Germiyan Festivali ve Alaçatı -Efes Şirince Turu 06-07 Ekim 2018

Anasayfa » Festival Turları » Germiyan Festivali ve Alaçatı -Efes Şirince Turu 06-07 Ekim 2018
share on facebook  tweet  share on google  print  

Germiyan Festivali ve Alaçatı -Efes Şirince Turu 06-07 Ekim 2018

"Festival Turları" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Germiyan

GERMİYAN FESTİVALİ, İZMİR KÖYLERİ ve ALAÇATI -EFES -SELÇUK -ŞİRİNCE TURU

4.GERMİYAN FESTİVALİ turu

KARAYOLUYLA TUR 

GERMİYAN FESTİVALİ TURU VE GERMİYAN KÖYÜ, BARBAROS KÖYÜ - BONCUKKÖY -EFES -SELÇUK -ŞİRİNCE -BİRGİ -SIĞACIK GEZİSİ TURU

Tur Tarihleri : 06-07 EKİM 2018 (05 Ekim gecesi hareket )  Tur Süresi: 2 Gün- 1 Gece

  ****İZMİR veya KUŞADASI 4 *OTEL KONAKLAMALI*****  

Doğa,Tarih, Festival Havası, Kültür keyfi birarada

 

*** ULAŞIM, REHBERLİK, 1 GECE Y.P KONAKLAMA, 1 KAHVALTI, 1 AKŞAM YEMEĞİ, GERMİYAN KÖYÜ, BARBAROS KÖYÜ, SIĞACIK, EFES, SELÇUK, ŞİRİNCE GEZİLERİ, GERMİYAN FESTİVALİ TÜM ÇEVRE GEZİLERİ DAHİL TUR***

Yeni düzenlenen Yurtiçi  Festivallere  ilk önce tur düzenleyen  FOLKLORİK TURİZM, sizleri bu sefer de GERMİYAN FESTİVALİ  ile buluşturuyor. Biliyoruz ki, bizden sonra bir çok firma bu bölgeye de Festival Turu düzenleyecek, Bizlerde Folklorik Turizm olarak  her zaman  öncü olmaya devam edeceğiz Folklorik Turizm'i Festival Turlarında izlemeye devam ediniz. Her zaman Folklorik Değerlerimizi ön plana çıkaran tüm organizasyonları destekleyeceğiz ve sizlerle buluşturacağız.    

Doğal yaşama, köy hayatına olan özlemi olanlara tavsiye edebileceğimiz tur  

TUR PROGRAMI

 

01.GÜN/ : 05 Ekim Gecesi Germiyan Festivali turu için İstanbul'dan hareket

22:00 :  İncirli Alfemo önü (Eski Boyner Mağazası) 

22:30 :  Mecidiyeköy Yapı Kredi Önü (Doğtaş Mobilya yanı)

23:00 :  Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü(Otopark çıkışı ışıklar önü)

23:30 :  Gebze Çayırova Mc.Donalds

02:00 :  Bursa Özdilek Önü

2.GÜN / : 06 EKİM  2018 İZMİR -BONCUKKÖY - GERMİYAN FESTİVALİ -GERMİYAN FESTİVALİ ETKİNLİKLERİ -YÖRESEL LEZZETLER - BARBAROS KÖYÜ -OYUK FİGÜRLERİ -SLOW FOOD GERMİYAN KÖYÜ - ALAÇATI -ALAÇATI SOKAKLARI -RÜZGAR GÜLLERİ 

Bursa –Balkesir-İzmir güzergahını izleyerek Osmangazi Köprü üzerinden sabah saatlerinde İzmir'e varıyoruz. Serbest alacağımız Ege kahvaltısı ardından İzmir'in Köylerini  keşfe çıkıyoruz.  

Kimi köyler sadece taş evleri, kimisi çöpünü dönüştürmesiyle, kimisi dünyada alternatif turizm akımlarını takip etmesiyle gönlünüzü çalacak ve tekrar tekrar gelmek isteyeceksiniz.  İlk gezi noktamız ;

İzmir Köylerinden kaybolmaya yüz tutmuş mesleklerden rengarenk boncuklarla büyüleneceğimiz Boncukköy. Bizi kem gözlerden koruduğuna inanılan, negatif enerjiye karşı iyi geldiği söylenen el emeği, göz nuru, Köy halkının geçim kaynağı Nazar Boncuğu üretiminin yapıldığı köyümüze uğruyoruz ve boncuk yapımı atölyeleri geziyor ve  yerinde alışveriş imkanı için sizlere mola veriyoruz. Ardından ;

"Bereketli Toprakların Büyüsü" sloganıyla gerçekleştirilen etkinliğe 4. Germiyan Festivali ve Çeşme Köyleri, Efes, Selçuk, Şirince turumuzda Germiyan Festivalini izlemek üzere Germiyan köyümüze hareket ediyoruz.  

Burada Rehberimiz aracımızdan inmeden evvel festival kapsamında serbest zamanda yapabileceğiniz aktiviteler  hakkında  sizleri bilgilendiriyor  ve serbest  zaman veriyor. Türkiye’nin ilk “Slow Food Köyü” olan duvarları resimlerle bezeli Çeşme’ye bağlı Germiyan Köyü’ne geçiyoruz.

Çeşme’ye bağlı Germiyan Köyü, köyün sakinlerinden Nuran Hanım’ın eline bir palet boya ve fırça alması ile kabuk değiştirmiş. Renkli duvar resimleriyle bezeli köy sokaklarını geziyoruz. Fotoğraf molaları veriyoruz. İçinde kimyasal ürün olmayan, temiz ve adil olarak üretilen Germiyan’a özgü, atalardan kalan onlarca yıllık tohumlar kullanılarak üretilen ürünler bulabilirsiniz. Germiyan’nın imza lezzetleri yörenin adını taşıyan, ekşi maya ile yapılan ve odun ateşinde pişirilen Germiyan Ekmeği ve Kopanisti Peyniri. Köy Kahvesi’nde de adaçayı ve karabaş otu çayı da denenmeli.    

Ayrıca Festival kapsamında Türkiye'nin ilk Slow Food Köyü olan Germiyan'da bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilecek festival etkinliklerinde yerli üreticilerin ürünlerinin sergilendiği stantların yanı sıra festival kapsamında, "Kına Lokumu Kesimi", "Sabun Yapımı", "Kopanisti Peyniri Yapımı", "Ev Şarapçılığı", "Ekmek Yapımı" gibi atölyeler düzenlenerek yöresel ürünlerin yapımı hakkında bilgiler veriliyor. 

Alışveriş ve fotoğraf molaları ardından Germiyan Köyü Festivali gezimizi sonlandırıp;

Urla ilçesine bağlı Barbaros Köyüne geçiyoruz. Barbaroslular, köylerinin kaybolmaya yüz tutan  folklorik değerlerini canlandırmayı hedefleyen sıra dışı bir festival hazırlığına giriştiler ve ilki 3-4-5 Haziran 2016 tarihleri arasında gerçekleştirildi. İnanılmaz bir özveri ile geceli gündüzlü çalışarak korkuluk figürlerini oluşturdular ve bu sayede yerli halkın kalkınarak, köyden kente göçün durdurulması ve genç nüfusun geri dönmesi hedefleniyor.  Festival, belki de ülkemizde düzenlenen ilk “temalı festival” olma özelliğine sahip. Yöresel adı “oyuk” olan ve tarlaları korumak amacıyla kullanılan korkuluk, festivalin simgesi olarak belirlendi. Festival dışında zamanlardada görebileceğimiz köylülerin yaptıkları çeşitli temaları canlandıran bu korkuluklar köyün sokaklarında tüm yıl boyunca sergileniyor. Bizde eğlenceli korkuluk figürleriyle hatıra fotoğraflarımızı çektiriyoruz. Köy sokaklarını geziyoruz. Köydeki bazı evlerin kapısında “çatkapı” tabelası ve bir de yemek menüsü asılıyor. Barbaroslular “Yöresel yemekler ” hazırlıyorlar. Ziyaretçiler istedikleri “çat kapı” ya gidip bu geleneğide gördükten sonra 

Alaçatı'ya geçiyor  Arnavut kaldırımlı sokakları ve renkli pencereli taş evleri, renkli sokakları ve yöresel ürünleri ve Rüzgar gülleri ile Alaçatı sizleri kendisine hayran bırakacak. Rehberimiz eşliğinde Alaçatıda yapacağımız gezimiz esnasında rehberimizden bilgiler aldıktan sonra serbest zaman ardından aracımıza binip otelimize hareket ediyoruz. Konaklama ve Akşam yemeği 4* Otelimizde.          

 

03.GÜN/ :08 EKİM 2017  İZMİR - SIĞACIK - KUŞADASI -ŞİRİNCE- EFES ANTİK KENTİ -MERYEMANA -SELÇUK -İSABEY CAMİİ - İZMİR

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı ardından otelimizden ayrılıyor ve ilk gezi noktamız Sığacık. Her pazar Kaleiçinde kurulan Sığacık pazarına uğruyoruz. Ev hanımlarının tüm folklorik ev yapımı yöresel ürünlerinin tanıtımını yaptığı pazardan alışveriş için sizleri serbest bırakıyoruz. Alışverişi tamamladıktan sonra 

İzmir’in Selçuk ilçesine bağlı Şirince’ye geçiyoruz. Egenin tarihi mimarisini koruyabilmiş şirin bir kasabadırŞirince’nin otantik sokaklarının her köşesinde 19. yüzyıl Anadolu yaşam kültüründen bir hatıra bulacağınız Şirince evleri Rum mimari etkilerini her köşesinde hissetmek mümkün. Meşhur Şirince şarapları tadıyor, yöresel ürün alışverişi yapıyoruz. ilkçağların tümüyle mermerden yapılmış ilk kent olan en ünlü ve ihtişamlıdünyaca ünlü şehirlerinden biri olan Efes Antik Kenti ile gezimize devam ediyoruz. Efes Harabeleri, Agora, Antik tiyatro, yamaç evleri, Odeion, Herakles Kapısı, Traianus Çeşmesi, Hamam, Celcus Kütüphanesi yapılarını geziyoruz. Dünyanın yedi harikasından biri olan Artemis Tapnağı kalıntılarını geziyoruz. Öğle yemeği ardından Vatikan tarafından kutsal sayıların her sene binlerce Hristiyan tarafından ziyaret edilen Haç mekanı Meryem Ana evi geziyoruz. Ardından Selçuk müzesiİsabey Camii gezilip bugünkü İyonya turumuzu tamamlıyoruz.  Normal trafik koşullarında gece sabaha karşı 01:30/ 03:30 civarı İstanbul'da oluyoruz. Farklı Folklorik Turizm turlarında buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz.

Bu köyler sadece fotojeniklikleri ile değil, ortaya koydukları duruşla da kalbinizi tekrar tekrar çalacak.

Not: Festival Programları ve festivalin güncel akış saatlerini gösteren asıl program Festival tarihlerine çok yakın bir zamanda belli olduğundan Rehberimiz Festival programının saat akışına göre Tur programının genel akışında bazı düzeltmeler ve uyarlamalar yapabilir.

 

 urla enginar festivali turları  urla enginar festivali turları
urla enginar festivali turları urla enginar festivali turları


 

AKTİVİTELER :

 

Kültür  ve Doğa, Festival Turu. Aynı zamanda Germiyan Festivali etkinliklerini izliyor ve Efes Selçuk Şirince bölgesini geziyoruz.   

KONAKLAMA :

İzmir veya Kuşadası 4* standardı Otelleri Oda içerisinde Wc ve Duş 24 Saat sıcak su, saç kurutma mak. Merkezi ısıtma,Tv bulunmaktadır.

KİMLER KATILABİLİR :

 

Her yaştan ciddi sağlık problemi olmayan herkes katılabilir.

TUR FİYATI :

    

TUR ÜCRETİ

Tur fiyatı (Yetişkin Kişibaşı)

06-12 yaş

Tek Kişilik oda (Sngl)

Tur fiyatı (Tek çekim ve 3-6 taksit)

470.-TL

370.-TL

615-TL

Nakit Banka Havale/Eft/Ofiste ödeme

445.-TL 

345.-TL

590.-TL

  

Belirtilen Fiyat 2 veya 3 Kişilik Odada Kişibaşı Fiyatıdır. Çocuk indirimi 2 yetişkin yanında 6-12 yaş çocuk konaklarsa geçerlidir. 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR  ve OLMAYANLAR :

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

 • Gidiş -Dönüş Ulaşım
 • Profesyonel Kokartlı Rehberlik Hizmeti
 • 1 gece Yarım Pansiyon İzmir veya Kuşadası 3 ve 4* standardı Oteller Konaklama
 • 1 sabah kahvaltısı otelde açık büfe
 • 1 Akşam yemeği Set Menü veya Açık büfe
 • Feribot geçiş ücretleri (İstanbul -Eskihisar -Topçular/ Topçular -Eskihisar -İstanbul geçişleri)
 • Zorunlu seyahat sigortası
 • Program dahilinde çevre gezileri
 • Otopark ücretleri
 • Otoban ücretleri
 • Dostluk ve Güleryüz... 

Tur ücreti dışındakiler : 

İlk gün Sabah kahvaltısı, Otellerdeki minibar harcamaları, Bahşişler ve diğer ekstralar, Öğle Yemekleri, Yemeklerde alınacak meşrubat ve alkollü içecekler 

REZERVASYON ve ÖDEME DETAYLARI :

Rezervasyon için bize telefon edebilir veya online rezarvasyon formu ile  gerekli bilgilerinizi bize ileterek rezarvasyon yaptırabilirsiniz.Peşin ödeme için ofisimize gelebilir, banka hesaplarımıza havale yapabilirsiniz. Kredi kartıyla peşin yada  taksitli ödeme yapmak isterseniz  ofisimize gelip kartınızdan çekim yaptırabilirsiniz veya Mail Ordur Formu ile ödeyebilirsiniz.  

     

 

YANINIZDA BULUNDURMANIZ GEREKENLER :

*Spor veya rahat ayakkabılar tercih edilmelidir.*Mayo,şort Ani hava değişimine uyabilecek Kıyafetler (Hırka, yelek,yağmurluk...)*Fotoğraf Makinesi ve Yeterli Sayıda Film  ve Pil

ULAŞIM :

Ulaşım Aracı : Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve  özel olarak turizm için tasarlanmış katılımcı sayısına göre Lüks 46 kişilik Safir, Man, Travego Motobüs ile seyahat edilmektedir. Otobüs için yeterli sayı oluşmaması durumunda 27 kişilik Isuzu Turkuaz veya Otokar Sultan veya Novo Minibüs kullanılacaktır. Araç yerleşme planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez.

 

FOLKLORİK VE SİZİN YÖREYE KATKINIZ :·         

Bu yöreyi bizimle keşfiniz sonrasında el sanatlarımız ölmeyecek·         

Otantik yöre mutfağı yaşayacak ve unutulanlar yeniden yaşam bulacak.·         

Yöre esnafı alışverişlerimiz sayesinde ayakta kalmaya devam edecek.·         

Köylü pazarından alacağınız her bir ürün yöre insanına katkı  sağlayacak.

Herkes doğduğu  yerde mutlu yaşayacakFolklorik ve Sizin katkılarınızla... 

“Dostluğa, Doğaya ve Otantik Dünyaya Açılan Pencere”

     

                    

 

 

 

Kaynak : germiyan festivali turu, turları
Tür : Diğer Tarih : 06.10.2018
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]
Bilgilendirme icin
MAIL LISTE KAYIT OLUN
E-posta: