Nergis Bahçeleri ve Sardes Antik Kenti Kuladokya Turu 12-13 Ocak/19-20 Ocak 2019

Anasayfa » Festival Turları » Nergis Bahçeleri ve Sardes Antik Kenti Kuladokya Turu 12-13 Ocak/19-20 Ocak 2019
share on facebook  tweet  share on google  print  

Nergis Bahçeleri ve Sardes Antik Kenti Kuladokya Turu 12-13 Ocak/19-20 Ocak 2019

"Festival Turları" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Nergis

NERGİS BAHÇELERİ ve İZMİR -SALİHLİ -SARDES -KULA TURU -EGE LEZZETLERİ

NERGİS BAHÇELERİ turu

KARAYOLUYLA TUR 

NERGİS BAHÇELERİ, LİDYALILARIN BAŞKENTİ SARDES, KULADOKYA GEZİLERİ

Tur Tarihleri : 12-13 OCAK/19-20 OCAK 2019 (2019 yılı satışa açılmıştırTur Süresi: 2 Gün- 1 Gece

Doğa,Tarih, Arkeoloji, Kültür keyfi birarada

NERGİS KOKULARI EŞLİĞİNDE GEZİMİZ 

*** ULAŞIM, REHBERLİK, 1 GECE Y.P KONAKLAMA, 1 KAHVALTI, 1 AKŞAM YEMEĞİ, İZMİR, SARDES, BİRGİ, KULA, NERGİS BAHÇELERİ TÜM ÇEVRE GEZİLERİ DAHİL TUR***

 

TUR PROGRAMI

 

01.GÜN/ : Gecesi Nergis Bahçeleri turu için İstanbul'dan hareket

 

24:00 :  İncirli Alfemo önü (Eski Boyner Mağazası) 

00:15 :  Mecidiyeköy Yapı Kredi Önü (Doğtaş Mobilya yanı)

00:30 :  Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü(Otopark çıkışı ışıklar önü) 

2.GÜN / : İZMİR -NERGİS BAHÇELERİ -YÖRESEL LEZZETLER -MORDOĞAN -BALIKLIOVA -KÖSEDERE -AMBARDERE KÖYLERİ -YENİLİMAN -SAİP KÖYÜ -

Bursa –Balkesir-İzmir güzergahını izleyerek sabah saatlerinde İzmir'e varıyoruz. Serbest alacağımız Ege kahvaltısı ardından Nergis Bahçeleri ve Sardes Kula turumuza başlıyoruz. 

Nergisin anavatanı olan Mordogan ve Karaburun köylerinde SİZLERİ NERGİS BAHÇELERİ ve MUHTEŞEM KOKUSUYLA buluşturuyoruz. Tematik turlarımıza Gül Hasadı, Lavanta Tarlaları, Lale Tarlaları gezilerine Nergis Bahçeleri turunuda ilave ettik. 

Nergis de diğer çiçekler gibi efsanevi bir hikayesi olan; hikayesi kadar kokusuyla da büyüleyen bir çiçek; aşk çiçeğidir! Nergis çiçeği anlamı ile de en az görüntüsü kadar etkileyicidir. Nergisin anlamı güzelliktir, en güzeldir hatta bazen kendine zarar verebilecek kadar güzel olmaktır. 

Çeşitli endemik türlere ev sahipliği yapan zengin bitki örtüsü ve berrak deniziyle bir doğa harikası olan Karaburun, birçok simgeyle anılsa da Nergis bunlar arasında en çok bilinenlerindendir.

Gezeceğimiz yerler sırıasıyla Gülbahçe, Balıklıova üzerinden Mordoğan, İnecik, Kösedere, Kaynarpınar, Amberseki Köyleri, Karaburun gezisi, Yeni Liman Köyü, Saip Köyü, Balıklıova’da kurabiye alışverişi,

Diğer detaylar yakında. 

Ardından serbest zaman ardından aracımıza binip otelimize hareket ediyoruz. Konaklama ve Akşam yemeği 4* Otelimizde.      

 

03.GÜN/ : SALİHLİ -SARDES ANTİK KENTİ -KULA -KULA EVLERİ -KULADOKYA

 

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı ardından otelimizden ayrılıyor ve  ilk gezi noktamız Tarihte devlet güvencesinde ilk paranın basıldığı Lidya devletinin başkenti  olan Sardes Antik Kenti oluyor. İncil’in Vahiy bölümünde, Hıristiyanlığın batıya yayılmasında önemli rol oynayan Batı Anadolu’daki yedi kiliseden biri olarak anılan Sardes, dini açıdan da ayrı bir öneme sahiptir. Antik kentten kalanları ve restore edilmiş olan etkileyici yapıları detaylı olarak geziyoruz: Jimnazyon, hamam, tiyatro, Artemis tapınağı, sinagog, Bizans surları ve kilisesi

Sonrasında Sardes gezimizin ardından Lidya Krallığının mezar tümülüslerinin yer aldığı çok büyük ve gözalıcı eserleri olan Bintepe Tümülüsleri’ni görüyoruz. 

Ardından yanık ülke Kula’ya doğru yola koyuluyoruz. 

Kula; Osmanlı dönemi Sivil Mimarisinin özelliklerini taşıyan Türkevi olarak tabir edilen ahşap ev örneklerini bolca göreceğimiz  bir beldemiz. 19. yy da devam eden yapı tipiyle Kula tipik bir Osmanlı Kent dokusuna sahip olduğunu görüyoruz. Kula sokaklarında dolaşırken günümüze kadar bozulmadan gelebilmiş bir anıt kent özelliğini fark ediyoruz. Yapılar mimari açıdan eski kent yerleşmesinin bozulmamış tipik örneği teşkil etmesi ve bu niteliklerin belge açısından değeri Kula’ya ‘’Anıt Kent’’ Özelliğini kazandırmaktadır. Ardından yolumuz üzerindeki Kuladokya olarak bilinen ve tıpkı Kapadokya gibi peri bacaları ile bilinen volkanik orijinli, jeolojik bir yapıya sahip olmasından dolayı yağmur ve erozyonunun ilginç ve doğal oluşumlarının bulunduğu bölgeyi fotoğraflayarak serbest zaman ardından İstanbul'a doğru dönüş yolculuğumuza devam ediyoruz.  Normal trafik koşullarında 24:00- 01:30 civarı İstanbul'da oluyoruz. Farklı Folklorik Turizm turlarında buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz.

Not: Aynı programa sadık kalmak koşuluyla Rehber tur program akışında bazı düzeltmeler ve uyarlamalar yapabilir. Programın zamanlaması nergislerin ortalama çiçeklenme dönemine göre belirlenmiştir. Hava şartlarından dolayı çiçeklerin açmaması, az olması vb. firmamız sorumlu değildir. 

 

 urla enginar festivali turları  urla enginar festivali turları
urla enginar festivali turları urla enginar festivali turları

 

AKTİVİTELER :

 

Kültür  ve Doğa Turu. Nergis Bahçeleri içinde doğayla içiçe mis kokular içinde bir tur sizi bekliyor. 

KONAKLAMA :

İzmir 4* standardı Otelleri konaklama : Oda içerisinde Wc ve Duş 24 Saat sıcak su, saç kurutma mak. Merkezi ısıtma,Tv bulunmaktadır.

KİMLER KATILABİLİR :

 

Her yaştan ciddi sağlık problemi olmayan herkes katılabilir.

TUR FİYATI :

 

TUR ÜCRETİ

Tur fiyatı (Yetişkin Kişibaşı)

06-12 yaş

Tek Kişilik oda (Sngl)

Tur fiyatı (Tek çekim ve 3-6 taksit)

470.-TL

370.-TL

615-TL

Nakit Banka Havale/Eft/Ofiste ödeme

445.-TL 

345.-TL

590.-TL

  

Belirtilen Fiyat 2 veya 3 Kişilik Odada Kişibaşı Fiyatıdır. Çocuk indirimi 2 yetişkin yanında 6-12 yaş çocuk konaklarsa geçerlidir. 

    

Belirtilen Fiyat 2 veya 3 Kişilik Odada Kişibaşı Fiyatıdır. Çocuk indirimi 2 yetişkin yanında 6-12 yaş çocuk konaklarsa geçerlidir. 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR  ve OLMAYANLAR :

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

 • Gidiş -Dönüş Ulaşım
 • Profesyonel Kokartlı Rehberlik Hizmeti
 • 1 gece Yarım Pansiyon İzmir 4* standardı Oteller Konaklama
 • 1 sabah kahvaltısı otelde açık büfe
 • 1 Akşam yemeği Set Menü veya Açık büfe
 • Osmangazi Köprüsü geçiş ücretleri 
 • Zorunlu seyahat sigortası
 • Program dahilinde çevre gezileri
 • Otopark ücretleri
 • Otoban ücretleri
 • Dostluk ve Güleryüz... 

Tur ücreti dışındakiler : 

İlk gün Sabah kahvaltısı, Otellerdeki minibar harcamaları, Nergis demeti (10-20.-TL civarı)müze girişleri, Bahşişler ve diğer ekstralar, Öğle Yemekleri, Yemeklerde alınacak meşrubat ve alkollü içecekler 

REZERVASYON ve ÖDEME DETAYLARI :

Rezervasyon için bize telefon edebilir veya online rezarvasyon formu ile  gerekli bilgilerinizi bize ileterek rezarvasyon yaptırabilirsiniz.Peşin ödeme için ofisimize gelebilir, banka hesaplarımıza havale yapabilirsiniz. Kredi kartıyla peşin yada  taksitli ödeme yapmak isterseniz  ofisimize gelip kartınızdan çekim yaptırabilirsiniz veya Mail Ordur Formu ile ödeyebilirsiniz.  

     

 

YANINIZDA BULUNDURMANIZ GEREKENLER :

*Spor veya rahat ayakkabılar tercih edilmelidir.*Mayo,şort Ani hava değişimine uyabilecek Kıyafetler (Hırka, yelek,yağmurluk...)*Fotoğraf Makinesi ve Yeterli Sayıda Film  ve Pil

ULAŞIM :

Ulaşım Aracı : Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve  özel olarak turizm için tasarlanmış katılımcı sayısına göre Lüks 46 kişilik Safir, Man, Travego Motobüs ile seyahat edilmektedir. Otobüs için yeterli sayı oluşmaması durumunda 27 kişilik Isuzu Turkuaz veya Otokar Sultan veya Novo Minibüs veya 17 kişilik Mercedes Sprinter araçlar ile seyahat edilmektedir. Araç yerleşme planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez.

 

FOLKLORİK VE SİZİN YÖREYE KATKINIZ :·         

Bu yöreyi bizimle keşfiniz sonrasında el sanatlarımız ölmeyecek·         

Otantik yöre mutfağı yaşayacak ve unutulanlar yeniden yaşam bulacak.·         

Yöre esnafı alışverişlerimiz sayesinde ayakta kalmaya devam edecek.·         

Köylü pazarından alacağınız her bir ürün yöre insanına katkı  sağlayacak.

Herkes doğduğu  yerde mutlu yaşayacakFolklorik ve Sizin katkılarınızla... 

“Dostluğa, Doğaya ve Otantik Dünyaya Açılan Pencere”

     

                    

 

 

 

Kaynak : nergis hasadı turu,turları
Tür : Diğer Tarih : 12.01.2019
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]
Bilgilendirme icin
MAIL LISTE KAYIT OLUN
E-posta: