GAZİANTEP HALFETİ GÖBEKLİTEPE URFA TURU (2 Gün)

995.00 ’den İtibaren

GEZİLECEK YERLER

ŞANLIURFA -HALİL-ÜR RAHMAN -RIZVANİYE CAMİLERİ -BALIKLIGÖL -GÜMRÜK HAN-YÖRESEL ALIŞVERİŞLER - HARRAN -KONİK EVLER -GÖBEKLİTEPE -SIRA GECESİ -GAZİANTEP-SEDEF KAKMA ATÖLYESİ-TARİHİ BEY MAHALLESİ- HASAN SÜZER KONUK EVİ-ERMENİ KONAĞI -ANTEP KALESİ -CAM ESERLER MÜZESİ -MUTFAK MÜZESİ -BAKIRCILAR ÇARŞISI -TÜTÜNCÜ HANI -TAHMİS KAHVESİ

TURA KATILIN
Yaşlar:

1.Gün : ......Urfa - Halil -ür Rahman -Rızvaniye Camileri -Balıklıgöl -Gümrük Han -Yöresel Alışveriş -Harran Konik Evler -Göbekitepe -Sıra Gecesi

 

Sabah sizleri Gaziantep havaalanında karşıladıktan sonra serbest alacağımız kahvaltı (ekstra) ardından Urfa'ya hareket ediyoruz. Şanlıurfa merkezde Şanlıurfa gezimize başlıyoruz. (Uçak saatlerine göre program ilk gün Gaziantep, 2.gün Urfa yapılabilir.)

Halil-ür Rahman ve Rızvaniye CamileriBalıklı GölAyn-el Zeliha GölüHz. İbrahim Makamı göreceğimiz ve ziyaret edeceğimiz yerler arasında.

Ardından Gümrük handa vereceğimiz serbest zamanlarda yöresel alışverişlerimizi gerçekleştirdikten sonra Harran’a hareket ediyoruz. Harran ÜniversitesiKonik Harran Evlerini görüyoruz.

Ardından insanlık tarihi adına şimdiye kadar bildiğimiz tüm bilgileri tekrar gözden geçirmemize sebep olan Dünya’nın İlk Tapınağı Göbeklitepe’ye gidiyoruz. 

Göbeklitepe günümüzden tam 12.000 yıl önce inşa edilmiştir. Göbeklitepe gezisinin ardından otelimize geçiyoruz. Konaklama Urfa Otelimizde.  

Akşam arzu eden misafirlerimizle Urfa kültürünün bir parçası olan Sıra Gecesine katılıyoruz. Sıra Gecesi: Otantik Sıra Gecesi Mekanında.10 kişilik müzisyen ekip ile çiğ köfte, ayran, şıllık tatlısı, meyve (Ekstra )

 

2.Gün : Halfeti -Gaziantep -Mozaik Müzesi -Sedef Kakma Atölyesi -Tarihi bey mahallesi -Hasan Süzer Konukevi -Ermeni Konağı -Antep Kalesi -Cam Eserler Müzesi -Mutfak Müzesi -Bakırcılar Çarşısı -Tütüncü Hanı -Tahmis Kahvesi

Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısının ardından Türkiye'de siyah gülün doğal olarak tek yetiştiği yer olan ve kesme taştan yapılmış evleriyle meşhur, büyük bir kısmı Birecik Baraj Gölü suları altında kalmış olan Sakin şehir Halfeti'ye ulaşıyoruz.

Buradan bizleri bekleyen teknemize binerek İncil in ilk nüshalarının yazılmış olduğu Rum Kaleye ulaşıyoruz. Yapılan anlatımlar ve çekilen fotoğrafların ardından bir başka sular altında kalmış köy olan Savaşan köyüne gidiyoruz.

Daha sonrasında muhteşem manzaralardan geçerek Halfeti ye geri dönüyoruz. Burada bulunan su üzerindeki duba restoranlarında alacağımız yerel yemeklerden Haşhaş kebabı ve Fırat nehrinde yetişen Şabut balığının tadı hafızalarınızdan silinmeyecek.

Ardından kurtarma kazıları sonunda Birecik baraj gölünün suları altında kalmaktan kurtarılan mozaik ve fresklerin sergilenmiş olduğu Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesine gidiyoruz.  

Çingene kız mozaiği dahil, birbirinden güzel sanat eserlerini görme şansı buluyoruz. Antep işi sedef kakma atölyesine uğruyoruz. Burada, özellikle Osmanlı dönemindeAntep çevresinde gelişmiş olan Sedef kakma sanatının inceliklerini görüyoruz.

Ardından Gaziantep'in en eski mahallelerinden olan Bey Mahallesine ulaşıyoruz. Burada eski, taş ve ahşap işlerinin en güzel örneklerini görebileceğimiz Antep evlerini bünyesinde barındıran sokakları gezerken tarihe tanık olacaksınız.

Daha sonrasında bu sefer aracımız bizleri "Yüzük Kalesi" olarak ta bilinen ve eski bir Höyük üzerine inşa edilmiş Antep Kalesine ulaştırıyor. Burada Gaziantep in düşman işgalinden nasıl kurtarıldığını anlatan Panorama müzesini gezerekAntep in kurtuluş destanını tekrar yaşıyoruz. Ardından Suriyeli cam üstatlarının, 1000 dereceye varan fırınlar karşısında nasıl cama şekil verdiklerini görmek için Cam eserler müzesine gidiyoruz. Ardından Kethüda zade Göğüs İbrahim Paşa konağı olarak da bilinen, 1905 yılında yapılmış Mutfak müzesine ulaşıyoruz.

Burada Gaziantep mutfağına ait eserleri gördükten sonra, tarihi bakırcılar çarşısına geçiyoruz. Arzu eden misafirlerimiz verilen serbest zamanda bu unutulmaya yüz tutmuş bakır işlerinden alabilir.  Akşam üzeri meşhur Gaziantep mutfağını tanımak için serbest mola veriyoruz. Ardından Tahmis Kahvesine ulaşıyoruz.

Burada içilen kahvelerin ardından Almacılar çarşısında verilen serbest zamanda salça, kuru biber, baharat, Antep fıstığı ve baklava alışverişlerini yapabilirler .Ardından Gaziantep havaalanına ulaşarak, siz değerli misafirlerimizi uğurluyoruz. Tekrar Başka bir Folklorik Turizm turumuzda birlikte olmak üzere vedalaşıyoruz.

Not: Rehberimiz aynı programa sadık kalmak koşuluyla Tur programının genel akışında bazı düzeltmeler ve uyarlamalar yapabilir.

 

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

 • Ana Ulaşım Uçak, 
 • Bölgedeki tüm ara ulaşımlar ve havaalanı transferleri (Hizmetimiz Gaziantep Havaalanı başlar, Gaziantep havaalanı biter. )
 • 1 Gece Urfa veya Gaziantep 3 ve 4* standardı Otelleri Konaklaması
 • Otellerde alınacak 1 sabah kahvaltısı açık büfe,
 • Profesyonel Rehberlik hizmeti,
 • Program dahilinde Gaziantep Halfeti gezileri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Tüm çevre gezileri,
 • Dostluk ve Güleryüz...
 • Dostluk ve Güleryüz...

Tur Ücreti dışındakiler:

Müze ve ören yeri giriş ücretleri,İlk gün Kahvaltısı , tüm öğle Yemekleri ve yemeklerde alınacak içecekler, Akşam yemeği, Otellerdeki mini bar harcamaları , bahşişler ve diğer ekstralar. Belirtilen dışındaki yemekler.

Ulaşım Aracı :

Turkiyenin her ilinden katılıma açık olduğundan ana ulaşım uçak dahil edilmemiştir. Ana Ulaşım Uçak ile olup, Ara ulaşımlar katılımcı sayısına göre 17 kişilik Volkswagen Volt, Mercedes Sprinter, 27 kişilik Isuzu Turkuaz ve Novo minibüs araç ile sağlanır.

Sabahı Urfa veya Gaziantep Havaalanında buluşma

Gidiş : sabahı Pegasus Havayolları Sabiha Gökçen havalimanı 06:40 İstanbul -Gaziantep seferi ile Diyarbakır 'a hareket. Havaalanı buluşma.

Dönüş : akşamı Pegasus Havayolları 20:45 Gaziantep -İstanbul Sabiha Gökçen seferi ile İstanbul'a dönüş.

Sizleri Sabah ....den itibaren Gaziantep Havaalanında karşılıyoruz ve programımıza başlıyoruz.Farklı uçuş saatlerini tercih edenler ofisten bilgi alabilirler.

Turkiyenin her ilinden katılıma açıktır. Ana Ulaşım Uçak ile olup, Ara ulaşımlar katılımcı sayısına göre 17 kişilik Volkswagen Volt, Mercedes Sprinter, 27 kişilik Isuzu Turkuaz ve Novo minibüs araç ile sağlanır.

HATIRLATMA :

 • Rehberimiz Grubumuzu Gaziantep veya Urfa havaalanında karşılar.
 • Kişi sayısı 12 kişi ulaşmaması durumunda tur iptal edilebilir.
 • Kademeli fiyat sistemi mevcuttur.
 • İlan edilen fiyat en düşük sınıftan açılan fiyattır.
 • Rezervasyona girilen ulaşım ve otel notlarının garantisi yoktur. Değişiklik durumunda Folklorik haber vermekle mükelleftir.
 • Uçuştan en az 1,5 saat önce havaalanında hazır bulunmanız gerekmektedir.
 • Gidiş ve dönüş Check–in İşlemleriniz kendiniz tarafından yapılacaktır.
 • Acentemiz havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey protokolüne tabidir.
 • Uçuş öncesinde uçuş detayları ve saatleri değişebilir tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 Saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak seferlerinde oluşabilecek aksama yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan Folklorik Turizm Seyahat Acentası sorumlu tutulamaz.

TUR FİYATLARI

Gidiş-Dönüş Tarihleri
12.10.2019 - 13.10.2019
Kişi başı fiyat 1250
Single Farkı 250
7-12 Yaş Çocuk 1250
2-6 Yaş Çocuk 1250
0-2 Yaş Bebek 1250
0-6 Yaş çocuklara koltuk verilmemektedir.
Gidiş-Dönüş Tarihleri
16.11.2019 - 17.11.2019
Kişi başı fiyat 1250
Single Farkı 250
7-12 Yaş Çocuk 1250
2-6 Yaş Çocuk 1250
0-2 Yaş Bebek 1250
0-6 Yaş çocuklara koltuk verilmemektedir.
Gidiş-Dönüş Tarihleri
28.03.2020 - 29.03.2020
Kişi başı fiyat 995
Single Farkı 250
7-12 Yaş Çocuk 995
2-6 Yaş Çocuk 995
0-2 Yaş Bebek 995
0-6 Yaş çocuklara koltuk verilmemektedir.

Başvuru Formu

Önemli Bilgiler!

* Grup Talep formunu doldururken iletişim bilgilerinizin, doğru ve güncel olduğuna dikkat edin.

* Kişi sayısını ve tur zamanını kesin bir bilgi ile iletiniz.

* Belirtmek istediğiniz hususları lütfen mesajınız kısmından yazınız.

* Dilerseniz bize, 0212 249 40 70 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Bu tur için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların tur hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

YORUM YAZ

Benzer Turlar