Not : Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları ve grup talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Gaziantep Halfeti Göbeklitepe Urfa Turu (2 Gün)

0.00 ’den İtibaren

GEZİLECEK YERLER

ŞANLIURFA -HALİL-ÜR RAHMAN -RIZVANİYE CAMİLERİ -BALIKLIGÖL -GÜMRÜK HAN-YÖRESEL ALIŞVERİŞLER - HARRAN -KONİK EVLER -GÖBEKLİTEPE -SIRA GECESİ -GAZİANTEP-SEDEF KAKMA ATÖLYESİ-TARİHİ BEY MAHALLESİ- HASAN SÜZER KONUK EVİ-ERMENİ KONAĞI -ANTEP KALESİ -CAM ESERLER MÜZESİ -MUTFAK MÜZESİ -BAKIRCILAR ÇARŞISI -TÜTÜNCÜ HANI -TAHMİS KAHVESİ

TURA KATILIN
Yaşlar:

1.Gün : ......Urfa - Halil -ür Rahman -Rızvaniye Camileri -Balıklıgöl -Gümrük Han -Yöresel Alışveriş -Harran Konik Evler -Göbekitepe -Sıra Gecesi

 

Sabah sizleri Gaziantep havaalanında karşıladıktan sonra serbest alacağımız kahvaltı (ekstra) ardından Urfa'ya hareket ediyoruz. Şanlıurfa merkezde Şanlıurfa gezimize başlıyoruz. (Uçak saatlerine göre program ilk gün Gaziantep, 2.gün Urfa yapılabilir.)

Halil-ür Rahman ve Rızvaniye CamileriBalıklı GölAyn-el Zeliha GölüHz. İbrahim Makamı göreceğimiz ve ziyaret edeceğimiz yerler arasında.

Ardından Gümrük handa vereceğimiz serbest zamanlarda yöresel alışverişlerimizi gerçekleştirdikten sonra Harran’a hareket ediyoruz. Harran ÜniversitesiKonik Harran Evlerini görüyoruz.

Ardından insanlık tarihi adına şimdiye kadar bildiğimiz tüm bilgileri tekrar gözden geçirmemize sebep olan Dünya’nın İlk Tapınağı Göbeklitepe’ye gidiyoruz. 

Göbeklitepe günümüzden tam 12.000 yıl önce inşa edilmiştir. Göbeklitepe gezisinin ardından otelimize geçiyoruz. Konaklama Urfa Otelimizde.  

Akşam arzu eden misafirlerimizle Urfa kültürünün bir parçası olan Sıra Gecesine katılıyoruz. Sıra Gecesi: Otantik Sıra Gecesi Mekanında.10 kişilik müzisyen ekip ile çiğ köfte, ayran, şıllık tatlısı, meyve (Ekstra )

 

2.Gün : Halfeti -Gaziantep -Mozaik Müzesi -Sedef Kakma Atölyesi -Tarihi bey mahallesi -Hasan Süzer Konukevi -Ermeni Konağı -Antep Kalesi -Cam Eserler Müzesi -Mutfak Müzesi -Bakırcılar Çarşısı -Tütüncü Hanı -Tahmis Kahvesi

Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısının ardından Türkiye'de siyah gülün doğal olarak tek yetiştiği yer olan ve kesme taştan yapılmış evleriyle meşhur, büyük bir kısmı Birecik Baraj Gölü suları altında kalmış olan Sakin şehir Halfeti'ye ulaşıyoruz.

Buradan bizleri bekleyen teknemize binerek İncil in ilk nüshalarının yazılmış olduğu Rum Kaleye ulaşıyoruz. Yapılan anlatımlar ve çekilen fotoğrafların ardından bir başka sular altında kalmış köy olan Savaşan köyüne gidiyoruz.

Daha sonrasında muhteşem manzaralardan geçerek Halfeti ye geri dönüyoruz. Burada bulunan su üzerindeki duba restoranlarında alacağımız yerel yemeklerden Haşhaş kebabı ve Fırat nehrinde yetişen Şabut balığının tadı hafızalarınızdan silinmeyecek.

Ardından kurtarma kazıları sonunda Birecik baraj gölünün suları altında kalmaktan kurtarılan mozaik ve fresklerin sergilenmiş olduğu Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesine gidiyoruz.  

Çingene kız mozaiği dahil, birbirinden güzel sanat eserlerini görme şansı buluyoruz. Antep işi sedef kakma atölyesine uğruyoruz. Burada, özellikle Osmanlı dönemindeAntep çevresinde gelişmiş olan Sedef kakma sanatının inceliklerini görüyoruz.

Ardından Gaziantep'in en eski mahallelerinden olan Bey Mahallesine ulaşıyoruz. Burada eski, taş ve ahşap işlerinin en güzel örneklerini görebileceğimiz Antep evlerini bünyesinde barındıran sokakları gezerken tarihe tanık olacaksınız.

Daha sonrasında bu sefer aracımız bizleri "Yüzük Kalesi" olarak ta bilinen ve eski bir Höyük üzerine inşa edilmiş Antep Kalesine ulaştırıyor. Burada Gaziantep in düşman işgalinden nasıl kurtarıldığını anlatan Panorama müzesini gezerekAntep in kurtuluş destanını tekrar yaşıyoruz. Ardından Suriyeli cam üstatlarının, 1000 dereceye varan fırınlar karşısında nasıl cama şekil verdiklerini görmek için Cam eserler müzesine gidiyoruz. Ardından Kethüda zade Göğüs İbrahim Paşa konağı olarak da bilinen, 1905 yılında yapılmış Mutfak müzesine ulaşıyoruz.

Burada Gaziantep mutfağına ait eserleri gördükten sonra, tarihi bakırcılar çarşısına geçiyoruz. Arzu eden misafirlerimiz verilen serbest zamanda bu unutulmaya yüz tutmuş bakır işlerinden alabilir.  Akşam üzeri meşhur Gaziantep mutfağını tanımak için serbest mola veriyoruz. Ardından Tahmis Kahvesine ulaşıyoruz.

Burada içilen kahvelerin ardından Almacılar çarşısında verilen serbest zamanda salça, kuru biber, baharat, Antep fıstığı ve baklava alışverişlerini yapabilirler .Ardından Gaziantep havaalanına ulaşarak, siz değerli misafirlerimizi uğurluyoruz. Tekrar Başka bir Folklorik Turizm turumuzda birlikte olmak üzere vedalaşıyoruz.

Not: Rehberimiz aynı programa sadık kalmak koşuluyla Tur programının genel akışında bazı düzeltmeler ve uyarlamalar yapabilir.

Ayrıca 3 Günlük GAZİANTEP TURU incelemek için tıkla 

 

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

 • Ana Ulaşım Uçak, 
 • Bölgedeki tüm ara ulaşımlar ve havaalanı transferleri (Hizmetimiz Gaziantep Havaalanı başlar, Gaziantep havaalanı biter. )
 • 1 Gece Urfa veya Gaziantep 3 ve 4* standardı Otelleri Konaklaması
 • Otellerde alınacak 1 sabah kahvaltısı açık büfe,
 • Profesyonel Rehberlik hizmeti,
 • Program dahilinde Gaziantep Halfeti gezileri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Tüm çevre gezileri,
 • Dostluk ve Güleryüz...
 • Dostluk ve Güleryüz...

Tur Ücreti dışındakiler:

Müze ve ören yeri giriş ücretleri,İlk gün Kahvaltısı , tüm öğle Yemekleri ve yemeklerde alınacak içecekler, Akşam yemeği, Otellerdeki mini bar harcamaları , bahşişler ve diğer ekstralar. Belirtilen dışındaki yemekler.

Ulaşım Aracı :

Turkiyenin her ilinden katılıma açık olduğundan ana ulaşım uçak dahil edilmemiştir. Ana Ulaşım Uçak ile olup, Ara ulaşımlar katılımcı sayısına göre 17 kişilik Volkswagen Volt, Mercedes Sprinter, 27 kişilik Isuzu Turkuaz ve Novo minibüs araç ile sağlanır.

HATIRLATMA :

 • Rehberimiz Grubumuzu Gaziantep veya Urfa havaalanında karşılar.
 • Kişi sayısı 12 kişi ulaşmaması durumunda tur iptal edilebilir.
 • Kademeli fiyat sistemi mevcuttur.
 • İlan edilen fiyat en düşük sınıftan açılan fiyattır.
 • Rezervasyona girilen ulaşım ve otel notlarının garantisi yoktur. Değişiklik durumunda Folklorik haber vermekle mükelleftir.
 • Uçuştan en az 1,5 saat önce havaalanında hazır bulunmanız gerekmektedir.
 • Gidiş ve dönüş Check–in İşlemleriniz kendiniz tarafından yapılacaktır.
 • Acentemiz havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey protokolüne tabidir.
 • Uçuş öncesinde uçuş detayları ve saatleri değişebilir tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 Saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak seferlerinde oluşabilecek aksama yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan Folklorik Turizm Seyahat Acentası sorumlu tutulamaz.

TUR FİYATLARI

 • Acentemizin turlarına katılmak isteyen konuklarımızın kesin rezervasyon için tur ücretinin tamamını ödemeleri gerekmektedir. Ödemeleri alınmayan rezervasyonlar kesinleşmiş sayılmaz.
 • Turlarımızda araçta ödeme kabul edilmez. Ödemenin mutlaka turdan önce banka havalesi, eft veya kredi kartıyla online sistemden veya mail orderla yapılması gerekmektedir.
 • Bankaya ödeme yaptığınızın bilgisini bize bildirdikten sonra tarafımızdan size bir teyid maili gönderilecektir. Teyid maili 48 saat içinde elinize ulaşmaz ise lütfen ofisimizi arayarak bilgilendiriniz.
 • Katılımcıların rezervasyon formu doldurmadan ve bankaya ödemelerini yapacağı gün katılacakları turda yer olup olmadığının teyidini almaları gerekmektedir. (Bankaya ödemeyi yapacağınız günden birkaç gün evvel turda müsaitlik durumunu sormuşsanız ödeme yapacağınız gün tur dolmuş veya online sistemsel bir hata olabileceğini düşünerek tekrar bize sormanız gerekmektedir.)
 • Mail order formunu kullanarak Kredi kartı ile ödeme yapacak olanlar, mail order formuna web sitemizden Rezervasyon formunu doldururken aynı sayfada bilgilendirme çıkacaktır. Mail order formunun çıktısını alıp, bilgileri doldurup imzaladıktan sonra folklorik@folklorik.com adresimize göndermeleri ve teyidini almaları gerekmektedir. İmzası bulunmayan mail orderların çekimi yapılmaz ve geçerliliği yoktur.
 • Araçtaki Oturma düzeni, rezervasyon önceliğine göre düzenlenmektedir.
 • Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir.
 • Tura katılan her misafir, tur rehberinin bildireceği buluşma saatlerine uymayı kabul ve taahhüt etmiş sayılır. Her misafir program akışını aksatmamak ile mükelleftir.
 • 0-5 yaş Bebek yolcunun koltuk hakkı bulunmamaktadır. Bebek için koltuk talep eden misafirlerimiz çocuk ücreti ödeyerek koltuk satın alabilmektedirler.
 • Rezervasyonunuzu kimlik veya pasaport ibrazı veya yazılı gerçekleştirmeniz gerekmektedir, sözlü olarak verilen hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.
 • Tur programlarımıza belirtilen havayolu ve tarifeli sefer saatlerinde değişiklikler olabilir.
 • Tur hareketine 1 gün kala tarafınıza rehber, havayolu, saat bilgileri ve buluşma detaylar iletilecektir.
 • Otellerimiz, yukarıda belirtilen veya aynı kategorideki benzer otellerdir. Folklorik Turizm, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Çocuk fiyatı, iki yetişkin ile aynı odada konaklama şartı ile tek çocuk için geçerlidir.
 • Üç kişilik oda tercihlerinde ilave (3.kişi) yataklar, otele göre açılır kapanır ek yatak veya sofa bed tarzında olabileceği için, standart yataklardan küçük olma ihtimali vardır.
 • Otellerde alınan yemekler, otel konseptine ve doluluğuna göre set menü olabilir, bölge şartlarına bağlı olarak alkollü içecek bulunmayabilir.
 • Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınıza emin olunuz. Kaybolan eşya, bagaj vb. acentemiz sorumlu tutulamaz.
 • · Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Folklorik Turizm sorumlu tutulamaz.
 • · Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden konuklarımız; Giriş ülkesi pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmayabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.
 • 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile birlikte tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakat namelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurması zorunludur
 • Kimlik veya pasaportu olmayan yetişkin, çocuk veya bebek yolcular farklı bir belge ile uçuş yapamamaktadır.
 • Tur programlarımız sezonluk hazırlanmaktadır. Turun hareket tarihine göre gezi planlamasındaki ziyaret günleri farklılık gösterebilir. Müze ve Ören yerlerinin; özel gün, restorasyon, tadilat, kısmi onarım vb. sebeplerle kapalı olması sebebiyle ziyaretleri gerçekleşemeyebilir.
 • Tur programında yer alan gece turları gibi ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır.
 • Evrakları eksik olan misafirlerin, tura katılımında çıkabilecek sorunlardan Folklorik Turizm sorumlu tutulamaz ve tur kalkışını geciktiremez. Bu durumda, kişi veya kişilerin tüm tur ücretinin tamamı yanar ve iadesi mümkün olmaz.
 • Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; Folklorik Turizm misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.
 • Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.
 • Tüketici, gezinin başlamasından 7 gün öncesine kadar turu istediği kişiye devredebilir.
 • Ölüm, hastalık, kaza gibi durumlarda mücbir sebebin belgelenmesi ve onaylanması durumunda , uçak bileti hariç acentenin prosedürüne göre iade işlemleri yapılmaktadır.
 • İade işlemleri 01 – 14 gün arası sürmektedir. Kredi kartı ile taksit olarak satın alınan turlar , aynı şekilde banka tarafından taksit olarak iadesi yapılmaktadır.
 • Belirtilmiş olan fiyatlar kontenjan doluluğu ile birlikte değişkenlik gösterebilir.
 • Rezervasyon Sahibi, bu rezervasyonu yaptırırken yukarıdaki belirtilen maddeleri okuduğunu, şartlarını anladığını ve kabul ettiğini beyan etmiş sayılır.
 • Sorularınız için folklorik@ folklorik.com a mail atabilirsiniz. Veya 0212.249 40 70 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Başvuru Formu

Önemli Bilgiler!

* Grup Talep formunu doldururken iletişim bilgilerinizin, doğru ve güncel olduğuna dikkat edin.

* Kişi sayısını ve tur zamanını kesin bir bilgi ile iletiniz.

* Belirtmek istediğiniz hususları lütfen mesajınız kısmından yazınız.

* Dilerseniz bize, 0212 249 40 70 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Bu tur için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların tur hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

YORUM YAZ

Benzer Turlar