Not : Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları ve grup talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

GÜNÜBİRLİK İĞNEADA TURU

550.00 ’den İtibaren

GEZİLECEK YERLER

TURA KATILIN

GÜNÜBİRLİK  İĞNEADA DUPNİSA MAĞARASI TURU 

TUR PROGRAMI:

İğneada turu Pazar sabahı hareket

06:30   Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü (Otopark çıkışı ışıklar önü)

06:45   Mecidiyeköy Ziraatbank Önü

07:00   İncirli  Ömür Plaza Önü

07:20   Avcılar E5 üzeri Pelikan AVM önü

Sabah saatlerinde sizleri yukarıda belirtilen buluşma noktalarından aldıktan sonra İğneada turu için yolculuğumuz başlıyor, sonra yol üzerinde Serpme kahvaltı ve sınırsız çay eşliğinde kahvaltı molası vererek turumuzun keyifli kısımlarından biriyle programımıza başlıyoruz.

Kahvaltı sonrası yolculuğumuza devam ediyor ve Karadeniz kıyısında 22 km uzunluğunda geniş kumsala sahip İğneada'ya varıyoruz.. İlk olarak İğneada turumuza yolumuz üzerinde 2720 metre uzunlukta Dupnisa mağarası ile tura başlıyoruz. Dupnisa mağarası Istranca Dağları'nın derin vadilerle yarıldığı Demirköy ilçesine bağlı Sarpdere köyü yakınlarında bulunuyor. Dupnisa mağarası gezisi ve fotoğraf çekimleri sonrası Osmanlı döneminde hatta İstanbul'un Fethinde kullanılan topların döküldüğü Dökümhane geçiyoruz.

Dökümhane gezisi ardından öğle yemeği serbest alacağımız Restaurantımıza geçiyoruz (ekstra) Sonrasında dünyada sadece beş yerde var olan doğal yapısı bozulmamış Subasar (longoz ormanları) ormanlarına sahip, 671 bitki çeşidini barındıran İğneada birçok ekosisteme ve zengin biyolojik çeşitliliğe sahip İğneada'da koruma altında 7 adet gölden bizim için görülmeye müsait Erikli ve Mert gölleri (Longoz Ormanları Erikli, Mert, Hamam, Pedina, Saka, Sülüklü ve Ramana Göllerini içermektedir) geziyoruz.İğneada alüvyal Longoz ormanları başlıbaşına bir doğal zenginlik olan Istıranca nemli ormanlarının bir parçası ve birkaç farklı ekosistemin binlerce yıl içerisinde oluşturduğu, eşi benzeri olmayan bir doğa hazinesidir.

İğneada zengin bitki örtüsü ve doğasıleziz balıklarıoksijen deposu havası kolay ulaşımı ve güzel pırıl pırıl billur deniziyle Yazın bizlere güzel bir deniz keyfi vadediyor. Tipik Karadeniz sahillerinin aksine yaz aylarında sakin ve dalgasız deniziyle bizleri büyüleyecek olan İğneada favori denize girme tercih yerlerinizden birisi olacak özellikleri barındırıyor. Sadece yaz aylarında değil, dört mevsim görülebilecek güzellikte yeşil doğaya sahip bir yer İğneadaDoğası ve kumsallarıyla yalnız ve sessiz bir kasaba olan Trakyanın incisi İğneada. 

Ardından akşam üzeri Rezve deresi kıyısında kurulu Karadeniz'in batıya doğru en uç noktasında bulunan Beğendik Köyü'ne geçiyoruz. Köyün en önemli özelliği derenin hemen karşı kıyısında Bulgar köyü Rezova ile aynı kareye girebilecek kadar yakın olması özellikle sahil kısmında çok net bir şekilde Rezova'yı görebiliyorsunuz. Ardından Limanköyü gezip, dönüşe geçmeden Limanköy'de fotoğraf molası verdiktan sonra bugünkü İğneada turumuzu noktalıyor İstanbul'a dönüş yolculuğuna geçiyoruz. Yaklaşık olarak 21:30 -22:00 civarı İstanbul'da oluyoruz.

 Not: Aynı programa sadık kalmak koşuluyla Rehber tur program akışında değişiklik yapabilir.

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

·          Ulaşım ,

·          Rehberlik , 

·          Sabah Serpme Kahvaltı ve sınırsız çay

·          Dupnisa Mağarası Gezisi,

·          Program dahilinde İğneada Gezisi, Dökümhane Gezisi, 

·          Program dahilinde Sislioba, Beğendik Köy gezileri

 .          Dostluk ve Güleryüz...

Tur Ücretine Dahil Olmayanlar:

Yolda yapılacak harcamalar, öğle yemeği, Dupnisa Mağarası giriş ücreti, kişisel harcamalar

Ulaşım Aracı :

Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve özel olarak turizm için tasarlanmış yatar koltuklu ve klimalı katılımcı sayısına göre ;

  • 46 kişilik Mercedes, Safir veya MAN otobüs
  • 27 Kişilik İsuzu Turkuaz, Otokar- Sultan, Novo minibüs,
  • 17 Kişilik Volkswagen Volt veya Mercedes Sprinter Minübüs ile seyahat edilmektedir.
  • Araç yerleşme planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez. Lütfen ısrarcı olmayınız.   

TUR FİYATLARI

Başvuru Formu

Önemli Bilgiler!

* Grup Talep formunu doldururken iletişim bilgilerinizin, doğru ve güncel olduğuna dikkat edin.

* Kişi sayısını ve tur zamanını kesin bir bilgi ile iletiniz.

* Belirtmek istediğiniz hususları lütfen mesajınız kısmından yazınız.

* Dilerseniz bize, 0212 249 40 70 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Bu tur için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların tur hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

YORUM YAZ

Benzer Turlar