Not : Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları ve grup talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Eskişehir Kütahya Aizonai Uşak Ulubey Kanyonu Turu

6950.00 ’den İtibaren

GEZİLECEK YERLER

Eskişehir -Kurunlu Külliyesi -Odunpazarı -Kentpark -Atlıhan Çarşısı -Kentpark (Suni Plaj) -Cumhuriyet Tarihi Müzesi -Devrim Arabası -Porsuk Çayı -Haller Gençlik Merkezi -Cam Sanatları Müzesi -Balmumu Müzesi -Eskişehir -Kütahya -Çini Çarşısı -Germiyanoğlu Konağı -Kütahya Arkeoloji Müzesi -Ulu Camii -Kütahya Kalesi -Sakahane -Aizonia Antik Kenti -Zeus Tapınağı -Çavdarhisar -Uşak - Arkeoloji Müzesi -Ulubey Kanyonu

TURA KATILIN
Yaşlar:

ESKİŞEHİR - KÜTAHYA - AİZONİAİ ANTİK KENTİ

UŞAK ULUBEY KANYONU TURU 

 

1.Gün : sabahı Eskişehir Kütahya Uşak Turu İstanbul'dan Hareket

06:30 : İncirli Alfemo Önü 

06:45 : Mecidiyeköy Yapı Kredi Önü 

07:00 : Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü(Otopark Çıkışı Işıklar önü) 

Eskişehir -Kurunlu Külliyesi -Odunpazarı -Kentpark -Atlıhan Çarşısı -Kentpark (Suni Plaj) -Cumhuriyet Tarihi Müzesi -Devrim Arabası -Porsuk Çayı -Haller Gençlik Merkezi -Cam Sanatları Müzesi -Balmumu Müzesi

Buluşma noktalarından sizleri aldıktan sonra Adapazarı -Pamukova -Bilecik Bozüyük üzerinden Anadolu’nun son yıllarda Modern Şehircilik ve Kültür ve Festival Kenti kimliği ile İçinden Nehir geçme özelliği ile yıldızı parlayan ve merak edilen Kenti Eskişehir’e  öğlen saatlerinde  varıyoruz.

İlk olarak Eskişehir’in ilk kurulduğu yer kabul edilen TARİHİ ODUNPAZARI  SEMTİNE gidiiyoruz, Arnavut kaldırımlı, dar sokaklarda Osmanlı mimarisinin ve tarihi kent kültürünün en güzel örneklerinin bulunduğu Tarihi Odunpazarı  Evlerini geziyoruz, yine Tarihi Odunpazarı Semtinde bulunan Türkiye’nin ilk ÇAĞDAŞ CAM SANATLARI MÜZESİNİ geziyoruz,daha sonra 1525 yılında Çoban Mustafa Paşa tarafından yapılan KURŞUNLU CAMİ VE KÜLLİYESİNİ geziyoruz.

Eskişehir’in simgesi olan Lületaşı, gümüş, cam  gibi çeşitli ürünlerin yapıldığı ve satışının yapıldığı TARİHİ ATLIHAN ÇARŞISINI gezerek daha sonra yeni açılan, Anadolu’nun en güzel müzelerinden biri olan,içerisinde bir sürü  arkeolojik tarihi eser sergilenen ve teknoloji müzesi olarak kabül edilen ESKİŞEHİR ETİ ARKEOLOJİ MÜZESİNİ gezerek oradan da Eskişehir’in yöresel yemeği olan ÇİĞBÖREK yemek için Eskişehir’in en iyi çibörek evine gidip çibörek yiyoruz.

Öğleden sonra ilk olarak eskişehir’in incisi,gondolların,teknelerin,cafelerin olduğu ve  şehri ortadan bölen PORSUK ÇAYINDA TEKNE TURU yapıyoruz. ((Hava şartlarının  ve su seviyesinin müsaitliğine göre yapılmaktadır- Ekstra)

Ardından BALMUMU MÜZESİne geçip Balmumu heykelleri fotoğraflıyoruz. Yine dünyanın 5-6 şehrinde olan ve Türkiye’de ilk kez Eskişehir’de  KENTPARK’ın içerisinde bulunan  SUNİ PLAJ’ı  görüyoruz buradan ŞEHRİ AŞK ADASINI  görüp buradan da Kültür ve Sanat şehri olan

Eskişehir’de OPERA BİNASINI gezip, ANADOLU ÜNİVERSİTESİNE araba ile panaromik bir gezi yapıyoruz,  Sonrasında Gezimize ilk olarak  içerisinde Korsan Gemisi, Anfi Tiyatro, Masal Şatosu ,Japon Bahçesi, Bilim Deney Müzesi  olan SAZOVA BİLİM KÜLTÜR VE SANAT PARKI ile  başlıyoruz, daha sonra çay kahve içerek   şehri panaromik olarak  göreceğimiz ŞELALE PARKA gidiyoruz, ilk Türk otomobili DEVRİM  arabasını görerek, Eski bir hal binası olup restore edilerek londrada’ki  covent  country  ve Hamburg Çicek Bahçesinin bir örnek alınarak yapılan içerisinde hediyelik eşya satan dükkanlar,tarihi mazlumlar Muhallebecisi,Tiyatro ve Sergi Salonlarının bulunduğu  HALLER GENÇLİK MERKEZİNİ   geziyoruz. 

Haller gençlik merkezinde soluklanıp bir çay-kahve molası veriyoruz. Ordan otelimize geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

 

2.Gün : Eskişehir -Kütahya -Çini Çarşısı -Germiyanoğlu Konağı -Kütahya Arkeoloji Müzesi -Ulu Camii -Kütahya Kalesi -Sakahane -Aizonia Antik Kenti -Zeus Tapınağı -Çavdarhisar  

 

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Kütahya şehrini görmek için yola çıkıyoruz.

İlk  gideceğimiz yer ÇİNİ ÇARŞISINI geziyor ve sevdiklerimize ve kendimize çini ve porselen bakıyoruz.130 yıl Germiyan oğlu Beyliğine başkentlik yapmış ve, günümüze bir çok tarihi eser bırakmış olan Germiyanoğlu Beyliğine ait GERMİYANOĞLU KONAKLARINI  geziyoruz.buradan 1314 yılında Germiyan Beylerinden Umur Bin Savcı tarafından  Medrese olarak yapılan  ve günümüzde KÜTAHYA ARKEOLOJİ MÜZESİ olarak kullanılan müzeyi  geziyoruz.

1381 yılında Yıldırım Beyazıt’ın  şehzadeliği zamanında yapımına başlanan ve oğlu Musa  Çelebi tarafından 1401 yılında yapımı tamamlanan Kütahya’nın en büyük cami olan  ULU CAMİ’yi  geziyoruz.

Germiyanoğlu Beylerinden  Hezar Dinarı tarafından  yapılan SAKAHANE’yi  görüyoruz,son Germiyan Beyi 2. Yakup tarafından yapılan  günümüzde dünyanın ve Türkiye’nin ilk Çini Müzesi olarak kullanılan ÇİNİ Müzesini geziyor ve buradan da Kütahya’yı  panaromik olarak göreceğimiz  KÜTAHYA KALESİ’ni  gidip  döner gazinoda çay ve kahvelerimizi içiyoruz.

Buradan da öğle yemeğini yiyerek Kütahya ya 57 km uzaklıkta bulunan Çavdarhisar İlçesinde günümüze kadar en sağlam gelmiş hala günümüzde de kullanılan Roma Köprüsünden geçerek dünyanın günümüze kadar en sağlam gelebilmişm. M.S.1.yy ikinci çeyreğinde halktan toplanan paralarla İmparator  Hadrian tarafından yaptırılan  ZEUS TAPINAĞINI geziyoruz. 

Aizonai Antik kenti içerisinde bulunan Odeon, dünya da hiç bir roma mimari tarzında yapılıp buradan  başka bir  benzeri olmayan tiyatro-stadyum kombinizasyonunu  ve dünyanın ilk borsa binası, Roma hamamları gezerek Kütahya gezimizi  tamamlıyoruz.

Akşam saatlerinde İstanbul’a dönüş için otobüsle Aizonai Antik kentinden yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4.Gün Uşak - Arkeoloji Müzesi -Ulubey Kanyonu 

Otelimizde alacağımız kahvaltı ardından otelimizden çıkış yapıyoruz. Aşıklar Şehri Uşak’a  hareket ediyoruz. Karun Hazineleri ile bilinen Uşak Arkeoloji Müzesini, kurtuluş savaşında esir alınan yunan orduları başkomutanı General Trikopis’in misafir edildiği ve Ata’nın konaklama yaptığı Atatürk Evi ve Uşak’ın İlklerinin sergilendiği Kent Tarihi Müzesini geziyoruz.

Uşak sokakları ve tarihi evlerin görülmesi. Ardından Ulubey ilçe sınırlarında dünyanın 2.büyük uzun kanyonu Ulubey Kanyonu'na gidiyoruz. Ulubey çayı ve Banaz çayı boyunca devam eden Ulubey Kanyonu 150 metre yükseklikten cam teras gezimizide yaptıktan sonra ; İstanbul'a dönüş için aracımızla hareket ediyoruz. Normal trafik koşullarında 23:30 / 24:30 civarı İstanbul'da oluyoruz. Farklı Folklorik Turizm turlarında görüşmek üzere vedalaşıyoruz. 

Not: Aynı programa sadık kalmak koşuluyla Rehber tur program akışında bazı düzeltmeler ve uyarlamalar yapabilir. 

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

 • Gidiş -Dönüş Ulaşım
 • Gezi süresince Profesyonel Kokartlı Rehberlik hizmeti,
 • 2 gece Yarım pansiyon Kütahya 3 ve 4* standardı Oteller Konaklama
 • 2 sabah kahvaltısı otelde açık büfe,
 • 2 akşam yemeği otelde Set menü ,
 • Eskişehir Gezisi
 • Kütahya Gezisi
 • Aizonia Antik Kenti Gezisi
 • Uşak Gezisi
 • Ulubey Kanyonu Gezisi
 • Zorunlu Seyahat Sigortası,
 • Otopark ve otoban ücretleri
 • Dostluk ve Güleryüz

Tur Ücreti Dışındakiler:

İlk gün sabah kahvaltısı, müze girişleri (müzekart önerilir), Yemeklerde alınacak meşrubat ve alkollü içecekler , Öğle Yemeği, Otellerdeki mini bar harcamaları , bahşişler ve diğer ekstralar.

Ulaşım Aracı :

Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve özel olarak turizm için tasarlanmış yatar koltuklu ve klimalı katılımcı sayısına göre ;

 • 46 kişilik Mercedes, Safir veya MAN otobüs
 • 27 Kişilik İsuzu Turkuaz, Otokar- Sultan, Novo minibüs,
 • 17 Kişilik Volkswagen Volt veya Mercedes Sprinter Minübüs ile seyahat edilmektedir.
 • Araç yerleşme planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez. Lütfen ısrarcı olmayınız.

TUR FİYATLARI

 • Acentemizin turlarına katılmak isteyen konuklarımızın kesin rezervasyon için tur ücretinin tamamını ödemeleri gerekmektedir. Ödemeleri alınmayan rezervasyonlar kesinleşmiş sayılmaz.
 • Turlarımızda araçta ödeme kabul edilmez. Ödemenin mutlaka turdan önce banka havalesi, eft veya kredi kartıyla online sistemden veya mail orderla yapılması gerekmektedir.
 • Bankaya ödeme yaptığınızın bilgisini bize bildirdikten sonra tarafımızdan size bir teyid maili gönderilecektir. Teyid maili 48 saat içinde elinize ulaşmaz ise lütfen ofisimizi arayarak bilgilendiriniz.
 • Katılımcıların rezervasyon formu doldurmadan ve bankaya ödemelerini yapacağı gün katılacakları turda yer olup olmadığının teyidini almaları gerekmektedir. (Bankaya ödemeyi yapacağınız günden birkaç gün evvel turda müsaitlik durumunu sormuşsanız ödeme yapacağınız gün tur dolmuş veya online sistemsel bir hata olabileceğini düşünerek tekrar bize sormanız gerekmektedir.)
 • Mail order formunu kullanarak Kredi kartı ile ödeme yapacak olanlar, mail order formuna web sitemizden Rezervasyon formunu doldururken aynı sayfada bilgilendirme çıkacaktır. Mail order formunun çıktısını alıp, bilgileri doldurup imzaladıktan sonra folklorik@folklorik.com adresimize göndermeleri ve teyidini almaları gerekmektedir. İmzası bulunmayan mail orderların çekimi yapılmaz ve geçerliliği yoktur.
 • Araçtaki Oturma düzeni, rezervasyon önceliğine göre düzenlenmektedir.
 • Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir.
 • Tura katılan her misafir, tur rehberinin bildireceği buluşma saatlerine uymayı kabul ve taahhüt etmiş sayılır. Her misafir program akışını aksatmamak ile mükelleftir.
 • 0-5 yaş Bebek yolcunun koltuk hakkı bulunmamaktadır. Bebek için koltuk talep eden misafirlerimiz çocuk ücreti ödeyerek koltuk satın alabilmektedirler.
 • Rezervasyonunuzu kimlik veya pasaport ibrazı veya yazılı gerçekleştirmeniz gerekmektedir, sözlü olarak verilen hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.
 • Tur programlarımıza belirtilen havayolu ve tarifeli sefer saatlerinde değişiklikler olabilir.
 • Tur hareketine 1 gün kala tarafınıza rehber, havayolu, saat bilgileri ve buluşma detaylar iletilecektir.
 • Otellerimiz, yukarıda belirtilen veya aynı kategorideki benzer otellerdir. Folklorik Turizm, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Çocuk fiyatı, iki yetişkin ile aynı odada konaklama şartı ile tek çocuk için geçerlidir.
 • Üç kişilik oda tercihlerinde ilave (3.kişi) yataklar, otele göre açılır kapanır ek yatak veya sofa bed tarzında olabileceği için, standart yataklardan küçük olma ihtimali vardır.
 • Otellerde alınan yemekler, otel konseptine ve doluluğuna göre set menü olabilir, bölge şartlarına bağlı olarak alkollü içecek bulunmayabilir.
 • Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınıza emin olunuz. Kaybolan eşya, bagaj vb. acentemiz sorumlu tutulamaz.
 • · Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Folklorik Turizm sorumlu tutulamaz.
 • · Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden konuklarımız; Giriş ülkesi pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmayabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.
 • 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile birlikte tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakat namelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurması zorunludur
 • Kimlik veya pasaportu olmayan yetişkin, çocuk veya bebek yolcular farklı bir belge ile uçuş yapamamaktadır.
 • Tur programlarımız sezonluk hazırlanmaktadır. Turun hareket tarihine göre gezi planlamasındaki ziyaret günleri farklılık gösterebilir. Müze ve Ören yerlerinin; özel gün, restorasyon, tadilat, kısmi onarım vb. sebeplerle kapalı olması sebebiyle ziyaretleri gerçekleşemeyebilir.
 • Tur programında yer alan gece turları gibi ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır.
 • Evrakları eksik olan misafirlerin, tura katılımında çıkabilecek sorunlardan Folklorik Turizm sorumlu tutulamaz ve tur kalkışını geciktiremez. Bu durumda, kişi veya kişilerin tüm tur ücretinin tamamı yanar ve iadesi mümkün olmaz.
 • Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; Folklorik Turizm misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.
 • Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.
 • Tüketici, gezinin başlamasından 7 gün öncesine kadar turu istediği kişiye devredebilir.
 • Ölüm, hastalık, kaza gibi durumlarda mücbir sebebin belgelenmesi ve onaylanması durumunda , uçak bileti hariç acentenin prosedürüne göre iade işlemleri yapılmaktadır.
 • İade işlemleri 01 – 14 gün arası sürmektedir. Kredi kartı ile taksit olarak satın alınan turlar , aynı şekilde banka tarafından taksit olarak iadesi yapılmaktadır.
 • Belirtilmiş olan fiyatlar kontenjan doluluğu ile birlikte değişkenlik gösterebilir.
 • Rezervasyon Sahibi, bu rezervasyonu yaptırırken yukarıdaki belirtilen maddeleri okuduğunu, şartlarını anladığını ve kabul ettiğini beyan etmiş sayılır.
 • Sorularınız için folklorik@ folklorik.com a mail atabilirsiniz. Veya 0212.249 40 70 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Başvuru Formu

Önemli Bilgiler!

* Grup Talep formunu doldururken iletişim bilgilerinizin, doğru ve güncel olduğuna dikkat edin.

* Kişi sayısını ve tur zamanını kesin bir bilgi ile iletiniz.

* Belirtmek istediğiniz hususları lütfen mesajınız kısmından yazınız.

* Dilerseniz bize, 0212 249 40 70 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Bu tur için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların tur hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

YORUM YAZ

Benzer Turlar