Not : Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları ve grup talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İran Turu

799.00 € ’den İtibaren

GEZİLECEK YERLER

İran Turları. Türk Hava Yolları ile 7 gece 8 günlük İran Turu. İran turlarımızda Şiraz, Yezd, Kaşhan, İsfahan, Tahran'ı içeren kapsamlı program. 4 ve 5 yıldızlı otellerde konaklama, Türkçe rehberlik hizmeti. Oda Kahvaltı konaklama, tüm geziler tur ücretine dahil. Tahran(1), Kaşhan (1),İsfahan(2), Yazd(1), Şiraz(2) konaklama

TURA KATILIN
Yaşlar:

 İRAN TURU

VİZESİZ

İRAN TURU

TÜM TURLAR DAHİL !!

 Tahran(1),Kaşhan (1) ,İsfahan(2),Yazd(1),Şiraz(2)

TÜRK HAVA YOLLARI TARİFELİ SEFERİ İLE

06-13 Haziran

7 GECE / 8 GÜN

 

ÖNEMLİ : Turda müsaitlik almadan  satınalma yapmayınız.

 

Not: İran turu için online rezervasyon dışında sadece ofiste ödeme ve mail order ile ödeme seçenekleri vardır. Sisteme açılma nedeni turun gözükmesi içindir. 

Uçuş Detayları :

06 Haziran 2020 İstanbul Havalimanı -Tahran kalkış ve varış 06:05
13 Haziran 2020 Şiraz -İstanbul kalkış ve varış 05:40 
*** Uçuş detaylarında değişiklik olabilir.

Diğer Tur Tarihleri ve Uçuş Detayları :

Havalimanı Buluşma Saati: 07:00

29 Ağustos  TK 870     İstanbul  09:50 -     Tahran            14:25

06 Eylül       TK 885     Şiraz       03:10 -      İstanbul          05:40

Havalimanı Buluşma Saati: 07:00

03 Ekim       TK 870     İstanbul  09:50 -     Tahran            14:25

10 Ekim       TK 885     Şiraz       02:10 -      İstanbul          05:40

Havalimanı Buluşma Saati: 07:00

31 Ekim       TK 870     İstanbul  09:50 -     Tahran            14:25

07 Kasım     TK 885     Şiraz       02:10 -      İstanbul          05:40

İran Turunda Gezilecek Yerler :

 • Tahran’da; milattan önce 5000. yıllara dayanan zengin tarihi buluntu ve eserleriyle İran Ulusal Müzesi, İran Ulusal Mücevher müzesi, Unesco'nun da koruma altına almış olduğu Gülistan Sarayını geziyoruz.
 • İsfahan’da Nakş-I Cihan meydanı ve Çehel Sütun sarayını gezme fırsatı bulacaksınız.
 • UNESCO Dünya Mirasları Listesinde yer alan, antik kent Persepolis’i keşfedeceğiz.
 • Kaşhan kentinde UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan, her yanı su kanalları ile çevrilmiş olan bahçe içinde Amir Kabir’in öldürüldüğü hamam da bulunan Fin Bahçeleri'ni geziyoruz.

Alan Buluşması : 05 Haziran 2020 saat 22:30

1.Gün : İstanbul -Tahran/ 06 Haziran 2020

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali’de buluşma. Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Havayolları’nın tarifeli seferi ile Tahran’a uçuş. İnişimizi takiben bizi bekleyen özel otobüsümüzle kahvaltımızı almak üzere otelimize gidiyoruz (Otele giriş yapılmayacaktır).

Ardından gerçekleştireceğimiz Panoramik Tahran şehir turu sırasında Kaçar ve Pehlevi Hanedanına ev sahipliği yapmış olan Sabadabat Sarayı’nı gezme imkanı bulacağız . Tur sonrası otelimize transfer oluyoruz. Geceleme Tahran’da otelinizde.

 

2.Gün : Tahran -Kaşhan / 07 Haziran 2020

Kahvaltı sonrası zengin arkeolojik buluntuların sergilendiği İran Ulusal Müzesini ziyaret ediyoruz. Ardından Unesco Kültür

Mirası listesinde yer alan, Şahların ikametgahı Gülistan Sarayı geziyoruz.  Gezilerimiz sonrası Kaşhan’a hareket ediyoruz. Kaşhan kentinde UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan, her yanı su kanalları ile çevrilmiş olan bahçe içinde Amir Kabir’in öldürüldüğü hamam da bulunan Fin Bahçeleri'ni geziyoruz. Ardından otelimize gidiyoruz. Geceleme Kaşhan’da otelimizdedir.

 

3.Gün : Kaşhan -İsfahan / 08 Haziran 2020

Kahvaltı sonrası Kaşhan’ın tarihi sokaklarını geziyoruz.  Ardından İran mimarisinin eşsiz örneklerinden Borujerdi Evini görme imkanı buluyoruz.  

Gezilerimizden sonra İsfahan'a hareket ediyoruz. Yol üzerinde 1500 yıldır geleneklerini koruyan dağ köyü Abiyaneh'i ziyaret ediyoruz. Sonrasında İsfahan’a doğru yolumuza devam ediyoruz.

Varışımızı takiben akşam Zayandeh nehri üzerinde bulunan Sio Se Pol ve Khaju Köprüleri köprülerine giderek fotoğraf molası veriyoruz.  Ardından otelimize gidiyoruz. Geceleme İsfahan’da otelimizdedir.

 

4.Gün : İsfahan / 09 Haziran 2020

Kahvaltı sonrası İsfahan'ı gezmeye başlıyoruz. Nakş-ı Cihan'ı Meydanını görüp UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Mescid-i Cuma Camisini,(Ulu Camii) ziyaret ediyoruz.

Meydan’da Ali Kapu Sarayı ve Şeyh Lütfullah Camii’ni panoramik olarak görme fırsatı buluyoruz. Ardında Safevi şahı I. Abbas tarafından saray ve botanik bahçeler kompleksinin bir parçası olarak inşa ettirilen Çehel Sutun Sarayı'nı geziyoruz.

Sonrasında Kapalı Çarşıyı geziyoruz. Engin İran edebiyatına plato olmuş İsfahan kenti pazarlarında halıdan telkariye, sedeften gümüşe İran'a özgü el sanatlarını tanıyoruz. 

Gezilerimizin ardından Ermeni Mahallesine gidiyoruz.  Vank Katedrali başta olmak üzere bölgedeki kilise ve katedralleri panoramik olarak görme imkanı buluyoruz.

Gezimizin ardından otelimize hareket ediyoruz. Geceleme İsfahan’da otelimizdedir.

 

5.Gün : İsfahan -Yezd / 10 Haziran 2020

Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve Yezd kentine hareket ediyoruz. Muhteşem Zagros Dağları manzarası eşliğinde İran bozkırında yapacağımız yaklaşık 4 saat sürecek yolculuğumuz sırasında yol üstünde panoramik olarak Kerpiç-Buz Evi’ni, göreceğiz. Gezimizin ardından Yezd’e doğru yolumuza devam ediyoruz.  Otantik kentte panoramik şehir turumuzda, Ateş Tapınağı, Sessizlik Kulesi, Emir Çakmak Zaviyesi, daracık sokakları, kerpiç ve taş mimarisiyle eski kent sokakları yürüyüş turu yapıyoruz. Geceleme Yezd'de otelimizde.

 

6.Gün : Yezd -Şiraz / 11 Haziran 2020

Sabah erken kahvaltı sonrası otelden ayrılıyoruz ve Şiraz’a doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Pasargad Kenti 'nde Büyük Kiros'un mezarını görüyor, panoramik antik kent gezimizi otobüsümüzle yapıyoruz.

Ardından yolumuza devam ediyoruz ve UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan antik kent Persepolis'i, Persepolis Müzesi'ni ve kral mezarları Nakş-ı Rüstem arkeolojik alanlarını geziyoruz.

Persepolis Antik kenti, ilk olarak MÖ 6.yy sonlarına doğru Pers Kralı 1. Darius tarafından kurulmuştur ve Pers İmparatorluğuna başkentlik yapmıştır.

Ardından Şiraz’a yolumuza devam ediyoruz. Geceleme Şiraz’da otelimizde.

 

7.Gün : Şiraz / 12 Haziran 2020

Sabah kahvaltının ardından  panoramik Şiraz şehir turu için otelimizden hareket ediyoruz. Şiraz bulunduğu bölgenin en önemli ticaret ve turizm kentidir. Tarihte Pers İmparatorluğu’nun başkenti olduğu için bünyesinde bir çok tarihi eser ve mekan barındırmaktadır. 

Panoramik olarak yapılacak şehir turumuzda; Kerim Han KalesiNarenjestan Bahçesi, Vekil Camii ve Nasır el Mülk görülecek yerler arasındadır. Huzurlu bahçe şair Hafız Mozolesi ziyaretinde Pers Kahvesi'nde İran edebiyatından örnekler dinleyerek gezimizi tamamlıyoruz.

Ardından otelimize transfer. Dinlenmenin ardından saat 22:40 civarında çıkış yapıyoruz ve havalimanına transfer oluyoruz.

 

8.Gün : Şiraz -İstanbul / 13 Haziran 2020

Bilet ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuş. Bir sonraki İran turumuzda görüşmek ümidiyle…Farklı Folklorik Turizm turlarında buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz. Bir sonraki seyahatinizde görüşmek dileğiyle…

 

Oteller :

Tahran 4* İstiklal Otel vb http://esteghlalhotel.ir/

Kaşhan 4* Negareshtan Otel vb http://negarestan-hotel.com/ 

İsfahan 4* Piroozy Otel vb https://piroozyhotel.com/  

Yezd 5* Safaiye Otel vb http://safaiyeh.pih.ir/

Şiraz 4* Elysee Otel vb http://elysee.ir/

 

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

 • THY’nın tarifeli seferi ile İstanbul – Tahran gidiş ve Şiraz -İstanbul dönüş ekonomi sınıfı  uçak biletleri
 • Havalimanı vergileri
 • 4 ve 5* otellerde 7 gece konaklama
 • Sabah Kahvaltıları
 • Özel araçlarla Havalimanı – Otel – Havalimanı transferleri
 • Programda belirtilen şehirlerarası transferler
 • Programda belirtilen tüm şehir turları ve giriş ücretleri
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Seyahat Sigortası
 • Dostluk ve Güleryüz...

Tur Ücreti dışındakiler:

 • Öğle ve akşam yemekleri,
 • Otelde alınan ekstralar,
 • Tüm kişisel harcamalar,
 • Yurtdışı çıkış harcı pulu,
 • Yurtdisi seyahat sigortasi,
 • Ek bagaj ücreti

 

Vize :

T.C. vatandaşlarına İran'da vize uygulaması yoktur. Geziye katılabilmek için, seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Pasaportlarda her hangi bir tahribat (yırtık, kopmuş sayfa, imzasız olma vb.) olması durumunda gümrük girişlerinde pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. Türk vatandaşı olmayan misafirlerimizin ilgili konsolosluklara danışmaları gerekmektedir. 


Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

 

Önemli :

Folklorik Turizm havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Folklorik Turizm sorumlu tutulamaz.

Folklorik Turizm gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar.

Folklorik Turizm, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz.

Bu gezi ya da turların yapılamamasından Folklorik Turizm sorumlu tutulamaz. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir.

 

SIKÇA SORULAN SORULAR :

 

Sağlık İran’a girişlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Seyahatimiz boyunca bulunacagimiz bolgeler, sitma ve sari humma riski tasimayan bolgelerdir. Herhangi bir ilac kullanmaniz tavsiye edilmemektedir

Vize Bilgileri  İran; Türk vatandaşlarına vize uygulamamaktadır.

Uçuş Süreleri İstanbul - Tahran: 3 saat 10 dakika Şiraz - İstanbul: 4 saat 10 dakika

Para Birimi İran’nın para birimi Riyal’dir (IRR). 1 USD yaklaşık 42000 IRR, 1 Euro ise yaklaşık 46000 IRR’dır.

Saat Dilimi Türkiye ile İran arasında 30 dk fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12:00 iken İran’da 12:30’dur. (Dönemsel olarak değişmektedir.)

Telefon Kullanımı Uluslararası otomatik telefon görüşme olanağı mevcuttur. Sadece İsrail ile telefon bağlantısı yoktur. Türkiye ile bir dakikalık görüşme ücreti 8.000 Riyal'dir. Hafta sonları ve geceleri indirimli arama uygulaması yoktur. Şehir içindeki telefon kulübelerinden uluslararası görüşme imkanı bulunmamaktadır.

Kıyafet ve Gerekli Eşyalar Yanınıza kolay giyip çıkarabileceğiniz mevsim sıcaklıklarına uygun kıyafetler almanızı öneririz. Kadınların, İran'da sokak, park, çarşı, lokanta, vs. gibi kamuya açık yerlerde başörtüsü örtmeleri; vücut hatlarını belli etmeyen kıyafetler giymesi gerekmektedir. 

Yemek Kültürü Çarşıda kaliteli sebze, meyve, et, süt ve mamulleri bol miktarda temin edilebilmektedir. İran'da alkollü içki tüketimi ve satışı yasaktır.Lokantalarda, İran'a özgü olarak ise çorbalar, cüce kebap (tavuk), berg kebap (et), kubide (köfte) yenebilir; kebaplar genellikle çok çeşitli pilavlarla beraber servis edilir. Gelişmiş bir yerel fast food ağı da bulunmaktadır.

Elektrik İran’da elektrik 220 volttur ve C ve F tipi üçlü yuvarlak kalın prizler kullanılmaktadır. Prizlerin örnekleri http://www.iec.ch/worldplugs/typeC.htm sitesinden görülebilir.

Alışveriş Tahran'daki alışveriş merkezlerinde birçok ürün rahatlıkla bulunabilmektedir. İthal mallar daha pahalıdır. Alışverişte pazarlık usulü geçerlidir ve sıkça rastlanabilen taklit mallara karşı dikkatli olunmalıdır. Özellikle kıymetli taşların her zaman gerçek olmama riski mevcuttur. Alışverişe tercihen Farsça bilen bir kişiyle gidilmesinde yarar vardır.

TUR FİYATLARI

 • Araçtaki Oturma düzeni, rezervasyon önceliğine göre düzenlenmektedir.
 • Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir. 
 • Tura katılan her misafir, tur rehberinin bildireceği buluşma saatlerine uymayı kabul ve taahhüt etmiş sayılır. Her misafir program akışını aksatmamak ile mükelleftir.
 • 0-5 yaş Bebek yolcunun koltuk hakkı bulunmamaktadır. Bebek için koltuk talep eden misafirlerimiz çocuk ücreti ödeyerek koltuk satın alabilmektedirler.
 • Rezervasyonunuzu kimlik veya pasaport ibrazı veya yazılı gerçekleştirmeniz gerekmektedir, sözlü olarak verilen hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.
 • Tur programlarımıza belirtilen havayolu ve tarifeli sefer saatlerinde değişiklikler olabilir.
 • Tur hareketine 1 gün kala tarafınıza rehber, havayolu, saat bilgileri ve buluşma detaylar iletilecektir.
 • Otellerimiz, yukarıda belirtilen veya aynı kategorideki benzer otellerdir. Folklorik Turizm, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Çocuk fiyatı, iki yetişkin ile aynı odada konaklama şartı ile tek çocuk için geçerlidir.
 • Üç kişilik oda tercihlerinde ilave (3.kişi) yataklar, otele göre açılır kapanır ek yatak veya sofa bed tarzında olabileceği için, standart yataklardan küçük olma ihtimali vardır. 
 • Otellerde alınan yemekler, otel konseptine ve doluluğuna göre set menü olabilir, bölge şartlarına bağlı olarak alkollü içecek bulunmayabilir.
 • Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınıza emin olunuz. Kaybolan eşya, bagaj vb. acentemiz sorumlu tutulamaz.
 • · Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Folklorik Turizm sorumlu tutulamaz.
 • · Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden konuklarımız; Giriş ülkesi pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmayabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.
 • 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile birlikte tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakat namelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurması zorunludur
 • Kimlik veya pasaportu olmayan yetişkin, çocuk veya bebek yolcular farklı bir belge ile uçuş yapamamaktadır.
 • Tur programlarımız sezonluk hazırlanmaktadır. Turun hareket tarihine göre gezi planlamasındaki ziyaret günleri farklılık gösterebilir. Müze ve Ören yerlerinin; özel gün, restorasyon, tadilat, kısmi onarım vb. sebeplerle kapalı olması sebebiyle ziyaretleri gerçekleşemeyebilir.
 • Tur programında yer alan gece turları gibi ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır.
 • Evrakları eksik olan misafirlerin, tura katılımında çıkabilecek sorunlardan Folklorik Turizm sorumlu tutulamaz ve tur kalkışını geciktiremez. Bu durumda, kişi veya kişilerin tüm tur ücretinin tamamı yanar ve iadesi mümkün olmaz.
 • Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; Folklorik Turizm misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.
 • Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.
 • Ölüm, hastalık, kaza gibi durumlarda mücbir sebebin belgelenmesi ve onaylanması durumunda , uçak bileti hariç acentenin prosedürüne göre iade işlemleri yapılmaktadır. 
 • İade işlemleri 01 – 14 gün arası sürmektedir. Kredi kartı ile taksit olarak satın alınan turlar , aynı şekilde banka tarafından taksit olarak iadesi yapılmaktadır.
 • Belirtilmiş olan fiyatlar kontenjan doluluğu ile birlikte değişkenlik gösterebilir.
 • Rezervasyon Sahibi, bu rezervasyonu yaptırırken yukarıdaki belirtilen maddeleri okuduğunu, şartlarını anladığını ve kabul ettiğini beyan etmiş sayılır.
 • Sorularınız için folklorik@ folklorik.com a mail atabilirsiniz. Veya 0212.249 40 70 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Başvuru Formu

Önemli Bilgiler!

* Grup Talep formunu doldururken iletişim bilgilerinizin, doğru ve güncel olduğuna dikkat edin.

* Kişi sayısını ve tur zamanını kesin bir bilgi ile iletiniz.

* Belirtmek istediğiniz hususları lütfen mesajınız kısmından yazınız.

* Dilerseniz bize, 0212 249 40 70 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Bu tur için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların tur hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

YORUM YAZ

Benzer Turlar