Kurban Bayramı Vietnam Kamboçya Tayland Turu 10-20 Eylül 2016

Anasayfa » Vietnam Kamboçya » Kurban Bayramı Vietnam Kamboçya Tayland Turu 10-20 Eylül 2016
share on facebook  tweet  share on google  print  

Kurban Bayramı Vietnam Kamboçya Tayland Turu 10-20 Eylül 2016

"Vietnam Kamboçya" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Kurban

KURBAN BAYRAMI VİETNAM KAMBOÇYA TAYLAND TURU

                      

 KURBAN BAYRAMI VİETNAM & KAMBOÇYA & TAYLAND TURU

Saigon ( Ho Chı Mınh )(3), Hanoi(2), Halong Bay(1),Sıem Reap(2), Bangkok(1)

TÜRK HAVA YOLLARI TARİFELİ SEFERİ İLE

10-20 EYLÜL 2016

PROGRAMDA BELİRTİLEN TÜM YEMEKLER ve TURLAR DAHİL

 

                 

Tur Tarihleri : 10-20 EYLÜL 2016 Tur süresi :  10 gün -9 gece

 UÇUŞ DETAYLARI :

10 Eylül 2016 Ist-Saigon Kalkış ve İniş Saatleri 02:20/16:20
 19 Eylül 2016 Bangkok- Ist Kalkış ve İniş Saatleri 23:20 -05:00 
*** Uçuş detaylarında değişiklik olabilir.

        

TUR PROGRAMI

Buluşma 09 Eylül  2016 saat 23:00 

01.GÜN/ : İSTANBUL -SAİGON  / 10 EYLÜL 2016 CUMARTESİ

Turumuz 09 Eylül saat 23.00 ‘de Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşmamız ile başlıyor. Saat 02.25’te Türk Hava Yolları’nın TK-168 sefer sayılı uçak ile Saigon’a hareket ediyoruz. Varışımız yerel saat ile 16.20’de olacak. Özel transfer aracımız ile otelimize transfer oluyor, odalarımıza yerleştikten sonra akşam yemeğimiz için yerel restorana gidiyoruz. Konaklama otelimizde.

 

02.GÜN/ : SAIGON – CU CHI TUNELLERI – SAIGON  / 11 EYLÜL 2016 PAZAR

Kahvaltının ardından Cu Chi Tünelleri’ne gidiyoruz. Yakın tarihimizin en etkileyici olaylarından, birçok filme konu olmuş Vietnam – A.B.D. savaşı sırasında Kuzey Vietnamlı halkın inşa ettiği ve savaş boyunca bir şehir haline gelen siperleri, kampları ve tünelleri görüyoruz. Gezimizin ardından öğle yemeğimizi alacak ve turumuza devam edeceğiz. Göreceğimiz yerler arasında Tarihi Posta Binası, Yeniden Birleşme Sarayı ve Notre-Dame Katedrali olacak. Gezimizin ardından alış veriş yapabileceğimiz Ben Thanh Pazarına gideceğiz. Pazarda geçireceğimiz keyifli zamanın ardından akşam yemeğimizi alıyor ve otelimize gidiyoruz.

 

03.GÜN/ : SAIGON – MEKONG DELTASI – SAIGON / 12 EYLÜL 2016 PAZARTESİ 

Kahvaltımızın ardından suyun üzerinde suyla iç içe yaşayan bir dünyaya, My Tho Kasabasına hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden yerel bir tekne ile birbirini kesen kanal sokaklar arasında gezintiye başlıyoruz. İlk durağımız yöreye özgü el yapımı eşyaların yapılışını, hindistan cevizinden üretilen şekerlerin imalathanelerini ve rengarenk meyve bahçelerini göreceğimiz Thoi Son Adası. Burada güzel bahçelerin gölgesinde taze meyveleri tadarken yerel sanatçıların müziğinin keyfini süreceksiniz. Daha sonra ev yapımı bal çayının tadına bakmak için bir çiftliğe uğruyor ve kanallar arasında devam eden turumuzda yörenin yaşayışı hakkında her şeyi öğreniyoruz. Öğle yemeğimiz tur esnasında yerel bir restoranda. Ardından Vinh Trang Pagodası’nı ziyaret ediyor ve Ho Chi Minh’e dönüyoruz. Akşam yemeğimizi yerel restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.

 

04.GÜN/ : SAIGON - HANOI / 13 EYLÜL 2016 SALI

Kahvaltımızın ardından havalimanına transfer olacağız. Hanoi’ye uçuş. varışta otelimize transfer. Kısa bir şehir tanıma turuna çıkacağız.  Öğle yemeği sonrası Uzakdoğu’ya özgü çekçekler ile keyifli bir gezinti yaptıktan sonra geleneksel Su Kuklası Gösterisi izleyecek ve akşam yemeğimizi alacağız. Otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

 

05.GÜN/ : HANOİ– HALONG BAY / 14 EYLÜL 2016 ÇARŞAMBA 

Kahvaltının ardından Hanoi şehir turunun devamı için otelimizden hareket ediyoruz. Ho Chi Minh Mozalesi, Ba Dinh Meydanı ve Pillar Pagoda’sı göreceğimiz yerler arasında olacak. Ardından öğle yemeğimizi alıyor ve Halong Bay’e doğru yola çıkıyoruz. Halong Bay varışımızla birlikte otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeğimiz deniz ürünlerinden oluşan bir menü olacak. Konaklama otelimizde.

 

06.GÜN/ : HALONG BAY – HANOİ / 15 EYLÜL 2016 PERŞEMBE

Kahvaltının ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Halong Bay’de keyifli bir tekne turuna çıkacağız.  Dünyanın en muhteşem doğal güzelliklerinden biri kabul edilen bu körfezde,. adacıklar ve mağaralar etrafında gezimizi gerçekleştiriyoruz. Öğle yemeğimizi teknede alacağız. Ardından Hanoi’ye doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeğimiz yerel restoranda, konaklama otelimizde.

 

07.GÜN/ : HANOİ – SIEM REAP  / 16 EYLÜL 2016 CUMA

Kahvaltının ardından Siem Reap uçuşumuz için serbest zaman. Dilediğiniz gibi alış veriş yapabilirsiniz. Rehberin belirlediği saatte havaalanına transfer ve  Siem Reap’e uçuşu. Varışımızın ardından otelimize yerleşiyor ve akşam yemeğimizi alacağımız restoranımıza gidiyoruz. Konaklama otelimizde

 

 

08.GÜN/ : SIEM REAP – ANGKOR – SIEM REAP  / 17 EYLÜL 2016 CUMARTESİ

Kahvaltımızın ardından, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Angkor turumuz başlıyor. İlk durağımız Angkor Thom ve Güney Kapısı. Daha sonra Bayon Tapınağı, Baphuon Tapınağı ve Ta Phrom Tapınağı’nı geziyor ve Cüzamlı Kral ve Fil Teraslarını ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Efsanevi Angkor Wat gezimizi gerçekleştiriyor ve Phnom Ba Kheng Tepesi’nde insanlık tarihinin en muazzam yapıtlarından biri olan Angkor Wat eşliğinde güneşi batırarak tamamlıyoruz. Gezimizin ardından akşam yemeğimiz için restorana gidiyoruz. Konaklama otelimizde.

 

09.GÜN/ : SIEM REAP - BANGKOK  / 18 EYLÜL 2016 PAZAR

Kahvaltımızın ardından Bangkok uçuşumuz için havalimanına transfer oluyoruz. Bangkok uçuşu. Yaklaşık 1 saat 20 dakikalık uçuşun ardından Bangkok’a varıyor ve şehir turumuza başlıyoruz. Panoramik şehir turumuzda dünyaca meşhur 46 metre uzunluğu ve 15 metre yüksekliğiyle, Yatan Buddha Heykeli, Oturan Buddha Heykeli, Stupa’lar (mezar taşları), Kraliyet Tapınağı Wat Pho ve içinde 5,5 ton ağırlığında Altın Buddha Heykeli bulunan Wat Traimit Tapınağı’nı geziyoruz. Daha sonra Çin Mahallesi, Çiçek Pazarı, Demokrasi Anıtı ve Caddesi, Bakanlıklar Caddesi, Parlamento Binası görülecek yerler arasındadır. Akşam yemeğimiz için serbest zaman. Ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin Ekstra olarak düzenleyeceğiz Sea Food Market ve Patpong Gece Pazarı turuna katılabilirler. Turumuzda önce Tayland’ın en büyük deniz mahsulleri restoranına gidecek burada günlük getirilen deniz mahsullerinden seçerek istediğimiz şekilde pişirterek yeme imkanınız olacak. Ardından Bangkok’un en meşhur gece pazarı olan Çin stili ve Tayland stili alışveriş yapabileceğiniz daha çok taklit ürünlerin (ağırlıklı olduğu PatPong Gece Pazarı'na geçiyoruz. Ünlü alışveriş ve barlar sokağında güzel vakit geçireceksiniz. Geceleme Bangkok’daki otelimizde. Ekstra Seafood Market ve Patpong Gece Pazarı Turu: 25-USD

 

10.GÜN/ : BANGKOK - İSTANBUL  / 19 EYLÜL 2016 PAZARTESİ

 Sabah kahvaltısının ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin Ekstra olarak düzenleyeceği Yüzen Çarşı ve Yılan Çiftliği turuna katılabilirler. Turumuzda ilk önce Damnoen Saduak “Yüzen Çarşı”yı gezmek üzere hareket ediyoruz. Burada yerel halkla iç içe geçireceğimiz zaman diliminde Thai halkının günlük yaşamından örneklere tanıklık edecek ve alışveriş yapma imkânına sahip olacağız. Ardından Dünya’nın ikinci büyük yılan çiftliğine gidiyoruz. Burada yılanlar ile ilgili bilgiler alacak ardından yılanlar ile yapılan şovları izleyeceğiz. Turumuzun bitiminde Bangkok’a dönüyoruz. Ardından havalimanına transfer olacağız. Saat 23.20’de Türk Hava Yolları’nın TK 69 sefer sayılı uçuşu ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Geceyi uçakta geçireceğiz. Ekstra Yüzen Çarşı ve Yılan Çiftliği Turu: 55-USD (Kişi Başı)

11.GÜN/ : İSTANBUL / 20 EYLÜL 2016 SALI

Yeni güne uçakta gireceğiz. Yerel saat ile 09:25’de İstanbul Atatürk Havalimanı’na varıyoruz. Bir dahaki turumuzda görüşmek üzere. 

OTELLER : 

 

Saigon: Bay Ho Chi Minh Hotel vb. 4* www.bayhotelhcm.com

Hanoi : La Casa Hotel vb. 4* www.lacasahotel.com.vn

Halong: Saigon Halong Hotel vb. 4* www.saigonhalonghotel.com

Siem Reap: Somadevi Angkor Hotel vb. 4* www.somadeviangkor.com

Bangkok: Century Park Hotel vb. 4* www.centuryparkhotel.com

  

FİYATLAR : 

 

 

 

TUR ÜCRETİ :

 

Tur fiyatı 

2 ve 3 kişilik odada kişibaşı 

0-02 Yaş 03-11 yaş Tek Kişilik Oda (sngl)

Tur fiyatı (Tek çekim ve 3-6 taksit)

SORUNUZ SORUNUZ SORUNUZ SORUNUZ

Nakit Banka Havale/Eft/Ofiste ödeme

2890 DOLAR 450 DOLAR 2840 DOLAR 3365 DOLAR
 
 

Belirtilen Fiyat 2 veya 3 Kişilik Odada Kişibaşı Fiyatıdır. 

Çocuk indirimi 2 yetişkin yanında 02-11 yaş çocuk konaklarsa geçerlidir.

 
  

VİZE HAKKINDA :

T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Folklorik Tur sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.Uyarı: İptal edilmiş pasaportlardaki geçerli Schengen vizeleri ile seyahat edilememektedir.

Pasaportunda KKTC’ye giriş damgası olanlar Yunanistan’a giremezler. Not: Yunanistan’ı ziyaret edecek kişilerin pasaportlarının, ziyaret ayı da göz önünde bulundurulacak şekilde, 2005 yılından sonra alınmış olması gerekmektedir. (10 yılı dolmamış pasaport taşımaları gerekmektedir.)

 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ —

 • Türk Hava Yolları ile Istanbul – Saigon / Bangkok -İstanbul gidiş ve dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri ve vergileri  —
 • Saigon-Hanoi ekonomi sınıf uçak bileti ve vergileri
 • Hanoi –  Siem Reap uçak bileti ve vergileri
 • Bangkok - Siem Reap uçak bileti ve vergileri
 • Programda belirtilen şehirlerde 4* otellerde oda-kahvaltı konaklamalar,
 • Programda belirtilen  öğle ve akşam yemekleri
 • Halong Bay’de ve Mekong Deltası’nda tekne turu
 • Su Kuklası Gösterisi
 • Angkor Turu
 • Hanoi’de çekçekler ile şehir turu
 • Programda belirtilen tüm panoramik şehir turları ve geziler
 • Türkçe Rehberlik hizmeti —     

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ —  

 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli —(15.-TL)
 • Programda belirtilmeyen  öğle ve akşam yemekleri
 • Yemeklerde alınacak içecekler
 • Vietnam ve Kamboçya Vizeleri
 • Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar, — 
 • Ekstra turlar
 • Ek bagaj ücreti
 • Seyahat sigortası—

SIKÇA SORULAN SORULAR  

Sağlık Tayland,Vietnam ve Kamboçya’ya girişlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Bölgelerin iyi restoranlarında yiyeceğimiz öğle yemeklerinde ve akşam yemeklerinde sağlığınızı olumsuz şekilde etkileyecek bir sorunla karşılaşacağınızı düşünmüyoruz. Gezi boyunca musluk suyu içmemenizi yalnızca ilk kez sizin tarafınızdan açılacak şişe suyu tüketmenizi öneriyoruz.    

Vize Bilgileri   Vietnam ve Kamboçya Türk Vatandaşlarına vize uygulamaktadır. *Vietnam Yeşil Pasaporta vize uygulamamaktadır. Vietnam vizesi alabilmek için C1 Belgesi alınması zorunludur. Bu belgeyi acenteniz size 75 Usd karşılığında karşılığında verecektir. C1 belgesine ilave olarak misafirlerimiz kapıda 25-USD ödeme yaparak vizelerini alacaklardır. Kapıda 2 Adet resim(arka tarafı beyaz, 3.5x4.5 boyutlarında) gerekmektedir. Kamboçya Vizesi ise;  (Yeşil pasaporta vize alınması gerekmektedir.)  Tur bitiş tarihi itibariyle geçerlilik süresinin minimum 6 ay olması ve yeni çipli pasaportlardan olması gerekmektedir.  2 Adet resim(arka tarafı beyaz, 3.5x4.5 boyutlarında) Misafirlerimiz kapıda 30-USD  ödeme yaparak vizelerini alabileceklerdir.  – Kapı vize ücretleri ülke  kararı ile değişiklik gösterebilir.) Bangkok için ise vize gerekmemektedir. Yeni ve 6 ay süreli pasaportun yeterlidir.

Uçuş Süreleri  İstanbul – Saigon arası uçuş süresi yaklaşık 12 saat 30 dakika , Bangkok – İstanbul arası uçuş süresi yaklaşık 10 saat 5 dakikadır.    

Para Birimi Vietnam’ın para birimi Vietnamese Dong’dur (VND). 1 USD yaklaşık 20.924 VND değerindedir. Kamboçya’nın para birimi Cambodian Riel’dir (KHR). 1 USD yaklaşık 4.066 KHR değerindedir. Bu gezi için yanınıza USD almanızı ve bunun da küçük birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneriyoruz.

Saat Dilimi Türkiye ile her üç ülke arasında +5 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken seyahat edeceğimiz ülkelerde saat 17.00.  

Telefon Kullanımı Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak gezilecek bazı bölgelerde şebeke problemleri söz konusu olabilir.  

Kıyafet ve Gerekli Eşyalar Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için ince bir mont ya da hırka almanızı öneririz. Sentetik olmayan ve pamuklu kıyafetler tercih etmenizi tavsiye ederiz. Yağmur ihtimaline karşı bir yağmurluk ve şemsiye de getirebilirsiniz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.  

Yemek Kültürü Bölgede Uzakdoğu yemek kültürüne oldukça benzer bir mutfak hakim. Sokak satıcılarından bir şey almamanızı öneririz. Bunun yanında gideceğimiz restoranlar ve otellerde alacağımız yemeklerin damak tadınıza uygunluğunu fark edeceksiniz.  

Elektrik Elektrik genellikle büyük şehirlerde 220 volt, kırsal kesimlerde ise 110 volttur. Priz kullanımı ise A tipi ikili yassı priz ve C tipi ikili ince yuvarlak priz şeklindedir. Prizlerin örnekleri http://localti.me/ho      

Alışveriş Hanoi’de ara sokaklara dağılmış geniş bir alışveriş bölgesi var. İpek kumaş ve hediyelik eşya bakımından zengin olan Hanoi'de herşey çok ucuz. Siem Reap’de ise Psar Chaa ve Night Market giyim kuşam ve hediyelik eşya alabilmeniz için uygun yerlerdir.

REZERVASYON ve ÖDEME DETAYLARI:

Peşin ödeme için ofisimize gelebilir, banka hesaplarımıza havale yapabilirsiniz. Kredi kartıyla peşin yada  taksitli ödeme yapmak isterseniz  ofisimize gelip kartınızdan çekim yaptırabilirsiniz,Mail order formumuzu doldurup bize  fakslamak suretiylede ofise gelmeden kredi kartınız ile ödeme yapabilirsiniz.  

   

 

Kaynak : Kurban Bayramı Vietnam Kamboçya Tayland Turu
Tür : Diğer Tarih : 10.09.2016
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]
Bilgilendirme icin
MAIL LISTE KAYIT OLUN
E-posta: