Not : Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları ve grup talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Van İnci Kefali Göçü Turu

15500.00 ’den İtibaren

GEZİLECEK YERLER

VAN -VAN GÖLÜ -AKDAMAR ADASI -VAN KALESİ -AHLAT -TATVAN -ADİLCEVAZ -NEMRUT KRATER GÖLÜ -MURADİYE ŞELALESİ -ÇALDIRAN - AĞRI -DOĞUBEYAZIT -İSHAKPAŞA SARAYI -İNCİ KEFALİ YOLCULUĞU

TURA KATILIN
Yaşlar:

 Van İnci Kefali Göçü  ve Van Doğubeyazıt Turu

GRUP TALEPLERİNİZ İÇİN ARAYINIZ.

1.Gün : Türkiye'nin her noktasından buluşmalı - Van - Van Kahvaltısı -Akdamar Adası -Akdamar Kilisesi- Gevaş -Van Kalesi -Van Gölü -Van Kedievi 

Türkiye’nin her noktasından değerli misafirlerimizi  Van Ferit Melen Havalimanında Karşılıyoruz. Van Gölü kıyısında Yöresel Van Kahvaltısı Karakovan Balı, Manda Kaymağı, Van Cacığı,Murtuğa,Kavut,Köy Tereyağı,Van Çöreği,Otlu Peynir,Kavurmalı Yumurta…)ile Van İnci Kefali Turumuza başlıyoruz. 

Gevaş ilçemizden yarım saatlik keyifli bir tekne yolculuğunun ardından varacağımız Ermeniler için kutsal olan Hikayesi ve üzerinde açan bembeyaz badem ağaçlarının çiçekleriyle büyüleneceğiniz tarihi Akdamar kilisesi ve Akdamar adası gezimizle turumuza başlıyoruz. Akdamar gezisi ardından Urartulara Yüzlerce Yıl Başkentlik Yapmış. Sarp Bir Kayanın Üstüne Kurulmuş 1.800 Metre Uzunluğu 90m. Yüksekliğiyle ve ihtişamıyla sizleri kendine hayran bırakacak Van Kalesi (Eski Tuşba Şehri) Gezisiyle turumuza devam ediyoruz. Eski Van evi örnekleri,Van kalesi ve eski tuşba şehri gezimizin ardından Van şehrini görebileceğimiz güzel günbatımı izleyeceğimiz noktaya geçip günbatımında fotoğraf molası veriyoruz.   Sonrasında Kar beyazı tüyleri, Bir gözü kehribar sarısı diğer gözü deniz mavisi ve cana yakınlığıyla kendini sevdiren Van kedilerini görüyoruz. İlk günkü gezimizin ardından otelimize yerleşmeye gidiyoruz. Konaklama Van 4 ve 5* otelimizde. 

Not: Rehberimiz aynı programa sadık kalmak koşuluyla 3. ve 1.gün programı yer değiştirilebilir.

2.Gün :  Van -Ağrı -Doğubeyazıt -İshakpaşa Sarayı -Muradiye Şelalesi -Van İnci Kefali Göçü Yolculuğu

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, İsmini 4.Muraddan almış olan ve doğasıyla bizleri büyüleyecek olan Muradiye şelalesine doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Muradiye şelalesinin manzarası karşısında çaylarımızı yudumladıktan sonra Çaldıran ilçemizden geçerek Tendürek sıra dağlarını görüyoruz.  Türkiyenin en büyük dağı ünvanına sahip Ağrı dağı seyir platformunda Ağrı dağını fotoğrafladıktan sonra Doğubeyazıd’a doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Doğubeyazıdda bulunan son dönem saraylarının en ihtişamlılarından olan İshakpaşa sarayını geziyoruz. İshakpaşa sarayı gezimizin ardından 

Dünyada sadece Van Gölü'nde yaşayan ve üreme döneminde suyun akışının tersine yüzerek, tatlı sulara göç eden İnci Kefalinin zorlu yolculuğunu izlemeye gidiyoruz.  

Van’ın ve bölgenin  tanıtımına katkıda bulunan sadece bahar aylarında görebileceğiniz Van İnci Kefali Göçü izlemek üzere akarsuların ağzına gelen İnci Kefali balıkların üreme mücadelelerini fotoğraflıyoruz. İnci kefali dünyada sadece Van Gölü'nde yaşayan endemik bir balık türüdür.  Üreme dönemi ve akarsuların sıcaklıklarının 13 dereceyi bulması nedeniyle Nisan’da Van gölünün tuzlu ve sodalı sularında üreme yapamadıkları için Temmuz’a kadar balık derelere girer ve yumurtasını bıraktıktan sonra tekrar göle döner. Yeterli zaman sonrası otelimize geçiyoruz. Konaklama Van otelimizde

 

3.Gün : Van -Gevaş -Tatvan -Ahlat -Nemrut Krater Gölü -İstanbul 

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Gevaş ilçemizde bulunan Melik İzeddin tarafından kızı Halime Hatun için yaptırdığı Halime Hatun Kümbeti ve Gevaş Selçuklu mezarlığını geziyoruz. 

Gevaş gezimizin ardından Tatvan’a Doğru Hareket Ediyoruz. Tatvanda Alacağımız öğle yemeğimizin ardından Üzerinde Sıcak ve soğuk göllerbuhar bacaları bulunan aynı zamanda Vangölünün oluşumuna yardımcı olmuş olan Tatvan Nemrut krater Gölünü  geziyoruz. 

Nemrut gezimizin ardından Türk tarihinin başlangıç noktası olan ve buram buram tarih kokan Ahlat Selçuklu mezarlığı ve eski Ahlat şehri gezisiyle turumuza devam ediyoruz. Ahlat gezimizin ardından ceviziyle ve ceviz ağacından yapılan bastonuyla ünlü ilçe Adilcevaza doğru hareket ediyoruz

Adilcevazda ceviz reçelimizi de tattıktan sonra erciş ilçemiz üzerinden Van’a doğru yolculuğumuza devam ediyoruz.Gezimiz Ardından Misafirlerimizi Uğurlamak İçin Van Ferit Melen Havaalanına doğru Yolculuğumuza Devam Ediyoruz. Farklı Folklorik Turizm turlarında görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

 

Not: Rehberimiz aynı programa sadık kalmak koşuluyla Tur programının genel akışında bazı düzeltmeler ve uyarlamalar yapabilir.

Turlarımızda Kademeli fiyat sistemi nevcuttur. Tur tarihi yaklaştıkça fiyat değişmektedir. Erken satınalma öneririz.

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

 • Bölgedeki tüm ara ulaşımlar ve havaalanı transferleri (Hizmetimiz Van Havaalanı başlar, Van havaalanı biter. )
 • 2 Gece 5* Van Otelleri Yarım Pansiyon Otel Konaklaması
 • Otellerde alınacak 2 sabah kahvaltısı açık büfe,
 • 2 akşam yemeği, (Set menü veya açık büfe şeklinde)
 • Profesyonel Rehberlik hizmeti,
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Tüm çevre gezileri,
 • Dostluk ve Güleryüz... 
 • Dostluk ve Güleryüz...

Tur Ücreti dışındakiler:

Ana ulaşım Uçak,  (Ekonomi sınıfı uçak bileti ), Müze ve ören yeri giriş ücretleri,İlk gün Van Kahvaltısı , Ahtamar Adasi Tekne turu, Nemrut krater golu ara transfer ucreti, tüm öğle Yemekleri ve yemeklerde alınacak içecekler, Otellerdeki mini bar harcamaları , bahşişler ve  diğer ekstralar. Belirtilen dışındaki yemekler.

Ulaşım Aracı :

Ana Ulaşım Uçak ile olup,  Ara ulaşımlar katılımcı sayısına göre 17 kişilik Volkswagen Volt, Mercedes Sprinter, 27 kişilik Isuzu Turkuaz ve Novo minibüs araç ile sağlanır.  

HATIRLATMA :

 • Rehberimiz Grubumuzu Van havaalanında karşılar.
 • Uçuştan en az 1,5 saat önce havaalanında hazır bulunmanız gerekmektedir.
 • Gidiş ve dönüş Check–in İşlemleriniz kendiniz tarafından yapılacaktır.
 • Acentemiz havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey protokolüne tabidir.
 • Uçuş öncesinde uçuş detayları ve saatleri değişebilir tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 Saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak seferlerinde oluşabilecek aksama yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan Folklorik Turizm Seyahat Acentası sorumlu tutulamaz.

TUR FİYATLARI

 • Acentemizin turlarına katılmak isteyen konuklarımızın kesin rezervasyon için tur ücretinin tamamını ödemeleri gerekmektedir. Ödemeleri alınmayan rezervasyonlar kesinleşmiş sayılmaz.
 • Turlarımızda araçta ödeme kabul edilmez. Ödemenin mutlaka turdan önce banka havalesi, eft veya kredi kartıyla online sistemden veya mail orderla yapılması gerekmektedir.
 • Bankaya ödeme yaptığınızın bilgisini bize bildirdikten sonra tarafımızdan size bir teyid maili gönderilecektir. Teyid maili 48 saat içinde elinize ulaşmaz ise lütfen ofisimizi arayarak bilgilendiriniz.
 • Katılımcıların rezervasyon formu doldurmadan ve bankaya ödemelerini yapacağı gün katılacakları turda yer olup olmadığının teyidini almaları gerekmektedir. (Bankaya ödemeyi yapacağınız günden birkaç gün evvel turda müsaitlik durumunu sormuşsanız ödeme yapacağınız gün tur dolmuş veya online sistemsel bir hata olabileceğini düşünerek tekrar bize sormanız gerekmektedir.)
 • Mail order formunu kullanarak Kredi kartı ile ödeme yapacak olanlar, mail order formuna web sitemizden Rezervasyon formunu doldururken aynı sayfada bilgilendirme çıkacaktır. Mail order formunun çıktısını alıp, bilgileri doldurup imzaladıktan sonra folklorik@folklorik.com adresimize göndermeleri ve teyidini almaları gerekmektedir. İmzası bulunmayan mail orderların çekimi yapılmaz ve geçerliliği yoktur.
 • Araçtaki Oturma düzeni, rezervasyon önceliğine göre düzenlenmektedir.
 • Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir.
 • Tura katılan her misafir, tur rehberinin bildireceği buluşma saatlerine uymayı kabul ve taahhüt etmiş sayılır. Her misafir program akışını aksatmamak ile mükelleftir.
 • 0-5 yaş Bebek yolcunun koltuk hakkı bulunmamaktadır. Bebek için koltuk talep eden misafirlerimiz çocuk ücreti ödeyerek koltuk satın alabilmektedirler.
 • Rezervasyonunuzu kimlik veya pasaport ibrazı veya yazılı gerçekleştirmeniz gerekmektedir, sözlü olarak verilen hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.
 • Tur programlarımıza belirtilen havayolu ve tarifeli sefer saatlerinde değişiklikler olabilir.
 • Tur hareketine 1 gün kala tarafınıza rehber, havayolu, saat bilgileri ve buluşma detaylar iletilecektir.
 • Otellerimiz, yukarıda belirtilen veya aynı kategorideki benzer otellerdir. Folklorik Turizm, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Çocuk fiyatı, iki yetişkin ile aynı odada konaklama şartı ile tek çocuk için geçerlidir.
 • Üç kişilik oda tercihlerinde ilave (3.kişi) yataklar, otele göre açılır kapanır ek yatak veya sofa bed tarzında olabileceği için, standart yataklardan küçük olma ihtimali vardır.
 • Otellerde alınan yemekler, otel konseptine ve doluluğuna göre set menü olabilir, bölge şartlarına bağlı olarak alkollü içecek bulunmayabilir.
 • Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınıza emin olunuz. Kaybolan eşya, bagaj vb. acentemiz sorumlu tutulamaz.
 • · Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Folklorik Turizm sorumlu tutulamaz.
 • · Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden konuklarımız; Giriş ülkesi pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmayabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.
 • 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile birlikte tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakat namelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurması zorunludur
 • Kimlik veya pasaportu olmayan yetişkin, çocuk veya bebek yolcular farklı bir belge ile uçuş yapamamaktadır.
 • Tur programlarımız sezonluk hazırlanmaktadır. Turun hareket tarihine göre gezi planlamasındaki ziyaret günleri farklılık gösterebilir. Müze ve Ören yerlerinin; özel gün, restorasyon, tadilat, kısmi onarım vb. sebeplerle kapalı olması sebebiyle ziyaretleri gerçekleşemeyebilir.
 • Tur programında yer alan gece turları gibi ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır.
 • Evrakları eksik olan misafirlerin, tura katılımında çıkabilecek sorunlardan Folklorik Turizm sorumlu tutulamaz ve tur kalkışını geciktiremez. Bu durumda, kişi veya kişilerin tüm tur ücretinin tamamı yanar ve iadesi mümkün olmaz.
 • Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; Folklorik Turizm misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.
 • Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.
 • Tüketici, gezinin başlamasından 7 gün öncesine kadar turu istediği kişiye devredebilir.
 • Ölüm, hastalık, kaza gibi durumlarda mücbir sebebin belgelenmesi ve onaylanması durumunda , uçak bileti hariç acentenin prosedürüne göre iade işlemleri yapılmaktadır.
 • İade işlemleri 01 – 14 gün arası sürmektedir. Kredi kartı ile taksit olarak satın alınan turlar , aynı şekilde banka tarafından taksit olarak iadesi yapılmaktadır.
 • Belirtilmiş olan fiyatlar kontenjan doluluğu ile birlikte değişkenlik gösterebilir.
 • Rezervasyon Sahibi, bu rezervasyonu yaptırırken yukarıdaki belirtilen maddeleri okuduğunu, şartlarını anladığını ve kabul ettiğini beyan etmiş sayılır.
 • Sorularınız için folklorik@ folklorik.com a mail atabilirsiniz. Veya 0212.249 40 70 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Başvuru Formu

Önemli Bilgiler!

* Grup Talep formunu doldururken iletişim bilgilerinizin, doğru ve güncel olduğuna dikkat edin.

* Kişi sayısını ve tur zamanını kesin bir bilgi ile iletiniz.

* Belirtmek istediğiniz hususları lütfen mesajınız kısmından yazınız.

* Dilerseniz bize, 0212 249 40 70 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Bu tur için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların tur hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

YORUM YAZ

Benzer Turlar