Antalya Kum Heykel Festivali ve Isparta Gül Hasadı Turu 27-28 Mayıs 2017

Anasayfa » Festival Turları » Antalya Kum Heykel Festivali ve Isparta Gül Hasadı Turu 27-28 Mayıs 2017
share on facebook  tweet  share on google  print  

Antalya Kum Heykel Festivali ve Isparta Gül Hasadı Turu 27-28 Mayıs 2017

"Festival Turları" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Antalya

BUTİK ANTALYA KUM HEYKEL FESTİVALİ, ISPARTA GÜL HASADI TURU, 

GÜL HASADI ve ANTALYA TURU

BUTİK TUR

 

BUTİK TUR ANTALYA KUM FESTİVALİ, ANTALYA, ISPARTA GÜL HASADI TURU 

Tur Tarihleri : 27-28 MAYIS 2017 (26 Mayıs Cuma gecesi hareket )  Tur Süresi: 2 Gün- 1 Gece

 

*** ULAŞIMLAR, REHBERLİK, 1 GECE Y.P KONAKLAMA, 1 KAHVALTI, 1 AKŞAM YEMEĞİ, ANTALYA, KUM FESTİVALİ, ISPARTA GÜL HASADI TÜM ÇEVRE GEZİLERİ DAHİL TUR***

 

BUTİK BİR TURDUR. Maksimum 25 KİŞİ İLE SINIRLIDIR.

.........KADAR TURU SATIN AL İNDİRİMLİ AL..  

    

TUR PROGRAMI

01.GÜN/ :  26 MAYIS 2017 Cuma Gecesi Isparta Gül Hasadı turu için İstanbul'dan hareket

23:30 :  İncirli Alfemo önü (Eski Boyner Mağazası) 

23:45 :  Mecidiyeköy Yapı Kredi Önü (Doğtaş Mobilya yanı)

24:00 :  Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü(Otopark Çıkışı Işıklar önü)

00:20 :  Gebze Çayırova Mc Donalds önü

01:30 :  İzmit Otogar önü Yalova Migros Önü 

 

02.GÜN :/ 27 MAYIS 2017 ISPARTA  -GÜL TOPLAMA -GÜL HASADI ETKİNLİKLERİ -FABRİKA GEZİSİ -GELENEKSEL VE MODERN GÜLYAĞI YAPIMI İZLENMESİ- GÜLLÜ ÜRÜNLER ALIŞVERİSİ -YÖRESEL LEZZETLER 

Belirtilen  buluşma noktalarından sizleri alarak Adapazarı Bilecik Afyon üzerinden Dünyanın en büyük gülyağı üreticisi Isparta’ya hareket ediyoruz. (Türkiye’nin bahçesi Isparta’da güller açtı. Bahçeleri ve caddeleri güller süslüyor. Gül hasadı 15 Mayıs’ta başladı. Sizde; Hasat zamanı uçsuz bucaksız gül bahçelerini görmek, gül kokusuyla ve görüntüsüyle büyülenmek ve sabahın erken saatlerinde, Gül toplayan kadınlara eşlik etmek, gözlerinizi kamaştıran gülleri, çuvallara doldurarak fabrikalara götürmek.Oradan nefis kokulu lokumlar, reçeller, kozmetik, temizlik ürünleri olarak çıkısını izlemek  isterseniz bize katılın..)  Sabah saatlerinde Isparta'ya varıyor ve Kahvaltı  ile güne başlıyoruz(ekstra)  Kahvaltı sonrası  

Gülün serüvenini öğrenmek için çıkacağımız yolculuğumuz  sabahın  erken saatlerinde başlıyor.(saat  05:00’de Gülün kokusunu kaybetmeden toplanması gerekiyor. Her sabah şafakta başlayıp güneşin ışıkları yakıcı hale gelmeden, yani en geç saat 10.00’da tamamlanır. Biz bu bu kadar erken kalkmıyoruz tabikiGül bahçelerinin sıralandığı vadilerden geçerken mis gibi gül kokuları ile güne merhaba derken Güneykent Kasabasına varıyoruz. Gül hasatı çiçekleri ve mis gibi kokuları ile sıradışı bir olayı yaşamak üzere  gül toplayan kadınlara eşlik etmek üzere rehberimizle birlikte gül bahçelerindeki yerimizi  alıyor ve güllerimizi topluyoruz. Gül toplama etkiliğimizin ardından  Gül yağı Fabrikası na geçiyor ve fabrika Müdürü eşliğinde  üretim aşamalarını izliyoruz, Fabrikada toplanan güllere yapılan işlemleri görüyoruz. Daha sonra Isparta şehir merkezinde Gül Ürünleri alışveriş için serbest zaman veriyoruz   öğle yemeğinde Isparta’nın meşhur fırın kebabından tadıyoruz.(Ekstra)  Yemek ve serbest zamanın ardından  Astronomi ve tıp alanında eğitim verilen Atabey Ertokuş medresesini geziyoruz (1. Alaaddin Keykubat zamanında, Selçuklu uç kumandanı Ertokuş Bey tarafından Hicri 621 - Miladi 1224 yılında yaptırılmıştır.) Ertokuş Medresesi gezimizin ardından   Türkiye Cumhuriyeti  09. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in köyü olan İslam Köy’deki  Demokrasi  ve Kalkınma Müzesini  geziyoruz ve sonrasında otelimize dönüyoruz.  Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

02.GÜN/ : 28  MAYIS 2017 ANTALYA KUM FESTİVALİ -KUMDAN HEYKELLER -FOTOĞRAF ÇEKİMLERİ-ANTALYA KALEİÇİ -YİVLİ MİNARE -KALEİÇİ SOKAKLARI -YAT LİMANI -DÜDEN ŞELALESİ -LARA -İSTANBUL  

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı ardından Antalya'ya hareket ediyoruz.  Antalya’ya varışımızda ilk uğrayacağımız yer;  sıcak yaz gününde  biraz olsun bizi serinletecek olan   Larayolu üzerinde, Karpuzkaldıran Plajı yakınlarındaki ve Düden çayının yaklaşık 40 m yüksekliğindeki bir falezden su bulutu halinde denize dökülmesi ile oluşan muhteşem güzellikteki bir şelale. Bu şelale  Düden Kıyı Şelalesi,  Hemen yanında bulunan "Gençlik Parkı"ndan veya herhangi bir deniz aracındayken denizden bakıldığında manzara görülmeye değiyor gerçekten.  Şelalede fotograflarımızı da çektikten sonra  konuklarımızla birlikte Uluslararası Antalya Kum Heykel Festivali kapsamında sergilenmekte olan Kum heykellerin bulunduğu festival alanına gidiyoruz. (Sandland) Uluslararası Antalya Kum Heykel Festivali (SANDLAND) devasa boyutlarda yüzlerce kum heykelin sergilendiği, alan genişliği, katılan sanatçı sayısı ve kullanılan kum miktarı gibi özellikleriyle dünyanın en büyük kum heykel etkinlikleri arasında yer almaktadır.  Alternatif sanatlar kapsamında yer alan kum heykel etkinliklerinde sadece su ve kum kullanılmaktadır. Kum Heykeltıraşlar yapılan heykelin boyutları da göz önünde tutularak çalışmalarını solo ya da 2-3 kişiden oluşan ekipler halinde yürütürler. Sonuçta ise ortaya yüzlerce ton ağırlığında, metrelerce uzunluk ve yüksekliğe sahip sadece suyun ve kumun kullanıldığı muhteşem eserler ortaya çıkar. Kum Heykel Sanatı hiçbir şeyin kalıcı olmadığı ve her şeyin bir gün yok olacağı felsefesini taşır. Bu yüzden izleyenleri hayrete düşüren bu eşsiz eserler 

11. kez düzenlenen Uluslararası Antalya Kum Heykel Festivali, bu yıl  Dünyanın 7 Harikasına ve mitolojik kahramanlara ev sahipliği yapıyor. Temasını "Dünyanın 7 Harikası ve Mitoloji" olarak belirleyen Uluslararası Antalya Kum Heykel Festivali, Antalya sahillerinde yine birbirinden ilginç ve etkileyici kum heykellere ev sahipliği yapıyor. Burada vereceğimiz yeterli surenin sonunda misafirlerimizle tekrar buluşuyoruz . Sonrasında Antalya'nın bir başka meşhuru olan Kaleiçi mevkiine geçiyoruz. Kaleiçinde sırasıyla Yivli Minare, Saat Kulesi, Tarihi Evleriyle Kaleiçi, Antik Yat Limanı gezisini takiben serbest  zaman   verip bugünkü Antalya Kum Festivali, Isparta Gül Hasadı tur programımızı tamamlıyoruz. Sonrasında İstanbul'a dönüş yolcuğuna geçiyoruz. Tekrar  Başka bir Folklorik Turizm turumuzda birlikte olmak üzere vedalaşıyoruz.

 

Not: Aynı programa sadık kalmak koşuluyla Rehberimiz Tur programının genel akışında bazı düzeltmeler ve uyarlamalar yapabilir. 

Ayrıca HAFTASONU 2 GÜN-1 GECE ISPARTA -EĞİRDİR -KOVADA -YAZILI KANYON TURU İNCELEMEK İÇİN TIKLA  

Ayrıca 19-21 MAYIS 2017 EĞİRDİR KOVADA GÖLÜ SAGALASSOS ISPARTA GÜL HASADI TURU (3 GÜN-2 GECE) TURU İNCELEMEK İÇİN TIKLA 

 

   

 

FESTİVAL HAKKINDA:

ANTALYA KUM FESTİVALİ HAKKINDA ( SANDLAND)

Uluslararası Antalya Kum Heykel Festivali (SANDLAND) devasa boyutlarda yüzlerce kum heykelin sergilendiği, alan genişliği, katılan sanatçı sayısı ve kullanılan kum miktarı gibi özellikleriyle dünyanın en büyük kum heykel etkinlikleri arasında yer almaktadır. TC Kültür ve Turizm Bakanlığı, Antalya Büyükşehir Belediyesi, Muratpaşa Belediyesi, Antalya Tanıtım Vakfı ve Antalya Gazeteciler Cemiyetinin de aralarında bulunduğu pek çok kurum ve kuruluş tarafından desteklenen etkinlik Global Design Art Works tarafından düzenlenmektedir. 

10. kez düzenlenen Uluslararası Antalya Kum Heykel Festivali, bu yıl  Dünyanın 7 Harikasına ve mitolojik kahramanlara ev sahipliği yapıyor.

Kumdan Şaheserler Görücüye Çıktı

Temasını "Dünyanın 7 Harikası ve Mitoloji" olarak belirleyen Uluslararası Antalya Kum Heykel Festivali, Antalya sahillerinde yine birbirinden ilginç ve etkileyici kum heykellere ev sahipliği yapıyor. Bu yıl 9 farklı ülkeden 22 heykeltıraşın katıldığı etkinlikte 10 bin ton kum kullanılarak, 30 civarında tema, yüzlerce devasa boyutta kum heykelle canlandırılıyor.

Keops Piramidi Antalya Sahillerine Taşındı

Festivalde mitolojik olay ve kahramanların yanı sıra Babil'in Asma Bahçeleri, Halikarnas Mozolesi, Artemis Tapınağı'nın da aralarında bulunduğu antik dünyanın yedi harikasının kumdan heykelleri yer alıyor. En çok ilgiyi ise 20/1 boyutunda ölçeklendirilen yaklaşık 7 metre yüksekliğindeki Keops Piramidi ve sfenks görüyor. 

Muhteşem Şovlar

Her akşam havanın kararmasıyla birlikte görsel bir şölen de başlıyor. 'Thunder Bird' temalı heykel uçuyor, sinevizyonda heykellerin yapım aşamaları gösteriliyor.

ISPARTA GÜL HASADI HAKKINDA : 

İnsanın günlük yaşamında çok özel bir yeri olan gül; aşkın, güzelliğin, sevginin ve saygının ifadesini en güzel bir şekilde bünyesinde toplayan bir çiçektir.

Kuzey yarım küre bitkisi olan gülün orijini Doğu Asya'dır. Kesin olmamakla birlikte gül yağı ve gül suyunun ilk olarak İran veya Hindistan'da üretildiği, buradan Anadolu, Avrupa, Kuzey Afrika ve Doğu Asya'ya yayıldığı bildirilmiştir.         Fosil kaynaklı kayıtlara göre, gülün yeryüzündeki varlığı en az 35 milyon yıllık bir geçmişe sahiptir.

Gül çiçeğinin insanlık tarihindeki yeri ve önemi ise en az 5000 yıllık çok renkli bir geçmişe dayanır.          Anavatanı olan Orta Asya’dan ticaret yolu ile dünyanın diğer bölgelerine ulaşmış olan gül, güzel kokusu, tıbbi değeri ve beslenmedeki yeri dolayısıyla antik çağlardan beri efsanelere konu olmuş ve güzel kokunun peşinde olanlar için vazgeçilmeyen bir çiçek olmuştur. Hatta öyle ki, antik dönemde Fenikeliler, Yunanlılar, Romalılar için gül bahçeleri, en az buğday tarlaları ve meyve bahçeleri kadar önem taşımıştır.          

Gül kokusunu kalıcı yapmak için tarihte ilk yöntem antik çağlarda Mısır, Mezopotamya, Hint ve Çin gibi medeniyetler tarafından kullanılan yağlarla maserasyon (gül çiçeklerinin uygun yağlarda belli bir süre bekletilme yöntemi) olmuştur.          Daha sonra ise M.Ö. 3500’de keşfedilen su ile ekstraksiyon (belli metodlarla gül çiçeklerinin suda bekletilmesi ve sonra süzülerek bu suların kullanılması) yöntemi uygulanmıştır. Daha sonra, M.Ö. 50’de insanlığın keşfettiği “ruhunu yakalamak” usulü yani damıtma ile elde edilen ürünler ortaya çıkmış, gülsuyu haline gelmiştir. Son aşamada da bu gülsuyunun içindeki güzel kokulu yağ taneciklerini toplamak için çaba harcayarak gül yağı dediğimiz gül esansını elde etmek olmuştur.  

26 MAYIS 2017 Cuma Gecesi Isparta Gül Hasadı turu için İstanbul'dan hareket

23:30 :  İncirli Alfemo önü (Eski Boyner Mağazası) 

23:45 :  Mecidiyeköy Yapı Kredi Önü (Doğtaş Mobilya yanı)

24:00 :  Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü(Otopark Çıkışı Işıklar önü)

00:20 :  Gebze Çayırova Mc Donalds önü

01:30 :  İzmit Otogar önü Yalova Migros Önü 

 

AKTİVİTELER :

 

Kültür  ve Doğa Turu. Aynı zamanda Kum Heykel Festivali etkinlikleri izleyecek ve Isparta'da Gül toplama ve Gül Hasadı yapıyoruz.   

KONAKLAMA :

Isparta 3 ve 4* standardı Otelleri Oda içerisinde Wc ve Duş 24 Saat sıcak su, saç kurutma mak. Merkezi ısıtma,Tv bulunmaktadır.

KİMLER KATILABİLİR :

Her yaştan ciddi sağlık problemi olmayan herkes katılabilir. Farklı turları seven, butik turlardan keyif alan, tematik turları seven, gittiği bölgede folklorik lezzetleri ve kültürünü araştırmayı seven kişiler tercih eder.

TUR FİYATI :

 KADAR TURU SATIN AL. İNDİRİMLİ AL.

TUR ÜCRETİ

Tur fiyatı (Yetişkin Kişibaşı)

06-12 yaş

Tur fiyatı (Yetişkin Kişibaşı)

ERKEN REZERVASYON

31 OCAK KADAR ÖDE.İNDİRİMLİ ÖDE

06-12 yaş 

ERKEN REZERVASYON

 31 OCAKA KADAR ÖDE.İNDİRİMLİ ÖDE

Tur fiyatı (Tek çekim ve 3-6-9 taksit)

.-TL

.-TL

.-TL

.-TL

Nakit Banka Havale/Eft/Ofiste ödeme

.-TL 

.-TL

.-TL

.-TL

  

Belirtilen Fiyat 2 veya 3 Kişilik Odada Kişibaşı Fiyatıdır. Çocuk indirimi 2 yetişkin yanında 6-12 yaş çocuk konaklarsa geçerlidir. 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR  ve OLMAYANLAR :

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

  • Gidiş -Dönüş Ulaşım
  • Profesyonel Kokartlı Rehberlik Hizmeti
  • 1 gece Yarım Pansiyon Isparta veya Antalya 4* oteller Konaklama
  • 1 sabah kahvaltısı otelde açık büfe
  • 1 Akşam yemeği Açık büfe veya set menü
  • Zorunlu seyahat sigortası
  • Program dahilinde Isparta Gül Hasadı Etkinlikleri katılım ve çevre gezileri
  • Otopark ücretleri
  • Otoban ücretleri
  • Dostluk ve Güleryüz... 

Tur ücreti dışındakiler : 

İlk gün Sabah kahvaltısı, Otellerdeki minibar harcamaları, Bahşişler ve diğer ekstralar, Öğle Yemekleri, Yemeklerde alınacak meşrubat ve alkollü içecekler 

REZERVASYON ve ÖDEME DETAYLARI :

Rezervasyon için bize telefon edebilir veya online rezarvasyon formu ile  gerekli bilgilerinizi bize ileterek rezarvasyon yaptırabilirsiniz.Peşin ödeme için ofisimize gelebilir, banka hesaplarımıza havale yapabilirsiniz. Kredi kartıyla peşin yada  taksitli ödeme yapmak isterseniz  ofisimize gelip kartınızdan çekim yaptırabilirsiniz veya Mail Ordur Formu ile ödeyebilirsiniz.  

     

 

YANINIZDA BULUNDURMANIZ GEREKENLER :

*Spor veya rahat ayakkabılar tercih edilmelidir.*Mayo,şort Ani hava değişimine uyabilecek Kıyafetler (Hırka, yelek,yağmurluk...)*Fotoğraf Makinesi ve Yeterli Sayıda Film  ve Pil

ULAŞIM :

Ulaşım Aracı : Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve  özel olarak turizm için tasarlanmış katılımcı sayısına göre 27 kişilik İsuzu Turkuaz veya Novo minibüs, 17-19 kişilik Mercedes Sprinter veya Walksvagen minibüs ile seyahat edilmektedir. Araç yerleşme planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez.

 

FOLKLORİK VE SİZİN YÖREYE KATKINIZ :·         

Bu yöreyi bizimle keşfiniz sonrasında el sanatlarımız ölmeyecek·         

Otantik yöre mutfağı yaşayacak ve unutulanlar yeniden yaşam bulacak.·         

Yöre esnafı alışverişlerimiz sayesinde ayakta kalmaya devam edecek.·         

Köylü pazarından alacağınız her bir ürün yöre insanına katkı  sağlayacak.

Herkes doğduğu  yerde mutlu yaşayacak. Folklorik ve Sizin katkılarınızla... 

“Dostluğa, Doğaya ve Otantik Dünyaya Açılan Pencere”

     

                    

 

 

 

 

 

 

Kaynak : antalya kum heykel festivali ve ısparta gül hasadı
Tür : Diğer Tarih : 26.05.2017
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]
Bilgilendirme icin
MAIL LISTE KAYIT OLUN
E-posta: