Butik Gaziantep Turu

Anasayfa » Butik Gaziantep Turu
share on facebook  tweet  share on google  print  

Butik Gaziantep Turu

 

BUTİK GAZİANTEP TURU   

GAZİANTEP HALFETİ -BİRECİK -RUMKALE -SAVAŞAN KÖYÜ TURU 

Tur Tarihleri : GRUPLARA YAPILIR. (MİNİMUM 12-14 KİŞİ ) Tur Süresi: 3 Gün 2 Gece

     

****ARA ULAŞIMLAR, TRANSFERLER, SABAH KAHVALTISI , GAZİANTEP HALFETİ GEZİLERİ, REHBERLİK DAHİL TUR*** 

Turumuz Her İlden katılıma açıktır.Gaziantep havaalanı buluşmalı olduğundan her ilden karayolu ve havayoluyla katılabilirsiniz.

Bu yüzden uçak bileti tura dahil edilmemiştir.Katılımcıya aittir.

GEZİLECEK YERLER

GAZİANTEP -GAZİANTEP SOKAKLARI-ARKEOLOJİ MÜZESİ -BEY MAHALLESİ-ELMACI PAZARI-GAZİANTEP KALESİ-BAKIRCILAR ÇARŞISI-ZEUGMA ANTİK KENTİ -BİRECİK -HALFETİ -KELAYNAK KUŞLARI -RUMKALE -SAVAŞAN KÖYÜ 

TUR PROGRAMI

Buluşma yeri olan Gaziantep havaalanında,  Rehberimiz sizi karşılayıp asagidaki programa göre tur programı uygulanacaktır. İstanbul dışından katılımcılara da açıktır.

1.GÜN: CUMA GAZİANTEP -BİRECİK -FIRAT NEHRİ-KELAYNAK KUŞLARI -HALFETİ-RUMKALE -SAVAŞAN KÖYÜ-GAZİANTEP    

Sabah saatlerinde siz değerli misafirlerimizi Gaziantep Havalimanında karşılıyoruz. Ardından Çingene kız ve yüzlerce mozaiğin kurtarma kazıları neticesinde bulunmuş olduğu ve Ön Asya'nın en büyük antik dönem şehirlerinden biri olan Zeugma olacak. Büyük bir kısmı, Birecik baraj gölü suları altında kalmış olan Zeugma antik kentinde yapılan anlatımlar sonrasında Urfa-Antep sınırında ve Fırat Nehri üzerine kurulmuş olan Birecik'e ulaşıyoruz. Buradaki ilk durağımız ise bir göçmen kuş olan ve Türkiye'de sadece burada bulunan, koruma altına alınmış Kelaynak kuşlarının bakım merkezi olacak. Bu sevimli kuşları fotoğrafladıktan sonra eski köy yollarını takip ederek, Türkiye'de siyah gülün doğal olarak tek yetiştiği yer olan ve kesme taştan yapılmış evleriyle meşhur, büyük bir kısmı Birecik Baraj Gölü suları altında kalmış olan Halfeti'ye ulaşıyoruz. Buradan bizleri bekleyen teknemize binerek İncil in ilk nüshalarının yazılmış olduğu Rum Kaleye ulaşıyoruz. Yapılan anlatımlar ve çekilen fotoğrafların ardından bir başka sular altında kalmış köy olan Savaşan köyüne gidiyoruz. Daha sonrasında muhteşem manzaralardan geçerek Halfeti ye geri dönüyoruz. Burada bulunan su üzerindeki duba restoranlarında alacağımız yerel yemeklerden Haşhaş kebabı ve Fırat nehrinde yetişen Şabut balığının tadı hafızalarınızdan silinmeyecek. Daha sonrasında buradan ayrılarak, Gaziantep'e ulaşıyoruz. Panoramik Gaziantep turunun ardından otelimize yerleşiyor ve bu güzel günü tamamlıyoruz. Akşam yemeğimiz Gaziantep otelimizde.

2.GÜN: CUMARTESİ GAZİANTEP-SEDEF KAKMA ATÖLYESİ-TARİHİ BEY MAHALLESİ- HASAN SÜZER KONUK EVİ-ERMENİ KONAĞI -ANTEP KALESİ -CAM ESERLER MÜZESİ -MUTFAK MÜZESİ -BAKIRCILAR ÇARŞISI -TÜTÜNCÜ HANI -KASTELLER -TAHMİS KAHVESİ     

Sabah otelde alınan açık büfe kahvaltının ardından, otobüsümüzle günümüzün ilk durağı olan Antep işi sedef kakma atölyesine uğruyoruz. Burada, özellikle Osmanlı döneminde, Antep çevresinde gelişmiş olan Sedef kakma sanatının inceliklerini görüyoruz. Bizlere ikram edilen ve bir çeşit kekik çayı olan Zahter çaylarımızı yudumladıktan sonra Gaziantep'in en eski mahallelerinden olan Bey Mahallesine ulaşıyoruz. Burada eski, taş ve ahşap işlerinin en güzel örneklerini görebileceğimiz Antep evlerini bünyesinde barındıran sokakları gezerken tarihe tanık olacaksınız. Geçmişe dair yapacağımız bu gezi esnasında yorgunluğumuzu atmak için uğrayacağımız eski bir Ermeni konağında hem konağı fotoğraflayıp hem de yine yöreye özgü melengiç kahvesini yudumluyoruz. Daha sonrasında eski bir Antep evini müzeye dönüştüren Hasan Süzer Konuk evine gidiyoruz. Yöresel yaşamı yansıtan eski eserlerin sergilendiği bu müzede çekilen fotoğrafların ardından, meşhur Gaziantep mutfağını tanımak için öğle yemeği molası veriyoruz. Daha sonrasında bu sefer aracımız bizleri "Yüzük Kalesi" olarak ta bilinen ve eski bir Höyük üzerine inşa edilmiş Antep Kalesine ulaştırıyor. Burada Gaziantep in düşman işgalinden nasıl kurtarıldığını anlatan Panorama müzesini gezerek, Antep in kurtuluş destanını tekrar yaşıyoruz. Ardından Suriyeli cam üstatlarının, 1000 dereceye varan fırınlar karşısında nasıl cama şekil verdiklerini görmek için Cam eserler müzesine gidiyoruz. Ardından Kethüda zade Göğüs İbrahim Paşa konağı olarak da bilinen, 1905 yılında yapılmış Mutfak müzesine ulaşıyoruz. Burada Gaziantep mutfağına ait eserleri gördükten sonra, tarihi bakırcılar çarşısına geçiyoruz. Arzu eden misafirlerimiz verilen serbest zamanda bu unutulmaya yüz tutmuş bakır işlerinden alabilir. Daha sonrasında Tütüncü hanına geçerek, Eski yeraltı su dağıtım şebekelerinin insan eliyle açılmış kanallarının birleşme yerleri olan Kastelleri görüyoruz. Yapılan anlatımlar sonrasında tarihi sultan 4. Murat a kadar dayanan, Antep'in simgelerinden Tahmis Kahvesine ulaşıyoruz. Burada içilen kahvelerin ardından Almacılar çarşısında verilen serbest zamanda salça, kuru biber, baharat, Antep fıstığı ve baklava alışverişlerini yapabilirler. Ardından otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeğimiz Gaziantep otelimizde.

3.GÜN: PAZAR GAZİANTEP HAYVANAT BAHÇESİ -ANTEP ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ 

 

Sabah  otelimizde alınan açık büfe kahvaltı sonrası,100 hektarlık alanı ile Türkiye ve Ortadoğu’nun en büyük hayvanat bahçesi olan, Gaziantep hayvanat bahçesine gidiyoruz. 74 türden 2700 canlıya ev sahipliği yapan bu bahçede verilen serbest zamanda birbirinden ilginç canlıları görebilirsiniz. Daha sonrasında buradan ayrılarak kurtarma kazıları sonunda Birecik baraj gölünün suları altında kalmaktan kurtarılan mozaik ve fresklerin sergilenmiş olduğu Gaziantep Mozaik Müzesine gidiyoruz. Çingene kız mozaiği dahil, birbirinden güzel sanat eserleri arasında yapacağımız bu yolculuk esnasında, rehberimizden bir yandan mitolojik hikayeler dinlerken bir yandan da fotoğraflarımızı çekiyoruz. Ardından Gaziantep havaalanına ulaşarak, siz değerli misafirlerimizi uğurluyoruz.

 

Diğer

HAREKET  SAATLERİ ve BULUŞMA NOKTASI ÖNERİLEN UÇUŞLAR

Sabahı  Gaziantep Havaalanında buluşma (Uçak bileti tura dahil değildir.)

Gidiş :  Sabahı 06:20 İstanbul Atatürk Havalimanı THY Türk Hava Yolları veya  Onur Havayolları :  İstanbul -Gaziantep seferi ile Gazianep hareket. Havaalanı buluşma.

Dönüş :  Pazar Akşamı : Gaziantep  -İstanbul THY Türk Hava Yolları ve Onur Havayolları : Gaziantep-İstanbul seferi ile VE Pegasus Havayolları seferi ile İstanbul'a dönüş. 

Sizleri Sabah saatleri arasında Gaziantep Havaalanında karşılıyoruz.

(Uçak biletini tura katılacak olanlar kendileri temin edeceklerdir.) 

AKTİVİTELER

 

Kültür, Doğa ve  Tarih Turu

KONAKLAMA

Gaziantep Otelleri 3*,4*yıldızlı  : ( Oda içerisinde Wc ve Duş 24 Saat sıcak su,Tv, saç kurutma mak. Merkezi ısıtma bulunmaktadır. ) 

 

 

(Yoğunluk durumuna göre aynı kategoride farklı oteller olabilir.)

KİMLER KATILABİLİR

 

Her yaştan ciddi sağlık problemi olmayan herkes katılabilir. 

TUR FİYATI

Tur fiyatı : SORUNUZ.-TL  PEŞİN FİYATINA 3-6-9 TAKSİT 

Nakitte indirimli  Fiyat/Havale/EFT : SORUNUZ.-TL (banka havale, eft )

2 veya 3 kişilik odada kişibaşı fiyattır.

 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR VE OLMAYANLAR

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

 • Bölgedeki tüm ara ulaşımlar, (Gaziantep havaalanı başlar. Gaziantep havaalanı biter. Her ilden katılıma açık olduğundan uçak bileti tura dahil edilmemiştir.)
 • Havaalanı transferleri,
 • 2 Gece Oda Kahvaltı Gaziantep Otel Konaklaması (2 gece Gaziantep Hotel konaklama)
 • 2 sabah kahvaltısı,
 • Rehberlik,
 • Program dahilindeki Tüm çevre gezileri,
 • Rumkale Tekne Turu
 • Seyahat Sigortası, 
 • Dostluk ve Güleryüz... 

Tur Ücreti Dışındakiler:

Ana ulaşım uçak (İst -Gaziantep -Gaziantep -İstanbul , Müze ve örenyeri girişleri, akşam yemekleri, yemeklerde alınacak  meşrubat ve alkollü içecekler, Otellerdeki mini bar harcamaları , bahşişler ve  diğer ekstralar. Belirtilen dışındaki yemekler. 

ULAŞIM

Turkiyenin her ilinden katılıma açık olduğundan ana ulaşım dahil edilmemiştir. Ana Ulaşım Uçak ile olup,  Ara ulaşımlar katılımcı sayısına göre 17 kişilik Volkswagen Volt, Mercedes Sprinter, 27 kişilik Isuzu Turkuaz araç ile sağlanır. 

REZARVASYON VE ÖDEME DETAYLARI

Rezervasyon için bize telefon edebilir veya online rezarvasyon formu ile gerekli bilgilerinizi bize ileterek rezarvasyon yaptırabilirsiniz.

Peşin ödeme için ofisimize gelebilir, banka hesaplarımıza havale yapabilirsiniz.
Kredi kartıyla peşin yada taksitli ödeme yapmak isterseniz ofisimize gelip kartınızdan çekim yaptırabilirsiniz,

Mail order formumuzu doldurup bize fakslamak suretiylede ofise gelmeden kredi kartınız ile ödeme yapabilirsiniz.

MAIL ORDER FORMU ( Tıklayınız )

REZERVASYON ŞARTLARI VE DİĞER ŞARTLAR:

 • Acentemizin turlarına katılmak isteyen konuklarımızın kesin rezervasyon için tur ücretinin tamamını ödemeleri gerekmektedir. Ödemeleri alınmayan rezervasyonlar kesinleşmiş sayılmaz.
 • Turlarımızda araçta ödeme kabul edilmez. Ödemenin mutlaka turdan önce banka havalesi ile yada ofiste elden veya kredi kartı ile yapılması gerekmektedir.
 • Tura katılacak yolcuların ödemelerini yukarıdaki banka hesaplarımıza yapmaları durumunda; katılımcıların tam ismi ile beraber Doğum Tarihleri, Biniş Noktaları ve Cep telefon bilgilerinin ofisimize telefon veya mail ile bildirilmesi gerekmektedir.
 • Bankaya ödeme yaptığınızın bilgisini bize bildirdikten sonra tarafımızdan size bir teyit mail’i gönderilecektir. Teyit mail’i 48 saat içinde elinize ulaşmaz ise lütfen ofisimizi arayarak bilgilendiriniz.
 • Katılımcıların bankaya ödemelerini yapacağı gün katılacakları turda yer olup olmadığının teyidini almaları gerekmektedir. (Bankaya Ödemeyi yapacağınız günden birkaç gün evvel turda müsaitlik durumunu sormuşsanız ödeme yapacağınız gün dolmuş olabileceğini düşünerek tekrar sormanız gerekir.)
 • Mail Order Formunu kullanarak Kredi Kartı ile ödeme yapacak olanlar; mail order formuna web sitemizden (yukarıdaki linkten) ulaşarak çıktısını alıp imzaladıktan sonra 0.212. 249.40.74 nolu faksa fakslamaları ve faksın ulaşıp ulaşmadığından emin olmaları gerekir.
 • Mail Order Faksınız elimize ulaştıktan en geç 48 saat içerisinde çekiminiz yapılıp Rezervasyonunuzun kesinleşip kesinleşmediği konusunda mail veya telefon ile bilgi verilecektir.
 • Grup adına kayıt yaptıranların, tur koşullarını tüm gruba bildirdiği kabul edilir ve bu konuda Folklorik Turizm herhangi bir sorumluluk kabul etmez.
 • Turlarımıza evcil hayvan kabul edilmez.
 • Rezervasyon esnasında Araç yerleşme planında ön, arka, sağ, sol, koridor, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez.
 • Turlarımızda Rehberlik, Ulaşım, Konaklama ve çevre gezileri paket programdır. Ayrı düşünülemez.
 • Tura kesin kayıt yaptıran herkesin Tur Programını okuduğu ve programdaki şartları kabul ettiği anlamına gelir.
 • Aynı programa sadık kalmak koşuluyla Rehber tur programında değişiklik yapabilir.

İPTAL ŞARTLARI

 • Bayram ve uzun turların hareket gününe 16 ve daha fazla gün kala iptallerde % 5 kesinti ile, 07-15 gün süre kala iptallerde tur bedelinin %50 kesinti ile,7 günden kısa süre kala iptallerde geri ödeme yapılmaz. Başka haftaya devredilemez.
 • Tura yeterli talep olmaması durumunda Cuma gece çıkışlı turlarda iptal durumu en geç Perşembe bildirilir.
 • Cumartesi Sabah çıkışlı turlarda iptal durumu en geç Cuma günü bildirilir.
 • Haftasonu ve uzun süreli Konaklamalı turlarda 7 günden kısa süre kala iptallerde geri ödeme yapılmaz. Başka haftaya devredilmez.
 • Folklorik Tüketicinin başlangıcını kaçırdığı tura katılacağını yazılı olarak bildirmemesi durumunda, tüketici adına yapılmış tüm rezervasyonları gezinin başlangıç tarihinden 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde tüketiciye herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.
 • Özel Grup rezervasyonlarında, grubun içinde iptal eden olsa bile, anlaşılan kişi ve fiyat üzerinden ödeme alınır.
YANINIZDA BULUNDURMANIZ GEREKENLER
YağmurlukPolar- rüzgar geçirmez  mont veya polar Bere -Polar veya benzeri olabilir Güneş gözlüğü -Tercihen UV- A ve B Filtreli Fotoğraf makinesi –Yeterli sayıda yedek pil ve film veya  memory card.  Varsa Kişisel İlaçlarınız,  
FOLKLORİK VE SİZİN YÖREYE KATKINIZ :
 •     Bu yöreyi bizimle keşfiniz sonrasında el sanatlarımız ölmeyecek 
 •   Otantik yöre mutfağı yaşayacak ve unutulanlar yeniden yaşam bulacak.
 •     Yöre esnafı alışverişlerimiz sayesinde ayakta kalmaya devam edecek.
 •    Köylü pazarından alacağınız her bir ürün yöre insanına katkı  sağlayacak.

Herkes doğduğu  yerde mutlu yaşayacak. Folklorik ve Sizin katkılarınızla...

 

“Dostluğa, Doğaya ve Otantik Dünyaya Açılan Pencere

 

 

 

Bilgilendirme icin
MAIL LISTE KAYIT OLUN
E-posta: