Not : Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları ve grup talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

ALAÇATI OT FESTİVALİ TURU (2 Gün)

645.00 ’den İtibaren

GEZİLECEK YERLER

İZMİR - ÇEŞME -ALAÇATI -ALAÇATI SOKAKLARI- RÜZGAR GÜLLERİ -ALAÇATI OT FESTİVALİ ETKİNLİKLERİ -İZMİR -ÇEŞME -KONAK MEYDANI -SAAT KULESİ -ASANSÖR -DARİO MORENO SOKAĞI -KEMERALTI -KARŞIYAKA -URLA SANAT SOKAĞI -MALGACA PAZARI -SIĞACIK PAZARI -İSTANBUL

TURA KATILIN
Yaşlar:

ALAÇATI OT FESTİVALİ 

11-12 NİSAN 2020

1.Gün : Nisan Gecesi Alaçatı Ot Festivali Turu için İstanbul'dan Hareket

23:30 : İncirli Alfemo önü (Eski Boyner Mağazası)

24:00 : Mecidiyeköy Yapı Kredi Önü 

00:30 : Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü (Otopark çıkışı ışıklar önü)

2.Gün : İzmir -Çeşme -Çeşme Kalesi -Alaçatı Rüzgar Gülleri -Ot Festivali Etkinlikleri -Workshoplar -Stand Gezileri

Bursa –Balkesir-İzmir güzergahını izleyerek sabah saatlerinde Ege denizinin  lacivertten turkuaza tüm renkleriyle denizin kara ile iç içe olduğu koylarıplajları ve termal kaynaklarıyla bir dantel gibi Türkiye’nin üçüncü büyük çağdaş kenti İzmir’e varıyoruz. 

Sabah alacağımız serbest Ege kahvaltısı ardından  Çeşme merkezi ve sahile  geçiyoruz . Çeşme, şifalı sıcak suları, olağanüstü sayılabilecek kalitede kumun, güneşin ve berraklığın kucaklaştığı şirin bir tatil beldesidir.

İlk olarak Çeşme sokakları ve Çeşme Kalesi ile gezimize başlıyoruz. Kalenin muhteşem manzarası eşliğinde rehberimizin anlatımını dinliyoruz. 1528 yılında Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılan Kervansarayı görüyoruz. Çeşme sahili - Limanı -sokakları gezisi için serbest zaman veriyoruz. 

Çeşme gezimizi bitirdikten sonra Alaçatı Ot Festivalini doyasıya yaşamak üzere sizlerle Alaçatı'ya geçiyoruz.

Ardından Alaçatı'ya geçiyor  Arnavut kaldırımlı sokakları ve renkli pencereli taş evleri, renkli sokakları ve yöresel ürünleri ve Rüzgar gülleri ile Alaçatı sizleri kendisine hayran bırakacak. Rehberimiz eşliğinde Alaçatıda yapacağımız gezimiz esnasında rehberimizden bilgiler alıp sonrasında Festival standları gezip ot festivalinin havasına girmek üzere sizleri, otelimize hareket saatine kadar Festival alanında serbest bırakıyoruz.  Alaçatı Ot Festivali için serbest zaman. Festival boyunca bol bol fotoğraf çekebilir ve Folklorik değerlerimizin farkına varabilirsiniz. 

Alaçatı Ot Festivali Festival kapsamında ilginizi çeken etkinlikleri takip edebilir, fotoğraf çekebilir, standları gezip keyifli bir gün geçirebilirsiniz. 

Çeşme Belediyesi tarafından düzenlenen Alaçatı Ot Festivali Festival kapsamında düzenlenen otları tanıma ve toplama gezilerinden yemek atölyelerineyabani ot ve bitkilerle beslenme seminerlerinden konserlere kadar birçok etkinlik düzenlenmektedir. Birbirinden değerli akademisyenlerin, aşçıların ve bloggerların söyleşileri ve atölyeleriyle dolu dolu geçen festival renkli görüntülere sahne olmaktadır. 

Egenin havası, insanlarının sıcaklığı, doğal güzellikleriyle Alaçatı Ot Festivali gezimizi sonlandırıyor ve otelimize hareket etmek üzere aracımızın başında toplanıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.   

2020 FESTİVAL program DETAYLARI DAHA SONRA AÇIKLANACAKTIR. 

 

3.Gün : İzmir -Konak Meydanı -Saat Kulesi -Asansöt -Kemeraltı -Karşıyaka -Urla -Malgaca Pazarı -Seferihisar -Sığacık Köylü Pazarı -İstanbul

 

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı ardından otelimizden ayrılıyor ve ilk gezi noktamız konakladığımız İzmir'i keşfe çıkıyoruz.  Türkiye’nin üçüncü büyük çağdaş kenti İzmir’de Konak meydanıSaat KulesiHükümet Konağı gezileri ardından halk arasında Asansör, bugünkü adıyla her geçen gün ünlenen Dario Moreno sokağı gezileri yapıyoruz.

Ardından Tarihi Kemeraltı gezimizle devam ediyoruz. Tarihi Kemeraltı çarşısıKızlarağası hanıAgora gezileri ardından Karşıyaka geçiyor ve Karşıyaka Hergele meydanı ve Latife Hanım müze köşkü ziyaretleri sonrası ; 

Ege bölgesinde İzmir'e bağlı sevimli ilçesi Urla'ya geçiyoruz. Urla'da Sanat Sokağı ve Malgaca Pazarı gezileri ve Sahili ardından İzmir’in Seferihisar ilçesine bağlı olan Sığacık gözde tatil beldesine geçiyoruz. Sığacık Köy pazarında mola veriyoruz.  Yerel Sığacık'li kadınlarımızın el emeği, göz nuru Folklorik lezzetlerini tadıyor ve hediyelik eşya alışverişi için serbest bırakıyoruz. 

Ardından Çeşme Alaçatı Ot Festivali turumuzu bitiriyor ve normal trafik koşullarında sabaha karşı İstanbul'da oluyoruz. Bir sonraki sene Alaçatı Ot Festivalinde ve diğer Folklorik Turizm turlarımızda tekrar buluşmak dileğiyle sizleri almış olduğumuz noktalara bırakıyoruz. 

Not: Aynı programa sadık kalmak koşuluyla Rehber tur program akışında değişiklik yapabilir. (Festival Programları ve festivalin güncel akış saatlerini gösteren asıl program Festival tarihlerine çok yakın bir zamanda belli olduğundan )Rehberimiz Festival programının saat akışına göre Tur programının genel akışında bazı düzeltmeler ve uyarlamalar yapabilir.

 

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

 • Gidiş -Dönüş Ulaşım
 • Gezi süresince Profesyonel Kokartlı Rehberlik hizmeti,
 • 1 gece Yarım Pansiyon İzmir ve civarı 3 ve 4* standardı Oteller Konaklama
 • 1 sabah kahvaltısı otelde açık büfe,
 • 1 akşam yemeği otelde Set menü veya açık büfe,
 • Alaçatı Ot Festivali Gezisi
 • İzmir Gezisi
 • Urla Gezisi
 • Sığacık Gezisi
 • Zorunlu Seyahat Sigortası,
 • Otopark ve otoban ücretleri
 • Dostluk ve Güleryüz

Tur Ücreti Dışındakiler:

İlk gün sabah kahvaltısı, müze girişleri (müzekart önerilir), Yemeklerde alınacak meşrubat ve alkollü içecekler , Öğle Yemeği, Otellerdeki mini bar harcamaları , bahşişler ve diğer ekstralar.

Ulaşım Aracı :

Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve özel olarak turizm için tasarlanmış yatar koltuklu ve klimalı katılımcı sayısına göre ;

 • 46 kişilik Mercedes, Safir veya MAN otobüs
 • 27 Kişilik İsuzu Turkuaz, Otokar- Sultan, Novo minibüs,
 • 17 Kişilik Volkswagen Volt veya Mercedes Sprinter Minübüs ile seyahat edilmektedir.
 • Araç yerleşme planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez. Lütfen ısrarcı olmayınız.

TUR FİYATLARI

Başvuru Formu

Önemli Bilgiler!

* Grup Talep formunu doldururken iletişim bilgilerinizin, doğru ve güncel olduğuna dikkat edin.

* Kişi sayısını ve tur zamanını kesin bir bilgi ile iletiniz.

* Belirtmek istediğiniz hususları lütfen mesajınız kısmından yazınız.

* Dilerseniz bize, 0212 249 40 70 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Mercan03.09.2019

Rehberimiz anlata anlata bitirilemez diye düşünüyorum. İnanılmaz genel kültürü ve bilgi hazinesiyle bizi bilgileriyle inanılmaz tatmin etti.
Ulaşım yönünden herhangi bir sıkıntı yaşamadık. Otelde gayet güzeldi. Çalışan otel personeli her konuda yardımcı oldular. Rehberimiz anlata anlata bitirilemez diye düşünüyorum. İnanılmaz genel kültürü ve bilgi hazinesiyle bizi bilgileriyle inanılmaz tatmin etti. Genel olarak Folklorik turun tüm turlarından ve Alaçatı Ot festivali turundanda memnun kaldım. Teşekkürler herşey için.

YORUM YAZ

Benzer Turlar