Not : Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları ve grup talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Günübirlik Kariye Ayvansaray Balat Turu

350.00 ’den İtibaren

GEZİLECEK YERLER

İSTANBUL'UN GİZLİ KALMIŞ GÜZELLİKLERİNİ REHBERİMİZ EŞLİĞİNDE YÜRÜYEREK KEŞFEDİYORUZ.

TURA KATILIN

GÜNÜBİRLİK  KARİYE AYVANSARAY  BALAT TURU 

TUR PROGRAMI:

Sabah 10:00 da Kariye Müzesi Önünde Rehberimiz ile buluşuyoruz ve aşağıda belirtilen noktaları geziyor ve akşam 17:00 gibi programımızı tamamlıyoruz.  

Gezimize ilk olarak Kariye müzesinden başlıyoruz,  Bu müze Eski Ahit ve İncilden sahnelerin anlatıldığı  mozaik ve freskleriye ön plana çıkmaktadır. Kariye Müzesinden sonra tarihi surları takip ederek, Bizans sivil saray mimarisinden günümüze kalan tek örneği olanTekfur Sarayına ulaşıyoruz, Tekfur Sarayından sonra yine sur dibinden devam edecek olan yolculuğumuzda önce Eğri Kapı sonrada Mimar Sinan eseri olan İvaz Efendi Camisini görerek  Meryem Ana Ayazması olarak bilinen tarihi kiliseye ulaşıyoruz. Cuma günü ayin yapılması, kilisenin özelliklerinden sadece birisidir. Kilise ziyareti sonrası,  her yıl Eylül sonundaki ritüel ile bütün dünyada bilinen Surp Hreşdagabet Ermeni Kilisesi, Hz. Muhammed’in Eman’ınının bulunduğu  Tur-i Sina Manastırı, aşkların en güzelinin yaşandığı Agora Meyhanesi, Tahta Minareli Camii, Ahrida Sinagogu(dışarıdan), Ferruh Kethüda Camii,, Aya Dimitri kilisesi(dışarıdan), Kastamonu Pazarı, Osmanlı Musikisinin temelleri atan kişi olan Dimitri Kantemir sarayı kalıntıları, 450 milyonluk Ortodoks dünyasının merkezi olan Fener Rum Patrikhanesi, Yine bir ilk olan Anadolu’daki çelik konstrüksiyon üzerine yapılmış tek kilise  Bulgar Sveti Stefan  kilisesi, Fener sırtlarında  Marsilya’dan  getirilen tuğlaları ile Disneyland’dan fırlamış bir Şato’yu andıran bugün halen kullanılan, sadece Türkiye Cumhuriyeti Rum vatandaşlarının okuyabildiği Fener Rum Lisesi, İstanbul’da fetih öncesi yapılan ve günümüze kadar gelebilmiş, tek orjinal Bizans kilisesi olan Kanlı Meryem Kilisesi,  , Balat sokakları, Fener sokakları ve keşfedilmeyi bekleyen diğer yerler…    

Tur Ücretine Dahil Olanlar: 

  • Profesyonel Rehberlik Hizmeti ,
  • 15 Kişi üzeri gruplarda kulaklık 

Tur ücretine dahil Olmayanlar :

Öğle Yemekleri, Müze Giriş Ücretleri 

TUR FİYATLARI

Başvuru Formu

Önemli Bilgiler!

* Grup Talep formunu doldururken iletişim bilgilerinizin, doğru ve güncel olduğuna dikkat edin.

* Kişi sayısını ve tur zamanını kesin bir bilgi ile iletiniz.

* Belirtmek istediğiniz hususları lütfen mesajınız kısmından yazınız.

* Dilerseniz bize, 0212 249 40 70 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Bu tur için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların tur hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

YORUM YAZ

Benzer Turlar