Lavanta Tarlaları ve Sagalassos Salda Turu 29-30 Haz/06-07/13-14/20-21/27-28 Temmuz 2019

Anasayfa » Festival Turları » Lavanta Tarlaları ve Sagalassos Salda Turu 29-30 Haz/06-07/13-14/20-21/27-28 Temmuz 2019
share on facebook  tweet  share on google  print  

Lavanta Tarlaları ve Sagalassos Salda Turu 29-30 Haz/06-07/13-14/20-21/27-28 Temmuz 2019

"Festival Turları" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Lavanta

BUTİK LAVANTA TARLALARI TURU ve SALDA GÖLÜ -SAGALASSOS ANTİK KENTİ 

LAVANTA TURU

KARAYOLU İLE ULAŞIM

OTOBÜSLÜ 

 

BUTİK TUR LAVANTA TARLALARI TURU, SALDA GÖLÜ, SAGALASSOS ANTİK KENTİ TURU 

Tur Tarihleri : 29-30 HAZİRAN/06-07 TEMMUZ/13-14 TEMMUZ/20-21 TEMMUZ/27-28 TEMMUZ/03-04 AĞUSTOS 2019 Tur Süresi: 2 Gün- 1 Gece

 

 

  

Doğa,Tarih, Kültür keyfi birarada

 

*** ARA ULAŞIMLAR, REHBERLİK, 1 GECE Y.P KONAKLAMA, 1 KAHVALTI, 1 AKŞAM YEMEĞİ, LAVANTA TARLALARI, SAGALASSOS ANTİK KENTİ, TÜM ÇEVRE GEZİLERİ DAHİL TUR***

 

    2019 YILI LAVANTA TURLARI SATIŞA AÇILMIŞTIR.

TUR PROGRAMI

 

01.GÜN/ : Cuma Akşamı Eğirdir -Isparta turu için İstanbul'dan hareket;   

Isparta Kuyucak Lavanta Tarlaları ve Sagalassos turu Cuma Akşamı İstanbuldan Hareket

23:30 : İncirli Alfemo Önü  

23:45 :  Mecidiyeköy Yapı Kredi Önü 

24:00 : Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü( Otopark çıkışı Işıklar önü ) 

01:15 : İzmit Otogar Önü

03:30 : Bozuyük Sarar Outlet Avm Önü (Eskişehirden katılmak isteyenler bu duraktan dahil olabilir.) 

02.GÜN/ : Cumartesi ISPARTA  -KUYUCAK LAVANTA TARLALARI -LAVANTA HASADI -KUYUCAK KÖYÜ -YÖRESEL LEZZETLER -LAVANTA ÜRÜNLERİ  -SAGALASSOS ANTİK KENTİ  

İstanbul'dan  belirtilen saat ve yerlerden hareket ile Adapazarı-Pamukova-Kutahya-Afyon – Burdur-Isparta üzerinden sabah saatlerinde Lavanta Tarlalarının bulunduğu  Isparta ilimizin Lavanta Üretimi ile meşhur  Keçiborlu ilçesinin  Kuyucak Köyüne ulaşıyoruz. Kuyucak Köyü kerpiç  evleri, kaldırım kenarlarındaki Lavanta öbekleri ile bizleri etkiliyor. Kuyucak köyü halkı genellikle lavanta üretiminden geçimini sağlıyor. Lavanta dışında bir diğer gelir kaynağı da hatmi çiçeği,  papatya ve kekik gibi yörede doğal şekilde yetişen otları ve çiçekleri  toplayıp kurutuyor ve satıyorlar. Kuyucak köyü  yollarında ilerlerken mor tarlaları gördüğümüz zaman gözlerimizi kapatıp,  etrafı saran güzel kokunun her hücremizi temizlediğini hissediyoruz.  Yolumuza devam ederken  yol boyunca sağlı sollu tepelere kadar uzayan lavanta tarlalarını  görüp de şok olmamak  mümkün değil. Bu şoku atlatıp hemen Lavanta Tarlasına dalıyoruz ve Lavanta toplama aktivitemize  lavanta tarlasında  çalışanları önce izleyerek onlardan işin inceliklerini öğrenerek ve sonrada onlara eşlik ederek başlıyoruz. Bu arada tabi ki bu güzel anları kalıcı hale getirmek ve sonrasında dostalarımızla da paylaşmak için Lavanta Tarlalarını ve Lavanta Hasadı yapanları fotoğraflamayı ihmal etmiyoruz. Lavanta toplama, lavanta fotoğraflama ve lavanta ürünlerinden alışverişimizi de yaptıktan sonra Ardından Isparta merkeze geçiyor ve öğle yemeğinde Isparta Kuyu Kebabı, kabune pilavı, hoşaftan oluşan yöresel menü alıyoruz.(ekstra) Serbest zamanda isteyenler Isparta'nın meşhur gülünden üretilen ürünlerden hediyelik eşyalar satın alabilir.

Ardından Sagalassos Antik Kentine ugeçiyoruz. Hiçbir Antik Kentte olmayan  2000 yıldır kesintisiz  akan Antik çeşmesi ile 1600 rakkımlı dağın eteğinde kurulu görkemli  Sagalassos Antik Kenti bizi karşılıyor. Ağlasun  ilçesinin 7 Km kuzeydoğusunda yer alan Antik Kent Antik Yunan'da Pisidya'nın başkenti olarak bilinmektedir. Şehrin çoğu yapısı kısmen ayakta kalabilmiş  en iyi durumda olanı ise tiyatro bölümü olmakla birlikte son dönemde yapılan kazı çalışmaları ile Ogorası ve Yamaç Evleri, 2000 yıldır akan Antik Çeşmesi ile Sagalassos  tarih içinde bir yolculuk yapmamızı sağlıyor bizlere. Sagalasos Antik Kentinde yapacağımız tarihe yolculuğumuzun ardından otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

 

03.GÜN/ :PAZAR ISPARTA -BURDUR -ŞEHİR MERKEZİ -BURDUR KONAKLARI -BURDUR MÜZESİ -TÜRKİYE'NİN MALDİVLERİ SALDA GÖLÜ -İSTANBUL  

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı ardından otelimizden ayrılıyoruz ve ilk gezi noktamız Burdur Şehir Merkezinde gezimize başlıyoruz. Burdur Konakları ve Burdur müze gezisi sonrası ;

Tertemiz suları, bembeyaz kumsalları ile ünlü Türkiye'nin Maldivleri olarak adlandırılan Salda Gölüne geçiyoruz.  Aynı zamanda 1.derece sit alanı olan Salda Gölü sizlere fotoğrafik öğeler sunuyor. 

Derinlik bakımından Türkiye’nin en derin tatlı su gölü konumunda olup, 185 metre derinliğe sahip olan Salda Gölü ve çevresi 1989 yılından beri birinci derece doğal sit alanı olarak korunuyor. Dünyanın üçüncü derin gölü olan Salda Gölü Burdur Yeşilova sınırları içerisinde yer almakta. 

Salda Gölü’nde yapılan araştırmalarda uzmanlar, göl suyunun ve Gölün toprak yapısının sahip olduğu mineraller sayesinde hastalıklara iyi geldiği söylenmekte. Salda Gölü'nde araştırmalar yapan İskoçya'nın Glasgow Üniversitesinden Prof.Dr. Mike Russel  dünya üzerinde, Mars’ın yüzey özelliklerini taşıyan iki yerden biri olan Salda Gölü’nde olduğunu Gölde bulunan magnezyum yüklü beyaz kayaların Mars’ta da bulunduğunu anlatan bu durumun Mars’taki bölgenin de eskiden deniz ya da göl olabileceğini ve burada da güneş enerjisi ile kimyasal moleküllerin birleşmesiyle hayatın başlayabileceğini gösterdiğini iddia etmiştir. Salda Gölü'nde fotoğraf molası, serbest zaman ardından İstanbul'a dönüş yolculuğuna geçiyoruz. Normal trafik koşullarında yaklaşık 23:30 civarı  İstanbul’a dönüyoruz. Başka bir Folklorik Turizm turunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz. 

 

Not: Aynı programa sadık kalmak koşuluyla Rehberimiz Tur programının genel akışında bazı düzeltmeler ve uyarlamalar yapabilir. 

 

 

AKTİVİTELER :

Kültür  ve Doğa Turu. Aynı zamanda Sagalassos Anti Kenti ve Lavanta Tarlaları Hasadı etkinliklerini izliyoruz.    

KONAKLAMA :

Burdur, Isparta ve Eğirdir 3 ve 4* standardı Otelleri Oda içerisinde Wc ve Duş 24 Saat sıcak su, saç kurutma mak. Merkezi ısıtma,Tv bulunmaktadır. 

KİMLER KATILABİLİR :

Her yaştan ciddi sağlık problemi olmayan herkes katılabilir.

TUR FİYATI :

YARIM PANSİYON KONAKLAMA DAHİL  
 
 

TUR ÜCRETİ

Tur fiyatı (Yetişkin Kişibaşı)

2019 TURU

ERKEN REZ.

06-12 yaş

2019 TURU

ERKEN REZ.

Tek Kişilik oda (sngl)

2019 TURU

ERKEN REZ.

Tur fiyatı (Tek çekim ve 3-6 taksit)

520.-TL

420.-TL

665.-TL

Nakit Banka Havale/Eft/Ofiste ödeme

485.-TL 

385.-TL

630.-TL

 

Belirtilen Fiyat 2 veya 3 Kişilik Odada Kişibaşı Fiyatıdır. Çocuk indirimi 2 yetişkin yanında 6-12 yaş çocuk konaklarsa geçerlidir. 

Belirtilen Fiyat 2 veya 3 Kişilik Odada Kişibaşı Fiyatıdır. Çocuk indirimi 2 yetişkin yanında 6-12 yaş çocuk konaklarsa geçerlidir. 

 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR  ve OLMAYANLAR :

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

  • Gidiş -Dönüş Ulaşım , 
  • Rehberlik
  • 1 gece Yarım Pansiyon Konaklama
  • 1 sabah kahvaltısı otelde açık büfe
  • 1 Akşam yemeği Set Menü veya açık büfe
  • Lavanta Tarlaları gezisi ve Sagalassos Antik Kenti gezileri
  • Zorunlu seyahat sigortası
  • Program dahilinde çevre gezileri
  • Dostluk ve Güleryüz... 

Tur ücreti dışındakiler : 

İlk gün Sabah kahvaltısı, müze girişleri (müzekart önerilir), Lavanta Çayı+Lavanta Kesesi +Lavanta Yağı -Lavanta Suyu +Gözleme = 20.-TL , Otellerdeki minibar harcamaları, Bahşişler ve diğer ekstralar, Öğle Yemekleri, Yemeklerde alınacak meşrubat ve alkollü içecekler 

REZERVASYON ve ÖDEME DETAYLARI :

Rezervasyon için bize telefon edebilir veya online rezarvasyon formu ile  gerekli bilgilerinizi bize ileterek rezarvasyon yaptırabilirsiniz.Peşin ödeme için ofisimize gelebilir, banka hesaplarımıza havale yapabilirsiniz. Kredi kartıyla peşin yada  taksitli ödeme yapmak isterseniz  ofisimize gelip kartınızdan çekim yaptırabilirsiniz veya Mail Ordur Formu ile ödeyebilirsiniz.  

     

 

YANINIZDA BULUNDURMANIZ GEREKENLER :

*Spor veya rahat ayakkabılar tercih edilmelidir.*Mayo,şort Ani hava değişimine uyabilecek Kıyafetler (Hırka, yelek,yağmurluk...)*Fotoğraf Makinesi ve Yeterli Sayıda Film  ve Pil

ULAŞIM :

Ulaşım Aracı : Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve  özel olarak turizm için tasarlanmış katılımcı sayısına göre Lüks 46 Kişilik Mercedes, Travego, Tourismo, Safir, Man otobüs ile seyahat edilecektir. Otobüs için yeterli sayı olmaması durumunda kişi sayısına bağlı olarak 27 veya 31 kişilik İsuzu, Novo veya Turkuaz,  Otokar-Sultan  Midibus   veya 17 kişilik  Mercedes Sprinter Minübüs  ile seyahat edilmektedir. Araç yerleşme planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez.

 

FOLKLORİK VE SİZİN YÖREYE KATKINIZ :·         

Bu yöreyi bizimle keşfiniz sonrasında el sanatlarımız ölmeyecek·         

Otantik yöre mutfağı yaşayacak ve unutulanlar yeniden yaşam bulacak.·         

Yöre esnafı alışverişlerimiz sayesinde ayakta kalmaya devam edecek.·         

Köylü pazarından alacağınız her bir ürün yöre insanına katkı  sağlayacak.

Herkes doğduğu  yerde mutlu yaşayacakFolklorik ve Sizin katkılarınızla... 

“Dostluğa, Doğaya ve Otantik Dünyaya Açılan Pencere” 

     

                    

 

 

 

Kaynak : Lavanta turu, turları
Tür : Diğer Tarih : 30.07.2018
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]
Bilgilendirme icin
MAIL LISTE KAYIT OLUN
E-posta: