KAPADOKYA TURU

895.00 ’den İtibaren

GEZİLECEK YERLER

ÜRGÜP PERİ BACALARI -GÖREME - ÜÇGÜZELLER - UÇHİSAR KALESİ -DERVENT VADİSİ -KAPADOKYA ŞARAP FABRİKALARI -SELİME MANASTIRI-PAŞABAĞLAR - ZELVE - AVANOS-KIZILÇUKUR- DERİNKUYU YERALTI ŞEHRİ- TUZ GÖLÜ- ÇANAK ÇÖMLEK ATÖLYELERİ -IHLARA VADİSİ - - ONYX ATÖLYELERİ -HACIBEKTAŞ

TURA KATILIN
Yaşlar:

1.Gün : Gecesi Bayramı Kapadokya Turu için İstanbul'dan Hareket

22:30 : İncirli Alfemo önü (Eski Boyner Mağazası)

22:45 : Mecidiyeköy Yapı Kredi Önü (Doğtaş Mobilya yanı)

23:00 : Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü(Otopark çıkışı ışıklar önü)

2.Gün : Kapadokya -Göreme Açıkhava Müzesi -Çavuşin -Paşabağları -Dervent Vadisi -Avanos -Ürgüp Peribacaları -Şarap Fabrikası -Uçhisar Kalesi -Çanak Atölyesi -Güvercinlik Vadisi -Kızılvadi -Onyx Atölyeleri

 

Sabah saatlerinde serbest alacağımız kahvaltı ardından Kapadokya Turumuza Hıristiyanlığın gelişmesinde çok önemli rol oynayan ve 1985 yılında UNESCO’nun Dünya Kültür Mirası listesine aldığı Volkanik tüften oluşmuş ilgi çekici manzara yapısı ile Göreme Acık Hava Müzesi oluyor. 

Göreme Açık Hava Müzesi'nde küçüklü büyüklü çok sayıda kilise ile keşiş yemekhaneleri, mezar odaları, kiler ve mahzenleri ile Kayalara oyulmuş Kiliseleri ile  Şapelleri ile ilginç bulacağınız bu yerleri Rehberimizin anlatımı eşliğinde geziyoruz. 

Çavuşin köyüne geçip eski yerleşim evlerini kaya kütlelerinde görüyoruz. Bölgenin en önemli kiliselerinden Vaftizci Yahya Kilisesini geziyoruz.  St. Jean- Baptiste Kilisesinide gezip Paşabağı veya Keşişler Vadisi diye adlandırılan küçük vadide iki ve üç başlık taşıyan birleşik peribacaları göreceğiz.

Bu bölge aslında peribacalarının oluşumunu izleyebileceğiniz küçük bir müze gibidir.  Paşabağı gezimizi bitirip Avanos'ta Öğle yemeğimizi alıyor ve ayakla döndürülen tezgah üzerindeki çamurun maharetle şekillendirilmesini izlediğimiz Çanak-Çömlek Atölyesi gezimizin ardından Peri bacalarının en güzel örneklerini görebileceğimiz Dervent vadisi ve Ürgüp Peri Bacalarını gezip fotoğraflıyoruz. 

Bir sonraki durağımız olan Uçhisar Kalesi,  bölgenin panoramik seyir noktasıdır. Burada rehberimizden alacağımız bilgiler eşliğinde güzellikleri fotoğraflıyoruz . Kızılvadide şarap eşliğinde günbatımını izleyerek Kapadokya gezimizin ilk gününü noktalıyoruz. Akşam istenilirse semazenlerin  ve neyin büyülü sesi eşliğinde Sema gösterisi (ekstra) izlemeye gidilebilir. Akşam yemeği ve konaklama Kapadokya otelimizde.

 

3.Gün : Kapadokya -Ürgüp Şarap Fabrikası -Asmalı Konak -Mustafaşa ( Sinasos ) -Sarıhan Kervansarayı -Hacıbektaş

İsteyenler sabah kahvaltıdan önce Balon turu yapabilirler. (Rezervasyon gerekmektedir. Sabah 05:00de başlayıp saat 08:00de otele dönüş şeklinde Balon turu programı bitmektedir. Ekstra 250.-TL)

Normal programımız Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı ardından ilk olarak gezi noktamız bizi zengin taş işçiliğiyle büyüleyecek Mustafapaşa ( Sinasos ) . Burada Eski Rum  evleri hakkında Rehberimizden bilgiler alıp, köyü geziyor,  Sinasos meydanında dinlenme molası veriyor ve fotoğraflarımızı çekiyoruz.

Daha sonra Kapadokya yöresinin meşhur şaraplarından tatmak üzere Ürgüp’e geliyor . Ürgüp’te Asmalı Konak geziyor, Turasan Şarap Fabrikasına gidiyoruz ve yöre şaraplarından tadıyoruz. 

Şarap üretimi hakkında bilgilendirmenin ardından sevdiklerimize ve kendimize Kapadokya Şaraplarından alıp gezimizin kalan kısmına devam ediyoruz.

Bir  sonraki durağımız ve turumuzu noktalayacağımız yer olan Hacıbektaş ilçesine geçiyoruz.

İlk olarak Hacıbektaş müzesini geziyor ve Hacıbektaş Kültürü, Felsefesi hakkında bilgiler ediniyoruz. Otelimize dönüp akşam yemeğine kadar otelimizde dinleniyoruz.

Akşam yemeğimizi otelimizde aldıktan sonra Kapadokya'nın simgesi haline gelen ve eğlence denince vazgeçilemeyen  Türk Gecesinde hep beraber eğleniyoruz.( ekstra)

 

4.Gün : Göreme -Derinkuyu Yeraltı Şehri -Ihlara Vadisi -Narlıgöl -Tuz Gölü -İstanbul -

 

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı ardından otelimizden ayrılıyor ve eşyalarımızı aracımıza yerleştiriyor Kapadokya turumuzun son gezi gününde kalan yerleri gezmeye başlıyoruz.

Kapadokya gezimize akılalmaz doğal havalandırma sisteminden dolayı görenleri hayretler içinde bırakan Derinkuyu Yeraltı Şehri gezisi ile başlıyoruz. Derinkuyu Yer altı şehri gezisi ardından Ihlara vadisine geçiyoruz. Vadideki kiliselerin gezilmesi ardından Narlıgöl Krater gölünde fotoğraf molası veriyoruz. Ardından İstanbul’a dönüşe geçiyoruz .

Yolumuz üzerinde Tuz Gölüne uğrayıp fotoğraf çekimi ardından Kapadokya turumuz son buluyor  İstanbul'a dönüşe geçiyoruz. Normal trafik koşullarında 22:30 -23:00 gibi İstanbul'dayız. Farklı Folklorik Turizm turlarında buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz.

Not: Aynı programa sadık kalmak koşuluyla Rehber tur program akışında değişiklik düzeltmeler ve uyarlamalar yapabilir.

 

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

 • Gidiş -Dönüş Ulaşım
 • Gezi süresince Profesyonel Kokartlı Rehberlik hizmeti,
 • 2 gece Yarım Pansiyon Kapadokya 3 ve 4* standardı Oteller Konaklama
 • 2 sabah kahvaltısı otelde açık büfe,
 • 2 akşam yemeği otelde Set menü veya açık büfe,
 • Kapadokya Gezisi
 • Tuz gölü Gezisi
 • Zorunlu Seyahat Sigortası,
 • Otopark ve otoban ücretleri
 • Dostluk ve Güleryüz

Tur Ücreti Dışındakiler:

İlk gün sabah kahvaltısı, müze girişleri (müzekart önerilir), Yemeklerde alınacak meşrubat ve alkollü içecekler , Öğle Yemeği, Otellerdeki mini bar harcamaları , bahşişler ve diğer ekstralar.

Ulaşım Aracı :

Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve özel olarak turizm için tasarlanmış yatar koltuklu ve klimalı katılımcı sayısına göre ;

 • 46 kişilik Mercedes, Safir veya MAN otobüs
 • 27 Kişilik İsuzu Turkuaz, Otokar- Sultan, Novo minibüs,
 • 17 Kişilik Volkswagen Volt veya Mercedes Sprinter Minübüs ile seyahat edilmektedir.
 • Araç yerleşme planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez. Lütfen ısrarcı olmayınız.

TUR FİYATLARI

Gidiş-Dönüş Tarihleri
13.07.2019 - 15.07.2019
Kişi başı fiyat 895
Single Farkı 350
7-12 Yaş Çocuk 795
2-6 Yaş Çocuk 795
0-2 Yaş Bebek 895
0-6 Yaş çocuklara koltuk verilmemektedir.
Gidiş-Dönüş Tarihleri
30.08.2019 - 01.09.2019
Kişi başı fiyat 895
Single Farkı 350
7-12 Yaş Çocuk 795
2-6 Yaş Çocuk 795
0-2 Yaş Bebek 895
0-6 Yaş çocuklara koltuk verilmemektedir.
Gidiş-Dönüş Tarihleri
27.10.2019 - 29.10.2019
Kişi başı fiyat 895
Single Farkı 350
7-12 Yaş Çocuk 795
2-6 Yaş Çocuk 795
0-2 Yaş Bebek 895
0-6 Yaş çocuklara koltuk verilmemektedir.
Gidiş-Dönüş Tarihleri
30.12.2019 - 01.01.2020
Kişi başı fiyat 895
Single Farkı 350
7-12 Yaş Çocuk 795
2-6 Yaş Çocuk 795
0-2 Yaş Bebek 895
0-6 Yaş çocuklara koltuk verilmemektedir.

Başvuru Formu

Önemli Bilgiler!

* Grup Talep formunu doldururken iletişim bilgilerinizin, doğru ve güncel olduğuna dikkat edin.

* Kişi sayısını ve tur zamanını kesin bir bilgi ile iletiniz.

* Belirtmek istediğiniz hususları lütfen mesajınız kısmından yazınız.

* Dilerseniz bize, 0212 249 40 70 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Bu tur için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların tur hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

YORUM YAZ

Benzer Turlar