Not : Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları ve grup talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

29 EKİM TRAKYA EDİRNE -İĞNEADA -KIRKLARELİ -VİZE TURU (3 gün)

0.00 ’den İtibaren

GEZİLECEK YERLER

EDİRNE -İĞNEADA -KIRKLARELİ -VİZE - İĞNEADA -İĞNEADA SAHİLİ -DUPNİSA MAĞARASI -LİMANKÖY -BEĞENDİK KÖYÜ -SİSLİOBA KÖYÜ -ERİKLİ VE MERT GÖLLERİ -LONGOZ ORMANLARI - EDİRNE - SELİMİYE CAMİİ -ARASTA ÇARŞISI -II.BEYAZIT KÜLLÜYESİ -ŞİFAHANE -LOZAN ANITI -SARAY İÇİ -TUNCA NEHİRLERİ -ESKİ CAMİİ -KARAAĞAÇ -ŞÜKRÜ PAŞA ANITI -YÖRESEL LEZZETLER - KIRKLARELİ -AŞAĞIPINAR ÖREN YERİ -VİZE -KAYNARCA -KIYIKÖY - YAYLA MAHALLESİ -TARİHİ EVLER -YÖRESEL LEZZETLER

TURA KATILIN
Yaşlar:

1.Gün : Cumartesi sabahı Edirne İğneada Turu İstanbul'dan Hareket

06:30 : Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü(Otopark Çıkışı Işıklar önü)

06:45 : Mecidiyeköy Ziraatbank Önü 

07:00 : Ömür Plaza Önü 

İğneada -Erikli ve Mert Gölleri -Dupnisa Mağarası - Beğendik Köyü -Sislioba Köyü

İstanbul'dan  belirtilen saat ve yerlerden hareketle 29 Ekim Edirne -İğneada -Kırklareli -Vize turumuza, 

Silivri yakınlarında serbest kahvaltı molası vererek başlıyoruz. Ardından Karadeniz kıyısında 22 km uzunluğunda geniş kumsala sahip İğneada'ya doğru yolculuğumuza devam ediyoruz.

Yolumuz üzerinde 2720 metre uzunlukta Dupnisa mağarası ile tura başlıyoruz. Dupnisa mağarası Istranca Dağları'nın derin vadilerle yarıldığı Demirköy ilçesine bağlı Sarpdere köyü yakınlarında bulunuyor. Dupnisa mağarası gezisi sonrası 

Doğası ve kumsallarıyla yalnız ve sessiz bir kasaba olan Trakyanın incisi İğneada'ya varıyoruz. İğneada dört mevsim görülebilecek güzellikte yeşil doğaya sahip bir yer.  

İğneada'da Rezve deresi kıyısında kurulu Karadeniz'in batıya doğru en uç noktasında bulunan Beğendik Köyü'ne geçiyoruz. Köyün en önemli özelliği derenin hemen karşı kıyısında Bulgar köyü Rezova ile aynı kareye girebilecek kadar yakın olması özellikle sahil kısmında çok net bir şekilde Rezova'yı görebiliyorsunuz.

Ardından  Limanköyü gezip,  koruma altında 7 adet gölden Erikli ve Mert gölü geziyoruz.

Sonrasında Sislioba Köyüne geçip köylülerle sohbet ediyor ve Köy havasını tadıyor meşhur Sislioba ballarından tadıyoruz, isteyenler bu baldan satın alabiliyor. Otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Otelimizde. 

2.Gün : Edirne -Selimiye Camii -Arasta Çarşısı -Karaağaç -Meriç -Ali Paşa Çarşısı

Sabah saatlerinde sizleri aldıktan sonra keyifli bir yolculukla Edirne'ye varıyoruz . Edirne turumuza İlk olarak  Mimar Sinan’ın “Ustalık Eserim” dediği Selimiye Camii ile devam edip; Arasta çarşısıÜç Şerefeli ve Eski CamiiKent Tarihi MüzesiBedesten ve Ali Paşa Çarşısını gezip öğle yemek molası sonrası, Karaağaç ve Tren İstasyonuLozan Anıtı ve Müzesi, Tunca ve Meriç Nehirleri ve Köprüleri fotoğraflıyor ve Meriç kıyısında çay molası verip soluklanıyoruz.

Meriç nehrine nazır çay keyfinin ardından , II. Beyazıd Külliyesi ve Şifahane gezimizle turumuza devam ediyoruz. Sarayiçi mevkii ve Adalet Kasrı, Balkan Şehitliğinide görüp sonrasında otelimize hareket ediyoruz. Akşam Yemeğimizi bölgenin nezih restaurantlarından birinde alıyoruz. Konaklama Edirne otelimizde.

 

3.Gün : Edirne - Kırklareli -Aşağığınar Ören Yeri -Vize -Kaynarca -Yayla Mahallesi -Tarihi Evler -Yöresel Lezzetler -İstanbul 

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı ardından 1,5 saat yolculuk ardından Kırklareli varıyoruz. İlk durağımız Aşağıpınar Ören yeri olacaktır. Buradaki gezimizi bitirdikten sonra ;

Yayla mahallesi tarihi evler, Vali Faik okulu (papaz okulu)Celepoğlu konağıPapazın eviEski vali konağıBulgar, Yunan ve Osmanlı tarihi evleriKüçük Mustafa evi ve Dadaloğlu konağını gezdikten sonra  öğlen yemeği molası

ardından alışveriş için sizleri serbest bırakıyoruz. Kırklareline has koyun yoğurducevizli lokumbadem ezmesi alabilirsiniz.

Serbest zamanın ardından Kırklareli’nin ilçesi olan ve sularıyla meşhur Kaynarca’ya gidiyoruz. Kaynarca gezimizde 1100 yıllık kilise, efsane çoban heykeli, Trakyanın çalışan tek su değirmenini görüp dere kenarında yürüyüp ördekleri besleyeceğiz.

Ardından Poyralı kültür evini gezip Akşamüzeri Vize’ye geçeceğiz. Vize kalesi ve tarihi yerleri gördükten sonra çeşitli dekorlarıyla beğeni toplayan Hüseyin Öz’ün bahçesinde ıhlamur çayı içipıhlamurlu muallebinin tadına bakmak için dinlenme molası veriyoruz. Molamızın ardından Istanbul’a dönüş için hareket ediyoruz ve yaklaşık 2,5 Saatlik yolculuğun ardından 29 Ekim Edirne -İğneada -Kırklareli -Vize turumuz sonlandırıyor ve  başka Folklorik Turizm turlarında görüşmek üzere sizleri almış olduğumuz noktalara bırakıyoruz. 

 

Not: Aynı programa sadık kalmak koşuluyla Rehber tur program akışında bazı düzeltmeler ve uyarlamalar yapabilir. 

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

 • Gidiş -Dönüş Ulaşım
 • Gezi süresince Profesyonel Kokartlı Rehberlik hizmeti,
 • 2 gece Yarım pansiyon Edirne 3 ve 4* standardı Oteller Konaklama
 • 2 sabah kahvaltısı otelde açık büfe,
 • 2 akşam yemeği otelde Set menü veya açık büfe,
 • Edirne Gezisi
 • İğneada Gezisi
 • Kırklareli Gezisi
 • Vize Gezisi
 • Zorunlu Seyahat Sigortası,
 • Otopark ve otoban ücretleri
 • Dostluk ve Güleryüz

Tur Ücreti Dışındakiler:

İlk gün sabah kahvaltısı, müze girişleri (müzekart önerilir), Yemeklerde alınacak meşrubat ve alkollü içecekler , Öğle Yemeği, Otellerdeki mini bar harcamaları , bahşişler ve diğer ekstralar.

Ulaşım Aracı :

Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve özel olarak turizm için tasarlanmış yatar koltuklu ve klimalı katılımcı sayısına göre ;

 • 46 kişilik Mercedes, Safir veya MAN otobüs
 • 27 Kişilik İsuzu Turkuaz, Otokar- Sultan, Novo minibüs,
 • 17 Kişilik Volkswagen Volt veya Mercedes Sprinter Minübüs ile seyahat edilmektedir.
 • Araç yerleşme planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez. Lütfen ısrarcı olmayınız.

TUR FİYATLARI

Başvuru Formu

Önemli Bilgiler!

* Grup Talep formunu doldururken iletişim bilgilerinizin, doğru ve güncel olduğuna dikkat edin.

* Kişi sayısını ve tur zamanını kesin bir bilgi ile iletiniz.

* Belirtmek istediğiniz hususları lütfen mesajınız kısmından yazınız.

* Dilerseniz bize, 0212 249 40 70 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Bu tur için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların tur hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

YORUM YAZ

Benzer Turlar