Not : Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları ve grup talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

UÇAKLI MALATYA SİVAS DİVRİĞİ ARSLANTEPE TURU

0.00 ’den İtibaren

GEZİLECEK YERLER

MALATYA -ARSLANTEPE HÖYÜĞÜ -ESKİ MALATYA -ULU CAMİİ -KERVANSARAY - TÜRKİYE'NİN EN YÜKSEK CAM TERASI LEVENT VADİSİ -TOHMA KANYONU -GÜNPINAR ŞELALESİ -DİVRİĞİ -GÜRÜN GÖKPINAR GÖLÜ -SİVAS -DİVRİĞİ ULU CAMİİ -DİVRİĞİ KALESİ -GÖK MEDRESE -BURUCİYE MEDRESESİ -SİVAS YÖRESEL LEZZETLER

TURA KATILIN
Yaşlar:

1.Gün : 2019 Türkiye'nin her noktasından buluşmalı - Malatya -Arslantepe Höyüğü -Eski Malatya -Ulu Camii -Kervansaray -Türkiye'nin En Yüksek Cam Terası Levent Vadisi -Tohma Kanyonu -Günpınar Şelalesi -Divriği -Gürün Gökpınar Gölü

 

Türkiye’nin her noktasından Malatya buluşmalı turumuzda siz değerli misafirlerimizi  uçak bileti satın alanlarla Sabiha Gökçen Havalimanından Pegasus Havayolları  05:50  Uçuşu ile 07:30  Malatya’ya iniyoruz.

İlk olarak Malatya’nın  adından da anlaşılacağı üzere  Yeşili  bol bölgesi  Yeşilyurt’ta alacağımız Köy ürünlerinden oluşan serbest kahvaltı molası ile programımıza  başlıyoruz.   Kahvaltı sonrası Malatya ‘nın en önemli Turistik çekim merkezi olan  ve Dünya Mirası Geçici Listesi’nde yer alan,  aynı zamanda laik sistemin ilk defa Anadolu’da,  başladığı yer olmasıyla da öne çıkan  Aslantepe Höyüğü’nü  gezeceğiz. M.Ö. 5 bin yıllarından M.S. 11. yüzyıla kadar iskan edilen ve Türkiye’nin en büyük höyüklerinden olan Malatya  Aslantepe Höyüğü’nü Rehberimizden alacağımız bilgiler eşliğinde gezerken bir yandan da fotoğraflarımızı çekiyoruz. 

Arslantepe Höyüğü ile tarihin epey gerilerine doğru yapacağımız yolculuğumuzu noktalayıp biraz daha yakın sayılabilecek bir döneme tanık olacağımız Eski Malatya ya geçiyoruz.

Burada ilk olarak;  İran’daki Büyük Selçuklu İmparatorluğu cami mimari geleneğini Anadolu’da temsil eden tek örnek olarak bilinen Malatya  Battalgazi  Ulu Camii geziyoruz. Ulu Camii gezimizin sonrası Anadolunun en büyük kervansaraylarından biri olan  Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı’na geçiyoruz.

Rehberimizden kervansaray hakkında gerekli bilgileri aldıktan sonra fotoğraf ve çay, kahve için serbest zamanın ardından Malatya şehir merkezinde yöresel yemekleri bilinen Restaurantımızda öğle yemeğimizi(ekstra) alıyoruz. Öğle yemeği sonrası Darende’ye hareket ediyoruz.

Güzergahımız üzerinde bulunan Levent Vadisi üzerine kurulan ve Türkiye’nin yerden en yüksek(200 Mt) cam Terasından Levent Vadisini fotoğraflayarak Darende’ye doğru yolumuza devam ediyoruz.  Darende’ye vardığımızda hemen  yakınlarındaki  Tohma Kanyonunun kolay olan kısmından ve Tohma  çayı kenarında yapacağımız keyifli ve her yaştan kişinin rahatlıkla yürüyeceği  gezimizin ardından burada fotoğraf,  çay ve kahve molası için serbest zaman veriyoruz. Tohma Kanyonu gezimizin ardından Günpınar Şelalesine geçiyoruz. 

Şelaleyi fotoğraflama ve serbest zaman ardından Divriği'ye hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde Sivas Gürün’deki  Akyaka Azmak çayındaki gibi berrak suyun içinde balıkları ve bitkileri çıplak gözle göreceğimiz Gökpınar Gölü’nde  fotoğraf molası veriyor ve ardından Divriği yolculuğumuza devam ediyoruz. Akşam yemeği ve Konaklama Divriği’deki otelimizde.

 

2.Gün : 2019 Sivas -Divriği Ulu Camii -Divriği Kalesi -Konakları -Gökmedrese -Buruciye Medresesi -Sivas Yöresel Lezzetler

 

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı ardından Mengücekoğullarından hükümdar Süleyman Şahoğlu Ahmed Şah tarafından 1228 yılında yaptırılmış Divriği Ulu Cami'yi görüp büyüleneceğiz.

Sonrasında Divriği Kalesi'ni geziyor ve rehberimizden kale hakkında bilgiler alıp Sivas’a hareket ediyoruz. Yaklaşık 2,5 (174 km) saatlik bir yolculuğun ardından ilk olarak hem dinlenmek hem de damaklarımızı Sivas ilimizin yöresel lezzetleriyle şenlendirmek için öğle yemeği alacağımız mekana geçiyoruz.

Burada  yöresel lezzetlerden oluşan bir menüyle karnımızı doyurduktan sonra gezimize Anadolu Selçuklu Medeniyeti'nin önemli eserlerinden biri olan Sahip Ata Fahrettin Ali tarafından Mimar Kaluytan'a yaptırılan Gök Mederese'yi (Sahibiye Medresesi),

Danışmendi dönem eseri olarak kabul edilen Ulu Cami'yi, İlhanlılar Veziri Şemseddin Cüneyvi tarafından 1271 yılında yaptırılmış olan Çifte Minerali Medrese'yi ve Selçuklu Sultanı II.Gıyaseddin Keyhüsrev döneminde yapılan muhteşem taç kapısıyla bizi karşılayan 

Buruciye Medresesi’ni gördükten sonra Malatya -Sivas turumuzu tamamlıyor Sivas Havalimanından dönüş uçağımızın saatine kadar Sivas şehir merkezinde alışveriş ve dinlenme için serbest zaman veriyoruz ve saatimiz yaklaştığında Sivas Havalimanına istanbul’a dönüş için hareket ediyoruz.  Havalimanında rehberimizle vedalaşmanın ardından Malatya -Sivas turumuzu  noktalıyoruz.  

Farklı Folklorik Turizm turlarında görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

 

Not: Rehberimiz aynı programa sadık kalmak koşuluyla Tur programının genel akışında bazı düzeltmeler ve uyarlamalar yapabilir.

 

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

 • Bölgedeki tüm ara ulaşımlar ve havaalanı transferleri (Hizmetimiz Malatya Havaalanı başlar, Sivas havaalanı biter. )
 • 1 Gece Divriği Otelleri Yarım Pansiyon Otel Konaklaması
 • Otellerde alınacak 1 sabah kahvaltısı açık büfe,
 • 1 akşam yemeği, (Set menü veya açık büfe şeklinde)
 • Profesyonel Kokartlı Rehberlik hizmeti,
 • Malatya Turu
 • Arslantepe Höyüğü turu
 • Sivas Turu
 • Divriği Turu
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Tüm çevre gezileri,
 • Dostluk ve Güleryüz...
 • Dostluk ve Güleryüz...

Tur Ücreti dışındakiler:

Ana ulaşım Uçak, Müze ve ören yeri giriş ücretleri,İlk gün Van Kahvaltısı ,tüm öğle Yemekleri ve yemeklerde alınacak içecekler, Otellerdeki mini bar harcamaları , bahşişler ve diğer ekstralar. Belirtilen dışındaki yemekler.

Ulaşım Aracı :

Turkiyenin her ilinden katılıma açık olduğundan ana ulaşım uçak dahil edilmemiştir. Ana Ulaşım Uçak ile olup, Ara ulaşımlar katılımcı sayısına göre 17 kişilik Volkswagen Volt, Mercedes Sprinter, 27 kişilik Isuzu Turkuaz ve Novo minibüs araç ile sağlanır.

Sabahı Malatya Havaalanında buluşma

Gidiş : sabahı Pegasus Havayolları Sabiha Gökçen havalimanı 05:50 İstanbul -Malatya seferi ile Van'a hareket. Havaalanı buluşma.

Dönüş : akşamı Pegasus Havayolları 21:55 Sivas-İstanbul Sabiha Gökçen seferi ile İstanbul'a dönüş.

Sizleri Sabah 09:00den itibaren Trabzon Havaalanında karşılıyoruz ve programımıza başlıyoruz.Farklı uçuş saatlerini tercih edenler ofisten bilgi alabilirler.

Turkiyenin her ilinden katılıma açıktır. Ana Ulaşım Uçak ile olup, Ara ulaşımlar katılımcı sayısına göre 17 kişilik Volkswagen Volt, Mercedes Sprinter, 27 kişilik Isuzu Turkuaz ve Novo minibüs araç ile sağlanır.

HATIRLATMA :

 • Rehberimiz Grubumuzu Malatya havaalanında karşılar.
 • Uçuştan en az 1,5 saat önce havaalanında hazır bulunmanız gerekmektedir.
 • Gidiş ve dönüş Check–in İşlemleriniz kendiniz tarafından yapılacaktır.
 • Acentemiz havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey protokolüne tabidir.
 • Uçuş öncesinde uçuş detayları ve saatleri değişebilir tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 Saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak seferlerinde oluşabilecek aksama yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan Folklorik Turizm Seyahat Acentası sorumlu tutulamaz.

TUR FİYATLARI

Başvuru Formu

Önemli Bilgiler!

* Grup Talep formunu doldururken iletişim bilgilerinizin, doğru ve güncel olduğuna dikkat edin.

* Kişi sayısını ve tur zamanını kesin bir bilgi ile iletiniz.

* Belirtmek istediğiniz hususları lütfen mesajınız kısmından yazınız.

* Dilerseniz bize, 0212 249 40 70 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Bu tur için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların tur hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

YORUM YAZ

Benzer Turlar