SAFRANBOLU SAFRAN HASADI TURU

495.00 ’den İtibaren

GEZİLECEK YERLER

SAFRANBOLU- SAFRAN HASADI ETKİNLİKLERİ -ARASTA-CİNCİ HANI-HAMAMI-İZZETPAŞA CAMİİ-GÜNEŞ SAATİ-KAYMAKAMLAR EVİ-İNCEKAYA SU KEMERİ-BULAK MAĞARASI- YÖRÜK KÖYÜ-SİPAHİOĞLU KONAĞI- KENT TARİHİ MÜZESİ-HÜKÜMET KONAĞI -SAAT KULESİ -KRİSTAL TERAS -TOKATLI KANYONU -AMASRA

TURA KATILIN
Yaşlar:

SAFRANBOLU SAFRAN HASADI TURU

Tur Tarihleri : 12-13 Ekim/ 19-20 Ekim/26-27 Ekim/02-03 Kasım 2019 Tur Süresi: 2 gün-01 gece

 

SAFRANBOLU SAFRAN HASADI TURUNDA NELER GÖRECEĞİZ : 

Safranbolu'da safran üreticileri hasada başladı.Gıda, kimya, ilaç ve kozmetik sanayisinde kullanılan, kendi ağırlığının 100 bin katı suyu sarı renge boyayabilen safranı Safranbolu’da yerinde görmeye gidiyoruz.Gramı 15 ila 20 liradan satılan mucize bitki safranın hikayesini adını verdiği Karabük’ün Safranbolu ilçesinde 35 dönümlük bir alanda Safran Hasadı turumuzda gözlemleyecek, Safranlı Lezzetlerin tadına varacak, Safranbolu tarihiyle ilgili geniş bilgiler alacağınız dopdolu bir Safran Hasadı programı sizi bekliyor. 

1.Gün : Konaklamalı Safran Hasadı Turu Cumartesi sabahı İstanbul'dan Hareket

06:30 : İncirli Alfemo önü (Eski Boyner Mağazası)

06:45 : Mecidiyeköy Yapı Kredi Önü (Doğtaş Mobilya yanı)

07:00 : Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü(Otopark çıkışı ışıklar önü)

08:30 : İzmit Otogar Önü

Safranbolu -Tarihi Konaklar -Arastalar -İncekaya Su Kemeri -Bulak Mağarası -Yöresel Lezzetler -Kristal Teras -Tokatlı Kanyonu

İstanbul'dan hareketle sizleri aldıktan sonra Bolu Gerede Karabük güzergahını izleyerek Safranbolu yolculuğumuza başlıyoruz. Müze Kent Safranbolu'ya varışımızın ardından Safranbolu Turumuza eski bir Bektaşi köyü olan Yörük Köyüyle başlıyoruz. 

Safranbolu Yörük Köyünde  sırasıyla Sipahi konağınıHacı kavas ve kaymakçıoğlu evlerini, bir dönemin çamaşırhanesi; şimdilerin sanat galerisini geziyoruz. 

Ardından Rehberimizle  Ardından Eski Safranbolu'ya geçiyoruz. Öğle yemeğinde Safranbolu yöresel lezzetleri tadıyoruz.(ekstra) Özellikle Tarhana çorbası, Etli yaprak sarma, Peruhi, Mantı, baklava tatmanızı öneririz.

Öğle yemeği ardından Rehberimizle  Tarihi Safranbolu gezimize başlıyoruz. Safranbolu ruhunu hissedebileceğimiz sokaklardan geçerek Kaymakamlar eviCinci Hanı ve Hamamıİzzet Mehmet Paşa CamiiKöprülü Mehmet Paşa Camii'ni gezip, avlusundaki Güneş saati hakkında bilgi alıyoruz.

Sonrasında İncekaya Su Kemeri, Kristal Teras, Tokatlı Kanyonu ve Bulak Mağarasını görmek üzere aracımıza biniyoruz. Sadrazam İzzet Mehmet Paşa tarfından yaptırılan 6 kemerli görkemli bir yapı olan İncekaya köprüsünün üzerinde yürüyüp fotoğraf çektiriyoruz.

Kristal Terasta yürüyüş yapıyoruz. Sonrasında Bulak Mağarası tüm ihtişamıyla bizi bekliyor. Bu güzelliklerin ardından Safranbolu'daki konağımıza dönüyor ve dinleniyoruz. Akşam yemeğimiz Safranbolu otelde.

 

2.Gün : Kastamonu -Sinop -Hamsilos Fiyordu -Akliman -İnceburun -Sinop Cezaevi Müzesi - Arkeoloji Müzesi -Kotra Yapım Atölyeleri

Sabah otelimizde alacağımız erken kahvaltı ardından bu turu sizlere yapma amacımız Safranbolu'da Safran Hasadı turumuza başlamak üzere Safran Tarlalarına yolculuğumuz başlıyor.

Safrandan maksimum verimi almanın ön koşulu, çiçekleri tomurcuk halindeyken toplamak. Tarlaya güneş vurup çiçekler açıldığında arılar gelip polenleri alıyor. Açılan çiçekler toplanırken tepecikler hasar görebiliyor. O yüzden bizde erken yollara düşüyoruz. 

Gramı 15 ila 20 liradan satılan mucize bitki safranın hikayesini adını verdiği Karabük’ün Safranbolu ilçesinde Gıda, kimya, ilaç ve kozmetik sanayisinde kullanılan, kendi ağırlığının 100 bin katı suyu sarı renge boyayabilen safranı, Sabundan, muma, kolonyadan lokuma, çaya safranlı ürünlerin vazgeçilmezi Safran çiçeği Hasadını yapıyoruz. Sonrasında Safranbolu merkeze geçiyor ve Meşhur Safranlı Lokum yapımını izlemek üzere üretim tesisine geçiyoruz. 

Safranlı Lokum yapımı hakkında bilgi alıyor ve yapım aşamalarını fotoğraflıyoruz. Safranlı lokum ve Safran Hasadı sonrası Safranbolu merkezde safranlı ürünler alışverişi yapmak üzere sizleri serbest bırakıyoruz.

Ardından şehri panoramik olarak görebileceğiz Hükümet Konağı ve Saat kulesinin bulunduğu kale mevkiine çıkıyoruz. Kent Tarihi müzesi tüm fotoğraf ve tanıtımlarla Safranbolu'nun geçmişine ışık tutuyor.

Bu Tarihi şehri ve konakları ardımızda bırakıp Bartın üzerinden Amasra’ya doğru yol alıyoruz. Yolculuğumuz sonunda Çeşmi-Cihan (Dünyanın Gözü) olarak nitelendirilen limanı ve balığıyla ünlü Karadeniz’in şirin beldesi Amasra’ya geliyoruz. Amasra Kalesinisurlaroymacılar çarşısını ve limanı geziyoruz. Yemek sonrası alışveriş için serbest zaman verip, 16:00 gibi  Amasra’dan istemeye, istemeye ayrılıyoruz ve İstanbul’a doğru yola koyuluyoruz.

Akşam üzeri Safran Hasadı Turumuzu bitirip farklı Folklorik Turizm turlarında buluşmak dileğiyle İstanbul'a dönüşe geçiyoruz. Yaklaşık olarak 22:30-23:30 civarı İstanbul'da oluyoruz. 

 

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

 • Gidiş -Dönüş Ulaşım
 • Gezi süresince Profesyonel Kokartlı Rehberlik hizmeti,
 • 1 gece Yarım Pansiyon Safranbolu Otelleri Konaklama
 • 1 sabah kahvaltısı otelde açık büfe,
 • 1 akşam yemeği otelde Set menü 
 • Program dahilinde Safranbolu Gezisi
 • Program dahilinde Amasra Gezisi
 • Tokatlı Kanyonu gezisi
 • Kristal Teras Gezisi
 • Program dahilinde Safran Hasadı Bahçesi Gezisi
 • Zorunlu Seyahat Sigortası,
 • Otopark ve otoban ücretleri
 • Dostluk ve Güleryüz

Tur Ücreti Dışındakiler:

İlk gün sabah kahvaltısı, müze girişleri (müzekart önerilir), Yemeklerde alınacak meşrubat ve alkollü içecekler , Öğle Yemeği, Otellerdeki mini bar harcamaları , bahşişler ve diğer ekstralar.

Ulaşım Aracı :

Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve özel olarak turizm için tasarlanmış yatar koltuklu ve klimalı katılımcı sayısına göre ;

 • 46 kişilik Mercedes, Safir veya MAN otobüs
 • 27 Kişilik İsuzu Turkuaz, Otokar- Sultan, Novo minibüs,
 • 17 Kişilik Volkswagen Volt veya Mercedes Sprinter Minübüs ile seyahat edilmektedir.
 • Araç yerleşme planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez. Lütfen ısrarcı olmayınız.

TUR FİYATLARI

Gidiş-Dönüş Tarihleri
12.10.2019 - 13.10.2019
Kişi başı fiyat 495
Single Farkı 145
7-12 Yaş Çocuk 395
2-6 Yaş Çocuk 395
0-2 Yaş Bebek 495
0-6 Yaş çocuklara koltuk verilmemektedir.
Gidiş-Dönüş Tarihleri
19.10.2019 - 20.10.2019
Kişi başı fiyat 495
Single Farkı 145
7-12 Yaş Çocuk 395
2-6 Yaş Çocuk 395
0-2 Yaş Bebek 495
0-6 Yaş çocuklara koltuk verilmemektedir.
Gidiş-Dönüş Tarihleri
26.10.2019 - 27.10.2019
Kişi başı fiyat 495
Single Farkı 145
7-12 Yaş Çocuk 395
2-6 Yaş Çocuk 395
0-2 Yaş Bebek 495
0-6 Yaş çocuklara koltuk verilmemektedir.
Gidiş-Dönüş Tarihleri
02.11.2019 - 03.11.2019
Kişi başı fiyat 495
Single Farkı 145
7-12 Yaş Çocuk 395
2-6 Yaş Çocuk 395
0-2 Yaş Bebek 495
0-6 Yaş çocuklara koltuk verilmemektedir.

Başvuru Formu

Önemli Bilgiler!

* Grup Talep formunu doldururken iletişim bilgilerinizin, doğru ve güncel olduğuna dikkat edin.

* Kişi sayısını ve tur zamanını kesin bir bilgi ile iletiniz.

* Belirtmek istediğiniz hususları lütfen mesajınız kısmından yazınız.

* Dilerseniz bize, 0212 249 40 70 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Bu tur için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların tur hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

YORUM YAZ

Benzer Turlar