Kurban Bayramı VİZESİZ Güney Kore Japonya Turu 09-17 Eylül 2016

Anasayfa » Kore Japonya Turları » Kurban Bayramı VİZESİZ Güney Kore Japonya Turu 09-17 Eylül 2016
share on facebook  tweet  share on google  print  

Kurban Bayramı VİZESİZ Güney Kore Japonya Turu 09-17 Eylül 2016

"Kore Japonya Turları" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Kurban

GÜNEY KORE -JAPONYA TURU

                      

 ***KURBAN BAYRAMI Özel*

  GÜNEY KORE & JAPONYA

09 – 17 EYLÜL 2016

***** TÜRK HAVAYOLLARI İLE DİREKT UÇUŞ*****

Seul(1) - Tokyo(3) – Osaka - Kyoto(3)

4* Otellerde Konaklama

                                                                       

Tur Tarihleri : 09-17 EYLÜL 2016 Tur süresi :  10 gün -9 gece

 UÇUŞ DETAYLARI :

09 Eylül 2016 Ist- Seul Kalkış ve İniş Saatleri   18.35 – 10.35+
 17 Eylül 2016 Ist-Osaka  Kalkış ve İniş Saatleri Osaka -  İstanbul   14.05 – 19.40 
*** Uçuş detaylarında değişiklik olabilir.

        

TUR PROGRAMI :

Gezilecek Yerler :

Kore’nin başkenti Seul’u keşfedeceğiz Uzakdoğu’nun en güzel şehirlerinden Tokyo’yu gezecek ve alış veriş yapacağız Nikko’ya gidecek ve doğal güzelliklerini göreceğiz Japonların Kutsal Dağı Hakone’yi  ziyaret edecek ve Ashi Gölü’nde tekne turu yapabileceğiz Muhteşem doğal güzelliğiyle Japonların kutsal mekanı Miyajima adasını göreceğiz Japon sanat, kültür ve sanayisini içinde barındıran Nara kentinde Japon kültür ve yaşantısının tanığı olacağız. Eski Başkent Kyoto'da kendimizi Japon kültür ve tarihinin içinde hissedeceğiz. Hiroşima Barış Anıtı parkında Atom Bombası saldırısında hayatını kaybedenleri anma ve felaketin boyutlarını görme fırsatı yakalayacağız.

01.GÜN/ : İSTANBUL -SEUL   / 09 EYLÜL 2016 CUMA

Turumuz saat 15.30’da Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşmamız ile başlıyor. Saat 18.35’te Türk Havayollarının TK-88 sefer sayılı uçuşu ile Seul’a hareket ediyoruz. Yeni güne uçakta giriyoruz.

 

02.GÜN/ : SEUL   / 10 EYLÜL 2016 CUMARTESİ

Yerel saat ile sabah 10.35’te Seul’a varıyoruz. Varışta yapılacak panoramik şehir turunda 1395 Yılında Jaseon Hanedanı’nın kurucusu olan Kral Taejo tarafından yaptırılan Gyeongbokgung Sarayı, şehrin kalbinde yer alan Insa Dong caddesi ve birçok pahalı markaya ev sahipliği yapan Myeong-Dong caddesi göreceğimiz yerler arasında olacak. Turumuzun ardından otelimize hareket ediyoruz.  Akşam dileyen misafirlerimiz ile Ekstra Han Nehri Tekne gezisine katılabilirler. Kore yarımadasının en büyük 4. nehri olan ve şehri ikiye bölen bu nehirde  Seul halkının su kenarında yaşantısına tanıklık edebilirsiniz. Bu gezimizde Seul’u ışıklar altında görme imkânına sahip olacaksınız. Geceleme Seul otelimizde. Ekstra Han Nehri Tekne Turu: 55-$ ( Kişi Başı )

 

03.GÜN/ : SEUL   / 11 EYLÜL 2016 PAZAR

Kahvaltımızın ardından havalimanına transfer oluyoruz. Sabah  Air Asiana Havayolları’na ait uçak ile Tokyo’ya uçuyoruz. Varışta  özel transfer aracımıza geçiyor ve panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuzun ilk durağında ünlü Asakusa Bölgesini ve Sensoji Tapınağını geziyoruz. Ardından Dünya’nın ikinci uzun kulesi Sky Tree’de ve ihtişamlı Kraliyet Sarayı panoramik olarak göreceğimiz yerler arasında daha sonra şehrin panoramik manzarasını görebileceğimiz Roppongi Hill’s’e çıkıyoruz. Sonrasında Tokyo’nun en kalabalık bölgesi olan dünyaca ünlü markaların, alışveriş merkezlerinin, kafe ve restoranların bulunduğu Ginza’yı dolaşacağız. Turumuzun ardından otelimize transfer oluyoruz. Odalarımıza yerleştikten sonra serbest zaman. Geceleme Tokyo otelimizde.

 

04.GÜN/ : TOKYO   / 12 EYLÜL 2016 PAZARTESİ

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin Ekstra olarak düzenleyeceği, Fuji&Hakone turuna katılabilirler. Turumuzda önce eski çağlardan beri Japon halkının kutsal kabul ederek taptığı, 3.776 metre yüksekliği ile Japonya’nın en yüksek dağı olan Kutsal Fuji’ye gideceğiz. Bu görkemli dağa yaklaşabileceğimiz uygun noktaya ulaştıktan sonra 1,5 saat uzaklıktaki Hakone’ye varıyoruz. Ashi Gölü’nde yapacağımız tekne gezisinde doğa harikası coğrafyada keyifli vakit geçirip, fotoğraf çekme fırsatı elde edeceğiz. Tur sonrası Tokyo’ya dönüyoruz. Konaklama otelimizde. EKSTRA: Fuji & Hakone Turu 175-$ ( Kişi Başı )

 

05.GÜN/ : TOKYO   / 13 EYLÜL 2016 SALI

 Kahvaltımızın ardından tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin Ekstra olarak düzenleyeceği Nikko Turu’na katılabilirler. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Japonya’nın en güzel yerlerinde birisi olan Nikko’da önce Chunzenjiko’yu ve burada bulunan harika gölün etrafını gezecek ardından Kegon Şelale’leri ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğimizin ardından 15000 iş çi tarafından günümüzün parası ile üç yüz milyon Euro’ya mal olan Toshogu Mabedini göreceğiz. Gezimizin ardından Tokyo’ya dönüyoruz. Konaklama otelimizde. EKSTRA: Nikko Turu(Öğle Yemekli) 185-$ ( Kişi Başı )

******Yarın olacak tren yolculuğunda rahat hareket etmemiz için bagajlarımızı sabah erken saatte  özel otobüs ile Kyoto’ya yollayacağız. Bu nedenle bagajlarınızı hazırlamanız gerekmektedir. Ayrıca yarın için yanınıza kullanmak isteyeceğiniz küçük bir sırt çantası hazırlamanızı öneririz *******

 

06.GÜN/ : TOKYO  - OSAKA - KYOTO / 14 EYLÜL 2016 ÇARŞAMBA

Kahvaltımızın ardından tren istasyonuna transfer olacağız. Japonya’nın en önemli ekonomi, ticaret ve sanayi merkezlerinden olan Osaka doğru yola çıkıyoruz. Panoramik şehir turumuza 17.yüzyılda inşa edilmiş ve Japon mimarisinin en güzel örneklerinden olan Osaka Kalesi ve iki kuleden oluşan Umeda Sky Gökdeleni ile başlayacağız. Turumuzun devamında bu modern mega kentin tadını çıkartmak ve alışveriş için Shinsaibashi serbest zaman. Sonrasında  otobüs ile Kyoto’ya hareket ediyoruz. Otele transfer ve geceleme.

 

07.GÜN/ : KYOTO  / 15 EYLÜL 2016 PERŞEMBE

Kahvaltımızın ardından panoramik şehir turumuza başlıyoruz.  Japonya’nın geleneklerine en bağlı olduğu güzel ve ruhani eski başkent Kyoto aynı zamanda halkın geleneksel kıyafetlerle dolaştığını görebileceğimiz ender yerlerden biri.  Sannenzaka ve Ninenzaka keyifli bir yürüyüş yaparak altında akan suyun kutsal olduğuna inanılan Kiyomizu Tapınağı’na varacağız. Sonrasında Kinkajuki Tapınağı’nı görecek ve otelimize transfer olacağız. Serbest zaman.  Dileyen misafirlerimiz öğleden sonra yarım gün sürecek olan  Ekstra Nara turuna katılabilirler. Turumuzda UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan Nara’ya gideceğiz. İlk önce Horyuji Tapınağı’nı görecek ardından Todaiji Tapınağı’nı, büyüleyici Yoshikien bahçesini ve Ceylan Parkını ziyaret edeceğiz. Sonrasında Kasugataisha Mabedi’ni görecek ve Kyoto’ya döneceğiz. Konaklama otelimizde. EKSTRA: Nara Turu 160-$  (Kişi Başı )

 

08.GÜN/ : KYOTO   / 16 EYLÜL 2016 CUMA

Kahvaltıdan sonra serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin Ekstra olarak düzenleyeceği Hiroşima & Miyajima turuna katılabilirler. Turumuzda önce hızlı tren ile Hiroşima’ya gidiyoruz. Burada Hiroşima Kalesini dıştan göreceğiz ve UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ndeki Barış Anıtı Parkı’nı gezeceğiz. Ardından Feribot ile Miyajima adasına gideceğiz. Sonrasından Itsukushima Mabedi’ni görecek ve Kyoto’ya döneceğiz. Gezimizin ardından serbest zaman. Geceleme Kyoto otelimizde. EKSTRA: Hiroşima & Miyajima 399-$ ( Kişi Başı )

 

09.GÜN/ : KYOTO / 17 EYLÜL 2016 CUMARTESİ

Kahvaltıdan sonra serbest zaman. Rehberin belirlediği saatte havaalanına transfer alıyoruz. Türk Havayollarının TK-47 sefer sayılı uçuşu ile saat 21.30’da İstanbul’a uçuyoruz. Varışımız yerel saat ile 18 Eylül 04.35’te olacak.

****** Ekstra turlar minimum 20  kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir***

   

OTELLER :

 

Best Western Premıere Kukdo – Seul 4* vb. http://www.hotelkukdo.com/

Hotel Metropolitan Tokyo Ikebukuro 4* vb http://www.metropolitan.jp/

Kyoto Tokyu Hotel  4* vb http://www.kyoto-h.tokyuhotels.co.jp

 

 

 

 

TUR ÜCRETİ :

 

Tur fiyatı 

2 ve 3 kişilik odada kişibaşı 

0-02 Yaş 03-12 yaş Tek Kişilik Oda (sngl)

Tur fiyatı (Tek çekim ve 3-6 taksit)

SORUNUZ SORUNUZ SORUNUZ SORUNUZ

Nakit Banka Havale/Eft/Ofiste ödeme

2690 DOLAR 495 DOLAR 2640 DOLAR 3365 DOLAR
 
 

Belirtilen Fiyat 2 veya 3 Kişilik Odada Kişibaşı Fiyatıdır. 

Çocuk indirimi 2 yetişkin yanında 02-12 yaş çocuk konaklarsa geçerlidir.

 

VİZE HAKKINDA :

T.C. vatandaşlarına vize uygulaması yoktur. Geziye katılabilmek için, seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Pasaportlarda her hangi bir tahribat (yırtık, kopmuş sayfa, imzasız olma vb.) olması durumunda gümrük girişlerinde pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. Türk vatandaşı olmayan misafirlerimizin ilgili konsolosluklara danışmaları gerekmektedir. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

 

 

 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ —

 • Türk  Havayolları Tarifeli seferi ile İstanbul – Tokyo / Osaka - İstanbul  gidiş – dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti   —
 • Air Asiana  Havayolları ile Seul – Tokyo arası uçak bileti
 • Havalimanı vergileri
 • 4* Otellerde oda-kahvaltı dahil konaklamalar
 • Tokyo – Osaka arası hızlı tren ekonomi sınıfı bileti ve vergileri
 • Osaka  - Kyoto arasında özel transfer
 • Programda belirtilen tüm geziler 
 • Tokyo – Kyoto arasında bagaj gönderim ücreti 
 • Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler 
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti  

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ —  

 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli —(15.-TL)
 • Öğle ve Akşam yemekleri
 • Yemeklerde alınacak içecekler
 • Vietnam ve Kamboçya Vizeleri
 • Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar, — 
 • Ekstra turlar
 • Ek bagaj ücreti
 • Seyahat sigortası—

SIKÇA SORULAN SORULAR  

Sağlık Düzenli ilaç kullananların, ihtiyaçtan daha fazla ilacı yanlarında getirmeleri önerilmektedir. Çünkü ülkede her türlü ilaç bulunamıyor. Bunun yanı sıra ciddi bir sağlık sorununuz varsa (kalp, tansiyon, şeker vs.) doktorunuz tarafından imzalı bir belgeyi yanınızda bulundurmanız yararlı olacaktır. Ayrıca çeşme suyu içmemeniz, ilk defa sizin açacağınız kapalı şişe su içmenizi öneririz.    

Vize Bilgileri   Kore ve Japonya çipli pasaportlardan vize istememektedir. Eğer eski pasaportunuzu (Lacivert) kullanıyorsanız vize almanız gerekmektedir. Japonya tüm giriş yapan kişilerden girişte parmak izi almaktadır.

Uçuş Süreleri  İstanbul – Seul : 9 Saat 35 Dakika Osaka – İstanbul : 13 saat 10 dakika **** Her iki uçuş da direkt yapılmaktadır.    

Para Birimi Para birimi Yen’dir. Bu gezi için yanınıza USD almanızı ve bunun da küçük birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneriyoruz.

Saat Dilimi Türkiye ile her dört ülke arasında +6 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken seyahat edeceğimiz ülkelerde saat 18.00...  

Telefon Kullanımı Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak ülkenin bazı kesimlerinde şebeke olmayabilir.  

Kıyafet ve Gerekli Eşyalar Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve ince bir mont ya da hırka almanızı öneririz. Sentetik olmayan ve pamuklu kıyafetler tercih etmenizi tavsiye ederiz. Yağmur ihtimaline karşı bir yağmurluk ve şemsiye de getirebilirsiniz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.  

Yemek Kültürü Bölgede Uzakdoğu yemek kültürüne ait bir mutfak hakim. Sokak satıcılarından bir şey almamanızı öneririz. Bunun yanında gideceğimiz restoranlar ve otellerde alacağımız yemeklerin damak tadınıza uygunluğunu fark edeceksiniz. 

Elektrik Genelde 100 V kullanılıyor. Japonya’da İngiliz tipi üç pimli prizler kullanılmaktadır.Prizlerin uymadığı yerlerde sorun yaşamamak için elektronik mağazalarında satılan üniversal fiş adaptörlerinden alınabilir. Prizlerin örnekleri http://localti.me/tokyo-japan sitesinden görülebilir. Adaptör getirmenizi öneririz.      

Alışveriş Özellikle elektronik konusunda tam bir alışveriş cennetidir. Onun haricinde geleneksel kıyafetler ve hediyelik eşyalar alınabilir.

REZERVASYON ve ÖDEME DETAYLARI:

Peşin ödeme için ofisimize gelebilir, banka hesaplarımıza havale yapabilirsiniz. Kredi kartıyla peşin yada  taksitli ödeme yapmak isterseniz  ofisimize gelip kartınızdan çekim yaptırabilirsiniz,Mail order formumuzu doldurup bize  fakslamak suretiylede ofise gelmeden kredi kartınız ile ödeme yapabilirsiniz.  

   

 

Kaynak : VİZESİZ Güney Kore Japonya Turu YURTDIŞI TUR
Tür : Diğer Tarih : 09.09.2016
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]
Bilgilendirme icin
MAIL LISTE KAYIT OLUN
E-posta: