KEMALİYE TURU

0.00 ’den İtibaren

GEZİLECEK YERLER

SİVAS -DİVRİĞİ ULU CAMİİ -DİVRİĞİ KALESİ -GÖK MEDRESE -BURUCİYE MEDRESESİ -SİVAS YÖRESEL LEZZETLER - KEMALİYE -LÖKHANE -TAŞYOL -KARANLIK KANYON -MANİ YOLU -APÇAĞA KÖYÜ -ÇIRÇIR ŞELALESİ - ELAZIĞ -HARPUT EVLERİ -HARPUT KALESİ - İSTANBUL

TURA KATILIN
Yaşlar:

KEMALİYE -SİVAS -DİVRİĞİ -ELAZIĞ TURU

 

Tur Tarihleri : GRUPLARA YAPILIR ( sabahı başlangıçlı)

 

Doğa,Tarih, Arkeoloji, Kültür keyfi birarada

 

1.Gün : Türkiye'nin her noktasından buluşmalı - Sivas - Divriği Ulu Camii -Divriği Kalesi -Gökmedrese -Buruciye Medresesi -Sivas Yöresel Lezzetler -Kemaliye 

Türkiye’nin her noktasından buluşmalı turumuzda siz değerli misafirlerimizi  uçak bileti satın alanlarla Sabiha Gökçen Havalimanından Pegasus Havayolları  06:30  Uçuşu ile 07:55  Sivas'a iniyoruz. 

Serbest alacağımız kahvaltı ardından Sivas'ı gezmeye başlıyoruz. Sivas gezimize Anadolu Selçuklu Medeniyeti'nin önemli eserlerinden biri olan Sahip Ata Fahrettin Ali tarafından Mimar Kaluytan'a yaptırılan Gök Mederese'yi (Sahibiye Medresesi), Danışmendi dönem eseri olarak kabul edilen Ulu Cami'yi, İlhanlılar Veziri Şemseddin Cüneyvi tarafından 1271 yılında yaptırılmış olan Çifte Minerali Medrese'yi ve Selçuklu Sultanı II.Gıyaseddin Keyhüsrev döneminde yapılan muhteşem taç kapısıyla bizi karşılayan Buruciye Medresesi’ni gördükten sonra öğle yemeğimizi Sivas yöresel lezzetler olarak alacağız. Ardından aracımıza binip Sivas'tan ayrılıyoruz. 

Ardından Divriği'ye hareket ediyoruz. Mengücekoğullarından hükümdar Süleyman Şahoğlu Ahmed Şah tarafından 1228 yılında yaptırılmış Taşı Hamuru işler gibi desen veren 1985 yılında UNESCO Dünya Miras Listesine alınmış, Selçuklunun 800 yıllık eseri  Divriği Ulu Cami'yi ve Şifahane görüp büyüleneceğiz. Sonrasında Divriği Kalesi'ni geziyor ve Divriği sokaklarında geziyor Ayanoğlu Konağı ve diğer konakları görüp fotoğraflıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Kemaliye otelimizde. 

 

2.Gün : Kemaliye -Lökhane -Taşyol -Karanlık Kanyon -ManiYolu -Apçağa Köyü

 

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı ardından İsmi Eğin iken Mustafa Kemal Atatürk’e atfen Kemaliye olarak değiştirilen, Çevre ve Kültür Değerlendirme ve Tanıtma Vakfı Tarafından özgün mimarisi ile dokusuyla UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRAS LİSTESİ’ NE aday gösterilen Kemaliye’de ilk olarak  Tübitak tarafından desteklenen ve ülkemizdeki en kapsamlı Doğa, Tarih müzesini gezmeye koyuluyoruz. 

Kemaliye sokaklarında bölgeye özgü evlerin arasında yapacağımız zamana yolculuk sonrasında dinlenmek üzere Lökhane’de Bebik Kahvelerimizi yudumluyoruz. 

Zincirli Kaya, Tarihi Taş Dibi Camii, Mani Yolu, Kadı Gölü, Seytali Parkını geziyor, Sıra Konak Köyü gezimizin ardından "Orda bir köy var uzakta" şiirinin doğduğu Ahmet Kutsi TECERİN köyü olan Kültür Bakanlığı tarafından, tarihi dokusu bozulmadan günümüze kadar gelebildiği için ödüle layık görülen Apçağa Köyü içerisinde yapacağımız yürüyüş sonrasında, inanılmaz bir azimle yapılan Kayabaşında 85 basamakla çıkılan Bekir TAŞTAN Evini hayranlıkla ziyaret ediyoruz. 

YALÇINER Ta Tu Ta Çiftliğin de Yöresel Ürünlerden oluşan menümüz alıyoruz (ekstra).  

Dileyen Misafirlerimiz ile; Dünyanın En Büyük Kanyonlarından bir tanesi olan Karanlık Kanyonda yapacağımız Tekne gezisi ile Karanlık Kanyonu Keşfe çıkıyoruz (ekstra). 

Gezilerimiz sonrası otelimize dönüp dinleniyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Kemaliye otelimizde.

 

3.Gün : 2019 Kemaliye-Harput -Elazığ -İstanbul

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı ardından  serbest zaman veriyor Kemaliye’den ayrılıyoruz.

Yeşilyurt köyünde tavan işlemeciliği ile önemli bir eser olan Yeşilyurt camisini geziyor, Keban Barajını görerek Muhteşem bir manzaraya sahip Çırçır Şelalesinde alabalığın farklı lezzetlerinden oluşan menümüzle öğle yemeğimizi alıyoruz (ekstra).

Yemek sonrasın kısa Elazığ kent turumuzu yapıp Harput’a hareket ediyoruz. 4000 Yıllık Tarihe Sahip Harput, birçok medeniyete ev sahipliği yapması ile nedeni birçok eseri barındıran Harput ta; Harput Kalesi, Ulu Cami, Sara Hatun Camii,  Arap Baba Türbesi, İmam Efendi, Ahi Musa Mescidi Ağa, Kurşunlu Camii, Cimşit Hamamı, Dabakhane, Meryem Ana Kilisesi, Tarihi Harput Evlerini görüyoruz. 

Evliyalar diyarı olan Harput’tan ayrılıyor sizleri Elazığ Havalimanına bırakıyoruz. Pegasus Havayolları 18:40 Uçuşuyla Havalimanında rehberimizle vedalaşmanın ardından Kemaliye -Sivas -Divriği -Elazığ turumuzu  noktalıyoruz.  Farklı Folklorik Turizm turlarında buluşmak dileğiyle ..

Farklı Folklorik Turizm turlarında buluşmak üzere vedalaşıyoruz.  

 

Not: Rehberimiz aynı programa sadık kalmak koşuluyla Tur programının genel akışında bazı düzeltmeler ve uyarlamalar yapabilir.

 

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

 • Bölgedeki tüm ara ulaşımlar ve havaalanı transferleri (Hizmetimiz Sivas Havaalanı başlar, Elazığ havaalanı biter. )
 • 2 Gece Kemaliye Otelleri Yarım Pansiyon Otel Konaklaması
 • Otellerde alınacak 2 sabah kahvaltısı açık büfe,
 • 2 akşam yemeği, (Set menü veya açık büfe şeklinde)
 • Profesyonel Rehberlik hizmeti,
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Tüm çevre gezileri,
 • Dostluk ve Güleryüz...
 • Dostluk ve Güleryüz...

Tur Ücreti dışındakiler:

Ana ulaşım Uçak, Müze ve ören yeri giriş ücretleri,İlk gün Kahvaltısı , Karanlık Kanyon tekne gezisi, tüm öğle Yemekleri ve yemeklerde alınacak içecekler, Otellerdeki mini bar harcamaları , bahşişler ve diğer ekstralar. Belirtilen dışındaki yemekler.

Ulaşım Aracı :

Turkiyenin her ilinden katılıma açık olduğundan ana ulaşım uçak dahil edilmemiştir. Ana Ulaşım Uçak ile olup, Ara ulaşımlar katılımcı sayısına göre 17 kişilik Volkswagen Volt, Mercedes Sprinter, 27 kişilik Isuzu Turkuaz ve Novo minibüs araç ile sağlanır.

 

HATIRLATMA :

 • Rehberimiz Grubumuzu Sivas Havaalanında karşılar.
 • Uçuştan en az 1,5 saat önce havaalanında hazır bulunmanız gerekmektedir.
 • Gidiş ve dönüş Check–in İşlemleriniz kendiniz tarafından yapılacaktır.
 • Acentemiz havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey protokolüne tabidir.
 • Uçuş öncesinde uçuş detayları ve saatleri değişebilir tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 Saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak seferlerinde oluşabilecek aksama yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan Folklorik Turizm Seyahat Acentası sorumlu tutulamaz.

TUR FİYATLARI

Başvuru Formu

Önemli Bilgiler!

* Grup Talep formunu doldururken iletişim bilgilerinizin, doğru ve güncel olduğuna dikkat edin.

* Kişi sayısını ve tur zamanını kesin bir bilgi ile iletiniz.

* Belirtmek istediğiniz hususları lütfen mesajınız kısmından yazınız.

* Dilerseniz bize, 0212 249 40 70 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Bu tur için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların tur hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

YORUM YAZ

Benzer Turlar