Edirne Ciğer ve Bando Festivali Turu

Anasayfa » Festival Turları » Edirne Ciğer ve Bando Festivali Turu
share on facebook  tweet  share on google  print  

Edirne Ciğer ve Bando Festivali Turu

"Festival Turları" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Edirne

EDİRNE CİĞER VE BANDO FESTİVALİ TURU , 

GÜNÜBİRLİK TUR 

EDİRNE CİĞER VE BANDO FESTİVALİ TURU  

Tur Tarihleri :  2018 TARİHLERİ HENÜZ AÇIKLANMADI  Tur Süresi: Günübirlik 

 

Doğa, Tarih, Kültür ve Festival keyfi birarada

 

*** ULAŞIMLAR, REHBERLİK, EDİRNE CİĞER VE BANDO FESTİVALİ ETKİNLİKLERİ, SABAH İKRAMI,  FESTİVAL ETKİNLİKLERİ, TÜM ÇEVRE GEZİLERİ DAHİL TUR***

 

Uluslararası Edirne Bando ve Ciğer Festivali  Edirne tava ciğerinin ulusal ve uluslararası alanda tanıtımını yapmak, şehre yerli ve yabancı turistleri çekmek için düzenlenen festival bu yıl altıncı kez düzenlenecek. Festivalde tava ciğer tanıtımının yanında, 1 tona yakın ücretsiz ciğer dağıtılacak,  yerel ve yabancı bandoların gösterilerinin yanında çeşitli konserler düzenlenmektedir.

 Folklorik Turizm olarak Folklorik Değerlerimizin bir  parçası olan festivallerimizi izlemeye devam ediyoruz. Edirne Ciğer ve Bando Festivali ’de Festival Turlarımızdan birisi oldu.   

 

Edirne Ciğer ve Bando Festivali Turu ve Turları

    

TUR PROGRAMI

Aşağıda Belirtilen Yer ve Saatlerde Hareket ediyoruz,

Hareket Saati ve Kalkış Noktaları 

Edirne Ciğer ve Bando Festivali için İstanbul'dan sabah Hareket :

07:00:  Kadıköy Evlendirme dairesi önü

07:15   Mecidiyeköy Ziraatbank Önü 

07:30   Ömür Plaza Önü  

 - SELİMİYE CAMİİ, ARASTA ÇARŞISI, ÜÇ ŞEREFELİ  VE ESKİ CAMİİ, BEDESTEN VE ALİ PAŞA ÇARŞISI, EDİRNE CİĞER VE BANDO FESTİVALİ ETKİNLİKLERİ, KARAAĞAÇ VE TREN İSTASYONU, LOZAN ANITI VE MÜZESİ, TUNCA VE MERİÇ NEHİRLERİ VE KÖPRÜLERİ, MERİÇ KIYISINDA ÇAY MOLASI, II.BEYAZIT KÜLLİYESİ VE ŞİFAHANE, SARAYİÇİ MEVKİİ, ADALET KASRI, BALKAN ŞEHİTLİĞİ 

 

Edirne  Ciğer ve Bando Festivali Turumuz için Sabah belirtilen noktalardan sizleri alarak Edirne’ye yolculuğumuz başlıyor ve Yaklaşık 3 saat sonra Edirne’deyiz. Edirne turumuza İlk olarak   Mimar Sinan’ın “Ustalık Eserim” dediği Selimiye Camii ile başlayıp; Arasta çarşısı, Üç Şerefeli ve Eski Camii,  Bedesten ve Ali Paşa Çarşısını gezip Edirne Ciğer ve Bando Festivalini izlemek üzere festival alanında yerimizi alıyoruz,  Edirne Ciğer ve Bando Festivali gösterilerinin ardından    Karaağaç ve Tren İstasyonu, Lozan Anıtı ve Müzesi, Tunca ve Meriç Nehirleri ve Köprüleri fotoğraflıyor ve Meriç kıyısında çay molası verip soluklanıyoruz. Meriç nehrine nazır çay keyfinin ardından , II. Beyazıd Külliyesi ve Şifahane gezimizle turumuza devam ediyoruz. Sarayiçi mevkii ve Adalet Kasrı, Balkan Şehitliğinide görüp sonrasında bugünkü  Edirne Ciğer ve Bando Festivalinde  yaşadığımız güzel anıları benliğimize ve fotoğraf makinamıza kaydederek  İstanbul’a  doğru  yola çıkıyoruz ve  tahmini 22:30 civarı gibi İstanbul’ a varmış oluyoruz. (ücretsiz ciğer ikramı pazar günü olacaktır.)

 

Not: (Festival kapsamında ücretsiz ciğer ikramı pazar günü olacaktır. )

Festival Programları ve festivalin güncel akış saatlerini gösteren asıl program Festival tarihlerine çok yakın bir zamanda belli olduğundan Rehberimiz Festival programının saat akışına göre Tur programının genel akışında bazı düzeltmeler ve uyarlamalar yapabilir. 

 

 edirne ciğer ve bando festivali turu, turları  tekirdağ kiraz festivali turu, turları
edirne ciğer ve bando festivali turu, turları tekirdağ kiraz festivali turu, turları

 

FESTİVAL HAKKINDA:

EDİRNE CİĞER VE BANDO FESTİVALİ :

Uluslararası Edirne Bando ve Ciğer Festivali  Edirne tava ciğerinin ulusal ve uluslararası alanda tanıtımını yapmak, şehre yerli ve yabancı turistleri çekmek için düzenlenen festival bu yıl Altıncı kez düzenlenecek. Festivalde tava ciğer tanıtımının yanında, yerel ve yabancı bandoların gösterileri, çeşitli konserler düzenlenmektedir.

Edirne Tanıtma ve Tava Ciğer Kalite Koruma Derneği Başkan ve ciğer ustası Bahri Dinar, tava ciğerinin dünyanın en kaliteli ve en çok tanınan yöresel yemeklerinden bir tanesi haline geldiğini ifade ederek, “Edirne tava ciğeri sınırları aşarak dünya lezzeti oluyor. Bu bizim düğünümüz” dedi. Edirne’ye gelen yerli ve yabancı misafirler, ilk kez yedikleri tava ciğerini çok sevdiklerini söyledi.
Edirne Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği, 2006 yılında Edirne’ye özgü tava ciğerine Türk Standartları Enstitüsü’nden ‘Coğrafi İşaret Tescil Belgesi’ alabilmek için başvurdu bulundu. 4 yıl süren işlemlerin ardından tava ciğeri Edirne’ye tescillendi.

12-14 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Festivalde 1 ton tava ciğeri ücretsiz olarak vatandaşlara ikram edilecek Edirne'de düzenlenecek festivalde 1 ton tava ciğer (pazar günü) ücretsiz olarak vatandaşlara ikram edilecek. Edirne'yi Tanıtma ve Tava Ciğer Kalite Koruma Derneği Başkanı Bahri Dinar, yaptığı açıklamada, 6'ncı Uluslararası Bando ve Ciğer Festivali'nin 12-14 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirileceğini söyledi.Edirne'yi Tanıtma ve Tava Ciğer Kalite Koruma Derneği Başkanı Bahri Dinar, yaptığı açıklamada, 6'ncı Uluslararası Bando ve Ciğer Festivali'nin 13 - 15 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirileceğini söyledi.Festivalin "Ciğercilerin düğünü" olarak nitelendiğini ifade eden Dinar, "Heyecanlı bir şekilde hazırlanmaya başladık. İnşallah bu yıl çok daha değişik bir festival olacak. Çünkü Edirne Belediyesi bu işi güzel yapıyor ve bize sahip çıkıyorlar. İnşallah güzel bir festival geçireceğiz." dedi.“Herkes tarihi soruyor”Geçen yıl ikram edilen ciğer miktarının üzerine çıkmak üzere hazırlık yaptıklarını belirten Dinar, “Bu yıl 1 tonu geçmeye çalışacağız. Her yıl üstüne çıkıyoruz. Geçen yıl Balkan ülkelerinden çok sayıda turist geldi. Bu yıl Türkiye’nin dört bir yanından soruyorlar. Yunanistan ve Bulgaristan zaten bununla yakından ilgileniyorlar. Amacımız ikram miktarını arttırmak." diye konuştu.

Hareket Saati ve Kalkış noktaları:

Edirne Tava Ciğer ve Bando Festivali turu İstanbul'dan sabah Hareket :

07:00:  Kadıköy Evlendirme dairesi önü ( Otopark çıkışı ışıklar önü)

07:15   Mecidiyeköy Ziraatbank Önü 

07:30   Ömür Plaza Önü  

 

AKTİVİTELER :

 

Kültür  ve Doğa Turu. Aynı zamanda Tekirdağ Kiraz Festivali ve etkinliklerini izliyoruz.    

 

TUR FİYATI :

 

 

TUR ÜCRETİ

Tur fiyatı Kişibaşı

Tur fiyatı (Tek çekim ve 3-6 taksit)

125.-TL

Nakit Banka Havale/Eft/Ofiste ödeme

110.-TL 

  

 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR  ve OLMAYANLAR :

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

  • Gidiş -Dönüş Ulaşım 
  • Rehberlik 
  • Sabah Araç içi sandoviç, meyve suyu ikramı
  • Edirne Ciğer ve Bando Festivali Etkinlikleri
  • Program dahilinde çevre gezileri
  • Dostluk ve Güleryüz... 

Tur ücreti dışındakiler : 

Yolda yapılan harcamalar, müze girişleri, Öğle yemeği, Bahşişler ve diğer ekstralar,  

REZERVASYON ve ÖDEME DETAYLARI :

Rezervasyon için bize telefon edebilir veya online rezarvasyon formu ile  gerekli bilgilerinizi bize ileterek rezarvasyon yaptırabilirsiniz.Peşin ödeme için ofisimize gelebilir, banka hesaplarımıza havale yapabilirsiniz. Kredi kartıyla peşin yada  taksitli ödeme yapmak isterseniz  ofisimize gelip kartınızdan çekim yaptırabilirsiniz veya Mail Ordur Formu ile ödeyebilirsiniz.  

     

 

YANINIZDA BULUNDURMANIZ GEREKENLER :

*Spor veya rahat ayakkabılar tercih edilmelidir.

* Ani hava değişimine uyabilecek Kıyafetler (Hırka, yelek,yağmurluk...)

*Fotoğraf Makinesi ve Yeterli Sayıda Film  ve Pil

ULAŞIM :

Ulaşım Aracı : Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve  özel olarak turizm için tasarlanmış katılımcı sayısına göre Lüks 17 kişilik  Mercedes Sprinter Minübüs  ile veya  27 veya 31 kişilik İsuzu, Novo veya Turkuaz,  Otokar-Sultan  Midibus, 46 Kişilik Safir, Man, Travego, Tourismo otobüs   ile seyahat edilmektedir. Araç yerleşme planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez.

 

FOLKLORİK VE SİZİN YÖREYE KATKINIZ :·         

Bu yöreyi bizimle keşfiniz sonrasında el sanatlarımız ölmeyecek·         

Otantik yöre mutfağı yaşayacak ve unutulanlar yeniden yaşam bulacak.·         

Yöre esnafı alışverişlerimiz sayesinde ayakta kalmaya devam edecek.·         

Köylü pazarından alacağınız her bir ürün yöre insanına katkı  sağlayacak.

Herkes doğduğu  yerde mutlu yaşayacak. Folklorik ve Sizin katkılarınızla... 

“Dostluğa, Doğaya ve Otantik Dünyaya Açılan Pencere”                     

 

 

 

Kaynak : Edirne Ciğer ve Bando Festivali Turu, turları
Tür : Diğer Tarih : 15.05.2016
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]
Bilgilendirme icin
MAIL LISTE KAYIT OLUN
E-posta: