İran Turu (İran -Tahran -İsfahan -Yezd-Şiraz gezileri)08-15 Nisan 2017

Anasayfa » İran Turları » İran Turu (İran -Tahran -İsfahan -Yezd-Şiraz gezileri)08-15 Nisan 2017
share on facebook  tweet  share on google  print  

İran Turu (İran -Tahran -İsfahan -Yezd-Şiraz gezileri)08-15 Nisan 2017

"İran Turları" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
İran

İRAN TURU

                      

  İRAN TURU  

TÜM TURLAR DAHİL !!

08-15 NİSAN 2017

Tahran(1),İsfahan(3),Yazd(1),Şiraz(2)

TÜRK HAVA YOLLARI TARİFELİ SEFERİ İLE

7 GECE / 9 GÜN  

VİZESİZ

 

                                  

Tur Tarihleri : 08-15 NİSAN 2017 Tur süresi :  9 gün -7 gece

 UÇUŞ DETAYLARI :

08 Nisan 2017 İst -Tahran kalkış ve iniş saatleri 01:20- 06:00
 15 Nisan 2017 Şiraz -İst Kalkış ve iniş saatleri 02:35 -05:15 +1 
*** Uçuş detaylarında değişiklik olabilir.

 

  

TUR PROGRAMI

Buluşma Tarihi:  07 Nisan 2017 Cuma saat  22:30   

01.GÜN/ : İSTANBUL -TAHRAN / 08 NİSAN 2017 CUMARTESİ

 

07 Nisan 2017 Cuma günü Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’de akşam saat 22:30’da buluşma. Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Havayolları’nın tarifeli seferi TK 878 ile saat 01:20'de Tahran’a uçuş. Yerel saat ile 06:00'da İnişimizi takiben bizi bekleyen özel otobüsümüzle otelimize kahvaltı almaya gidiyoruz. Ardından panoramik Tahran şehir turu sırasında çok zengin arkeolojik buluntunun sergilendiği İran Ulusal Müzesi, Merkez Bankası Ulusal Mücevher müzesi, Unesco Kültür Mirası, Şahların ikametgahı Gülistan Sarayı  ve Tahran Pazarı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer oluyoruz. Geceleme Tahran’da otelinizde. 

 

02.GÜN/ : TAHRAN -İSFAHAN / 09 NİSAN 2017 PAZAR

 Sabah erken saatte alınacak kahvaltı sonrası İsfahan’a hareket ediyoruz. Yol üstünde köklü bir geçmişe sahip, ticaret yollarının kavşağı Kaşhan kentinde UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan, her yanı su kanalları ile çevrilmiş olan bahçe içinde Amir Kabir’in öldürüldüğü hamam da bulunan Fin Bahçeleri'ni geziyoruz. İsfahan'a 170 km. mesafede, 1500 yıldır geleneklerini koruyan dağ köyü Abiyaneh'i ziyaret ettikten sonra . bu keyifli günü İsfahan'a varışımızı takiben muhteşem meydan  Nakş-ı Cihan'da kapalıçarşı içerisinde otantik kafeleri gezerek tamamlıyoruz. Geceleme İsfahan’da otelimizdedir. 

 

03.GÜN/ : İSFAHAN / 10 NİSAN 2017 PAZARTESİ

Sabah kahvaltısı sonrası İsfahan şehir turu için otelden ayrılıyoruz. Şehir turumuz esnasında dünyanın en büyük meydanlarından biri olan Nakş-ı Cihan Meydanı, UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Mescid-i Cuma, yine UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Jameh Camii'ni geziyoruz. Kısa bir serbest zamanın ardından Kapalı Çarşı turumuza başlıyoruz. Engin İran edebiyatına plato olmuş İsfahan kenti pazarlarında halıdan telkariye, sedeften gümüşe İran'a özgü el sanatlarını tanıyoruz. Akşam ışıltılı köprülerin gece manzarasını fotoğraflıyoruz. Geceleme İsfahan’da otelimizdedir.

 

04.GÜN/ : İSFAHAN / 11 NİSAN 2017 SALI

 Sabah kahvaltısı sonrası Safevi şahı I. Abbas tarafından yaptırılan saray ve botanik bahçeler kompleksinin bir parçası olarak inşa ettirilen Çehel Sutun Sarayı'nı geziyoruzZayandeh nehri üzerinde bulunan Sio Se Pol ve Khaju Köprüleri gezilerimizin ardından Ermeni Mahallesi'ne gidiyoruz. Şirin kafelerin, ufak büfelerin olduğu mahallede gezinti sonrası tarihi bir kervansarayın restore edilerek yapılmış Abbasi Otel bahçesinde İran usulü çay molası veriyoruz.  Geceleme İsfahan’da otelimizde.

 

05.GÜN/ : İSFAHAN -YEZD / 12 NİSAN 2017 ÇARŞAMBA

 Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve Yezd kendine hareket ediyoruz. Muhteşem Zagros Dağları manzarası eşliğinde İran bozkırında yapacağımız yaklaşık 4 saat sürecek yolculuğumuz sırasında yol üstünde panoramik olarak  Kerpiç-Buz Evi’ni, göreceğiz. Gezimizin ardından Yezd’e hareket ve otantik kentte panoramik şehir turumuzda, Ateş Tapınağı, Sessizlik Kulesi, Emir Çakmak Zaviyesi, daracık sokakları, kerpiç ve taş mimarisiyle eski kent sokakları yürüyüş turu yapıyoruz. Geceleme Yezd'de otelimizde.

 

06.GÜN/ : YEZD -ŞİRAZ / 13 NİSAN 2017 PERŞEMBE

 Sabah erken kahvaltı sonrası 07.30'da otelden ayrılıyoruz ve Şiraz’a doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Pasargad Kenti  'nde Büyük Kiros'un mezarını görüyor, panoramik antik kent gezimizi otobüsümüzle yapıyoruz. Ardından yolumuza devam ediyoruz ve UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan antik kent Persepolis'i, Persepolis Müzesi'ni ve kral mezarları Nakş-ı Rüstem arkeolojik alanlarını geziyoruz. Persepolis Antik kenti, ilk olarak MÖ 6.yy sonlarına doğru Pers Kralı 1. Darius tarafından kurulmuştur. Uzun bir süre boyunca Pers İmparatorluğuna başkentlik yapmıştır. Ardından Şiraz’a varıyoruz ve otantik Kapalıçarşı gezimizi yapıyor, baharat ve İran'a özgü ürünlerin sergilendiği dükkanların keyfini çıkarıyoruz.  Geceleme Şiraz’da otelimizde.

 

07.GÜN/ : ŞİRAZ / 14 NİSAN 2017 CUMA

 Sabah kahvaltının ardından  panoramik Şiraz şehir turu için otelimizden hareket ediyoruz. Şiraz bulunduğu bölgenin en önemli ticaret ve turizm kentidir. Tarihte Pers İmparatorluğu’nun başkenti olduğu için bünyesinde bir çok tarihi eser ve mekan barındırmaktadır. Panoramik olarak yapılacak şehir turumuzda; Kerim Han KalesiNarenjestan Bahçesi, Vekil Camii ve Nasır el Mülk görülecek yerler arasındadır. Huzurlu bahçe şair Hafız Mozolesi ziyaretinde Pers Kahvesi'nde İran edebiyatından örnekler dinleyerek gezimizi tamamlıyoruz. Ardından otelimize transfer.  Dinlenmenin ardından saat 22:15 civarında çıkış yapıyoruz ve havalimanına transfer oluyoruz.

 

08.GÜN/ : ŞİRAZ / 15 NİSAN 2017 CUMARTESİ

 Bilet ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın tarifeli seferi TK 885 ile saat 02.35’te İstanbul’a uçuş. Varışımız sabah 05.15’te olacak. Bir sonraki turumuzda görüşmek ümidiyle…

 

Diğer İRAN TURLARI incelemek için tıkla 

OTELLER :

 

 

Parsian Esteghlal West Tower Hotel 4* Tahran vb. – Standart Oda, Kahvaltı Dahil

http://www.esteghlalhotel.com/  

Piroozy Hotel 4* İsfahan vb.– Standart Oda, Kahvaltı Dahil

http://www.piroozyhotel.com/  

Safaiyeh Garden Hotel 4* Yezd vb. – Standart Oda, Kahvaltı Dahil

http://www.pih.ir/  

Elysee Hotel 4* Şiraz vb.–Standart Oda, Kahvaltı Dahil

http://elysee.ir/  

 

FİYATLAR : 

 

 

 

TUR ÜCRETİ :

 

Tur fiyatı 

2 ve 3 kişilik odada kişibaşı 

  03-11 yaş Tek Kişilik Oda (sngl)

Tur fiyatı (Tek çekim ve 3-6 taksit)

SORUNUZ SORUNUZ SORUNUZ SORUNUZ

Nakit Banka Havale/Eft/Ofiste ödeme

1.299 DOLAR 200 DOLAR 1.279 DOLAR 1.799 DOLAR
 
 

Belirtilen Fiyat 2 veya 3 Kişilik Odada Kişibaşı Fiyatıdır. 

Çocuk indirimi 2 yetişkin yanında 02-11 yaş çocuk konaklarsa geçerlidir.

 

İSTANBUL DIŞI KATILACAKLAR İÇİN İÇ HAT BAĞLANTI ÜCRETLERİ : 
ŞEHİR ANKARA İZMİR KIBRIS ADANA
  120 DOLAR 170 DOLAR 200 DOLAR 160 DOLAR 

 

 
  

VİZE HAKKINDA :

T.C. vatandaşlarına İran'da vize uygulaması yoktur. Geziye katılabilmek için, seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Pasaportlarda her hangi bir tahribat (yırtık, kopmuş sayfa, imzasız olma vb.) olması durumunda gümrük girişlerinde pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. Türk vatandaşı olmayan misafirlerimizin ilgili konsolosluklara danışmaları gerekmektedir. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ —

 • THY’nın tarifeli seferi ile İstanbul – Tahran gidiş ve Şiraz -İstanbul dönüş ekonomi sınıfı  uçak biletleri   —
 • Havalimanı vergileri  —
 • 4* otellerde 7 gece konaklamalar
 • Sabah kahvaltıları 
 • Özel araçlarla Havalimanı – Otel – Havalimanı transferleri
 • Şehirlerarası  tüm transferler
 • Programda belirtilen tüm şehir turları ve giriş ücretleri
 • Türkçe Rehberlik hizmeti —     

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ —  

 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli —(15.-TL)
 • Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar, — 
 • Ekstra turlar
 • Ek bagaj ücreti
 • Seyahat sigortası—

 

REZERVASYON ve ÖDEME DETAYLARI:

Peşin ödeme için ofisimize gelebilir, banka hesaplarımıza havale yapabilirsiniz. Kredi kartıyla peşin yada  taksitli ödeme yapmak isterseniz  ofisimize gelip kartınızdan çekim yaptırabilirsiniz,Mail order formumuzu doldurup bize  fakslamak suretiylede ofise gelmeden kredi kartınız ile ödeme yapabilirsiniz.  

   

       

Kaynak : iran turları, iran tur, iran yurtdışı gezileri
Tür : Diğer Tarih : 08.04.2017
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]
Bilgilendirme icin
MAIL LISTE KAYIT OLUN
E-posta: