Kazanlık Gül Festivali Turu Filibe Burgas Nesebar 31 Mayıs-02 Haziran 2018

Anasayfa » Vizesiz Balkan Turları 2018 » Kazanlık Gül Festivali Turu Filibe Burgas Nesebar 31 Mayıs-02 Haziran 2018
share on facebook  tweet  share on google  print  

Kazanlık Gül Festivali Turu Filibe Burgas Nesebar 31 Mayıs-02 Haziran 2018

"Vizesiz Balkan Turları 2018" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Kazanlık

BULGARİSTAN -PLOVDİV – BURGAS & KAZANLIK GÜL FESTİVALİ

BULGARİSTAN KAZANLIK GÜL FESTİVALİ turu

OTOBÜSLÜ TUR 

KAZANLIK GÜL FESTİVALİ, PLOVDİV (FİLİBE), BURGAS, NESEBAR GEZİLERİ

Tur Tarihleri : 31 MAYIS-02 HAZİRAN 2018 ( 30 Mayıs gecesi hareket )  Tur Süresi: 3 Gün- 2 Gece

Doğa,Tarih, Arkeoloji, Kültür keyfi birarada

GÜL KOKULARI EŞLİĞİNDE GEZİMİZ 

*** ULAŞIM, REHBERLİK, 1 GECE PLOVDİV, 1 GECE BURGAS OTELLERİ KONAKLAMA, 1 KAHVALTI, TÜM ÇEVRE GEZİLERİ DAHİL TUR*

KAZANLIK GÜL FESTİVALİ HAKKINDA : 

Bulgaristan’ ın Dünyaca ünlü Gül Vadisinde yer Alan Kazanlık Şehrinde milyonlarca adet Kırmızı,  Pembe, Turuncu, Mercan, Lila ve Mor gülleri sizi masalsı bir dünyaya götürecek. Aynı zamanda Bulgar mutfağının en özel yemeklerini, yöresel tatlarını, tadını gül şerbetinden alan tatlılarını tatma imkanı bulacaksınız. Tarihi Osmanlı köylerinde özel geziler ile tarih ve Doğanın mükemmelliği sizi çok özel bir anı yaşamak ve paylaşmaya davet ediyor. Folklorik Turizm hayatınızı keyiflendiriyor. 

TUR PROGRAMI

 

01.GÜN/ : 30 Mayıs Gecesi Kazanlık Gül Festivali turu için İstanbul'dan hareket

23:30 :  Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü(Otopark çıkışı ışıklar önü) 

23:45 :  Mecidiyeköy Ziraatbank Önü 

24:15 :  Ömür Plaza önü 

00:45 :  Ispartakule Tır Parkı  hareketi ile Edirne üzerinden varılacak Kapıkule sınır kapısı geçişi ile Bulgaristan Kazanlık Gül Festivali için yolculuğumuz başlıyor. İstanbul Plovdiv (Filibe )yaklaşık 430 km.civarı. Sabah erken saatlerde Plovdiv’e varışımızı gerçekleştiriyoruz. 

 

2.GÜN / : 31 Mayıs 2018 PLOVDİV (FİLİBE )

Plovdiv varışı ile sabah kahvaltısı için serbest zaman. Kazanlık Gül Festivali gezimize ilk olarak ;

Plovdiv şehir turumuza başlıyoruz. 4000 yılık geçmişe sahip Plovdiv bir kent olarak; günümüzün modern binaları ve eski çağların mimarisini birleştiren güzel bir şehirdir.

Kentte en çok ilgi çeken yer şüphesiz Nebet tepe mevkiinde yerleşik “Eski Plovdiv” - adında şehrin en eski bölümü üzerinde bulunuyor.

Görülecek yerler arasında şimdilerde Etnografya Müzesi olarak hizmet veren Argır Kuyumcuoğlu’nun evi, Plovdiv’e özel en mükemmel simetrik ev örneği ve orijinal ev düzenlemesiyle, bu günümüzde her türlü kültüler faaliyetlere ev sahipliği yapmakta olan Balabanov Evi ve Georgi Mavridi`nin eviEski Roma çağından kalma Roma Amfi TiyatrosuRoma Stadyumu, , Hisar KapıKaleiçi Mahallesi ve Hindliyan Müzesi, Türk mimarisiyle oldukça ilgi çeken Cuma Camii, Plovdiv`in en eski kiliselerinden Aya KonstantinElena ve Aya Nedelya kiliseleri bulunmaktadır. Program sonrası otelimize yerleşme. Geceleme Plovdiv  4*otelde.  Akşam isteyenlerle ekstra Bulgar taverna gecesi etkinliği düzenlenebilir.    

 

03.GÜN/ : 01 HAZİRAN 2018  PLOVDİV(FİLİBE) -BULGARİSTAN KAZANLIK GÜL FESTİVALİ ETKİNLİKLERİ -GÜL TOPLAMA MERASİMİ - BURGAS

Otele alınan kahvaltının ardından Kazanlık yolculuğu başlangıcı. Yaklaşık 2 saatlik yolculuğun ardından Kazanlık Gül Festivali etkinlik alanına varış.

Festival etkinlikleri kapsamında Gül Toplama MerasimiGül Şarabı (Rose Wine) etkinliğiBulgaristan Ekmeği (Yöresel hamur işleri sergisi) ve Gül Yağı Müzesi ziyareti, Bir Bulgar Gülü resim sergisi (Daha önceki festivallerden resimler) gibi etkinlikler dahilinde bölgede keyifli serbest zaman. Bolca fotoğraf çekebilir ve bu atmosferi arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Folklorik Turizm hayatınızı keyiflendiriyor. 

Sonrasında buluşmanın ardından Burgas yolculuğu için aracımızın başında toplanıyoruz. Ara molalar ile devam eden yolculukla Burgas sahil kasabasına varış. Varışın ardından otelimize yerleşme. Geceleme Burgas 4*otelde

 

04.GÜN/ : 02 HAZİRAN 2018  BURGAS -NESEBAR - İSTANBUL

Otele alınan kahvaltının ardından Burgas’a 35 km uzaklıkta yer alan dar bir geçit ile anakaraya bağlı şirin ve romantik bir yarımada olan Nessebar yarımadasına varıyoruz.

Kayalık bir yarım adanın üzerinde yer alan ve 1983 yılında da eşsiz bir tarihe ve kültüre sahip olması nedeniyle Dünya Kültür Mirası Anıtı olarak seçilen Nessebarantik kentine geçiyoruz.

Tarihi yarım adada bin yıldır varlığını koruyan Roma, Bizans ve Ortaçağ kalıntıları ile Bulgar kiliseleri bulunmaktadır. Kent 13.yy ve 14.yy eserleri ile ünlüdür. Kiliselerin özellikle cephe tasarımları ilgi çekicidir.

Bizlere görkemli antik atmosfer sunan Nessebar da gezimiz sonrası, İstanbul’ a doğru yola çıkıyoruz. Ara molalar ile devam edecek olan yolculuğumuzun ardından Kapıkule sınır geçişi sonrası Türkiye’de devam eden yolculuğun ardından İstanbul başlangıç noktalarına varış. Program sonu. Farklı Folklorik Turizm turlarında buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz.

 

Not: Aynı programa sadık kalmak koşuluyla Rehber tur program akışında bazı düzeltmeler ve uyarlamalar yapabilir. 

 

 urla enginar festivali turları  urla enginar festivali turları
urla enginar festivali turları urla enginar festivali turları

 

AKTİVİTELER :

 

Kültür  ve Doğa Turu. Gül Bahçeleri içinde doğayla içiçe mis kokular içinde bir tur sizi bekliyor. 

KONAKLAMA :

1 gece Plovdiv, 1 gece Burgas 4* standardı Otelleri konaklama : Oda içerisinde Wc ve Duş 24 Saat sıcak su, saç kurutma mak. Merkezi ısıtma,Tv bulunmaktadır.

KİMLER KATILABİLİR :

 

Her yaştan ciddi sağlık problemi olmayan herkes katılabilir.

TUR FİYATI :

    

TUR ÜCRETİ

Tur fiyatı (Yetişkin Kişibaşı)

ERKEN REZERVASYON

.... KADAR ÖDE.İNDİRİMLİ ÖDE

0-02 Yaş

ERKEN REZERVASYON

....KADAR ÖDE.İNDİRİMLİ ÖDE 

03-11 yaş 

ERKEN REZERVASYON

....KADAR ÖDE.İNDİRİMLİ ÖDE

Tek kişilik oda (Sngl) 

ERKEN REZERVASYON

....KADAR ÖDE.İNDİRİMLİ ÖDE

Tur fiyatı (Tek çekim ve 3-6 taksit)

189 EURO

70 EURO

115 EURO

205 EURO

Nakit Banka Havale/Eft/Ofiste ödeme

179 EURO

65 EURO

105 EURO

195 EURO

  

Belirtilen Fiyat 2 veya 3 Kişilik Odada Kişibaşı Fiyatıdır. Çocuk indirimi 2 yetişkin yanında 03-11 yaş çocuk konaklarsa geçerlidir. 

Vize hakkında : Katılım gösteren misafirlerimizde mutlaka tur süresi boyunca geçerli Schengen vizesi veya Bulgaristan vizesi bulundurma zorunluluğu vardır. ( Yeşil Pasaport sahipleri vizeden muaftırlar.)

Yurtdışı gezilerinde en az 6-ay geçerli pasaport olması  gerekmektedir. 10 yıldan eski pasaportlar yurtdışına yapılan seyahatlerde geçerli değildir. Yeni çipli pasaport gerekmektedir.

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR  ve OLMAYANLAR :

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

  • Gidiş -Dönüş Ulaşım
  • Yerel profesyonel Turkce rehberlik hizmetleri
  • 4*  Otellerde 1 Gece Plovdiv ve 1 Gece Burgas olmak üzere toplam 2 Gece Kahvaltı dahil konaklama
  • 2 sabah kahvaltısı otelde 
  • Tüm otoban check-point ve otopark ücretleri 
  • Şehir Vergileri  
  • Gümrük Vergileri
  • Zorunlu seyahat sigortası
  • Programda belirtilen panoramik şehir turları
  • Dostluk ve Güleryüz... 

Tur ücreti dışındakiler : 

Müze ve ören yeri giriş ücretleri, Otelde alınan ekstralar ve tüm kişisel harcamalar, Varış günü alınan sabah kahvaltısı, Öğle ve Akşam yemekleri, Şöför ve rehber bahşişleri, Bulgaristan Vizesi (YEŞİL PASAPORT SAHIPLERI VİZEDEN MUAFTIRLAR), Yurtdışı çıkış harcı 15 TL, Yurtdisi seyahat saglik sigortasi (15-20 euro) 

REZERVASYON ve ÖDEME DETAYLARI :

Rezervasyon için bize telefon edebilir veya online rezarvasyon formu ile  gerekli bilgilerinizi bize ileterek rezarvasyon yaptırabilirsiniz.Peşin ödeme için ofisimize gelebilir, banka hesaplarımıza havale yapabilirsiniz. Kredi kartıyla peşin yada  taksitli ödeme yapmak isterseniz  ofisimize gelip kartınızdan çekim yaptırabilirsiniz veya Mail Ordur Formu ile ödeyebilirsiniz.  

     

 

YANINIZDA BULUNDURMANIZ GEREKENLER :

*Spor veya rahat ayakkabılar tercih edilmelidir.*Ani hava değişimine uyabilecek Kıyafetler (Hırka, yelek,yağmurluk...)*Fotoğraf Makinesi ve Yeterli Sayıda Film  ve Pil

ULAŞIM :

Ulaşım Aracı : Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve  özel olarak turizm için tasarlanmış katılımcı sayısına göre Lüks 46 kişilik Safir, Man, Travego Motobüs ile seyahat edilmektedir. Otobüs için yeterli sayı oluşmaması durumunda 27 kişilik Isuzu Turkuaz veya Otokar Sultan veya Novo Minibüs kullanılacaktır. Araç yerleşme planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez. 

 

FOLKLORİK VE SİZİN YÖREYE KATKINIZ :·         

Bu yöreyi bizimle keşfiniz sonrasında el sanatlarımız ölmeyecek·         

Otantik yöre mutfağı yaşayacak ve unutulanlar yeniden yaşam bulacak.·         

Yöre esnafı alışverişlerimiz sayesinde ayakta kalmaya devam edecek.·         

Köylü pazarından alacağınız her bir ürün yöre insanına katkı  sağlayacak.

Herkes doğduğu  yerde mutlu yaşayacakFolklorik ve Sizin katkılarınızla... 

“Dostluğa, Doğaya ve Otantik Dünyaya Açılan Pencere”

     

                    

 

 

 

Kaynak : Kazanlık gül festivali turu, turları
Tür : Diğer Tarih : 31.05.2018
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]
Bilgilendirme icin
MAIL LISTE KAYIT OLUN
E-posta: