Hakkımızda

Biz Kimiz?

Acentamız 2005 Yılında FOLKLORİK TURİZM VE TİC. LTD. ŞTİ. çatısı altında Kurulmuş Türkiye Seyahat Acentaları Birliğine Üye 5222 Üye Numaralı A Grubu Seyahat Acentasıdır.

 

Folklorik Turizm Seyahat Acentası; Ağırlıklı olarak Doğa,  Kültür, Tarih ve Arkeoloji  Turları düzenlemekte olan bir Seyahat Acentası olup,   Hafta sonu  Konaklamalı ve  Günübirlik  turlar dışında   Uzun süreli doğa ve kültür turları, bayram dönemlerinde Kültür Turları ile  Gruplara Özel turlarda düzenlemektedir.

Özellikle Festival Turlarına çok önem veren bir seyahat acentası olup, Türkiye'nin bir çok bölgesinde düzenlenen Festivallere ilk tur düzenleyen Acente olma ayrıcalığına sahiptir. ( Alaçatı Ot Festivali, Adana Portakal Çiçeği Karnavalı, Mersin Narenciye Festivali gibi festivallerde ve Yerli Gruplara yapılan Gül Hasadı Turlarında Öncü olmuştur)

Bundan sonrada bu tur organizasyonlara yenilerini katmak ve öncü olmak dışında daha önce tur düzenlenmeyen bölgeleri programlarına dahil ederek siz gezginleri keşfedilmemiş Doğa, Tarih ve Kültür Miraslarımız ile buluşturmayı misyon edinmiş bir acentadır.

Koşulsuz Müşteri Memnuniyeti

Bizim önceliğimiz, sizlerin mutluluğu. Misafirlerimize Folklorik Turizm güvencesiyle hizmet veriyoruz Güvenli, mutlu ve keyifli turlar ve deneyimler yaşamanız için var gücümüzle çalışıyoruz.

Neden Butik Turlar?

Bayram dönemleri haricinde Genel Olarak Butik Turlar (Az sayıda kişi ile gerçekleştirilen turlar Maksimum 25 Kişiyle yapılan tur) düzenlemektedir.

Butik Turlar;

Daha seri hareket etmemizi sağladığı için daha çok yer görme imkanı bulduğumuz,

Büyük araçların giremediği tur güzergahlarını programlarımıza dahil ederek buraları herkesten önce keşfetme ayrıcalığını yaşadığımız,


Katılımcıların bir biriyle ve Rehberler ile iletişimin kolay olduğu,

Yemek yenilecek mekanlarda uzun süreli servis gecikmelerine muhatap olmadığı,

Müze ve ören yerleri girişlerinde kuyrukta beklemenin en aza indirildiği,

Katılımcıların kendilerini özel hissetmelerini sağladığı, katılımcılara bazen küçük sürprizlerin yapıldığı , yerel insanımızla iletişim kurma olanağının da bulunduğu turlar olduğu için Butik Turlar düzenlemeye öncelik veriyoruz.

 

Yöreye Katkı ve Çevreye Duyarlılık

Gezilerimizde çevreye duyarlı davranıyoruz. Gezilerimizde elimizden geldiğince yöreye katkı sağlamaya çalışıyoruz. Alışverişlerimizi mümkün olduğunca yöreden yaparak yöre insanına ekonomik katkı sağlamaya çalışıyoruz.