Not : Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları ve grup talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

30 AĞUSTOS DOĞU KARADENİZ YAYLALARI ve BATUM TURU

0.00 ’den İtibaren

GEZİLECEK YERLER

TRABZON -UZUNGÖL - RİZE – FIRTINA VADİSİ – ÇAMLIHEMŞİN – AYDER YAYLASI -ÇAT VADİSİ – ZİL KALE – PALOVİT ŞELALESİ – HOPA – GÜRCİSTAN BATUM – ÇAYELİ (RİZE) - ÇAY FABRİKASI – SÜMELA MANASTIRI – AYASOFYA – ATATÜRK KÖŞKÜ – TRABZON UÇUŞ

TURA KATILIN
Yaşlar:

Tur Tarihleri : 30 AĞUSTOS -01 EYLÜL 2019  ( 30 Ağustos sabahı Trabzon başlangıçlı) Tur Süresi: 3 Gün- 2 Gece

 

***ANA ULAŞIM UÇAK, ARA ULAŞIMLAR, TRABZON'DAN İTİBAREN HAVAALANI TRANSFERLERİ, REHBERLİK, 2 KAHVALTI, 2 AKŞAM YEMEĞİ, AYDER, BATUM, TRABZON GEZİLERİ DAHİL TUR*

UÇAK DAHİL BUTİK TUR

Doğa,Tarih, Arkeoloji, Kültür keyfi birarada

 

UÇUŞ DETAYLARI :

30 Ağustos 2019 İstanbul Sabiha Gökçen Pegasus Havayolları -Trabzon kalkış ve varış 07:40 -09:35
01 Eylül 2019 Trabzon -İstanbul Pegasus Sabiha Gökçen kalkış ve varış 17:45 -19:35
*** Uçuş detaylarında değişiklik olabilir.

Turumuz Trabzon Havaalanı buluşmalı olduğundan her ilden katılabilirsiniz

 

1.Gün : 30 AĞUSTOS 2019 Türkiye'nin her noktasından buluşmalı - Trabzon- Uzungöl -Rize -Fırtına Vadisi -Çamlıhemşin -Ayder Yaylası 

 

Türkiye’nin her noktasından buluşmalı turumuzda siz değerli misafirlerimizi uçak bileti satın alanlarla Sabiha Gökçen Havalimanından Pegasus Havayolları 07:50 Uçuşu ile 09:35 civarı Trabzon'a iniyoruz.

Siz saygıdeğer konuklarımızı sabah saatlerinde Trabzon Havalimanında rehberimiz ve aracımızla karşılıyoruz. Rehberimizin vereceği bilgilerin sonrasında, Trabzon’da ilk olarak Zağnos Vadisi ve Trabzon Kalesi eşliğinde 390 rakımlı Soğuksu Mevkii’ne çıkıyoruz.

19.y.y sonunda, Rum Banker Kabayanidis’in  İtalyan ve Avrupa Barok Mimarisinde yaptırdığı ve içerisinde bütün eşyaları yurtdışından getirttiği mübadele sonrasında, Ata’mızın üç kez ziyaret ettiğinde Atatürk Köşkü’nü geziyoruz.

Rehberimizin köşk anlatımlarını dinledikten sonra, Karadeniz Sahil yolunu takiben Manahos Irmağı kenarında kurulu bıçakları ünlü Sürmene’de kısa bir mola veriyoruz. Meşhur Sürmene Çakısı ve Bıçakları hakkında bilgileri alıyor, çay bahçeleri eşliğinde Solaklı Vadisi ve Soğanlı Dağları’nın eteklerindeki 1090 rakımlı Uzungöl’e varıyoruz.

Seyir Terasından Tabiat Koruma Alanı Uzungöl’ü fotoğraflıyoruz. Uzungöl’den ayrılıyor Rize’yi takiben ulusal ve uluslararası dergiye, gazeteye kapak olmuş Fırtına Vadisine ulaşıyoruz.

Dünyanın korunması gereken 200 ekolojik vadiden biri olan ve endemik bitki türler bakımından zengin bir faunaya sahip Fırtına Vadisini izleyerek, sırtını Kaçkar Dağları'na dayamış, yöredekiler tarafından “Bulut Denizindeki Yayla” olarak tabir edilen 1400 rakımlı Ayder Yaylası’na ulaşıyoruz.

Gelintülü Şelalesi, Kalegon Mevkii, Şenlik Düzünü görüyor otelimize yerleşiyoruz. Tulum ve Karadeniz ezgilerini dinleyeceğimiz akşam yemeğimize kadar dinleniyoruz. Konaklama ve akşam yemeği AYDER YAYLASI

 

2.Gün : 31 AĞUSTOS 2019 Çat Vadisi -Zil Kale - Palovit Şelalesi -Hopa -Gürcistan Batum- Çayeli (Rize) 

Kahvaltı sonrası Çat Vadisinin derinliklerine doğru yolculuğa başlıyoruz. Laz konaklarını göreceğimiz vadi içerisindeki yolculuğumuzda Şenyuva Köyündeki, bölgenin en eski ve yüksek köprüsü Çinçiva (Şenyuva) Kemer Köprüsünü görüyor, Sevdaluk dizisinin çekildiği mahalle içeresindeki evlerin arasında yürüyüş yapıyoruz.

Çinçiva’dan ayrılıyor, sarp bir kayanın üzerine kartal yuvası şeklinde inşa edilen Zil Kale’yi rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Verçenik Dağlarının muhteşem görüntüsünü fotoğraflayıp, suyun şiir gibi döküldüğü Palovit Şelalesine gidiyoruz.

15 metreden akan, Rize’nin en heybetli ve debisi en yüksek şelalesi  Palovit Şelalesi'nde fotoğraf molası ardından Goluna, Meydan, Goboca üzerinden Fırtına Deresi kenarındaki restoranımızda öğle yemeğimizi alıyoruz.

Yemekte neler mi var? Laz Böreği, Muhlama, Tereyağında Alabalık ve yöreseller. Yemek bitimi, Gürcistan Batum turumuz için Sarp Sınır Kapısı’na hareket ediyoruz. Kapıdaki gümrük işlemlerimizi tamamlıyor, Batum gezimize St. Andrew Heykeli ve Apsaros Kalesini izleyerek başlıyoruz.

Okaliptüs ağaçları eşliğinde Ters Bina ve Ardagavi Gölü, Neo-Gotik tarzında inşa edilen Çarlık Dönemi Virgin Mary Kilisesi, 130 mt. Alfabe Kulesi, Kvesitadze’nin göz kamaştırıcı Ali ile Nino Heykeli şehir içerisinde ilk göreceğimiz noktalar.

Kısa mola sonrası Poseidon heykelinin bulunduğu Neptün Meydanı ve Opera Drama Binası, Memed Abashidzade Bulvarında Astroloji Saati, Medea Heykeli, Avrupa Meydanı, St. Nicolas Kilisesi, Avrupa’yı yüzü ile Piazza Meydanı, Orta Camii ve Osmanlı dönemi Fener Kulesini görüyor, Türkiye’ye dönüşe geçerek otelimize yerleşiyoruz. Konaklama alacağımız otelimiz RİZE & ÇAYELİ

 

3.Gün : 01 EYLÜL  2019 Çay Fabrikası -Sümela Manastırı - Ayasofya -Atatürk Köşkü -Trabzon Uçuş -İstanbul

Kahvaltımız sonrası Çay Fabrikasına uğruyor, dünyanın en kaliteli çayının üretildiği bölgede, çayın süreçleri hakkında bilgileri alıp, tavşankanı çaylarımızı içtikten sonra kısa molamızı tamamlıyor, ünlü Seyyahlar Evliya Çelebi ve Marco Polo’nun izinden, Altındere Milli Parkı içerisinde 1650 yıllık geçmişe sahip Sümela Manastırını gezmeye gidiyoruz.(Sümela manastırının restorasyon çalışmaları nedeniyle gezilemeyecek olması durumunda rehber anlatımları manastır girişinde yapılır.)

Manzara noktasından fotoğraf çekimizi tamamlıyor, öğle yemeğimizi Akçaabat Köftesi şeklinde alıyoruz.

Yemek sonrasında 1235 yılında bölgeye hâkim Kommenos Hanedanlığı döneminde inşa edilen “Kutsal Bilgelik” anlamındaki Ayasofya’yı geziyoruz. (2019 yılında başlanan restorasyon nedeniyle tadilatta olan Ayasofya’nın belirli bölümlerini görebiliyoruz.)  

Rehberimizden Trabzon ve Ayasofya’nın tarihi hakkında bilgilerimizi aldıktan sonra, Trabzon’a has el sanatlarını göreceğimiz dükkânımıza geçiyoruz. Burada el emeği göz nuru Kazaziye, Telkâri ve Trabzon Hasırının en güzel örneklerini gördükten, turumuzu tamamlıyoruz.

Pegasus Havayolları 17:45 Uçuşuyla Havalimanında rehberimizle vedalaşmanın ardından 30 Ağustos Doğu Karadeniz Yaylaları Ayder Batum turumuzu noktalıyoruz. Farklı Folklorik Turizm turlarında buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz.

 

NOT : Sümela Manastırı, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından restorasyon, dağ yamacından kaya düşme tehlikesinin ortadan kaldırılması nedeniyle 2015 – 2019 tarihleri arasında 4 yıl süre ile geçici kapatılmıştır.

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

 • Ana ulaşım Uçak ( Pegasus Havayoları Ekonomi sınıfı uçak bileti)
 • Bölgedeki tüm ara ulaşımlar, (Hizmetimiz Trabzon Havaalanı başlar, Trabzon havaalanı biter. (Her ilden katılıma açıktır. Farklı illerden Uçak hariç katılabilirsiniz.)
 • Havaalanı transferleri,
 • 2 Gece Yayla ve Şehir Otelleri Otel Konaklaması
 • Otellerde alınacak 2 Sabah Kahvaltısı Açık büfe
 • Otellerde alınacak 2 Set Menü veya Açık büfe Akşam Yemeği
 • Karadeniz Eğlenceleri
 • Profesyonel Rehberlik hizmeti,
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Milli Park Giriş ücretleri
 • Gürcistan Batum gezisi
 • Tüm çevre gezileri,
 • Araç içi İkramlar,
 • Dostluk ve Güleryüz...

Tur Ücreti dışındakiler:

Otobüs , Müze ve ören yeri giriş ücretleri, tüm öğle Yemekleri ve yemeklerde alınacak içecekler, Otellerdeki mini bar harcamaları , bahşişler ve diğer ekstralar. Belirtilen dışındaki yemekler.

Ulaşım Aracı :

30 Ağustos Sabahı Trabzon Havaalanında buluşma

Gidiş : 30 Ağustos sabahı Pegasus Havayolları Sabiha Gökçen havalimanı 07:50 İstanbul -Trabzon seferi ile Trabzon'a hareket. Havaalanı buluşma.

Dönüş : 01 Eylül akşamı Pegasus Havayolları 22:00 Trabzon-İstanbul Sabiha Gökçen seferi ile İstanbul'a dönüş.

Sizleri Sabah 09:35den itibaren Trabzon Havaalanında karşılıyoruz ve programımıza başlıyoruz.Farklı uçuş saatlerini tercih edenler ofisten bilgi alabilirler.

Turkiyenin her ilinden katılıma açıktır. Ana Ulaşım Uçak ile olup, Ara ulaşımlar katılımcı sayısına göre 17 kişilik Volkswagen Volt, Mercedes Sprinter, 27 kişilik Isuzu Turkuaz ve Novo minibüs araç ile sağlanır.

HATIRLATMA :

 • Rehberimiz Grubumuzu Trabzon havaalanında karşılar.
 • Uçuştan en az 1,5 saat önce havaalanında hazır bulunmanız gerekmektedir.
 • Gidiş Check–in İşlemleriniz tarafımızdan yapılacaktır.
 • Dönüş Check–in işlemleriniz havalimanından kendiniz tarafından yapılacaktır.
 • Acentemiz havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey protokolüne tabidir.
 • Uçuş öncesinde uçuş detayları ve saatleri değişebilir tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 Saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak seferlerinde oluşabilecek aksama yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan Folklorik Turizm Seyahat Acentası sorumlu tutulamaz.

GÜRCİSTAN SEYAHATİ İÇİN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER :

 • Gürcistan Gezileri İçin Türk Vatandaşları, AB vatandaşları İçin Vize Zorunluluğu Yoktur.
 • Gürcistan’a T.C Nüfus Cüzdanı ile giriş yapılmaktadır. Seyahatiniz sürecinde Nüfus cüzdanınızı yanınızdan ayırmayınız. Dilerseniz Pasaportla da Giriş Yapabilirsiniz. Eğer kimliğiniz eski ise yanınızda pasaportunuzu bulundurmanızı tavsiye ederiz.
 • Gürcistan’a girişlerde hiçbir kimlik ( Ehliyet, Devlet Memuru Kartı, Emekli Kartı… Vb.) Nüfus Cüzdanı yerine geçmez.
 • Yeni kimlik kartı için başvuru yaptıysanız, size verilen geçici kimlik belgesi ile geçiş yapamazsınız. Yeni kimlik kartınızın gelmesini beklemek zorundasınız veya Pasaportunuz ile giriş yapabilirsiniz.
 • Eski, yıpranmış, deforme olmuş, soğuk damgası ( Mührü ) gözükmeyen, 8 yıl ve öncesine ait nüfus cüzdanlarıyla Türk ve Gürcü Gümrükleri pasaport noktalarında geçişinize izin verilmemektedir.
 • 18 yaşından küçük çocuklar anne ve baba yanında kimlikle gümrük geçişi yapabilirler.
 • 18 yaşından küçük çocukların anne ve babadan biri yanında bulunmazsa noterden Muvafakatname ile gümrük geçişi yapabilirler.
 • Gürcistan turlarımıza katılacak çocuklarımızın (bebeklerde dâhil) kimliklerde fotoğraf bulunması zorunlu tutuluyor. Fotoğrafı bulunmayan çocukların geçişlerine izin verilmiyor.
 • Ülkeye girişlerde et ve süt ürünleri kesinlikle kabul edilmiyor.
 • Gürcistan Hükümetinin 2014 yılında almış olduğu kararda yasaklı ilaçlar kapsamında içerisinde uyuşturucu ve psikotrop madde ihtiva eden ilaçların ülkeye girişleri yasaktır. ( Dolarin, A – Ferin, Benical, Raydol... Vb. ) .
 • ÖNEMLİ NOT: Burada Tur Boyunca Kullanacağınız İlaçları Kutuları ile değil adet olarak yanınıza almanızı tavsiye ederiz. Bavullarda değil el çantanızda taşımanız önerilir.
 • Ülkeye girişlerde gümrük mevzuatı gereği 30,000 Lari ve üzeri karşılığı olan para ya da altın bulunduran kişilerin beyanda bulunmaları gerekiyor.
 • Gürcistan’dan Türkiye'ye giriş yaparken eşya (alkol veya sigara vb.) getirebilmek için en az 72 saat gitmiş olduğunuz ülkede bulunmak zorunluluğu vardır. 72 Saat kalacağımız için belirli kota kadar, gümrük mevzuatına uygun alkollü alkolsüz içecekler, eşyalar ve sigara getirebilirsiniz.
 • Kapılarda ve gümrüklerde sizlere emanet paket vermek isteyenler olduğu takdirde lütfen paketleri almayınız.
 • KKTC vatandaşları AB pasaportu taşıyorlarsa vize mevzuatına göre hareket etmek zorunda, Türk kimliği taşıyorlarsa sadece kimlikle giriş yapabilirler.
 • Suriye ve Kuzey Irak Vatandaşları Gürcistan’a giriş yapamazlar.
 • Yoğun tatil dönemleri ve resmi tatillerde yaşanacak yoğunluk nedeniyle Gürcistan Sınır Kapılarında hem yaya hem de araç kuyrukları oluşuyor. Bu dönemlere dikkat etmekte yarar var.
 • Türkiye’nin de yer aldığı 94 ülkenin vatandaşları için 180 gün içinde 90 gün vizesiz kalış süresi sınırlaması kaldırılmış, böylece vatandaşlarımızın Gürcistan’da vizesiz olarak kalış süresi bir yıla çıkarılmıştır.
 • Nüfus Cüzdanı veya Pasaport ile yurtdışı gezilerimize katılacak misafirlerimiz için tur düzenleyeceğimiz ülkeler ve gümrüklerindeki en son düzenlemeler, yasalar ve uygulamaların katılımcılarımızın takiple mükellef olduklarını bildirmekle birlikte misafirlerimizin yurtdışına çıkışlarında resmi makamlar tarafından çıkışınıza izin verilmemesi veya engellenmesi tamamen kişisel sorumluluğunuzdur.

TUR FİYATLARI

 • Araçtaki Oturma düzeni, rezervasyon önceliğine göre düzenlenmektedir.
 • Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir. 
 • Tura katılan her misafir, tur rehberinin bildireceği buluşma saatlerine uymayı kabul ve taahhüt etmiş sayılır. Her misafir program akışını aksatmamak ile mükelleftir.
 • 0-5 yaş Bebek yolcunun koltuk hakkı bulunmamaktadır. Bebek için koltuk talep eden misafirlerimiz çocuk ücreti ödeyerek koltuk satın alabilmektedirler.
 • Rezervasyonunuzu kimlik veya pasaport ibrazı veya yazılı gerçekleştirmeniz gerekmektedir, sözlü olarak verilen hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.
 • Tur programlarımıza belirtilen havayolu ve tarifeli sefer saatlerinde değişiklikler olabilir.
 • Tur hareketine 1 gün kala tarafınıza rehber, havayolu, saat bilgileri ve buluşma detaylar iletilecektir.
 • Otellerimiz, yukarıda belirtilen veya aynı kategorideki benzer otellerdir. Folklorik Turizm, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Çocuk fiyatı, iki yetişkin ile aynı odada konaklama şartı ile tek çocuk için geçerlidir.
 • Üç kişilik oda tercihlerinde ilave (3.kişi) yataklar, otele göre açılır kapanır ek yatak veya sofa bed tarzında olabileceği için, standart yataklardan küçük olma ihtimali vardır. 
 • Otellerde alınan yemekler, otel konseptine ve doluluğuna göre set menü olabilir, bölge şartlarına bağlı olarak alkollü içecek bulunmayabilir.
 • Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınıza emin olunuz. Kaybolan eşya, bagaj vb. acentemiz sorumlu tutulamaz.
 • · Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Folklorik Turizm sorumlu tutulamaz.
 • · Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden konuklarımız; Giriş ülkesi pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmayabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.
 • 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile birlikte tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakat namelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurması zorunludur
 • Kimlik veya pasaportu olmayan yetişkin, çocuk veya bebek yolcular farklı bir belge ile uçuş yapamamaktadır.
 • Tur programlarımız sezonluk hazırlanmaktadır. Turun hareket tarihine göre gezi planlamasındaki ziyaret günleri farklılık gösterebilir. Müze ve Ören yerlerinin; özel gün, restorasyon, tadilat, kısmi onarım vb. sebeplerle kapalı olması sebebiyle ziyaretleri gerçekleşemeyebilir.
 • Tur programında yer alan gece turları gibi ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır.
 • Evrakları eksik olan misafirlerin, tura katılımında çıkabilecek sorunlardan Folklorik Turizm sorumlu tutulamaz ve tur kalkışını geciktiremez. Bu durumda, kişi veya kişilerin tüm tur ücretinin tamamı yanar ve iadesi mümkün olmaz.
 • Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; Folklorik Turizm misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.
 • Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.
 • Tüketici, gezinin başlamasından 7 gün öncesine kadar turu istediği kişiye devredebilir.
 • Ölüm, hastalık, kaza gibi durumlarda mücbir sebebin belgelenmesi ve onaylanması durumunda , uçak bileti hariç acentenin prosedürüne göre iade işlemleri yapılmaktadır. 
 • İade işlemleri 01 – 14 gün arası sürmektedir. Kredi kartı ile taksit olarak satın alınan turlar , aynı şekilde banka tarafından taksit olarak iadesi yapılmaktadır.
 • Belirtilmiş olan fiyatlar kontenjan doluluğu ile birlikte değişkenlik gösterebilir.
 • Rezervasyon Sahibi, bu rezervasyonu yaptırırken yukarıdaki belirtilen maddeleri okuduğunu, şartlarını anladığını ve kabul ettiğini beyan etmiş sayılır.
 • Sorularınız için folklorik@ folklorik.com a mail atabilirsiniz. Veya 0212.249 40 70 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Başvuru Formu

Önemli Bilgiler!

* Grup Talep formunu doldururken iletişim bilgilerinizin, doğru ve güncel olduğuna dikkat edin.

* Kişi sayısını ve tur zamanını kesin bir bilgi ile iletiniz.

* Belirtmek istediğiniz hususları lütfen mesajınız kısmından yazınız.

* Dilerseniz bize, 0212 249 40 70 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Bu tur için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların tur hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

YORUM YAZ

Benzer Turlar