Not : Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları ve grup talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

23 NİSAN TOKAT AMASYA ÇORUM TURU

945.00 ’den İtibaren

GEZİLECEK YERLER

ÇORUM -HATTUŞAŞ -YAZILIKAYA -ALACAHÖYÜK -AMASYA-HAZERANLAR KONAĞI -MUMYALAR MÜZESİ-KAYA MEZARLARI -AMASYA KALESİ -ŞEHZADELER MÜZESİ - YÖRESEL LEZZETLER -TOKAT -BALLICA MAĞARASI -MAHPERİ HATUN KERVANSARAYI -LATİFOĞLU KONAĞI -SAAT KULESİ -MEVLEHİHANE -ESKİ TOKAT EVLERİ -BEY SOKAK -ATATÜRK EVİ -ALİ PAŞA CAMİİ -BEDESTEN -TAŞHAN

TURA KATILIN
Yaşlar:

1.Gün : 19 Nisan Gecesi 23 Nisan Bayramı Tokat Amasya Çorum Turu için İstanbul'dan Hareket

22:30 : İncirli Alfemo önü (Eski Boyner Mağazası)

23:00 : Mecidiyeköy Yapı Kredi Önü (Doğtaş Mobilya yanı)

23:30 : Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü (Otopark çıkışı ışıklar önü)

24:30 : İzmit Otogar Önü

2.Gün : İstanbul -Çorum -Hattuşaş -Yazılıkaya -Alacahöyük -Amasya

İstanbul'dan belirtilen saat ve yerlerden hareket ile Kocaeli - Adapazarı – Bolu – Gerede – Çerkeş – Tosya – Osmancık üzerinden sabah saatlerinde Çorum’a varıyoruz.

Anadolu’nun ilk yerleşim yerlerinden olan Hattuşaş’ı gezmeye başlıyoruz. Hatti, Hitit, Frig ve Bizans yerleşimlerine sahne olan Şehre Aşağı Kapı’dan giriş yapıyoruz.

Aslanlı Kapı, Sfenksli Kapı, Büyük Tapınak, Kral Kapısı ve Sarayı, Yer kapı sırasıyla gezeceğimiz yerler arasında. Hattuşaş gezimizi açık hava tapınağı olarak iki odadan oluşan Yazılıkaya ile bitiriyoruz.

Yazılıkaya Kaya Tapınağı (Aşağı Şehir'deki Büyük Tapınağın yaklaşık 1,5 km. kuzeydoğusunda kayalık bir yamaçta yer alır. Şehirdeki tapınak yapılarından farklı olarak burası, her iki kült odası (A ve B Odası) da üstü açık olan ve yüksekliği 12 metreye varan kayalıklarla çevrili bir açık hava tapınağıdır.) buradaki hiyeroglif ve kabartmaları görüp fotoğraflıyor ve Rehberimizden ayrıntılı bilgi aldıktan sonra bölgenin özelliklerini taşıyan hediyelik objeler alabileceğiniz alışveriş için serbest zamanın ardından Aracımıza biniyor ve Alacahöyük’e hareket ediyoruz.

Burada Sfenksli Kapı, Kral Mezarları, Büyük Saray ve Yer Kapı göreceğimiz yerler. Alacahöyük Müzesini de gezdikten sonra Amasya’ya hareket ediyoruz. Konaklama ve Akşam yemeği Çorum veya Amasya’daki otelimizde.

 

3.Gün : Amasya -Hazeranlar Konağı -Mumyalar Müzesi -Kaya Mezarları -Amasya Kalesi -Şehzadeler Müzesi -Yöresel Lezzetler

 

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı ardından Geçmişiyle sarmaş dolaş yaşayan Şehzadeler kenti Amasya’yı keşfe çıkıyoruz. İlk olarak Amasya Kalesi ile turumuza başlarken aynı zamanda Kente panoramik bir bakış yapmış oluyoruz.

Ferhat’ın Şirin için deldiği Demir Dağı ve ortasından geçen Yeşilırmak’ı ile inci gibi dizilmiş Yalıboyu Evleri ve Kaya Mezarları ile geçmişiyle sarmaş dolaş yaşayan kadim şehrimiz Amasya ‘yı gezmeye Kaya Mezarları, Darüşşifa (SabuncuoğluTıp ve Cerrahi Tarihi Müzesi), II.Bayezid Külliyesi, Güneş Saati, Mehmet Paşa Camii, Şirvanlı Camii Gökmedrese, Torumtay Türbesi, Hazeranlar Konağı ile devam ediyor ve

Öğle yemeğinde Amasya ‘nın Yöresel Lezzetlerini tatmadan olmaz diyoruz ve Amasya’nın Yöresel Lezzet durağı tavsiye ediyoruz. Burada Toyga Çorbası, Baklalı Sarma, Etli Bamya, Keşkek, Mantı, Fırında Kuru Fasulye, yağlı/katmer, haşhaşlı cevizli çörek, gibi lezzetlerden tercih edebilirsiniz.

Öğle yemeği sonrası gezimize, Nehir boyu eski tarihi Amasya evleri, Köprüler, Amasya Müzesi, Ferhat Su Kanalı, Camiler, Bedestenler, Medreseler ve son olarak Şehzadeler Müzesi gezimizle bugünkü Amasya tur programımızı tamamlayarak Otelimize dönüyoruz.

Konaklama ve akşam yemeği Amasya otelimizde. Dileyen misafirlerimiz Akşam yemek sonrası şehrin şöyle bir gece halini keşfedeyim diyenlere; özellikle Yeşilırmak kıyısındaki Konakların ve Kaya Mezarları ile saat kulesinin gece aydınlatılmış halini görmelerini tavsiye ediyoruz. Konaklama Amasya veya Tokat otelleri.

 

4.Gün : Amasya -Tokat -Ballıca Mağarası -Latifoğlu Konağı -Saat Kulesi -Mevlevihane -Eski Tokat Evleri -Bey Sokak -Atatürk Evi -Alipaşa Camii -Bedesten -Taşhan -İstanbul -

 

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı ardından eşyalarımızı aracımıza yerleştirip konaklama yerimizden ayrılıyoruz ve Tokat’a hareket ediyoruz.

Yaklaşık bir saatlik bir yolculuğun ardından Pazar İlçesi sınırlarında bulunan Ballıca Mağarası ilk durağımız, Ziyarete açılan 8 salonu 680 m. uzunluğunda ve 95 m. yüksekliğinde olan Ballıca Mağarası, dünyanın en büyük ve en görkemli mağaralarından biri. Bu doğa harikası, henüz ziyarete açılmayan ve keşfedilmemiş bölümleri ile gizemini korumayı sürdürüyor.

Ballıca Mağarası'ndaki oluşumları izlemek, doğal bir müzeyi gezmek gibi. Yaşı yaklaşık 3.4 milyon yıl olarak tespit edilen Ballıca Mağarası, şimdiye kadar tespit edilen tüm mağara oluşumlarına sahip olmanın yanı sıra, özgün Soğan Sarkıtları ile de uluslararası önem taşıyor.

Mağaranın ziyarete açılan bölümlerinde dolaşmak, her adımda hayrete düşüren, heyecan veren gizemli bir yolculuğa çıkmak gibi. Ballıca Mağarası gezimizin ardından 900 adımda 900 eser açıkhava müzesi konumunda Tokat Merkez’e hareket ediyoruz yine yolumuz üzerinde bulunan 1238 Yılında I. Alaattin Keykubat’ın eşi Mahperi Hatun tarafından yaptırılan ve kendi adını taşıyan Kervansaray tamamen kesme taşlardan inşa edilmiş olup, Çeşitli motiflerle bezenmiş görkemli portalinden içeri girdiğinizde avlunun iki yanında revaklar göze çarpmaktadır.

Burada rehberimizden bilgiler edinip fotoğraflarımızı da çekip Tokat Merkeze doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Tokat Merkez de ilk durağımız Tokat’ın Meşhur Lezzeti Tokat Kebabını tadabileceğimiz Öğle Yemek molamız olacak. Yemek sonrası gezimize; Latifoğlu Konağı(Ahşap tavanı yaldızlı bitkisel süslemeler ve işçiliğiyle dikkat çeker) Saat Kulesi, Mevlevihane(17.Yüzyıla ait), Eski Tokat Evlerinin bulunduğu Bey sokağı, Atatürk evi, , Ali Paşa Camii, Sulu Sokak, Arastalı Bedesten-Tokat Müzesini geziyor ve programımızın Taşhan(16.Yüzyıl)’da bitiriyoruz burada dileyenler serbest alışverişlerini yaparken dileyenler Taşhan’ın avlusunda kahvelerini yudumlarken dinleniyorlar.

İstanbul'a dönmeden Yöreye özgü Tokat yaprağı, El baskısı yazmalar, Elbiseli bez sucuk, Zile Pekmezi, Kuşburnu marmelat çeşitleri, Bakır vb. öneririz. Serbest zamanımızın bitimiyle birlikte Istanbul’a hareket ediyoruz ve Tahmini 00:02-03:00 civarı İstanbul’a varmış olacağız. Başka bir Folklorik Turizm turunda birlikte olmak üzere vedalaşıyoruz.

 

Not: Aynı programa sadık kalmak koşuluyla Rehber tur program akışında değişiklik düzeltmeler ve uyarlamalar yapabilir.

 

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

 • Gidiş -Dönüş Ulaşım
 • Gezi süresince Profesyonel Kokartlı Rehberlik hizmeti,
 • 2 gece Yarım Pansiyon Amasya, Çorum veya Tokat 3 ve 4* standardı Oteller Konaklama
 • 2 sabah kahvaltısı otelde açık büfe,
 • 2 akşam yemeği otelde Set menü veya açık büfe,
 • Tokat Gezisi
 • Amasya Gezisi
 • Alacahöyük Gezisi
 • Zorunlu Seyahat Sigortası,
 • Otopark ve otoban ücretleri
 • Dostluk ve Güleryüz

Tur Ücreti Dışındakiler:

İlk gün sabah kahvaltısı, müze girişleri (müzekart önerilir), Yemeklerde alınacak meşrubat ve alkollü içecekler , Öğle Yemeği, Otellerdeki mini bar harcamaları , bahşişler ve diğer ekstralar.

Ulaşım Aracı :

Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve özel olarak turizm için tasarlanmış yatar koltuklu ve klimalı katılımcı sayısına göre ;

 • 46 kişilik Mercedes, Safir veya MAN otobüs
 • 27 Kişilik İsuzu Turkuaz, Otokar- Sultan, Novo minibüs,
 • 17 Kişilik Volkswagen Volt veya Mercedes Sprinter Minübüs ile seyahat edilmektedir.
 • Araç yerleşme planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez. Lütfen ısrarcı olmayınız.

TUR FİYATLARI

Başvuru Formu

Önemli Bilgiler!

* Grup Talep formunu doldururken iletişim bilgilerinizin, doğru ve güncel olduğuna dikkat edin.

* Kişi sayısını ve tur zamanını kesin bir bilgi ile iletiniz.

* Belirtmek istediğiniz hususları lütfen mesajınız kısmından yazınız.

* Dilerseniz bize, 0212 249 40 70 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Bu tur için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların tur hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

YORUM YAZ

Benzer Turlar