Not : Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları ve grup talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

KARS SARIKAMIŞ ÇILDIR GÖLÜ TURLARI

0.00 ’den İtibaren

GEZİLECEK YERLER

Kars, Alman Evi, Melekli Ev( Aksu Konağı ), Kars Kalesi, Malakanlar Değirmeni, Vali Konağı, Hekim Evi (Opera Binası), PTT Binası, Fethiye Camii (Alexander Nevski Kilisesi), Oniki Havari Kilisesi, Hamamları, Defterdarlık, Konservatuarı, Çıldır Gölü, Atlı Kızak Keyfi, Ani Harabeleri, Katedral, Surp Kirkor, Surp Pirgiç (keveli kilise) ve Selçuklu eserlerinden Menücehr Cami, Ebul Muhammeran Cami, Sultan Sarayı, Katarina Av Köşkü

TURA KATILIN
Yaşlar:

KARS -SARIKAMIŞ KAYAK MERKEZİ-ÇILDIR GÖLÜ ATLI KIZAK KEYFİ -ANİ HARABELERİ -ANADOLU KARDELENLERİ -MALAKANLAR TURU

 

Tur Tarihleri : GRUPLARA YAPILIR 2019 ( sabahı başlangıçlı) 

 

Doğa,Tarih, Arkeoloji, Kültür keyfi birarada

 

1.Gün : 2019 Türkiye'nin her noktasından buluşmalı - Erzurum -Çifte Minareli Medrese -Üç Kümbetler -Erzurum Kalesi -Taşhan -Sarıkamış -Katerina Av Köşkü -Sarıkamış Kültür Evi -Fethiye Camii -Rus Mimariler 

Siz saygıdeğer misafirlerimizi Erzurum Havalimanında Rehberimizle karşılıyoruz. Otobüsle gelenler otogardan ve Havaalanından karşılananlar sonrasında eşyalarımızı aracımıza yerleştirdikden sonra günün destinasyonu hakkında bilgileri alıyor, Erzurum Evlerinde sabah kahvaltımızı alıyoruz. 

Kahvaltı sonrasında Çifte Minareli Medrese, Üç Kümbetler, Erzurum Kalesi ve Saat Kulesini panoramik olarak görüyor, Ulu Camii gezisinin ardından Taşhan’da Oltu taşı hakkında bilgileri alıyoruz. Taşhan’dan ayrılıyor, 

Sarıkamış’a doğru hareket ediyoruz. Doğu Anadolu’da Osmanlının Ruslara karşı mücadelesinde tarih Sayfalarına 22 Aralık 1915 Sarıkamış Harekâtı olarak geçen ve 80.000 üzerinde şehidimizi verdiğimiz Sarıkamış’ta ilk olarak Şehitlik Anıtını görüyoruz.

Harekât hakkındaki bilgilerin alınmasının ardından Sırtını Allahüekber dağlarına dayamış Sarıkamış’a ulaşıyoruz.  

Ruslar döneminde kraliçe Katarina için yaptırılan Av Köşkünü ve teneke mahallesini görüyor Sarıkamış Kültür evinde yöresel ürünlerden oluşan öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrasında Kars’a hareket ediyoruz. Kars şehir merkezinde ızgara planlı olarak inşa edilen ve Ruslar döneminde günümüze kadar ayakta kalmayı başarmış olan, Fethiye Camii (Alexander Nevski Kilisesi), Kültür Evi, Vali Konağı, PTT Binası ve birçok Rus yapısını görüyor otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama KARS BÜYÜK KALE OTEL… VB

 

2.Gün : 2019 Kars - Çıldır Gölü -Atlı Kızak -Balık Avı -Ani Antik Kenti -Kars Şehir Turu

Otelimizdeki kahvaltının ardından Arpaçay'ın kenarında kurulmuş Ani Harabelerine hareket ediyoruz.

Ocaklı köyünde Ermenistan sınırımız kenarındaki Ani Harabelerinde Ermeni ve Selçuklu kültürünün en önemli yapıtlarının yer aldığı eserler arasında Ermenilerin yapmış olduğu Katedral, Surp Kirkor, Surp Pirgiç (keveli kilise) ve Selçuklu eserlerinden Menücehr CamiEbul Muhammeran Cami, Sultan Sarayını geziyorAni’den ayrılıyoruz. 

1965 metre yüksekliği ile Türkiye’nin en yüksek rakımdaki göllerinden olan ve kış döneminde buz ile kaplanması ile ünlü Çıldır Gölüne ulaşıyoruz.

Öğle yemeğimizi gölden çıkarılan sarı balık ve yöresel menüler şeklinde aldıktan sonra rengarenk süslemeleri ile bizleri bekleyen Atlı Kızaklarımız ile Çıldır Gölünden turumuza devam ediyoruz. 

Kızak turumuzun sonrasında belirli noktalarda buzu kırıp ağ çeken balıkçılara katılıyor onlar ile birlikte bizde balık avlamaya çalışıyoruzÇıldır gezimizi fotoğraf molası ile tamamlıyor, Kars’a otelimize dönüyoruz.

Akşam yemeğinin alınmasının ardından Aşıklar evinde veya başka bir noktada canlı müziğe katılıyoruz. ( Ekstra ) KARS BÜYÜK KALE OTEL… VB

 

3.Gün : 2019 Kars -Oniki Havariler Kilisesi -Osmanlı Hamamları -Taş Köprü -Kars Yöresel Ürünler -Namık Kemal Kültür Evi -Erzurum -İstanbul

Otelimizdeki kahvaltımızı tamamladıktan sonra Kars şehir merkezi turumuzu tamamlıyoruz.

İlk durağımız Anadolu’ya doğru yola çıkan evliyalardan Ebul –l Hasan Herekani Hazretlerinin Türbesi ve Camisi olarak beliyoruz. Gezimize On İki Havariler Kilisesi, Namık Kemal Kültür Evi, Osmanlı Hamamları ve Taş Köprüsü, 93 Harbi olarak tarihe geçen Rus Harbi sırasından Türkiye’ye ve Dünyanın birçok yerine sürgün edilen Anadolu’nun Kardelenleri Malakan’lara ait olan evleri görüyor eski Rus yapılarının eşliğinde Ünlü Kars Kaşarı ve Balı için alışveriş zamanı veriyoruz.

Belirlenen saate buluşuyor Kars’a gelinirde Kaz Eti yemeden ayrılmaz diyor öğle yemeğimizi kaz eti, bulgur pilavı ve yöresel ikramlar şeklinde alıyoruz. (ekstra) Yemek sonrasında Erzurum’a hareket ediyoruz. Uçak saatine göre Erzurum’da kısa bir şehir turu yapıyoruz.

Sizleri Erzurum Havalimanına transfer ediyor, bir başka Folklorik Turizm gezisinde buluşmak dileği ile sizler ile vedalaşıyoruz.

 

 

Not: Rehberimiz aynı programa sadık kalmak koşuluyla Tur programının genel akışında bazı düzeltmeler ve uyarlamalar yapabilir.

 

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

 • Bölgedeki tüm ara ulaşımlar ve havaalanı transferleri (Hizmetimiz Erzurum Havaalanı başlar, Erzurum havaalanı biter. )
 • 2 Gece Kars Otelleri Yarım Pansiyon Otel Konaklaması
 • Otellerde alınacak 2 sabah kahvaltısı açık büfe,
 • 2 akşam yemeği, (Set menü veya açık büfe şeklinde)
 • Profesyonel Rehberlik hizmeti,
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Tüm çevre gezileri,
 • Dostluk ve Güleryüz...
 • Dostluk ve Güleryüz...

Tur Ücreti dışındakiler:

Ana ulaşım Uçak, Müze ve ören yeri giriş ücretleri,İlk gün Kahvaltısı , Atlı Kızak keyfi, tüm öğle Yemekleri ve yemeklerde alınacak içecekler, Otellerdeki mini bar harcamaları , bahşişler ve diğer ekstralar. Belirtilen dışındaki yemekler.

Ulaşım Aracı :

Turkiyenin her ilinden katılıma açık olduğundan ana ulaşım uçak dahil edilmemiştir. Ana Ulaşım Uçak ile olup, Ara ulaşımlar katılımcı sayısına göre 17 kişilik Volkswagen Volt, Mercedes Sprinter, 27 kişilik Isuzu Turkuaz ve Novo minibüs araç ile sağlanır.

 

HATIRLATMA :

 • Rehberimiz Grubumuzu Erzurum havaalanında karşılar.
 • Uçuştan en az 1,5 saat önce havaalanında hazır bulunmanız gerekmektedir.
 • Gidiş ve dönüş Check–in İşlemleriniz kendiniz tarafından yapılacaktır.
 • Acentemiz havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey protokolüne tabidir.
 • Uçuş öncesinde uçuş detayları ve saatleri değişebilir tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 Saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak seferlerinde oluşabilecek aksama yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan Folklorik Turizm Seyahat Acentası sorumlu tutulamaz.

TUR FİYATLARI

Başvuru Formu

Önemli Bilgiler!

* Grup Talep formunu doldururken iletişim bilgilerinizin, doğru ve güncel olduğuna dikkat edin.

* Kişi sayısını ve tur zamanını kesin bir bilgi ile iletiniz.

* Belirtmek istediğiniz hususları lütfen mesajınız kısmından yazınız.

* Dilerseniz bize, 0212 249 40 70 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Bu tur için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların tur hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

YORUM YAZ

Benzer Turlar