok yakın bir zamanda belli olduğundan. Rehberimiz Festival programının saat akışına göre Tur programının genel akışında bazı düzeltmeler ve uyarlamalar yapabilir.

 urla enginar festivali turları  urla enginar festivali turları
urla enginar festivali turları urla enginar festivali turları

 

 

Hareket Saatleri ve buluşma noktaları:

 

05 Mayıs Gecesi Bayındır Çiçek Festivali turu için İstanbul'dan hareket

22:00 :  İncirli Alfemo önü (Eski Boyner Mağazası) 

22:30 :  Mecidiyeköy Yapı Kredi Önü (Doğtaş Mobilya yanı)

23:00 :  Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü(Otopark çıkışı ışıklar önü)

23:30 :  Gebze Çayırova Mc.Donalds

00:30 :  Yalova Migros Önü

02:00 :  Bursa Özdilek Önü

 

AKTİVİTELER :

 

Kültür  ve Doğa, Festival Turu. Aynı zamanda Bayındır Çiçek festivali etkinliklerini izliyoruz.   

KONAKLAMA :

İzmir 4* Otelleri Oda içerisinde Wc ve Duş 24 Saat sıcak su, saç kurutma mak. Merkezi ısıtma,Tv bulunmaktadır.

KİMLER KATILABİLİR :

 

Her yaştan ciddi sağlık problemi olmayan herkes katılabilir.

TUR FİYATI :

    

TUR ÜCRETİ

Tur fiyatı (Yetişkin Kişibaşı)

06-12 yaş

Tek Kişilik oda (Sngl)

Tur fiyatı (Yetişkin Kişibaşı)

ERKEN REZERVASYON

20 NİSANA KADAR ÖDE.İNDİRİMLİ ÖDE

06-12 yaş 

ERKEN REZERVASYON

20 NİSANA KADAR ÖDE.İNDİRİMLİ ÖDE

Tek kişilik oda (Sngl) 

Tur fiyatı (Tek çekim ve 3-6-9 taksit)

345.-TL

310.-TL

410.-TL

295.-TL

260.-TL

360.-TL

Nakit Banka Havale/Eft/Ofiste ödeme

325.-TL 

285.-TL

390.-TL

275.-TL

235.-TL

340.-TL

  

Belirtilen Fiyat 2 veya 3 Kişilik Odada Kişibaşı Fiyatıdır. Çocuk indirimi 2 yetişkin yanında 6-12 yaş çocuk konaklarsa geçerlidir. 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR  ve OLMAYANLAR :

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

 • Gidiş -Dönüş Ulaşım
 • Profesyonel Kokartlı Rehberlik Hizmeti
 • 1 gece Yarım Pansiyon İzmir 4* standardı Oteller Konaklama
 • 1 sabah kahvaltısı otelde açık büfe
 • 1 Akşam yemeği Set Menü veya Açık büfe
 • Feribot geçiş ücretleri (İstanbul -Eskihisar -Topçular/ Topçular -Eskihisar -İstanbul geçişleri)
 • Zorunlu seyahat sigortası
 • Program dahilinde çevre gezileri
 • Otopark ücretleri
 • Otoban ücretleri
 • Dostluk ve Güleryüz... 

Tur ücreti dışındakiler : 

İlk gün Sabah kahvaltısı, Otellerdeki minibar harcamaları, Bahşişler ve diğer ekstralar, Öğle Yemekleri, Yemeklerde alınacak meşrubat ve alkollü içecekler 

REZERVASYON ve ÖDEME DETAYLARI :

Rezervasyon için bize telefon edebilir veya online rezarvasyon formu ile  gerekli bilgilerinizi bize ileterek rezarvasyon yaptırabilirsiniz.Peşin ödeme için ofisimize gelebilir, banka hesaplarımıza havale yapabilirsiniz. Kredi kartıyla peşin yada  taksitli ödeme yapmak isterseniz  ofisimize gelip kartınızdan çekim yaptırabilirsiniz veya Mail Ordur Formu ile ödeyebilirsiniz.  

     

 

YANINIZDA BULUNDURMANIZ GEREKENLER :

*Spor veya rahat ayakkabılar tercih edilmelidir.*Mayo,şort Ani hava değişimine uyabilecek Kıyafetler (Hırka, yelek,yağmurluk...)*Fotoğraf Makinesi ve Yeterli Sayıda Film  ve Pil

ULAŞIM :

Ulaşım Aracı : Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve  özel olarak turizm için tasarlanmış katılımcı sayısına göre Lüks 46 kişilik Safir, Man, Travego Motobüs ile seyahat edilmektedir. Otobüs için yeterli sayı oluşmaması durumunda 27 kişilik Isuzu Turkuaz veya Otokar Sultan veya Novo Minibüs kullanılacaktır. Araç yerleşme planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez.

 

FOLKLORİK VE SİZİN YÖREYE KATKINIZ :·         

Bu yöreyi bizimle keşfiniz sonrasında el sanatlarımız ölmeyecek·         

Otantik yöre mutfağı yaşayacak ve unutulanlar yeniden yaşam bulacak.·         

Yöre esnafı alışverişlerimiz sayesinde ayakta kalmaya devam edecek.·         

Köylü pazarından alacağınız her bir ürün yöre insanına katkı  sağlayacak.

Herkes doğduğu  yerde mutlu yaşayacak. Folklorik ve Sizin katkılarınızla... 

“Dostluğa, Doğaya ve Otantik Dünyaya Açılan Pencere”

     

                    

 

 

 

Kaynak : bayındır çiçek festivali turu, turları
Tür : Diğer Tarih : 05.05.2017
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]
Bilgilendirme icin
MAIL LISTE KAYIT OLUN
E-posta: