Not : Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları ve grup talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

KAZANLIK GÜL FESTİVALİ TURU

0.00 € ’den İtibaren

GEZİLECEK YERLER

TURA KATILIN

 

1.GÜN : Gecesi Kazanlık Gül Festivali Turu İstanbul'dan Hareket

23:30 : Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü(Otopark Çıkışı Işıklar önü)

23:45 : Mecidiyeköy Ziraatbank önü

24:00 : Ömür Plaza önü 

2.GÜN : Plovdiv (Filibe )

Belirtilen  buluşma noktalarından sizleri alarak hareketi ile Edirne üzerinden varılacak Kapıkule sınır kapısı geçişi ile Bulgaristan Kazanlık Gül Festivali için yolculuğumuz başlıyor. İstanbul Plovdiv (Filibe )yaklaşık 430 km.civarı. Sabah erken saatlerde Plovdiv’e varışımızı gerçekleştiriyoruz. 

Plovdiv varışı ile sabah kahvaltısı için serbest zaman. Kazanlık Gül Festivali gezimize ilk olarak ;

Plovdiv şehir turumuza başlıyoruz. 4000 yılık geçmişe sahip Plovdiv bir kent olarak; günümüzün modern binaları ve eski çağların mimarisini birleştiren güzel bir şehirdir.

Kentte en çok ilgi çeken yer şüphesiz Nebet tepe mevkiinde yerleşik “Eski Plovdiv” - adında şehrin en eski bölümü üzerinde bulunuyor.

Görülecek yerler arasında şimdilerde Etnografya Müzesi olarak hizmet veren Argır Kuyumcuoğlu’nun evi, Plovdiv’e özel en mükemmel simetrik ev örneği ve orijinal ev düzenlemesiyle, bu günümüzde her türlü kültüler faaliyetlere ev sahipliği yapmakta olan Balabanov Evi ve Georgi Mavridi`nin eviEski Roma çağından kalma Roma Amfi TiyatrosuRoma Stadyumu, , Hisar KapıKaleiçi Mahallesi ve Hindliyan Müzesi, Türk mimarisiyle oldukça ilgi çeken Cuma Camii, Plovdiv`in en eski kiliselerinden Aya KonstantinElena ve Aya Nedelya kiliseleri bulunmaktadır. Program sonrası otelimize yerleşme. Geceleme Plovdiv  4*otelde.  Akşam isteyenlerle ekstra Bulgar taverna gecesi etkinliği düzenlenebilir.

 

3.GÜN : Plovdiv (Filibe) -Bulgaristan Kazanlık Gül Festivali Etkinlikleri -Gül Toplama -Burgas

Otele alınan kahvaltının ardından Kazanlık yolculuğu başlangıcı. Yaklaşık 2 saatlik yolculuğun ardından Kazanlık Gül Festivali etkinlik alanına varış.

Festival etkinlikleri kapsamında Gül Toplama MerasimiGül Şarabı (Rose Wine) etkinliğiBulgaristan Ekmeği (Yöresel hamur işleri sergisi) ve Gül Yağı Müzesi ziyareti, Bir Bulgar Gülü resim sergisi (Daha önceki festivallerden resimler) gibi etkinlikler dahilinde bölgede keyifli serbest zaman. Bolca fotoğraf çekebilir ve bu atmosferi arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Folklorik Turizm hayatınızı keyiflendiriyor. 

Sonrasında buluşmanın ardından Burgas yolculuğu için aracımızın başında toplanıyoruz. Ara molalar ile devam eden yolculukla Burgas sahil kasabasına varış. Varışın ardından otelimize yerleşme. Geceleme Burgas 4*otelde

4.GÜN : Burgas -Nesebar -İstanbul

Otele alınan kahvaltının ardından Burgas’a 35 km uzaklıkta yer alan dar bir geçit ile anakaraya bağlı şirin ve romantik bir yarımada olan Nessebar yarımadasına varıyoruz.

Kayalık bir yarım adanın üzerinde yer alan ve 1983 yılında da eşsiz bir tarihe ve kültüre sahip olması nedeniyle Dünya Kültür Mirası Anıtı olarak seçilen Nessebarantik kentine geçiyoruz.

Tarihi yarım adada bin yıldır varlığını koruyan Roma, Bizans ve Ortaçağ kalıntıları ile Bulgar kiliseleri bulunmaktadır. Kent 13.yy ve 14.yy eserleri ile ünlüdür. Kiliselerin özellikle cephe tasarımları ilgi çekicidir.

Bizlere görkemli antik atmosfer sunan Nessebar da gezimiz sonrası, İstanbul’ a doğru yola çıkıyoruz. Ara molalar ile devam edecek olan yolculuğumuzun ardından Kapıkule sınır geçişi sonrası Türkiye’de devam eden yolculuğun ardından İstanbul başlangıç noktalarına varış. Program sonu. Farklı Folklorik Turizm turlarında buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz.

 

Not: Aynı programa sadık kalmak koşuluyla Rehberimiz Tur programının genel akışında bazı düzeltmeler ve uyarlamalar yapabilir.  

 

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

 • Gidiş -Dönüş Ulaşım
 • Gezi süresince Yerel Profesyonel Turkce rehberlik hizmetleri
 • 4*  Otellerde 1 Gece Plovdiv ve 1 Gece Burgas olmak üzere toplam 2 Gece Kahvaltı dahil konaklama
 • 2 sabah kahvaltısı otelde
 • Tüm otoban check-point ve otopark ücretleri 
 • Şehir vergileri
 • Gümrük vergileri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası,
 • Dostluk ve Güleryüz

Tur Ücreti Dışındakiler:

İlk gün sabah kahvaltısı, müze girişleri (müzekart önerilir), Akşam yemeği, Yemeklerde alınacak meşrubat ve alkollü içecekler , Öğle Yemeği, Yurtdışı Çıkış Harcı (15.-tl), Otellerdeki mini bar harcamaları , Şöför ve rehber bahşişleri, Bulgaristan Vizesi (YEŞİL PASAPORT SAHIPLERI VİZEDEN MUAFTIRLAR), Yurtdisi seyahat saglik sigortasi (15-20 euro) 

Ulaşım Aracı :

Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve özel olarak turizm için tasarlanmış yatar koltuklu ve klimalı katılımcı sayısına göre ;

 • 46 kişilik Mercedes, Safir veya MAN otobüs
 • 27 Kişilik İsuzu Turkuaz, Otokar- Sultan, Novo minibüs,
 • 17 Kişilik Volkswagen Volt veya Mercedes Sprinter Minübüs ile seyahat edilmektedir.
 • Araç yerleşme planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez. Lütfen ısrarcı olmayınız.

TUR FİYATLARI

Başvuru Formu

Önemli Bilgiler!

* Grup Talep formunu doldururken iletişim bilgilerinizin, doğru ve güncel olduğuna dikkat edin.

* Kişi sayısını ve tur zamanını kesin bir bilgi ile iletiniz.

* Belirtmek istediğiniz hususları lütfen mesajınız kısmından yazınız.

* Dilerseniz bize, 0212 249 40 70 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Bu tur için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların tur hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

YORUM YAZ

Benzer Turlar