ESKİŞEHİR ODUNPAZARI KÜTAHYA AİZONİA TURU

595.00 ’den İtibaren

GEZİLECEK YERLER

ESKİŞEHİR - KURŞUNLU KÜLLİYESİ - ODUNPAZARI -ODUNPAZARI EVLERİ -CAM SANATLARI MÜZESİ -ATLIHAN ÇARŞISI -KENPARK(SUNİ PLAJ) CUMHURİYET TARİHİ MÜZESİ- DEVRİM ARABASI- HALLER GENÇLİK MERKEZİ- PORSUK ÇAYI-ANADOLU ÜNİVERSİTESİ KAMPÜSÜ -KÜTAHYA -ÇİNİ ÇARŞILARI -GERMİYANOĞLU KONAĞI -KÜTAHYA ARKEOLOJİ MÜZESİ- ULU CAMİİ -KÜTAHYA KALESİ -SAKAHANE -AİZONİA ANTİK KENTİ -ZEUS TAPINAĞI -ÇAVDARHİSAR

TURA KATILIN

1.Gün : Cumartesi sabahı Eskişehir Kütahya Turu İstanbul'dan Hareket

06:30 : İncirli Alfemo Önü 

06:45 : Mecidiyeköy Yapı Kredi Önü 

07:00 : Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü(Otopark Çıkışı Işıklar önü) 

Eskişehir -Kurunlu Külliyesi -Odunpazarı -Kentpark -Atlıhan Çarşısı -Kentpark (Suni Plaj) -Cumhuriyet Tarihi Müzesi -Devrim Arabası -Porsuk Çayı -Haller Gençlik Merkezi -Cam Sanatları Müzesi -Balmumu Müzesi

Buluşma noktalarından sizleri aldıktan sonra Adapazarı -Pamukova -Bilecik Bozüyük üzerinden Anadolu’nun son yıllarda Modern Şehircilik ve Kültür ve Festival Kenti kimliği ile İçinden Nehir geçme özelliği ile yıldızı parlayan ve merak edilen Kenti Eskişehir’e  öğlen saatlerinde  varıyoruz.

İlk olarak Eskişehir’in ilk kurulduğu yer kabul edilen TARİHİ ODUNPAZARI  SEMTİNE gidiiyoruz, Arnavut kaldırımlı, dar sokaklarda Osmanlı mimarisinin ve tarihi kent kültürünün en güzel örneklerinin bulunduğu Tarihi Odunpazarı  Evlerini geziyoruz, yine Tarihi Odunpazarı Semtinde bulunan Türkiye’nin ilk ÇAĞDAŞ CAM SANATLARI MÜZESİNİ geziyoruz,daha sonra 1525 yılında Çoban Mustafa Paşa tarafından yapılan KURŞUNLU CAMİ VE KÜLLİYESİNİ geziyoruz.

Eskişehir’in simgesi olan Lületaşı, gümüş, cam  gibi çeşitli ürünlerin yapıldığı ve satışının yapıldığı TARİHİ ATLIHAN ÇARŞISINI gezerek daha sonra yeni açılan, Anadolu’nun en güzel müzelerinden biri olan,içerisinde bir sürü  arkeolojik tarihi eser sergilenen ve teknoloji müzesi olarak kabül edilen ESKİŞEHİR ETİ ARKEOLOJİ MÜZESİNİ gezerek oradan da Eskişehir’in yöresel yemeği olan ÇİĞBÖREK yemek için Eskişehir’in en iyi çibörek evine gidip çibörek yiyoruz.

Öğleden sonra ilk olarak eskişehir’in incisi,gondolların,teknelerin,cafelerin olduğu ve  şehri ortadan bölen PORSUK ÇAYINDA TEKNE TURU yapıyoruz. ((Hava şartlarının  ve su seviyesinin müsaitliğine göre yapılmaktadır- Ekstra)

Ardından BALMUMU MÜZESİne geçip Balmumu heykelleri fotoğraflıyoruz. Yine dünyanın 5-6 şehrinde olan ve Türkiye’de ilk kez Eskişehir’de  KENTPARK’ın içerisinde bulunan  SUNİ PLAJ’ı  görüyoruz buradan ŞEHRİ AŞK ADASINI  görüp buradan da Kültür ve Sanat şehri olan

Eskişehir’de OPERA BİNASINI gezip, ANADOLU ÜNİVERSİTESİNE araba ile panaromik bir gezi yapıyoruz,  Sonrasında Gezimize ilk olarak  içerisinde Korsan Gemisi, Anfi Tiyatro, Masal Şatosu ,Japon Bahçesi, Bilim Deney Müzesi  olan SAZOVA BİLİM KÜLTÜR VE SANAT PARKI ile  başlıyoruz, daha sonra çay kahve içerek   şehri panaromik olarak  göreceğimiz ŞELALE PARKA gidiyoruz, ilk Türk otomobili DEVRİM  arabasını görerek, Eski bir hal binası olup restore edilerek londrada’ki  covent  country  ve Hamburg Çicek Bahçesinin bir örnek alınarak yapılan içerisinde hediyelik eşya satan dükkanlar,tarihi mazlumlar Muhallebecisi,Tiyatro ve Sergi Salonlarının bulunduğu  HALLER GENÇLİK MERKEZİNİ   geziyoruz. 

Haller gençlik merkezinde soluklanıp bir çay-kahve molası veriyoruz. Ordan otelimize geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

 

2.Gün : Eskişehir -Kütahya -Çini Çarşısı -Germiyanoğlu Konağı -Kütahya Arkeoloji Müzesi -Ulu Camii -Kütahya Kalesi -Sakahane -Aizonia Antik Kenti -Zeus Tapınağı -Çavdarhisar -İstanbul 

 

Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıyoruz. Kütahya şehrini görmek için yola çıkıyoruz.

İlk  gideceğimiz yer ÇİNİ ÇARŞISINI geziyor ve sevdiklerimize ve kendimize çini ve porselen bakıyoruz.130 yıl Germiyan oğlu Beyliğine başkentlik yapmış ve, günümüze bir çok tarihi eser bırakmış olan Germiyanoğlu Beyliğine ait GERMİYANOĞLU KONAKLARINI  geziyoruz.buradan 1314 yılında Germiyan Beylerinden Umur Bin Savcı tarafından  Medrese olarak yapılan  ve günümüzde KÜTAHYA ARKEOLOJİ MÜZESİ olarak kullanılan müzeyi  geziyoruz.

1381 yılında Yıldırım Beyazıt’ın  şehzadeliği zamanında yapımına başlanan ve oğlu Musa  Çelebi tarafından 1401 yılında yapımı tamamlanan Kütahya’nın en büyük cami olan  ULU CAMİ’yi  geziyoruz.

Germiyanoğlu Beylerinden  Hezar Dinarı tarafından  yapılan SAKAHANE’yi  görüyoruz,son Germiyan Beyi 2. Yakup tarafından yapılan  günümüzde dünyanın ve Türkiye’nin ilk Çini Müzesi olarak kullanılan ÇİNİ Müzesini geziyor ve buradan da Kütahya’yı  panaromik olarak göreceğimiz  KÜTAHYA KALESİ’ni  gidip  döner gazinoda çay ve kahvelerimizi içiyoruz.

Buradan da öğle yemeğini yiyerek Kütahya ya 57 km uzaklıkta bulunan Çavdarhisar İlçesinde günümüze kadar en sağlam gelmiş hala günümüzde de kullanılan Roma Köprüsünden geçerek dünyanın günümüze kadar en sağlam gelebilmişm. M.S.1.yy ikinci çeyreğinde halktan toplanan paralarla İmparator  Hadrian tarafından yaptırılan  ZEUS TAPINAĞINI geziyoruz. 

Aizonai Antik kenti içerisinde bulunan Odeon, dünya da hiç bir roma mimari tarzında yapılıp buradan  başka bir  benzeri olmayan tiyatro-stadyum kombinizasyonunu  ve dünyanın ilk borsa binası, Roma hamamları gezerek Kütahya gezimizi  tamamlıyoruz.

Akşam saatlerinde İstanbul’a dönüş için otobüsle Aizonai Antik kentinden yola çıkıyoruz. Normal trafik koşullarında 22:30 / 23:30 civarı İstanbul'da oluyoruz. Farklı Folklorik Turizm turlarında görüşmek üzere vedalaşıyoruz. 

Not: Aynı programa sadık kalmak koşuluyla Rehber tur program akışında bazı düzeltmeler ve uyarlamalar yapabilir. 

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

 • Gidiş -Dönüş Ulaşım
 • Gezi süresince Profesyonel Kokartlı Rehberlik hizmeti,
 • 1 gece Yarım pansiyon Eskişehir 3 ve 4* standardı Oteller Konaklama
 • 1 sabah kahvaltısı otelde açık büfe,
 • 1 akşam yemeği otelde Set menü veya açık büfe,
 • Eskişehir Gezisi
 • Kütahya Gezisi
 • Aizonia Antik Kenti Gezisi
 • Zorunlu Seyahat Sigortası,
 • Otopark ve otoban ücretleri
 • Dostluk ve Güleryüz

Tur Ücreti Dışındakiler:

İlk gün sabah kahvaltısı, müze girişleri (müzekart önerilir), Yemeklerde alınacak meşrubat ve alkollü içecekler , Öğle Yemeği, Otellerdeki mini bar harcamaları , bahşişler ve diğer ekstralar.

Ulaşım Aracı :

Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve özel olarak turizm için tasarlanmış yatar koltuklu ve klimalı katılımcı sayısına göre ;

 • 46 kişilik Mercedes, Safir veya MAN otobüs
 • 27 Kişilik İsuzu Turkuaz, Otokar- Sultan, Novo minibüs,
 • 17 Kişilik Volkswagen Volt veya Mercedes Sprinter Minübüs ile seyahat edilmektedir.
 • Araç yerleşme planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez. Lütfen ısrarcı olmayınız.

TUR FİYATLARI

Gidiş-Dönüş Tarihleri
28.09.2019 - 29.09.2019
Kişi başı fiyat 595
Single Farkı 250
7-12 Yaş Çocuk 495
2-6 Yaş Çocuk 495
0-2 Yaş Bebek 595
0-6 Yaş çocuklara koltuk verilmemektedir.

Başvuru Formu

Önemli Bilgiler!

* Grup Talep formunu doldururken iletişim bilgilerinizin, doğru ve güncel olduğuna dikkat edin.

* Kişi sayısını ve tur zamanını kesin bir bilgi ile iletiniz.

* Belirtmek istediğiniz hususları lütfen mesajınız kısmından yazınız.

* Dilerseniz bize, 0212 249 40 70 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Bu tur için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların tur hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

YORUM YAZ

Benzer Turlar