Ayvalık Doğa Festivali Turu ve Bozcaada Gezisi 05-06 Mayıs 2018

Anasayfa » Festival Turları » Ayvalık Doğa Festivali Turu ve Bozcaada Gezisi 05-06 Mayıs 2018
share on facebook  tweet  share on google  print  

Ayvalık Doğa Festivali Turu ve Bozcaada Gezisi 05-06 Mayıs 2018

"Festival Turları" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Ayvalık

1. AYVALIK DOĞA FESTİVALİ TURU

AYVALIK DOĞA FESTİVALİ turu ve BOZCAADA GEZİSİ

KARAYOLUYLA TUR 

AYVALIK DOĞA FESTİVALİ TURU ve BOZCAADA TURU

Tur Tarihleri : 05-06 MAYIS 2018 ( 04 Mayıs Cuma Gecesi Hareket )  Tur Süresi: 2 Gün- 1 Gece

 

Doğa,Tarih, Festival Havası, Kültür keyfi birarada

 

*** ULAŞIM, REHBERLİK, 1 GECE Y.P KONAKLAMA, 1 KAHVALTI, 1 AKŞAM YEMEĞİ, AYVALIK, CUNDA, BOZCAADA, AYVALIK DOĞA FESTİVALİ TÜM ÇEVRE GEZİLERİ DAHİL TUR***

 

KADAR TURU SATIN AL. İNDİRİMLİ AL..  

    

TUR PROGRAMI

 

01.GÜN/ :  04 Mayıs Cuma Gecesi Ayvalık Doğa Festivali turu için İstanbul'dan hareket

23:30 :  İncirli Alfemo önü (Eski Boyner Mağazası) 

24:00 :  Mecidiyeköy Yapı Kredi Önü (Doğtaş Mobilya yanı)

00:30 :  Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü(Otopark çıkışı ışıklar önü)

Osmangazi Köprüsü kullanılacaktır.

 

02.GÜN/ : AYVALIK -CUNDA -TAKSİYARHİS KİLİSESİ -TARİHİ RUM EVLERİ -TIMARHANE ADASI -TAŞ KAHVE  -AYVALIK DOĞA FESTİVALİ ETKİNLİKLERİ -SERBEST ZAMAN 

Kuzey Ege turumuza İstanbul'dan hareketle Bursa -Balıkesir güzergahını izleyerek sabah saatlerinde Ayvalık'a varıyoruz. Serbest alacağımız kahvaltı ardından ilk durağımız Ayvalık sokakları ile Kuzey Ege turumuza başlıyoruz. Rumlarla-Türklerin bir arada yaşadığı ilginç mimarisiyle Cunda (Alibey) Adasına geçip eski ev örneklerini görüyor, tarihi sokakları gezmeye devam ediyoruz.  Sonrasında Ayvalık’ ı, körfezin güzel koylarını ve göz alabildiğine uzanan zeytinliklerini kuşbakışı seyretmek için Şeytan Sofrası’na çıkıyoruz. Burada Şeytan’ın ayak izini simgeleyen izleriTımarhane Adasını görüp  Öğle yemeği(Ekstra)inde   Egenin zeytinyağlı mezeleri ve egeye özgü mevsim balıklarından oluşan menu ile midemizi  şenlendiriyoruz.  Öğleden sonra Cunda sokaklarını  keşfe çıkıyoruz.  Tarihi Taş Kahvede bir kahve molası ile gezimize devam ediyor ve daracık eski sokaklarda gezinirken karşımıza  Taksiyarhis Klisesi çıkıyor. Cunda(Alibey Adası)  Doğal güzelliğinin yanında   eski  taş mimari  evleri ile bizi oldukça etkiliyor,  tarihi evlerini  seyre dalarken düşüncelerimiz  uzun yıllar öncesine götürüyor bizleri. Ardından Rahmi Koç müzesi ve Sevim Necdet Kitaplığı geziyoruz. Ardından sizleri Ayvalık Doğa Festivali etkinlikleri için serbest bırakıyoruz. 

Ayvalık Doğa Festivali kapsamında Gastronomi, Mübadele , Fitoterapi , El sanatları  ve Müzik etkinlikleri olacak.

Etkinlik çerçevesinde İki yaka yarım aşk  Mübadele film gösterimi , Çevre duyarlı  AB sürdürülebilirlik ödüllü Sıradışı İnsanlar Belgesel filmi ,Dünya için bir şey yap şiir ve müzik  ve Serap Yenici konseri yanında  farklı kültürlerin (Girit, Midilli, Makedon) halklarının halk oyunları, yöresel kıyafetler ile düzenlenecek defile ve en önemlisi eşsiz Ege ve Akdeniz Mutfağının örnekleri ile süslenecek mutfak atölyeleri ve tadım gezileri gerçekleşecektir.      

Tüm bunların yanın da Ayvalık tarihi sokakların da Atatürk ün yürüdüğü yollarda gezi, mimari özellikli binaların incelenmesi, zeytin müzesi ve açılışı yeni yapılan  ayazma kilisesi gezisi olacak. Birçok farklı mekanda akademisyenler tarafından düzenlenen özel söyleşiler yer alacak .   Etkinlik kapsamında birçok farklı noktada sokak sanatçıları  ege ezgilerinden oluşan performanslarını sunacak.

Ardından akşam üzeri grubumuzla toparlanıp Şeytan Sofrasına çıkıyoruz. Ayvalık  çevresindeki  irili ufaklı onlarca adayı  panaromik olarak seyredebileceğimiz bir noktadan fotoğraf çekimlerimizide yapıp sonrasında otelimize hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelde. 

 

03.GÜN/ :  BOZCAADA - BOZCAADA SOKAKLARI -AYAZMA PLAJI -AYA PEREŞKEVİ -POLENTE FENERİ -RÜZGAR GÜLLERİ -İSTANBUL  

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı ardından Ayvalık Doğa Festivali turumuzun son günü otelimizden çıkış yapıyor ve Egenin diğer incisi Bozcaada için yollara düşüyoruz. 

Bozcaada'ya varışımızla birlikte Şirin sokakları ve eski Rum evleriyle, üzüm bağlarıyla, pırıl pırıl deniziyle bizi büyüleyecek olan Bozcaada’nın sokaklarını gezmeye başlıyoruz. Bozcaada’nın tarihi hakkında Rehberimizden bilgi alıyoruz ve sokaklarını geziyoruz. Ardından Bozcaada'nın en meşhur plajı Ayazma'ya geçiyoruz. Yolumuz üzerinde Aya Pereşkevi hakkında rehberimizden bilgi alıyoruz.Öğlen adaya özgü meze ve balıkları tadabilirsiniz. (ekstra) Sonrasında Bozcaada üzüm bağlarını ve bağevleri arasından keyifli bir yolculukla Polente Fenerine geçiyoruz. Polente Feneri ve Rüzgar Gülleri eşliğinde görüntüleri izlemeye gidiyoruz. Temiz ada havası, kekik kokuları ve Rüzgar güllerinin sesi eşliğinde fotoğraflarımızı çekip Bozcaada çarşısında hediyelik eşyalarımızı aldıktan sonra Bozcaada'dan ayrılıyoruz. Sonrasında İstanbul'a dönüşe geçiyoruz.  Normal trafik koşullarında 23:30/00:00 civarı İstanbul'da oluyoruz. 

Başka  farklı Folklorik Turizm turlarında buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz. 

AYVALIK DOĞA FESTİVALİNE NEDEN GİTMELİSİNİZ : 


Tarihi kent 1. Ayvalık Doğa Festivali adı altında, kapılarını 3 Mayıs’ta ziyaretçilerine açıyor. Festivalimiz 3 gün boyunca ,3 farklı noktada sizler ile hayat bulacaktır.

“Herkesi, Ayvalık’ ta dostluğu, samimiyeti, sevgiyi, lezzeti yaşamaya davet ediyoruz.
Ayvalık Belediyesi'nin destekleriyle, Ayvalık Esnaf Odası tarafından düzenlenen Doğa festivali beş ana tema dan oluşmaktadır.
Biyolojik zenginlik

Ayvalık iklimi ve verimli toprakları sayesinde sadece yabani ot ile değil adaçayı, kekik, ebegümeci, funda, gelincik, ballıbaba ve papatya türlerinin yansıra, funda benzeri dikenli bitkilerin de yaşam alanıdır. Ayrıca çevresi zeytin ağaçları ile kaplı olan bir doğa harikasıdır.
Tarihi ve Mimari Zenginlik
Antikçağ ‘dan başlayan tarihi, Doğu Roma imparatorluğunun ayak izleri, Osmanlı İmparatorluğunun fermanlarında geçen ismi, Kuvayı Milliye ruhu, Lozan Antlaşması sonrası mübadele tarihini oluşturan Girit, Midilli ve Makedon halklarından oluşan kültür mozaiği….

Jeolojik açıdan volkanik dönemlere ait kaya yapıları üzerine kurulu bir kent. İlk yerleşim döneminden itibaren ev ve yapılarda kullanılan ‘’sarımsak taşı’’ ve kozak bölgesinde çıkan zengin granit ile mimarisine ilham vermiş.

Mutfak Zenginliği :

Coğrafi ve çevre koşulları ile Kuzey Ege Bölgesi, Akdeniz mutfak kültürü ile kendine özgü ve farklı yemek kültürü bu kentte hayat bulmuştur. Özellikle ot mezeleri, zeytinyağlı yemekleri, deniz ürünleri ve lezzeti ağırlıklı Girit kaynaklı yemekleri ile Gastronomi turizminde ön plana çıkmaktadır.
Doğa zenginliği

Plaj kıyılarından iç kesimlere doğru ilerledikçe, Doğa Turizmi açısından, el değmemiş ormanları ve Türkiye ‘de önde gelen büyüklükteki adalarıyla Ayvalık, bir tabiat parkıdır. Seyir tepelerinden sualtı zenginliklerine kadar, kendine özgü zenginlikleri ile yürüyüş, bisiklet, sualtı sporları gibi birçok dalda bu zenginliği ziyaretçilerine ve yaşayanlara sunmaktadır.
El Sanatları Zenginliği :

Festivalimiz de Mübadele tarihi öncesi ve sonrası farklı kültürlerin kendine özgü el sanatlarını da sizler için derledik. Keçe yapımı, oya yapımı, bez dokuma, ağaç işleri, yorgan yapımı ve daha nice derlemeler siz misafirlerimizin beğenisine sunulacaktır.

Mutfak Zenginliği :

Otları tanıma ve toplama gezilerinden, yemek atölyelerine, yabani ot ve bitkilerle beslenme ve tedavi söyleşilerine, mübadele sergilerinden, el işi atölyelerine , sokak sanatçılarından, konserlere yöresel kıyafetlerle hazırlanmış defilelerden, farklı kültür halk danslarına lezzet yarışmalarında tohum ekmeye, kadar birçok etkinliğin gerçekleşeceği festivalde misafirler keyifli zaman geçirmelerinin yansıra ekolojik hayata farkındalık , doğayı ve kentimizin yüzlerce yıllık kültür birikimini de yakından tanıma fırsatı bulacak.

Festivalimizde çocukları da unutmadık. Geri dönüşüm atölyesi ve doğa söyleşilerine kadar onlara doğayı sevdirmeyi ve eğlenirken eğitmeyi hedefleyen atölyeler hazırladık.

Doğallık ve samimiyet : 
Ayvalık Doğa festivali bölge halkının gelenek ve göreneklerinin bir yansıması olmasının yansıra bölgenin eşsiz doğasını ve kültürel birikimini gözler önüne seren bir festivaldir. ‘’Sevgiyi hisset ‘’ sloganı ile katılan herkesi festivalimizin bir parçası olmaya davet ediyoruz.

“Doğanın değerini bilen sizler için festivalimiz, Türkiye de ilk ve tek karbon ayak izlerine önem veren festival olma özelliğini taşımaktadır.

 

OTELLER : 

Ayvalık 3* ve 4* standardı Otelleri Tüm odalarda duş,wc, saç kurutma, TV (Yoğunluk olması durumunda benzeri otellerde konaklama yapılabilir.) 

 

TUR FİYATI : 

 

 

TUR ÜCRETİ :

 

Tur fiyatı 

2 ve 3 kişilik odada kişibaşı 

 

06-12 Yaş Çocuk

Tek Kişilik Oda (sngl)

Tur fiyatı (Tek çekim ve 3-6 taksit)

420.-TL 320.-TL 570.-TL

Nakit Banka Havale/Eft/Ofiste ödeme

395.-TL 295.-TL 540.-TL
 
 

Belirtilen Fiyat 2 veya 3 Kişilik Odada Kişibaşı Fiyatıdır. 

Çocuk indirimi 2 yetişkin yanında 06-12 yaş çocuk konaklarsa geçerlidir.

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR : 

 

  • Gidiş -Dönüş Ulaşım
  • Profesyonel Rehberlik hizmeti,
  • 1 gece Ayvalık 3*ve 4* standardı Otelleri Konaklama
  • 1 Açık büfe sabah kahvaltısı otelde
  • 1 Akşam yemeği Set menü veya Açık büfe
  • Feribot geçiş ücretleri ( İstanbul -Eskihisar -Topçular ve Eskihisar -Topçular -İstanbul geçişleri)
  • Zorunlu Seyahat Sigortası
  • Program dahilindeki tüm çevre gezileri,
  • Dostluk ve Güleryüz... 

 

Tur Ücreti Dışındakiler: Müze ve ören yeri giriş ücretleri, (müzekart önerilir)  tüm öğle Yemekleri ve yemeklerde alınacak içecekler, Otellerdeki mini bar harcamaları , bahşişler ve  diğer ekstralar. Belirtilen dışındaki yemekler.  

 

REZERVASYON ve ÖDEME DETAYLARI:

Peşin ödeme için ofisimize gelebilir, banka hesaplarımıza havale yapabilirsiniz. Kredi kartıyla peşin yada  taksitli ödeme yapmak isterseniz  ofisimize gelip kartınızdan çekim yaptırabilirsiniz,Mail order formumuzu doldurup bize  fakslamak suretiylede ofise gelmeden kredi kartınız ile ödeme yapabilirsiniz.  

   

 

ULAŞIM:

 

Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve  özel olarak turizm için tasarlanmış katılımcı sayısına göre lüks 46 Kişilik ManSafir, TravegoTourismo otobüs  ile seyahat edilmektedir. Otobüs için yeterli sayı olmaması durumunda 27 veya 31 kişilik İsuzu Turkuaz,  Otokar-Sultan  Midibus ile seyahat edilebilir. Araç yerleşme planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez.

 

FOLKLORİK VE SİZİN YÖREYE KATKINIZ :   

Bu yöreyi bizimle keşfiniz sonrasında el sanatlarımız ölmeyecek   

Otantik yöre mutfağı yaşayacak ve unutulanlar yeniden yaşam bulacak.   

Yöre esnafı alışverişlerimiz sayesinde ayakta kalmaya devam edecek.  

Köylü pazarından alacağınız her bir ürün yöre insanına katkı  sağlayacak.Herkes doğduğu  yerde mutlu yaşayacakFolklorik ve Sizin katkılarınızla... 

“Dostluğa, Doğaya ve Otantik Dünyaya Açılan Pencere

      

 

 

 

Kaynak : ayvalık doğa festivali turu, turları
Tür : Diğer Tarih : 05.05.2018
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]
Bilgilendirme icin
MAIL LISTE KAYIT OLUN
E-posta: