Not : Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları ve grup talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

MARDİN TURU (2 gün-01 gece) (Gruplara yapılır)

7850.00 ’den İtibaren

GEZİLECEK YERLER

MARDİN Deyrul Zafaran manastırını, Kırklar kilisesi, Zinciriye medresesi, Postahane binası, Mardin çarşısı ve sokakları, Ulu camii, Kasımiye Medresesi. MİDYAT, Mor Şarbil Kilisesi, Midyat Evleri, Mor gabriel Manastırı, Kaymakamlık Konukevi HASANKEYF, El Rızk camii, kale, Artuklu sarayı, Zeynel Bey türbesi, çarşı

TURA KATILIN
Yaşlar:

MARDİN -MİDYAT -DARA -SAVUR -HASANKEYF TURU

Tur Tarihleri : GRUPLARA YAPILIR 2019 ( Mardin Havaalanı buluşmalı )Tur Süresi: 2 Gün 1 Gece

*****MARDİN OTELLERİ KONAKLAMALI*****

Doğa,Tarih, Festival Havası, Kültür keyfi birarada

 

*** ARA ULAŞIMLAR, HAVAALANI TRANSFERLERİ, 2 GECE BUTİK OTELLERDE KONAKLAMA,2 AÇIK BÜFE SABAH KAHVALTISI, REHBERLİK DAHİL TUR

 

1.Gün : ......Türkiye'nin her noktasından buluşmalı - Mardin -Mardin -Kırklar Kilisesi -Ulu Camii -Kasımiye Medresesi -Meryemana Kilisesi -Mardin Çarşısı ve Sokakları -Mardin Müzesi -Deyrülzeferan Manastırı -Postahane Bnası  

Siz değerli konuklarımızı sabah Mardin hava alanında bölge insanın sıcak konukseverli ile rehberimiz eşliğinde karşılıyoruz. Buluşma saati Mardin havaalanı 08:45. Gezi boyunca kullanacağımız aracımıza binip, eski Mardin şehir merkezine geçiyoruz.

Muhteşem Mezopotamya ovasına sahip manzarası olan Butik otelimize geçip kısa bir mola veriyoruz. Molamız ardından heyecanla Mardin şehir merkezini keşfe çıkıyoruz. İlk durağımız Eski PTT binası olacaktır.

Daha sonra sırasıyla Sabancı müzesi, tarihi Mardin sokakları, Tarihi Mardin çarşılarını dolaşıyoruz. Öğle yemeği Mardin Mutfağına özgü Yöresel Lezzetler sonrası molamız sonrası, Ulu cami, Kırklar kilisesi, Mardin Müzesini ziyaret ediyoruz.

Yine birbirinden güzel tarihi Mardin sokaklarında yapacağımız yürüyüş sonrası aracımıza binip Deyrulzafaran Manastırını ziyaret ediyoruz. Yaklaşan akşam saatlerine doğru Kasimiye medresesine gidiyoruz.

Mardin şehir merkezinin yamaçlarında inşa edilmiş ve döneminin en büyük eğitim yuvalarından biri olan medrese ziyaretimiz sonra otelimize geçip dinleniyoruz. Akşam yemeği serbest Sizlere sunacağımız alternatifler doğrultusunda gecemize devam ediyoruz.

 

2.Gün : Mardin -Dara Antik Kenti -Beyazsu -Midyat -Savur -Süryani Köyü Kafro -Kıllıt Köyü

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası yönümüzü Mezopotamya ovasının düzlüğüne çeviriyoruz.

Ova içerinde bulunan ve Mezopotamya'nın Efes'i olarak adlandırdığımız Dara antik kentine varıyoruz. Burada Necrepol alanları, devasa su kanallarını, yeraltı su sarnıçlarını, kentin surlarını, Agorasını ve tarihi taş köprüleri gezip rehberimizden detaylı bilgiler ediniyoruz.

Kentin birbirinden güzel çocuklarını ve insanları ile çekeceğimiz hatıra fotoğrafları sonrası kalbimizin bir parçasını bu güzel yerde bırakıp ayrılıyoruz. Tarihte önemli bir ticaret yolu olan İpek yoluna çıkıp yönümüzü beyaz su vadisine çeviriyoruz.

Çağ çağ deresi başında vereceğimiz yemek ve çay molasından sonra Midyat ilçemize doğru yol alıyoruz.

Yolumuz üzerinde değişik mimarisi ile aklımızdan hiç çıkmayacak Süryani Kafro köyünü ziyaret ediyoruz. Köyün kafesinden dileyen misafirlerimiz Nail ustanın Süryani'ere özgü yaptığı Pizzasından tadabilir ki bu tavsiyemizdir.

Daha sonra Midyat şehir merkezine geçip, tarihi Midyat sokaklarında yapacağımız güzel bir yürüyüş sonrası Devlet konuk evini ziyaret ediyoruz. Evin terasından bütün Midyat'ı görüp hatıra fotoğraflarımızı alıyoruz.

Gümüşçüler çarşısında vereceğimiz kısa bir serbest zamandan sonra aracımıza binip Mardin'in Savur ilçesine geçiyoruz. Savur'a varmadan yolumuz üzerinde bulunan ve Süryani'lerin Hıristiyanlık inancını benimsedikten sonra toplu halde birlikte Mezopotamya da inşa ettikleri ilk yerleşim yeri olan Kıllıt (dereiçi) köyünü ziyaret ediyoruz.

Zamanında on binlerce insanın yaşadığı köyün terk edilmiş hali içimize buruk bir tat bırakacaktır. Mardin'in minyatürü olan Savur ilçemize vardığımız ilçenin en yüksek tepesinde bulunan Hacı Abdullah bey konağına misafir oluyoruz.

Konak hakkında bilgileri evin sakinlerinden aldıktan sonra terasa çıkıp bütün Savur'u görüp hatıra fotoğraflarımızı alıyoruz. Yaklaşan akşam saatleri ile birlikte buradan ayrılıp Bismil ilçemiz üzerinden siz değerli misafirlerimizi Diyarbakır hava alanına bırakıyoruz. 19:00 sonrası THY ve Pegasus uçuşlarını tercih edebilirsiniz. Başka Folklorik Turizm turlarında buşmak dileğiyle vedalaşıyoruz. 

 

Not: Rehberimiz aynı programa sadık kalmak koşuluyla Tur programının genel akışında bazı düzeltmeler ve uyarlamalar yapabilir.

 

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

 • Bölgedeki tüm ara ulaşımlar ve havaalanı transferleri (Hizmetimiz Mardin Havaalanı başlar, Diyarbakır havaalanı biter. )
 • 1 Gece Mardin Otelleri Konaklaması
 • Otellerde alınacak 1 sabah kahvaltısı açık büfe,
 • Profesyonel Rehberlik hizmeti,
 • Program dahilinde Mardin Midyat Dara Savur gezileri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Tüm çevre gezileri,
 • Dostluk ve Güleryüz...
 • Dostluk ve Güleryüz...

Tur Ücreti dışındakiler:

Ana ulaşım Uçak, Müze ve ören yeri giriş ücretleri,İlk gün Kahvaltısı , tüm öğle Yemekleri ve yemeklerde alınacak içecekler, Akşam yemeği, Otellerdeki mini bar harcamaları , bahşişler ve diğer ekstralar. Belirtilen dışındaki yemekler.

Ulaşım Aracı :

Turkiyenin her ilinden katılıma açık olduğundan ana ulaşım uçak dahil edilmemiştir. Ana Ulaşım Uçak ile olup, Ara ulaşımlar katılımcı sayısına göre 17 kişilik Volkswagen Volt, Mercedes Sprinter, 27 kişilik Isuzu Turkuaz ve Novo minibüs araç ile sağlanır.

Sabahı Diyarbakır Havaalanında buluşma

Gidiş : sabahı Pegasus Havayolları Sabiha Gökçen havalimanı 06:30 İstanbul -Mardin seferi ile Mardine'e hareket. Havaalanı buluşma.

Dönüş : akşamı Pegasus Havayolları 19:50 Diyarbakır-İstanbul Sabiha Gökçen seferi ile İstanbul'a dönüş.

Sizleri Sabah ....den itibaren Diyarbakır Havaalanında karşılıyoruz ve programımıza başlıyoruz.Farklı uçuş saatlerini tercih edenler ofisten bilgi alabilirler.

Turkiyenin her ilinden katılıma açıktır. Ana Ulaşım Uçak ile olup, Ara ulaşımlar katılımcı sayısına göre 17 kişilik Volkswagen Volt, Mercedes Sprinter, 27 kişilik Isuzu Turkuaz ve Novo minibüs araç ile sağlanır.

HATIRLATMA :

 • Rehberimiz Grubumuzu Mardin havaalanında karşılar.
 • Uçuştan en az 1,5 saat önce havaalanında hazır bulunmanız gerekmektedir.
 • Gidiş ve dönüş Check–in İşlemleriniz kendiniz tarafından yapılacaktır.
 • Acentemiz havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey protokolüne tabidir.
 • Uçuş öncesinde uçuş detayları ve saatleri değişebilir tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 Saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak seferlerinde oluşabilecek aksama yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan Folklorik Turizm Seyahat Acentası sorumlu tutulamaz.

TUR FİYATLARI

 • Acentemizin turlarına katılmak isteyen konuklarımızın kesin rezervasyon için tur ücretinin tamamını ödemeleri gerekmektedir. Ödemeleri alınmayan rezervasyonlar kesinleşmiş sayılmaz.
 • Turlarımızda araçta ödeme kabul edilmez. Ödemenin mutlaka turdan önce banka havalesi, eft veya kredi kartıyla online sistemden veya mail orderla yapılması gerekmektedir.
 • Bankaya ödeme yaptığınızın bilgisini bize bildirdikten sonra tarafımızdan size bir teyid maili gönderilecektir. Teyid maili 48 saat içinde elinize ulaşmaz ise lütfen ofisimizi arayarak bilgilendiriniz.
 • Katılımcıların rezervasyon formu doldurmadan ve bankaya ödemelerini yapacağı gün katılacakları turda yer olup olmadığının teyidini almaları gerekmektedir. (Bankaya ödemeyi yapacağınız günden birkaç gün evvel turda müsaitlik durumunu sormuşsanız ödeme yapacağınız gün tur dolmuş veya online sistemsel bir hata olabileceğini düşünerek tekrar bize sormanız gerekmektedir.)
 • Mail order formunu kullanarak Kredi kartı ile ödeme yapacak olanlar, mail order formuna web sitemizden Rezervasyon formunu doldururken aynı sayfada bilgilendirme çıkacaktır. Mail order formunun çıktısını alıp, bilgileri doldurup imzaladıktan sonra folklorik@folklorik.com adresimize göndermeleri ve teyidini almaları gerekmektedir. İmzası bulunmayan mail orderların çekimi yapılmaz ve geçerliliği yoktur.
 • Araçtaki Oturma düzeni, rezervasyon önceliğine göre düzenlenmektedir.
 • Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir.
 • Tura katılan her misafir, tur rehberinin bildireceği buluşma saatlerine uymayı kabul ve taahhüt etmiş sayılır. Her misafir program akışını aksatmamak ile mükelleftir.
 • 0-5 yaş Bebek yolcunun koltuk hakkı bulunmamaktadır. Bebek için koltuk talep eden misafirlerimiz çocuk ücreti ödeyerek koltuk satın alabilmektedirler.
 • Rezervasyonunuzu kimlik veya pasaport ibrazı veya yazılı gerçekleştirmeniz gerekmektedir, sözlü olarak verilen hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.
 • Tur programlarımıza belirtilen havayolu ve tarifeli sefer saatlerinde değişiklikler olabilir.
 • Tur hareketine 1 gün kala tarafınıza rehber, havayolu, saat bilgileri ve buluşma detaylar iletilecektir.
 • Otellerimiz, yukarıda belirtilen veya aynı kategorideki benzer otellerdir. Folklorik Turizm, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Çocuk fiyatı, iki yetişkin ile aynı odada konaklama şartı ile tek çocuk için geçerlidir.
 • Üç kişilik oda tercihlerinde ilave (3.kişi) yataklar, otele göre açılır kapanır ek yatak veya sofa bed tarzında olabileceği için, standart yataklardan küçük olma ihtimali vardır.
 • Otellerde alınan yemekler, otel konseptine ve doluluğuna göre set menü olabilir, bölge şartlarına bağlı olarak alkollü içecek bulunmayabilir.
 • Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınıza emin olunuz. Kaybolan eşya, bagaj vb. acentemiz sorumlu tutulamaz.
 • · Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Folklorik Turizm sorumlu tutulamaz.
 • · Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden konuklarımız; Giriş ülkesi pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmayabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.
 • 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile birlikte tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakat namelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurması zorunludur
 • Kimlik veya pasaportu olmayan yetişkin, çocuk veya bebek yolcular farklı bir belge ile uçuş yapamamaktadır.
 • Tur programlarımız sezonluk hazırlanmaktadır. Turun hareket tarihine göre gezi planlamasındaki ziyaret günleri farklılık gösterebilir. Müze ve Ören yerlerinin; özel gün, restorasyon, tadilat, kısmi onarım vb. sebeplerle kapalı olması sebebiyle ziyaretleri gerçekleşemeyebilir.
 • Tur programında yer alan gece turları gibi ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır.
 • Evrakları eksik olan misafirlerin, tura katılımında çıkabilecek sorunlardan Folklorik Turizm sorumlu tutulamaz ve tur kalkışını geciktiremez. Bu durumda, kişi veya kişilerin tüm tur ücretinin tamamı yanar ve iadesi mümkün olmaz.
 • Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; Folklorik Turizm misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.
 • Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.
 • Tüketici, gezinin başlamasından 7 gün öncesine kadar turu istediği kişiye devredebilir.
 • Ölüm, hastalık, kaza gibi durumlarda mücbir sebebin belgelenmesi ve onaylanması durumunda , uçak bileti hariç acentenin prosedürüne göre iade işlemleri yapılmaktadır.
 • İade işlemleri 01 – 14 gün arası sürmektedir. Kredi kartı ile taksit olarak satın alınan turlar , aynı şekilde banka tarafından taksit olarak iadesi yapılmaktadır.
 • Belirtilmiş olan fiyatlar kontenjan doluluğu ile birlikte değişkenlik gösterebilir.
 • Rezervasyon Sahibi, bu rezervasyonu yaptırırken yukarıdaki belirtilen maddeleri okuduğunu, şartlarını anladığını ve kabul ettiğini beyan etmiş sayılır.
 • Sorularınız için folklorik@ folklorik.com a mail atabilirsiniz. Veya 0212.249 40 70 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Başvuru Formu

Önemli Bilgiler!

* Grup Talep formunu doldururken iletişim bilgilerinizin, doğru ve güncel olduğuna dikkat edin.

* Kişi sayısını ve tur zamanını kesin bir bilgi ile iletiniz.

* Belirtmek istediğiniz hususları lütfen mesajınız kısmından yazınız.

* Dilerseniz bize, 0212 249 40 70 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Bu tur için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların tur hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

YORUM YAZ

Benzer Turlar