Not : Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları ve grup talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

MARDİN TURU (2 gün-01 gece) (Gruplara yapılır)

945.00 ’den İtibaren

GEZİLECEK YERLER

MARDİN Deyrul Zafaran manastırını, Kırklar kilisesi, Zinciriye medresesi, Postahane binası, Mardin çarşısı ve sokakları, Ulu camii, Kasımiye Medresesi. MİDYAT, Mor Şarbil Kilisesi, Midyat Evleri, Mor gabriel Manastırı, Kaymakamlık Konukevi HASANKEYF, El Rızk camii, kale, Artuklu sarayı, Zeynel Bey türbesi, çarşı

TURA KATILIN
Yaşlar:

MARDİN -MİDYAT -DARA -SAVUR -HASANKEYF TURU

Tur Tarihleri : GRUPLARA YAPILIR 2019 ( Mardin Havaalanı buluşmalı )Tur Süresi: 2 Gün 1 Gece

*****MARDİN OTELLERİ KONAKLAMALI*****

Doğa,Tarih, Festival Havası, Kültür keyfi birarada

ÖNERİLEN UÇUŞLAR PEGASUS HAVAYOLLARI İLE

....... 2019 Pegasus Havayolları Sabiha Gökçen İstanbul - Mardin .......
......2019 Pegasus Havayolları Diyarbakır -İstanbul Sabiha Gökçen kalkış ........

 

*** ARA ULAŞIMLAR, HAVAALANI TRANSFERLERİ, 2 GECE BUTİK OTELLERDE KONAKLAMA,2 AÇIK BÜFE SABAH KAHVALTISI, REHBERLİK DAHİL TUR

 

Turumuz Diyarbakır Havaalanı buluşmalı olduğundan her ilden katılabilirsiniz

 

1.Gün : ......2019 Türkiye'nin her noktasından buluşmalı - Mardin -Mardin -Kırklar Kilisesi -Ulu Camii -Kasımiye Medresesi -Meryemana Kilisesi -Mardin Çarşısı ve Sokakları -Mardin Müzesi -Deyrülzeferan Manastırı -Postahane Bnası  

Siz değerli konuklarımızı sabah Mardin hava alanında bölge insanın sıcak konukseverli ile rehberimiz eşliğinde karşılıyoruz. Buluşma saati Mardin havaalanı 08:45. Gezi boyunca kullanacağımız aracımıza binip, eski Mardin şehir merkezine geçiyoruz.

Muhteşem Mezopotamya ovasına sahip manzarası olan Butik otelimize geçip kısa bir mola veriyoruz. Molamız ardından heyecanla Mardin şehir merkezini keşfe çıkıyoruz. İlk durağımız Eski PTT binası olacaktır.

Daha sonra sırasıyla Sabancı müzesi, tarihi Mardin sokakları, Tarihi Mardin çarşılarını dolaşıyoruz. Öğle yemeği Mardin Mutfağına özgü Yöresel Lezzetler sonrası molamız sonrası, Ulu cami, Kırklar kilisesi, Mardin Müzesini ziyaret ediyoruz.

Yine birbirinden güzel tarihi Mardin sokaklarında yapacağımız yürüyüş sonrası aracımıza binip Deyrulzafaran Manastırını ziyaret ediyoruz. Yaklaşan akşam saatlerine doğru Kasimiye medresesine gidiyoruz.

Mardin şehir merkezinin yamaçlarında inşa edilmiş ve döneminin en büyük eğitim yuvalarından biri olan medrese ziyaretimiz sonra otelimize geçip dinleniyoruz. Akşam yemeği serbest Sizlere sunacağımız alternatifler doğrultusunda gecemize devam ediyoruz.

 

2.Gün : Mardin -Dara Antik Kenti -Beyazsu -Midyat -Savur -Süryani Köyü Kafro -Kıllıt Köyü

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası yönümüzü Mezopotamya ovasının düzlüğüne çeviriyoruz.

Ova içerinde bulunan ve Mezopotamya'nın Efes'i olarak adlandırdığımız Dara antik kentine varıyoruz. Burada Necrepol alanları, devasa su kanallarını, yeraltı su sarnıçlarını, kentin surlarını, Agorasını ve tarihi taş köprüleri gezip rehberimizden detaylı bilgiler ediniyoruz.

Kentin birbirinden güzel çocuklarını ve insanları ile çekeceğimiz hatıra fotoğrafları sonrası kalbimizin bir parçasını bu güzel yerde bırakıp ayrılıyoruz. Tarihte önemli bir ticaret yolu olan İpek yoluna çıkıp yönümüzü beyaz su vadisine çeviriyoruz.

Çağ çağ deresi başında vereceğimiz yemek ve çay molasından sonra Midyat ilçemize doğru yol alıyoruz.

Yolumuz üzerinde değişik mimarisi ile aklımızdan hiç çıkmayacak Süryani Kafro köyünü ziyaret ediyoruz. Köyün kafesinden dileyen misafirlerimiz Nail ustanın Süryani'ere özgü yaptığı Pizzasından tadabilir ki bu tavsiyemizdir.

Daha sonra Midyat şehir merkezine geçip, tarihi Midyat sokaklarında yapacağımız güzel bir yürüyüş sonrası Devlet konuk evini ziyaret ediyoruz. Evin terasından bütün Midyat'ı görüp hatıra fotoğraflarımızı alıyoruz.

Gümüşçüler çarşısında vereceğimiz kısa bir serbest zamandan sonra aracımıza binip Mardin'in Savur ilçesine geçiyoruz. Savur'a varmadan yolumuz üzerinde bulunan ve Süryani'lerin Hıristiyanlık inancını benimsedikten sonra toplu halde birlikte Mezopotamya da inşa ettikleri ilk yerleşim yeri olan Kıllıt (dereiçi) köyünü ziyaret ediyoruz.

Zamanında on binlerce insanın yaşadığı köyün terk edilmiş hali içimize buruk bir tat bırakacaktır. Mardin'in minyatürü olan Savur ilçemize vardığımız ilçenin en yüksek tepesinde bulunan Hacı Abdullah bey konağına misafir oluyoruz.

Konak hakkında bilgileri evin sakinlerinden aldıktan sonra terasa çıkıp bütün Savur'u görüp hatıra fotoğraflarımızı alıyoruz. Yaklaşan akşam saatleri ile birlikte buradan ayrılıp Bismil ilçemiz üzerinden siz değerli misafirlerimizi Diyarbakır hava alanına bırakıyoruz. 19:00 sonrası THY ve Pegasus uçuşlarını tercih edebilirsiniz. Başka Folklorik Turizm turlarında buşmak dileğiyle vedalaşıyoruz. 

 

Not: Rehberimiz aynı programa sadık kalmak koşuluyla Tur programının genel akışında bazı düzeltmeler ve uyarlamalar yapabilir.

 

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

 • Bölgedeki tüm ara ulaşımlar ve havaalanı transferleri (Hizmetimiz Mardin Havaalanı başlar, Diyarbakır havaalanı biter. )
 • 1 Gece Mardin Otelleri Konaklaması
 • Otellerde alınacak 1 sabah kahvaltısı açık büfe,
 • Profesyonel Rehberlik hizmeti,
 • Program dahilinde Mardin Midyat Dara Savur gezileri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Tüm çevre gezileri,
 • Dostluk ve Güleryüz...
 • Dostluk ve Güleryüz...

Tur Ücreti dışındakiler:

Ana ulaşım Uçak, Müze ve ören yeri giriş ücretleri,İlk gün Kahvaltısı , tüm öğle Yemekleri ve yemeklerde alınacak içecekler, Akşam yemeği, Otellerdeki mini bar harcamaları , bahşişler ve diğer ekstralar. Belirtilen dışındaki yemekler.

Ulaşım Aracı :

Turkiyenin her ilinden katılıma açık olduğundan ana ulaşım uçak dahil edilmemiştir. Ana Ulaşım Uçak ile olup, Ara ulaşımlar katılımcı sayısına göre 17 kişilik Volkswagen Volt, Mercedes Sprinter, 27 kişilik Isuzu Turkuaz ve Novo minibüs araç ile sağlanır.

Sabahı Diyarbakır Havaalanında buluşma

Gidiş : sabahı Pegasus Havayolları Sabiha Gökçen havalimanı 06:30 İstanbul -Mardin seferi ile Mardine'e hareket. Havaalanı buluşma.

Dönüş : akşamı Pegasus Havayolları 19:50 Diyarbakır-İstanbul Sabiha Gökçen seferi ile İstanbul'a dönüş.

Sizleri Sabah ....den itibaren Diyarbakır Havaalanında karşılıyoruz ve programımıza başlıyoruz.Farklı uçuş saatlerini tercih edenler ofisten bilgi alabilirler.

Turkiyenin her ilinden katılıma açıktır. Ana Ulaşım Uçak ile olup, Ara ulaşımlar katılımcı sayısına göre 17 kişilik Volkswagen Volt, Mercedes Sprinter, 27 kişilik Isuzu Turkuaz ve Novo minibüs araç ile sağlanır.

HATIRLATMA :

 • Rehberimiz Grubumuzu Mardin havaalanında karşılar.
 • Uçuştan en az 1,5 saat önce havaalanında hazır bulunmanız gerekmektedir.
 • Gidiş ve dönüş Check–in İşlemleriniz kendiniz tarafından yapılacaktır.
 • Acentemiz havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey protokolüne tabidir.
 • Uçuş öncesinde uçuş detayları ve saatleri değişebilir tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 Saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak seferlerinde oluşabilecek aksama yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan Folklorik Turizm Seyahat Acentası sorumlu tutulamaz.

TUR FİYATLARI

Başvuru Formu

Önemli Bilgiler!

* Grup Talep formunu doldururken iletişim bilgilerinizin, doğru ve güncel olduğuna dikkat edin.

* Kişi sayısını ve tur zamanını kesin bir bilgi ile iletiniz.

* Belirtmek istediğiniz hususları lütfen mesajınız kısmından yazınız.

* Dilerseniz bize, 0212 249 40 70 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Bu tur için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların tur hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

YORUM YAZ

Benzer Turlar