KURBAN BAYRAMI GÖKÇEADA TURU

995.00 ’den İtibaren

GEZİLECEK YERLER

GÖKÇEADA -DEREKÖY- ESKİ BADEMLİ KÖYÜ -YENİ BADEMLİ KÖYÜ -TEPEKÖY -ZEYTİNLİ KÖYÜ -GÖKÇEADA -AYDINCIK KOYU- DENİZ -GÜNEŞ-KUM -YÖRESEL ÜRÜN ALIŞVERİŞİ-KALEKÖY

TURA KATILIN
Yaşlar:

KURBAN BAYRAMI GÖKÇEADA TURU

10-12 AĞUSTOS/ 12-14 AĞUSTOS 2019

GÖKÇEADA HAKKINDA :

Gökçeada...eski adıyla İMROZ , Ege Denizinin kuzeybatısında bulunan ve Türkiye'nin sahip olduğu adalar içinde,yüzölçümü açısından en büyük olanıdır.Kirlenmemiş denizi ve bakir topraklarında maviyi yeşili bütün tonlarıyla barındıran şirin bir adamız. Dünü, bugünü ve özellikle yarınlarıyla gündemde yerini alacak olan Gökçeada yüzyılların içinden geçerek günümüze Grek kültüründen eski Rum köylerini , manastırlarını, kiliselerini taşımış, Türk ve Rum toplumlarının kaynaşarak dostluk ve kardeşlik içinde nasıl yaşanacağını göstermiştir. Tarihi ve doğal güzelliklerini her adımda görüp hissedeceğiniz Gökçeada'nın , sessizliğini sadece denizin uslanmaz dalgalarının bozduğu koylarında ve sahillerinde berrak sularıyla oynayarak yorgunluğunuzu atabilirsiniz. 2011 yılında Cittaslow ağına katılarak yerel kimliğini ve özelliklerini koruyan kentler birliği üyesidir Gökçeada.. Türkiye’nin en batı noktasında yer alan ve en büyük adası olan Gökçeada, nostaljik evleri, doğal yaşamı, organik ürünleri ve alternatif spor olanakları ile son yıllarda önemli bir turizm merkezidir. 2002 yılından bu yana ada içerisinde gerçekleştirilen organik tarım faaliyetleri ile özellikle 2008 yılından bu yana gerçekleştirilen tarım turizmi uygulamaları sayesinde misafirlerine eşsiz bir doğal ortam sunan Gökçeada, 2011 yılı Haziran ayında almış olduğu Cittaslow unvanı ile dünyanın ilk ve tek sakin adası olmuştur. Bozulmamış bir doğa, her adımda tarihin en hoş anları ve organik ürünlerle harmanlanmış, çok kültürlülüğün ahengini sonuna kadar duyumsayacağınız bir tatil için Gökçeada eşsiz bir seçenektir.

1.Gün :09 ve 11 Ağustos Gecesi Kurban Bayramı Gökçeada Turu için İstanbul'dan Hareket

23:00 : Kadıköy Evlendirme dairesi önü (Otopark Çıkışı Işıklar Önü)

23:15 : Mecidiyeköy Ziraatbank Önü

23:30 : Ömür Plaza Önü

01:30 : Tekirdağ Özcanlar Köfte Salonu

02:30 : Keşan Otogar Önü

2.Gün : İstanbul -Gökçeada -Uğurlu Koyu Deniz Keyfi -Zeytinliköy -Tepeköy -Dereköy -Deniz -Güneş -Kum Keyfi

İstanbul'dan belirtilen saat ve yerlerden hareket ile sizleri aldıktan sonra Tekirdağ -Keşan-Gelibolu istikametinden hareketle sabah saatlerinde adaya geçeceğimiz vapur iskelesine varıyoruz.

Kurban Bayramı Gökçeada turumuza İlk vapurla kirlenmemiş denizi ve bakir toprakları mavi yeşil denizi ile bizi bekleyen Gökçeada’ya varıyoruz.

İlk olarak serbest alacağımız kahvaltı ardından Gökçeada’nın Koruma altına alınan Rum köylerini gezmeye başlıyoruz. Dibek kahvesi ile meşhur köy olan Zeytinliköy’e geçiyoruz.

Zeytinliköyde tarihi Çamaşırhanesi görüp fotoğraflıyoruz, köyün Arnavut kaldırımlı sokaklarını dolaşırken bir birinden şirin köy evlerini fotoğraflıyoruz ve köy hakkında rehberimizden bilgiler aldıktan sonra köyden ayrılıyoruz. Zeytinliköy'de meşhur madamın dibek kahvesi tadımı ve sakızlı muhallebi eşliğinde kahvelerimizi yudumladıktan sonra Köy meydanında gezintiyle çamaşırhanesi ve eski Rum Evlerini fotoğraflayarak Zeytinliköy gezimizi noktalıyor ve aracımıza biniyoruz.

Ardından Uğurlu Koyu mevkiinde Deniz kenarındaki otelimizin plajında gece yolculuğunun da yorgunluğunu atmak için kendimizi adanın temiz sularına bırakıyoruz. Tüm gün deniz ve güneşten faydalanıyoruz.

Akşamüzeri isteyen misafirlerimizle birlikte İlk olarak bir zamanlar Türkiye’nin en büyük köyü olan (Dereköy eskiden 1950 hanesiyle Türkiye'nin en büyük köyü iken şimdilerde evlerin bir çoğu yıkılmış durumda) Dereköy’ü geziyoruz.

Çamaşırhanesi, evleri, Arnavut kaldırımlı sokakları, Zamana karşı direnen evleri kiliseleri ile Dereköy gezimizi tamamlayıp bir sonraki köye yani Adına yakışır bir şekilde tepeye kurulan Tepeköyü geziyoruz.

Rumların hala yoğun olarak yaşamakta olduğu bir köy burası. Tepeköy dar sokakları ve şarabı ile ünlü. Ev şarapları satın alabilirsiniz. Köy gezileri ardından otelimize dönüp Açık Büfe olarak akşam yemeğimizi alıyoruz. Gökçeada ‘da Konaklama Denize sıfır Mavisu Resort Otel

 

3.Gün : Gökçeada -Aydıncık Koyu Deniz Keyfi -Tuz Gölü -Çamur Banyosu -Kaleköy -Kaleköy'de Eğlence -Hediyelik Alışverişi -Serbest Zaman

 

Sabah denize sıfır otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltısının ardından isteyen misafirlerimizle meşhur Aydıncık (Kefaloz ) Plajına gidiyoruz.

İstemeyen misafirlerimiz otelde günboyu denize girebilirsiniz. Güneşlenebilirsiniz, kum banyosu yapabilirsiniz.

İsterseniz odanızda dinlenebilir veya deniz kenarındaki kafede dinlenebilirsiniz.

İsteyenler ile kısa bir yolculuktan sonra Aydıncık Plajına varıyoruz. Özellikle Aydıncık koyunda serbest öğle yemeğinde deniz ürünleri veya dağlarda kekikle beslenen koyun ve keçilerin etlerinden yapılan lezzetleri tatmanızı tavsiye ederiz.

Aydıncık koyunun hemen yakınında bulunan Tuz gölünde cilde yararlı olan, çamur banyosu yapabilirsiniz. Kokusu her ne kadar hoş olmasa da sonuç yumuşak ve pürüzsüz bir cilt için çamura bulanmaya değer.

Ardından otelimize geliyor ve Akşam yemeğimizi otelimizde Açık Büfe olarak alıyoruz.

Akşam yemeği ardından isteyenleri Kaleköye götürüyoruz. Kaleköy Gökçeada'nın en hareketli bölgesi.

Burada vereceğimiz serbest zamanda yakınlarınız için hediyelik ürünler alabileceğiniz gibi cafe ve çay bahçelerinde oturup çay kahve keyfi yapabilir veya dondurma yerken sahil boyu gezinti yapabilirsiniz.

Size verdiğimiz serbest zamanın sonunda aracımızın yanında buluşup otelimize geçiyoruz. Gökçeada Konaklama Mavisu Resort Otel

 

4.Gün : Gökçeada -Uğurlu Koyu -Deniz -Güneş keyfi -İstanbul

Bugün Gökçeada turumuzda Gökçeada'da son günümüz, Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından öğlene kadar deniz imkanlarından faydalanıyoruz. ( Feribot yoğunluğuna bağlı olarak otelden ayrılma saatimiz değişebilir)

Feribot saatimize bağlı olarak otelden ayrılıp feribot sırasına girmek üzere kuzulimanı iskelesine hareket geçiyoruz. Şehir merkezinden geçerken Gökçeada merkezde Alışveriş için sizleri burada serbest bırakıyoruz; dileyenler ada kekiği, organik sertifikalı süt ürünleri, ekolojik zeytinyağı, salça, keçi sütlü sabunlar, zeytin, peynir, et ürünleri, bademli kurabiye, adaya özgü ev reçelleri gibi yerel ürünlerden alabilirler.

Daha sonra iskeleye geçiyoruz ve feribot saatimiz geldiğinde feribota binip Kurban bayramı Gökçeada turumuz sonlanıyor ve Gökçeada ile vedalaşıyoruz. Normal trafik koşullarında gece 24.00-00:30 civarı İstanbul'dayız. Farklı Folklorik Turizm turlarında buluşmak dileğiyle turumuzu sonlandırıyoruz.

Not: Aynı programa sadık kalmak koşuluyla Rehber tur programında değişiklik yapabilir. Gökçeada feribot sefer saatlerinin işletici Gestaş tarafından saat değişiklikleri sonucu oluşan gecikmelerden dolayı firmamız sorumlu tutulamaz.

TURUN FARKI :

Kültür, Doğa ve Deniz keyfi Gökçeada 3 Gün boyunca denize, güneşe, doğasına hayran kalacağınız dinlendirici, sakin mekanları seviyorsanız tam size göre bir tur. Gökçeada 2 günlük tura katılıp denizin tadı damağında kalanlara ayrıca öneriyoruz .Otelimiz denize sıfır Mavisu Resort Oteldir İstediğiniz an odanızda dinlenmeye çekilebilir. İstediğiniz an deniz aktivitelerinden faydalanabilirsiniz. Turunuzu satın alırken merkezdeki otellerdemi deniz kenarında denize sıfır otelmi dikkat etmenizi öneririz.

KONAKLAMA :

Gökçeada Mavisu Resort Otel Bahçe odası : Tüm odalarda oda içerisinde wc ve Duş 24 Saat sıcak su, saç kurutma makinası, klima,Tv bulunmaktadır. Otelimiz denize sıfır konumdadır. Gökçeada'da yer alan bu deniz kenarı oteli şezlong ve şemsiyelerle donatılmış özel bir kumsala sahiptir. Bahçe odalarda konaklanılır. Bahçe içerisinde Odalar geniş ve ferah ve denize yürüyüş mesafesindedir. )

Şehir merkezindeki otellere göre avantajı : Güzel ve tertemiz bir deniz, kendine ait plaj, sakin ve sessizdir. Şezlong ve şemsiye ücretsizdir. İstediğiniz an otelinizde günboyu denize girebilir, istediğiniz an dinlenceye çekilebilirsiniz.

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

 • Gidiş -Dönüş Ulaşım
 • Gezi süresince Profesyonel Kokartlı Rehberlik hizmeti,
 • 2 gece Yarım Pansiyon Denize Sıfır Gökçeada Mavisu Resort Otel Konaklama
 • 2 sabah kahvaltısı otelde açık büfe,
 • 2 akşam yemeği otelde açık büfe,
 • Program dahilinde Gökçeada Köy Gezileri
 • Feribot Geçiş ücreti (Kabatepe -Gökçeada / Gökçeada- Kabatepe Feribot Geçiş ücretleri)
 • Zorunlu Seyahat Sigortası,
 • Otopark ve otoban ücretleri
 • Dostluk ve Güleryüz

Tur Ücreti Dışındakiler:

İlk gün sabah kahvaltısı, müze girişleri (müzekart önerilir), Yemeklerde alınacak meşrubat ve alkollü içecekler , Öğle Yemeği, Otellerdeki mini bar harcamaları , bahşişler ve diğer ekstralar.

Ulaşım Aracı :

Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve özel olarak turizm için tasarlanmış yatar koltuklu ve klimalı katılımcı sayısına göre ;

 • 27 Kişilik İsuzu Turkuaz, Otokar- Sultan, Novo minibüs,
 • 17 Kişilik Volkswagen Volt veya Mercedes Sprinter Minübüs ile seyahat edilmektedir.
 • Araç yerleşme planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez. Lütfen ısrarcı olmayınız.

TUR FİYATLARI

Gidiş-Dönüş Tarihleri
09.08.2019 - 12.08.2019
Kişi başı fiyat 995
Single Farkı 450
7-12 Yaş Çocuk 895
2-6 Yaş Çocuk 895
0-2 Yaş Bebek 995
0-6 Yaş çocuklara koltuk verilmemektedir.
Gidiş-Dönüş Tarihleri
12.08.2019 - 14.08.2019
Kişi başı fiyat 995
Single Farkı 450
7-12 Yaş Çocuk 895
2-6 Yaş Çocuk 895
0-2 Yaş Bebek 995
0-6 Yaş çocuklara koltuk verilmemektedir.

Başvuru Formu

Önemli Bilgiler!

* Grup Talep formunu doldururken iletişim bilgilerinizin, doğru ve güncel olduğuna dikkat edin.

* Kişi sayısını ve tur zamanını kesin bir bilgi ile iletiniz.

* Belirtmek istediğiniz hususları lütfen mesajınız kısmından yazınız.

* Dilerseniz bize, 0212 249 40 70 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Bu tur için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların tur hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

YORUM YAZ

Benzer Turlar