Vietnam Kamboçya Turu 08-18 Aralık 2016

Anasayfa » Vietnam Kamboçya » Vietnam Kamboçya Turu 08-18 Aralık 2016
share on facebook  tweet  share on google  print  

Vietnam Kamboçya Turu 08-18 Aralık 2016

"Vietnam Kamboçya" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Vietnam

VİETNAM KAMBOÇYA TURU

                      

 VİETNAM & KAMBOÇYA TURU

Saıgon(2),   Hanoi(2), Halong Bay(1), Seam Reap(2),  Phnom Penh(1)

Qatar Havayolları TARİFELİ SEFERİ İLE

08-18 ARALIK 2016

TÜM TURLAR DAHİL

TÜM ÖĞLE (7.gün hariç) ve AKŞAM YEMEKLERİ  DAHİL 

                 

Tur Tarihleri : 08-18 ARALIK 2016 Tur süresi :  10 gün -9 gece

 UÇUŞ DETAYLARI :

08 Aralık 2016 İstanbul- Doha – Saigon Kalkış ve İniş Saatleri 20.10 – 01.15+ 02.25 – 13.40
 17 Aralık 2016 Phnom Penh -Doha - İstanbul Kalkış ve İniş Saatleri  17.20-00.10+ 06.40 – 10.30   
*** Uçuş detaylarında değişiklik olabilir.

        

TUR PROGRAMI

Gezilecek Yerler : 

Mekong Deltası’nda keyifli bir tekne turuna çıkacağız. Vietnam Savaşı'nın kalbi Cu Chi Tünelleri'ni geziyoruz. • Hanoi'de kolonyal mimari örneği yapıları, bulvarları, Literatür Tapınağı'nı geziyoruz. Restored Sword Gölü'nü görecek ve Kızılırmak Deltası kültüründen "Su Kuklası Tiyatrosu" izleyeceğiz. *UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Halong Bay'i gezecek ve yöreye özgü "Junk Boat"larda tura çıkacağız. *UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Angkor'u, Angkor Thom, Güney Kapısı, Bayon Tapınağı, Baphuon Tapınağı ve Ta Phrom Tapınağı’nı geziyor ve Cüzamlı Kral ve Fil Teraslarını ziyaret ediyoruz * Güney Doğu Asya’nın en büyük gölü olan Tonle Sap Gölünde tekne turuna çıkacağız.

01.GÜN/ : İSTANBUL – DOHA / 08 ARALIK 2016 PERSEMBE 

Turumuz Saat 17.00’de Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşmamız ile başlıyor. Saat 20.10’de  Qatar Havayolları QR-246 sefer sayılı uçuşla Doha’ya hareket ediyoruz.

 

02.GÜN/ : DOHA - SAIGON (HO CHİ MINH) / 09 ARALIK 2016 CUMA

Yerel saat ile 01.15’te varış. Uçak değiştirerek QR-970 sefer sayılı uçuşu ile saat 02.25’te Ho Chi Minh’e (Saıgon) hareket ediyoruz. Varışımız yerel saat ile 13.40’da. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından havalimanında karşılanıyor ve özel aracımız ile öğle yemeğimizi lunch box olarak alıyoruz. Ardından panoramik Ho Chi Minh şehit turumuzu gerçekleştiriyoruz. Savaş Müzesi, Reunification Sarayı, Tarihi Posta Binası ve Notre-Dame Katedrali ziyaret edeceğiz. Serbest zaman sonrası otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği yerel restoranda. Konaklama Saigon otelimizde.

 

 

03.GÜN/ : SAIGON (HO CHİ MINH)  - CU CHI TÜNELLERİ - SAIGON (HO CHİ MINH) / 10 Aralık 2016 CUMARTESİ 

Kahvaltının ardından Cu Chi Tünelleri’ne gidiyoruz. Yakın tarihimizin en etkileyici olaylarından, birçok filme konu olmuş Vietnam – A.B.D. savaşı sırasında Kuzey Vietnamlı halkın inşa ettiği ve savaş boyunca bir şehir haline gelen siperleri, kampları ve tünelleri görüyoruz. Gezimizin ardından öğle yemeğimizi alacağımız restorana hareket ediyoruz. Yemek sonrası alış veriş yapabileceğimiz Ben Thanh Pazarına gideceğiz. Pazarda geçireceğimiz keyifli zamanın ardından akşam yemeğimizi yerel restoranda  alıyor ve otelimize gidiyoruz. Konaklama Ho Chi Ming ( Saigon ) otelimizde.

 

04.GÜN/ : SAIGON (HO CHİ MINH) - MEKONG DELTASI – HANOI // 11 Aralık 2016 PAZAR

Kahvaltının ardından Mekong Deltasında suyun üzerinde suyla iç içe yaşayan bir dünyaya, My Tho kasabasına hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden yerel bir tekne ile birbirini kesen kanal sokaklar arasında gezintiye başlıyoruz. İlk durağımız yöreye özgü el yapımı eşyaların yapılışını, hindistan cevizinden üretilen şekerlerin imalathanelerini ve rengarenk meyve bahçelerini göreceğimiz Thoi Son Adası. Burada güzel bahçelerin gölgesinde taze meyveleri tadarken yerel sanatçıların müziğinin keyfini süreceksiniz. Daha sonra ev yapımı bal çayının tadına bakmak için bir çiftliğe uğruyor ve kanallar arasında devam eden turumuzda yörenin yaşayışı hakkında her şeyi öğreniyoruz. Vinh Trang Pagodası’nı ziyaret ediyor öğle yemeğimizi alacağımız restorana transfer oluyoruz. Yemek sonrası havaalanına transfer. Yerel havayolları ile Hanoi’ye uçuyoruz. Varışımızım ardından akşam yemeğini yerel restoranda alıyoruz. Yemek sonrası otele transfer. Konaklama Hanoi otelimizde.

 

05.GÜN/ : HANOI / 12 Aralık 2016 PAZARTESİ 

Kahvaltının ardından yapılacak panoramik Hanoi şehir turumuzda Hoan Kiem Gölü, Ly Thai To Büstü, Bgoc Son Tapınağı, Ho Chi Minh Mozalesi, Vietnam’ın ilk üniversitesi olan Literatür Tapınağı, Ba Dinh Meydanı ve Pillar Pagoda’sı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası öğle yemeği için yerel restorana transfer oluyoruz. Akşam Hanoi’de Kızılırmak Deltası kültürünün önemli bir parçası olan Su Kuklası Tiyatrosunu izleyeceğiz. Akşam yemeğimiz yerel restoranda, konaklama Hanoi otelimizde.

 

06.GÜN/ : HALONG BAY – HANOİ / 13 Aralık 2016 SALI

 Kahvaltın ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Halong Bay’e hareket ediyoruz ve varışta keyifli bir tekne turuna çıkıyoruz. Dünyanın en muhteşem doğal güzelliklerinden biri kabul edilen bu körfezde, adacıklar ve mağaralar etrafında gezimizi gerçekleştiriyoruz. Öğle yemeğimizi teknede alacağız. Tur sonrası otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeğimiz deniz ürünlerinden oluşan bir menü olacak. Otele transfer. Konaklama Halong Bay otelimizde.

 

07.GÜN/ : HALONG BAY  -  SIEM REAP / 14 Aralık 2016 ÇARŞAMBA  

Kahvaltın ardından serbest zaman. Rehberin belirlediği saatte Hano’i havaalanına transfer ve Siem Reap’e uçuş. Varışta otele transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

08.GÜN/ : SIEM REAP – ANGKOR THOM – ANGKOR WAT / 15 Aralık 2016 PERŞEMBE

Kahvaltının ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Angkor Thom turumuz başlıyor. İlk durağımız Angkor Thom ve Güney Kapısı. Daha sonra Bayon Tapınağı, Baphuon Tapınağı ve Ta Phrom Tapınağı’nı geziyor ve Cüzamlı Kral ve Fil Teraslarını ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Phnom Ba Kheng Tapınağını gezdikten sonra Efsanevi insanlık tarihinin en muazzam yapıtlarından biri olan Angkor Wat gezimizi güneşi batırarak tamamlıyoruz. Gezimizin ardından akşam yemeğimizi yerel restoranda alacak ve otelimize döneceğiz. Konaklama Siem Reap otelimizde.

 

09.GÜN/ : SIEM REAP - TONLE SAP GÖLÜ - PHNOM PENH / 16 Aralık 2016 CUMA 

Kahvaltının ardından Güney Doğu Asya’nın en büyük gölü olan Tonle Sap Gölünde tekne turuna çıkacağız. Kamboçya’nın en fakir bölümünü oluşturan Viet göçmenlerin köyünü, timsah çiftliğini geziyoruz.  Havaalanına transfer olup, yerel havayolları ile Phnom Penh’e uçuyoruz. Varışta otele transfer ve akşam yemeğini yerel restoranda alıyoruz. Konaklama Phnom Penh otelimizde.

 

10.GÜN/ : PHNOM PENH - DOHA / 17 Aralık 2016 CUMARTESİ

Kahvaltımızın ardından yapılacak panoramik şehir turunda Kraliyet Sarayı, Silver Pagoda, Ulusal Müze ziyaretlerimiz olacak ardından Öğle yemeğimizi alacağız ve Kamboçya’nın yakın tarihini daha iyi anlayabileceğimiz Choeung Ek “Öldürme Alanı” ile başlıyoruz. Khmer Rejimi tarafından 1 milyonun üzerinde etnik farklı etnik kültüre ait insanların katledildiği yer olan Öldürme Alanı’nda zaman zaman tüylerimiz ürperecek savaşın çirkin yüzüne tanıklık edeceğiz. Ayrıca Katliam Müzesi’nde ziyaret edeceğiz. Havaalanına transfer oluyoruz. Qatar Havayollarının QR-971 sefer sayılı uçuşu ile 17.20’de  Doha’ya uçuyoruz.

 

11.GÜN/ : DOHA  – İSTANBUL / 18 Aralık 2016 PAZAR

Yerel saat ile 00.10’da Doha’ya varış. Ardından saat 06.40’da Qatar Havayolları’nın QR-239 sefer sayılı uçuşu ile İstanbul’a hareket ediyoruz. İstanbul Atatürk Havalimanı’na varışımız yerel saat ile 10.30’da Turumuzun sonu, bir dahaki turumuzda görüşme üzere…

 

OTELLER : 

 

Saigon  - Paragon Hotel- 4* vb. www.paragonsaigon.com

Hanoi : La Casa Hotel vb. 4* www.lacasahotel.com.vn

Halong City - Saigon Halong Hotel 4* vb. http://www.saigonhalonghotel.com/ 

Siem Reap -  Somadevi Angkor Hotel 4*  vb. http://www.somadeviangkor.com/

Phonem Penh – River Home Hotel 4* vb. http://riverhomeboutiquehotel.com/

  

FİYATLAR : 

 

 

 

TUR ÜCRETİ :

 

Tur fiyatı 

2 ve 3 kişilik odada kişibaşı 

0-02 Yaş 03-11 yaş Tek Kişilik Oda (sngl)

Tur fiyatı (Tek çekim ve 3-6 taksit)

SORUNUZ SORUNUZ SORUNUZ SORUNUZ

Nakit Banka Havale/Eft/Ofiste ödeme

2390 DOLAR 450 DOLAR 2340 DOLAR 2865 DOLAR
 
 

Belirtilen Fiyat 2 veya 3 Kişilik Odada Kişibaşı Fiyatıdır. 

Çocuk indirimi 2 yetişkin yanında 02-11 yaş çocuk konaklarsa geçerlidir.

 
  

VİZE HAKKINDA :

T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Folklorik Tur sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.Uyarı: İptal edilmiş pasaportlardaki geçerli Schengen vizeleri ile seyahat edilememektedir.

Pasaportunda KKTC’ye giriş damgası olanlar Yunanistan’a giremezler. Not: Yunanistan’ı ziyaret edecek kişilerin pasaportlarının, ziyaret ayı da göz önünde bulundurulacak şekilde, 2005 yılından sonra alınmış olması gerekmektedir. (10 yılı dolmamış pasaport taşımaları gerekmektedir.)

 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ —

 • Qatar  Havayolları ile İstanbul – Doha – Ho Chi Mınh (Saıgon) / Phnom Penh - Doha -İstanbul gidiş ve dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri ve vergileri  —
 • Saigon  - Hanoi ekonomi sınıf uçak bileti ve vergileri
 • Hanoi - Siem Reap ekonomi sınıf uçak bileti ve vergileri
 • Siem Reap - Phnom Penh ekonomi sınıf uçak bileti ve vergileri
 • Programda belirtilen şehirlerde 4* otellerde oda-kahvaltı konaklamalar,
 • Tüm  öğle ve akşam yemekleri  ( 7.gün öğle yemeği hariç )
 • Programda belirtilen tüm geziler 
 • Halong Bay’de ve Mekong Deltası’nda tekne turu
 • Su Kuklası Gösterisi
 • Tonle Sap Gölü tekne turu
 • Programda belirtilen tüm panoramik şehir turları 
 • Türkçe Rehberlik hizmeti —     

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ —  

 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli —(15.-TL)
 • Programda belirtilmeyen  öğle ve akşam yemekleri
 • Yemeklerde alınacak içecekler
 • Vietnam ve Kamboçya Vizeleri
 • Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar, — 
 • Ekstra turlar
 • Ek bagaj ücreti
 • Seyahat sigortası—

SIKÇA SORULAN SORULAR  

Sağlık Vietnam ve Kamboçya’ya girişlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Bölgelerin iyi restoranlarında yiyeceğimiz öğle yemeklerinde ve akşam yemeklerinde sağlığınızı olumsuz şekilde etkileyecek bir sorunla karşılaşacağınızı düşünmüyoruz. Gezi boyunca musluk suyu içmemenizi yalnızca ilk kez sizin tarafınızdan açılacak şişe suyu tüketmenizi öneriyoruz.   

Vize Bilgileri    Vietnam ve Kamboçya Türk Vatandaşlarına vize uygulamaktadır. Vietnam Yeşil Pasaporta vize uygulamamaktadır. Vietnam vizesi alabilmek için C1 Belgesi alınması zorunludur. Bu belgeyi acenteniz size 75 Usd karşılığında karşılığında verecektir. C1 belgesine ilave olarak misafirlerimiz kapıda 45USD ödeme yaparak vizelerini alacaklardır. Kapıda 2 Adet resim(arka tarafı beyaz, 3.5x4.5 boyutlarında) gerekmektedir. Kamboçya Vizesi ise;  (Yeşil pasaporta vize alınması gerekmektedir.)  Tur bitiş tarihi itibariyle geçerlilik süresinin minimum 6 ay olması ve yeni çipli pasaportlardan olması gerekmektedir.  2 Adet resim(arka tarafı beyaz, 3.5x4.5 boyutlarında) Misafirlerimiz kapıda 40USD ödeme yaparak vizelerini alabileceklerdir.  – Kapı vize ücretleri ülke  kararı ile değişiklik gösterebilir.)

Uçuş Süreleri  İstanbul – Doha:   4 saat 10 dakika      Doha – Saigon: 7saat 30 dakika Phnom Penh -  Doha: 9 saat 55 dakika    Doha – İstanbul: 4 saat 10 dakika    

Para Birimi Vietnam’ın para birimi Vietnamese Dong’dur (VND). 1 USD yaklaşık 20.924 VND değerindedir. Kamboçya’nın para birimi Cambodian Riel’dir (KHR). 1 USD yaklaşık 4.066 KHR değerindedir. Bu gezi için yanınıza USD almanızı ve bunun da küçük birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneriyoruz.

Saat Dilimi Türkiye ile her üç ülke arasında +5 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken seyahat edeceğimiz ülkelerde saat 17.00.  

Telefon Kullanımı Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak gezilecek bazı bölgelerde şebeke problemleri söz konusu olabilir.  

Kıyafet ve Gerekli Eşyalar Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için ince bir mont ya da hırka almanızı öneririz. Sentetik olmayan ve pamuklu kıyafetler tercih etmenizi tavsiye ederiz. Yağmur ihtimaline karşı bir yağmurluk ve şemsiye de getirebilirsiniz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.  

Yemek Kültürü Bölgede Uzakdoğu yemek kültürüne oldukça benzer bir mutfak hakim. Sokak satıcılarından bir şey almamanızı öneririz. Bunun yanında gideceğimiz restoranlar ve otellerde alacağımız yemeklerin damak tadınıza uygunluğunu fark edeceksiniz.  

Elektrik Elektrik genellikle büyük şehirlerde 220 volt, kırsal kesimlerde ise 110 volttur. Priz kullanımı ise A tipi ikili yassı priz ve C tipi ikili ince yuvarlak priz şeklindedir. Prizlerin örnekleri http://localti.me/ho      

Alışveriş Hanoi’de ara sokaklara dağılmış geniş bir alışveriş bölgesi var. İpek kumaş ve hediyelik eşya bakımından zengin olan Hanoi'de herşey çok ucuz. Siem Reap’de ise Psar Chaa ve Night Market giyim kuşam ve hediyelik eşya alabilmeniz için uygun yerlerdir.

REZERVASYON ve ÖDEME DETAYLARI:

Peşin ödeme için ofisimize gelebilir, banka hesaplarımıza havale yapabilirsiniz. Kredi kartıyla peşin yada  taksitli ödeme yapmak isterseniz  ofisimize gelip kartınızdan çekim yaptırabilirsiniz,Mail order formumuzu doldurup bize  fakslamak suretiylede ofise gelmeden kredi kartınız ile ödeme yapabilirsiniz.  

   

 

Kaynak : vietnam kamboçya turları yurtdışı tur turlar
Tür : Diğer Tarih : 08.12.2016
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]
Bilgilendirme icin
MAIL LISTE KAYIT OLUN
E-posta: