NERGİS BAHÇELERİ ve SARDES ANTİK KENTİ KULADOKYA TURU

520.00 ’den İtibaren

GEZİLECEK YERLER

İZMİR -NERGİS BAHÇELERİ -YÖRESEL LEZZETLER -MORDOĞAN -BALIKLIOVA -KÖSEDERE -AMBARDERE KÖYLERİ -YENİLİMAN -SAİP KÖYÜ -SALİHLİ -SARDES ANTİK KENTİ -KULA -KULA EVLERİ -KULADOKYA

TURA KATILIN

1.GÜN - Nergis Bahçeleri Turu için İstanbul'dan hareket 

24:00 : İncirli Alfemo önü (Eski Boyner Mağazası)

00:15 : Mecidiyeköy Yapı Kredi Önü (Doğtaş Mobilya yanı)

00:30 : Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü(Otopark çıkışı ışıklar önü)

2.GÜN : İzmir -Nergis Bahçeleri -Yöresel Lezzetler -Mordoğan -Balıklıova-Kösedere -Ambardere Köyleri -Yeniliman -Saip Köyü

Bursa –Balkesir-İzmir güzergahını izleyerek sabah saatlerinde İzmir'e varıyoruz. Serbest alacağımız Ege kahvaltısı ardından Nergis Bahçeleri ve Sardes Kula turumuza başlıyoruz.

Nergisin anavatanı olan Mordogan ve Karaburun köylerinde SİZLERİ NERGİS BAHÇELERİ ve MUHTEŞEM KOKUSUYLA buluşturuyoruz. Tematik turlarımıza Gül Hasadı, Lavanta Tarlaları, Lale Tarlaları gezilerine Nergis Bahçeleri turunuda ilave ettik.

Nergis de diğer çiçekler gibi efsanevi bir hikayesi olan; hikayesi kadar kokusuyla da büyüleyen bir çiçek; aşk çiçeğidir! Nergis çiçeği anlamı ile de en az görüntüsü kadar etkileyicidir. Nergisin anlamı güzelliktir, en güzeldir hatta bazen kendine zarar verebilecek kadar güzel olmaktır.

Çeşitli endemik türlere ev sahipliği yapan zengin bitki örtüsü ve berrak deniziyle bir doğa harikası olan Karaburun, birçok simgeyle anılsa da Nergis bunlar arasında en çok bilinenlerindendir.

Gezeceğimiz yerler sırıasıyla Gülbahçe, Balıklıova üzerinden Mordoğan, İnecik, Kösedere, Kaynarpınar, Amberseki Köyleri, Karaburun gezisi, Yeni Liman Köyü, Saip Köyü, Balıklıova’da kurabiye alışverişi.

Ardından serbest zaman ardından aracımıza binip otelimize hareket ediyoruz. Konaklama ve Akşam yemeği 3 ve 4* Otelimizde.

Sabah Kahvaltısı : Yol üzerinde serbest ekstra olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği : Serbest zaman olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği : Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
Konaklama : İzmir 3 ve 4* Standardı Otelleri

 

03.GÜN : Salihli -Sardes Antik Kenti -Kula -Kula Evleri -Kuladokya

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı ardından otelimizden ayrılıyor ve ilk gezi noktamız Tarihte devlet güvencesinde ilk paranın basıldığı Lidya devletinin başkenti olan Sardes Antik Kenti oluyor. İncil’in Vahiy bölümünde, Hıristiyanlığın batıya yayılmasında önemli rol oynayan Batı Anadolu’daki yedi kiliseden biri olarak anılan Sardes, dini açıdan da ayrı bir öneme sahiptir. Antik kentten kalanları ve restore edilmiş olan etkileyici yapıları detaylı olarak geziyoruz: Jimnazyon, hamam, tiyatro, Artemis tapınağı, sinagog, Bizans surları ve kilisesi…

Sonrasında Sardes gezimizin ardından Lidya Krallığının mezar tümülüslerinin yer aldığı çok büyük ve gözalıcı eserleri olan Bintepe Tümülüsleri’ni görüyoruz.

Ardından yanık ülke Kula’ya doğru yola koyuluyoruz.

Kula; Osmanlı dönemi Sivil Mimarisinin özelliklerini taşıyan Türkevi olarak tabir edilen ahşap ev örneklerini bolca göreceğimiz bir beldemiz. 19. yy da devam eden yapı tipiyle Kula tipik bir Osmanlı Kent dokusuna sahip olduğunu görüyoruz. Kula sokaklarında dolaşırken günümüze kadar bozulmadan gelebilmiş bir anıt kent özelliğini fark ediyoruz. Yapılar mimari açıdan eski kent yerleşmesinin bozulmamış tipik örneği teşkil etmesi ve bu niteliklerin belge açısından değeri Kula’ya ‘’Anıt Kent’’ Özelliğini kazandırmaktadır. Ardından yolumuz üzerindeki Kuladokya olarak bilinen ve tıpkı Kapadokya gibi peri bacaları ile bilinen volkanik orijinli, jeolojik bir yapıya sahip olmasından dolayı yağmur ve erozyonunun ilginç ve doğal oluşumlarının bulunduğu bölgeyi fotoğraflayarak serbest zaman ardından İstanbul'a doğru dönüş yolculuğumuza devam ediyoruz. Normal trafik koşullarında 24:00- 01:30 civarı İstanbul'da oluyoruz. Farklı Folklorik Turizm turlarında buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz.

Sabah Kahvaltısı : Otelde Açık büfe olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği : Serbest olarak alınacaktır.

Not: Aynı programa sadık kalmak koşuluyla Rehber tur program akışında bazı düzeltmeler ve uyarlamalar yapabilir.

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

 • Gidiş -Dönüş Ulaşım
 • Gezi süresince Profesyonel Kokartlı Rehberlik hizmeti,
 • 1 gece Yarım pansiyon İzmir 3 ve 4* Standardı Otelleri konaklama,
 • 1 sabah kahvaltısı otelde açık büfe,
 • 1 akşam yemeği otelde set menü veya açık büfe,
 • İzmir Köyleri Gezisi
 • Nergis Bahçeleri Gezisi
 • Sardes Antik Kenti Gezisi
 • Kula Gezisi
 • Zorunlu Seyahat Sigortası,
 • Otopark ve otoban ücretleri
 • Dostluk ve Güleryüz

Tur Ücreti Dışındakiler:

İlk gün sabah kahvaltısı, müze girişleri (müzekart önerilir), Yemeklerde alınacak meşrubat ve alkollü içecekler , Nergis demeti (10-20.-tl civarı), Öğle Yemeği, Otellerdeki mini bar harcamaları , bahşişler ve diğer ekstralar.

Ulaşım Aracı :

Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve özel olarak turizm için tasarlanmış yatar koltuklu ve klimalı katılımcı sayısına göre ;

 • 46 kişilik Mercedes, Safir veya MAN otobüs
 • 27 Kişilik İsuzu Turkuaz, Otokar- Sultan, Novo minibüs,
 • 17 Kişilik Volkswagen Volt veya Mercedes Sprinter Minübüs ile seyahat edilmektedir.
 • Araç yerleşme planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez. Lütfen ısrarcı olmayınız.

 

 

TUR FİYATLARI

Gidiş-Dönüş Tarihleri
18.01.2020 - 19.01.2020
Kişi başı fiyat 520
Single Farkı 145
7-12 Yaş Çocuk 420
2-6 Yaş Çocuk 520
0-2 Yaş Bebek 520
0-6 Yaş çocuklara koltuk verilmemektedir.
Gidiş-Dönüş Tarihleri
08.02.2020 - 09.02.2020
Kişi başı fiyat 520
Single Farkı 145
7-12 Yaş Çocuk 420
2-6 Yaş Çocuk 520
0-2 Yaş Bebek 520
0-6 Yaş çocuklara koltuk verilmemektedir.

Başvuru Formu

Önemli Bilgiler!

* Grup Talep formunu doldururken iletişim bilgilerinizin, doğru ve güncel olduğuna dikkat edin.

* Kişi sayısını ve tur zamanını kesin bir bilgi ile iletiniz.

* Belirtmek istediğiniz hususları lütfen mesajınız kısmından yazınız.

* Dilerseniz bize, 0212 249 40 70 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Bu tur için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların tur hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

YORUM YAZ

Benzer Turlar