Datça Badem Çiçeği Festivali Turu Gruplara yapılır. 09-10 Şubat 2019

Anasayfa » Festival Turları » Datça Badem Çiçeği Festivali Turu Gruplara yapılır. 09-10 Şubat 2019
share on facebook  tweet  share on google  print  

Datça Badem Çiçeği Festivali Turu Gruplara yapılır. 09-10 Şubat 2019

"Festival Turları" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Datça

DATÇA BADEM ÇİÇEĞİ FESTİVALİ TURU 

 

DALAMAN BULUŞMALI TUR 

DATÇA BADEM ÇİÇEĞİ FESTİVALİ TURU, DATÇA, AKYAKA, KNİDOS ANTİK KENTİ GEZİLERİ

Tur Tarihleri : 09-10 ŞUBAT 2019 GRUPLARA YAPILABİLİR. (09 Şubat sabahı Dalaman Havalimanı buluşmalı )  Tur Süresi: 2 Gün- 1 Gece

  *****DATÇA OTEL KONAKLAMALI*****  

Doğa,Tarih, Arkeoloji, Kültür keyfi birarada

ÖNERİLEN UÇUŞ DETAYLARI :

09/02/2019 İstanbul Sabiha Gökçen- Dalaman kalkış ve varış 06:45/ 08:05 
10/02/2019 Dalaman -İstanbul Sabiha Gökçen kalkış ve varış 22:15/23:25-
 

*** DALAMANDAN İTİBAREN ULAŞIM, REHBERLİK, 1 GECE O.K KONAKLAMA, 1 KAHVALTI, TÜM ÇEVRE GEZİLERİ DAHİL TUR***

 

DATÇA BADEM ÇİÇEKLERİ FESTİVALİ HAKKINDA :

 

Baharın habercisi Datça Badem Çiçekleri açtığında Datça'ya gidiyoruz. 16 - 18 Şubat tarihleri arasında Datça'da ilk kez düzenlenecek Badem Çiçeği Festivali sizleri davet ediyor. 

Datça’nın en harika zamanlarıdır, badem çiçekleriyle papatyaların buluştuğu zamanlar. Bu güzelliği beraber yaşamak için, Datça BademÇiçeği Festivali bu yıl ilk kez düzenlenecek.

Üç gün sürecek Festival, birbirinden güzel etkinliklerle size Datça doğasını ve yöresel ürünleri deneyimleme imkanı sunacak.

İlkbahar gelende, Datça’nın her bir köşesi badem çiçekleriyle donanır...

Badem ağaçları baharın habercisi, doğanın sabahıdır. Dağlar, ovalar, bağlar, tarlalar beyaza keser….

Öyle beyaz olur ki, kar yağmış sanılır..!   

Datça’nın en harika zamanlarıdır, badem çiçekleriyle papatyaların buluştuğu zamanlar.  

Datça’nın en harika zamanını daha çok kişiyle paylaşabilmek için bu yıl ilki gerçekleşecek Badem Çiçeği Festivali’ni düzenliyoruz.

Merkezde oluşturulacak Festival Panayır Alanı’nda badem ürünleri satışından, yöresel yemeklere, doğal üretim workshoplarından, Datça’da üretilen el işi takı ve hediyelik ürünlere, yöreye has dans gösterilerine pek çok etkinlik sizleri bekliyor olacak.

Eski Datça sokaklarını ve Knidos'u gezmeden, Akyaka gezmeden ve Badem çiçeklerini fotoğraflamadan dönmüyoruz. 

 

 

TUR PROGRAMI

 

01.GÜN/ : ŞUBAT SABAHI DALAMAN HAVALİMANI BULUŞMA  -AKYAKA -AKYAKA EVLERİ -DATÇA -  KİNİDOS ANTİK KENTİ -PALAMUTBÜKÜ  -BADEM AĞAÇLARI -FOTO SAFARİ - 

Sabah Dalaman Havalimanı buluşma. Grup toplanma ardından ilk gezi noktamız Türkiye'nin en güneybatı ucundaki Muğla ilinin sınırları içinde yer alan Akyaka .

Gökova Körfezi'nin doğu ucundadır.  Akyaka “Doğaya saygılı, mimari yapısını koruyan, hizmet altyapısı güçlü, sürdürülebilir ve alternatif turizme odaklı, insanların birlik ve beraberlik içinde ortak hareket edebildiği bir yerdir.

Ünlü şair, edebiyatçı ve mimar Nail Çakırhan Akyaka' da mimarisini yaptığı evler ile ayrıca ünlü bir beldemiz. Nail ÇAKIRHAN öncülüğünde oluşan mimari tarzı Akyaka evleri ve sokaklarını geziyoruz. Ardından Azmak çayında tekne turu yapıyoruz. (hava müsaitliğine göre) Her köşesi cennetten bir parça olan Ege'nin incilerinden birisi Akyaka. Muğla'nın Ula ilçesine bağlı bir tatil kasabası olan Akyaka'nın bir tarafında Azmak Nehri, diğer yanında Gökova Körfezi bulunmakta. Yeşilin ve mavinin buluştuğu Akyaka size keyifli fotoğraf kareleri oluşturacak.

1983 yılından bu yana Muğla-Ula evlerinin bir yansıması olan Nail ÇAKIRHAN öncülüğünde oluşan mimari tarzı ile yapılaşmasını sürdürmektedir. 

Ardından Datça'ya hareket. Datça'ya varış. Gezimizde ilk olarak Akdeniz’le Ege’nin birleştiği noktada kurulmuş, rüzgarları, doğası, Afrodit heykeli ve limanlarıyla ünlü Knidos Antik Kentini ziyaret edeceğiz.

Knidos, antik dönem boyunca ticari faaliyetleri, anıtsal yapıları, sanat eserleri ile çağın en önemli kentlerinden biri olmuştur. Şehrin deniz ticaret yollarının kesişme noktası oluşu konumuna stratejik bir önem katıyordu.  Bu durumu iyi değerlendiren Knidoslular kısa zamanda antik dünyanın ekonomisinde söz sahibi hale geldiler. Bunların yanı sıra Dor Birliği’nin dini merkezi olmasıyla birlikte Knidos altın bir çağ yaşamıştır.  Yapılan kazılar sonucunda yerleşim başlangıcı MÖ VII yüzyıla tarihlendirilmiştir. Şehrin önemli mimari faaliyetlerinin MÖ IV. Yüzyılın ikinci yarısında başladığını söyleyebiliriz.

Knidos'tan badem ağaçlarının en yoğun olarak bulunduğu yolda fotoğraf çekimleri için duraklarımız olacak. Buradan Palamutbükü'ne geçeceğiz, isteyenler ile vadiden aşağı doğru 4-5 kmlik bir yürüyüş yaparak Palamutbükü Limanında kurulu Panayır Alanına varacağız. Datça Badem Çiçeği Festivali etkinlikleri için sizleri serbest bırakıyoruz. Datça Badem Çiçeği Festival Panayır Alanı’nda badem ürünleri satışından, yöresel yemeklere, doğal üretim workshoplarından, Datça’da üretilen el işi takı ve hediyelik ürünlere, yöreye has dans gösterilerine pek çok etkinlik sizleri bekliyor olacak.

Burada çeşitli etkinliklerle keyifli vakit geçirdikten sonra Hayıtbükü'nde yemek yiyerek Datça Badem Çiçeği Festivali turumuzu sonlandırıyoruz. Konaklayacağımız otelimize geçiyoruz.  

Ülkemizin kültürel zenginliklerini sizlere Folklorik Turizm olarak tanıtmaya çalışıyoruz. İlk senesinde Datça belediyesi organizasyonunda Datça Badem Çiçeği Festivali etkinliği sizlerle buluşturuyoruz.  Folklorik Turizmi bu ve bunun gibi tematik ve Festival turlarında yeniliklerin öncüsü Folklorik Turizmi sosyal medyada takip edin, beğenin, paylaşın. 

 

02.GÜN/ :  ESKİ DATÇA -CAN YÜCEL EVİ -YELDEĞİRMENLER -HIZIRŞAH KÜLTÜR EVİ -DATÇA BADEM ÇİÇEĞİ FESTİVALİ ETKİNLİKLERİ -PANAYIR ALANI -İSTANBUL

 

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı ardından eşyalarımızı aracımıza yerleştirip otelimizden çıkış yapıyoruz. İlk olarak Hızırşah'a ulaşacağız. Hızırşah'ta bulunan Hızırşah Kültür Evi'ni  gezeceğiz. Sonrasında badem ağaçları arasında yürüyerek fotoğraf çekimleri için belirli noktalarda molalar vereceğiz ve Eski Datça'ya varacağız. Eski Datça'da Can Yücel sokağı ziyaret ediyoruz. Yeldeğirmenleri görüyoruz. Sonrasında Eski Datça'da taş evler arasından yürüyerek Panayır Alanına geleceğiz.

Panayır Alanında vakit geçirdikten sonra Badem Çiçeği Festivali turumuzu sonlandırıyor ve havaalanına hareket ediyoruz.  Farklı Folklorik Turizm turlarında buluşmak dileğiyle havaalanında vedalaşıyoruz.

Not: Aynı programa sadık kalmak koşuluyla Rehber tur program akışında değişiklik yapabilir.  Festival Programları ve festivalin güncel akış saatlerini gösteren asıl program Festival tarihlerine çok yakın bir zamanda belli olduğundan. Rehberimiz Festival programının saat akışına göre Tur programının genel akışında bazı düzeltmeler ve uyarlamalar yapabilir.

 

   

 

Hareket Saatleri ve buluşma noktaları Önerilen Uçuşlar:

 

Sabahı Dalaman Havalimanı buluşmalı 

 

Gidiş :  09 Şubat sabahı Sabiha Gökçen Havalimanı Pegasus Havayolları 06:45 İstanbul -Dalaman seferi ile Dalaman'a hareket. Havaalanı buluşma. (08:05 ten itibaren havalimanı karşılıyoruz)

Dönüş :  10 Şubat akşamı Dalaman Havalimanından Pegasus Havayolları 22:15 Dalaman -İstanbul seferi ile İstanbul'a dönüş. 

Sizleri Sabah 08:05den itibaren Dalaman Havaalanında karşılıyoruz . Turumuza uçak bileti dahil değildir. 

Tüm illerden katılmak isteyenler Uçak biletini tura katılacak olanlar kendileri temin edeceklerdir. 

 

HATIRLATMA : 

 • Rehberimiz grubumuzu Dalaman Havaalanında karşılar. 
 • Uçuştan en az 1,5 saat öncesinden check -in yapmayan yolcularımızın Havaalanında bulunmaları ve check-in işlemlerini yaptırması gerekmektedir.
 • Havayollarından kaynaklı uçak seferlerinde saat değişiklikleri, rötarlar, hava şartlarından vb. uçuş kuralları ve kısıtlamaları sebebiyle uçuş gerçekleştirilememesi durumunda Folklorik Turizm folklorik.com sorumlu tutulamaz. 

   

AKTİVİTELER :

 

Kültür  ve Doğa Turu. Aynı zamanda Datça Badem Çiçeği Festivali Şenlikleri etkinliklerini izliyoruz.   

KONAKLAMA :

Datça Otelleri Konaklama Oda içerisinde Wc ve Duş 24 Saat sıcak su, saç kurutma mak. Merkezi ısıtma,Tv bulunmaktadır.

KİMLER KATILABİLİR :

 

Her yaştan ciddi sağlık problemi olmayan herkes katılabilir.

TUR FİYATI :

 

TUR ÜCRETİ

 Uçak hariç 

Tur fiyatı (Yetişkin Kişibaşı)

Çocuk

06-12 Yaş

Sngl Oda

Tur fiyatı (Tek çekim ve 3-6 taksit)

GRUPLARA YAPILABİLİR.-TL 

 GRUPLARA YAPILABİLİR.-TL

 GRUPLARA YAPILABİLİR.-TL

Nakit Banka Havale/Eft/Ofiste ödeme

 GRUPLARA YAPILABİLİR.-TL

 GRUPLARA YAPILABİLİR.-TL

GRUPLARA YAPILABİLİR.-TL 

  

Belirtilen Fiyat 2 veya 3 Kişilik Odada Kişibaşı Fiyatıdır. Çocuk indirimi 2 yetişkin yanında konaklarsa geçerlidir. 

    

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR  ve OLMAYANLAR :

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

 • Bölgedeki Ara Ulaşımlar ( Hizmetimiz Dalaman Havalimanı başlar. Dalaman Havalimanı biter. Her ilden katılıma açık olduğundan uçak bileti dahil edilmemiştir.)
 • 1 gece Datça Otelleri Konaklama
 • Otelde alınacak 2.gün sabah kahvatısı
 • Profesyonel Kokartlı Rehberlik Hizmeti
 • Program dahilinde Çevre gezileri
 • Seyahat Sigortası
 • Otopark ücretleri
 • Otoban ücretleri
 • Dalaman Havalimanı Transferler
 • Datça Badem Çiçeği Festivali gezileri
 • Dostluk ve Güleryüz... 

Tur ücreti dışındakiler : 

Ana Ulaşım Uçak, İlk gün Sabah kahvaltısı, Otellerdeki minibar harcamaları, Azmak tekne turu, Akşam yemekleri, Müze girişleri, Bahşişler ve diğer ekstralar, Öğle Yemekleri, Yemeklerde alınacak meşrubat ve alkollü içecekler 

REZERVASYON ve ÖDEME DETAYLARI :

Rezervasyon için bize telefon edebilir veya online rezarvasyon formu ile  gerekli bilgilerinizi bize ileterek rezarvasyon yaptırabilirsiniz.Peşin ödeme için ofisimize gelebilir, banka hesaplarımıza havale yapabilirsiniz. Kredi kartıyla peşin yada  taksitli ödeme yapmak isterseniz  ofisimize gelip kartınızdan çekim yaptırabilirsiniz veya Mail Ordur Formu ile ödeyebilirsiniz.  

     

 

YANINIZDA BULUNDURMANIZ GEREKENLER :

*Spor veya rahat ayakkabılar tercih edilmelidir.*Mayo,şort Ani hava değişimine uyabilecek Kıyafetler (Hırka, yelek,yağmurluk...)*Fotoğraf Makinesi ve Yeterli Sayıda Film  ve Pil

ULAŞIM :

Ulaşım Aracı : Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve  özel olarak turizm için tasarlanmış katılımcı sayısına göre 27 kişilik, 17 kişilik araçlar ile seyahat edilmektedir. Araç yerleşme planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez.

 

FOLKLORİK VE SİZİN YÖREYE KATKINIZ :·         

Bu yöreyi bizimle keşfiniz sonrasında el sanatlarımız ölmeyecek·         

Otantik yöre mutfağı yaşayacak ve unutulanlar yeniden yaşam bulacak.·         

Yöre esnafı alışverişlerimiz sayesinde ayakta kalmaya devam edecek.·         

Köylü pazarından alacağınız her bir ürün yöre insanına katkı  sağlayacak.

Herkes doğduğu  yerde mutlu yaşayacak. Folklorik ve Sizin katkılarınızla... 

“Dostluğa, Doğaya ve Otantik Dünyaya Açılan Pencere”

     

                    

 

 

 

Kaynak : Datça Badem Çiçeği Festivali Turu, turları
Tür : Diğer Tarih : 17.02.2018
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]
Bilgilendirme icin
MAIL LISTE KAYIT OLUN
E-posta: