UÇAKLI VAN İNCİ KEFALİ GÖÇÜ TURU ve VAN DOĞUBEYAZIT TURU

2095.00 ’den İtibaren

GEZİLECEK YERLER

VAN -VAN GÖLÜ -AKDAMAR ADASI -VAN KALESİ -AHLAT -TATVAN -ADİLCEVAZ -NEMRUT KRATER GÖLÜ -MURADİYE ŞELALESİ -ÇALDIRAN - AĞRI -DOĞUBEYAZIT -İSHAKPAŞA SARAYI -İNCİ KEFALİ YOLCULUĞU

TURA KATILIN
Yaşlar:

 

1.Gün : 2019 Türkiye'nin her noktasından buluşmalı - Van - Van Kahvaltısı -Akdamar Adası -Akdamar Kilisesi- Gevaş -Van Kalesi -Van Gölü -Van Kedievi 

Türkiye’nin her noktasından değerli misafirlerimizi  Van Ferit Melen Havalimanında Karşılıyoruz. Van Gölü kıyısında Yöresel Van Kahvaltısı Karakovan Balı, Manda Kaymağı, Van Cacığı,Murtuğa,Kavut,Köy Tereyağı,Van Çöreği,Otlu Peynir,Kavurmalı Yumurta…)ile Van İnci Kefali Turumuza başlıyoruz. 

Gevaş ilçemizden yarım saatlik keyifli bir tekne yolculuğunun ardından varacağımız Ermeniler için kutsal olan Hikayesi ve üzerinde açan bembeyaz badem ağaçlarının çiçekleriyle büyüleneceğiniz tarihi Akdamar kilisesi ve Akdamar adası gezimizle turumuza başlıyoruz. Akdamar gezisi ardından Urartulara Yüzlerce Yıl Başkentlik Yapmış. Sarp Bir Kayanın Üstüne Kurulmuş 1.800 Metre Uzunluğu 90m. Yüksekliğiyle ve ihtişamıyla sizleri kendine hayran bırakacak Van Kalesi (Eski Tuşba Şehri) Gezisiyle turumuza devam ediyoruz. Eski Van evi örnekleri,Van kalesi ve eski tuşba şehri gezimizin ardından Van şehrini görebileceğimiz güzel günbatımı izleyeceğimiz noktaya geçip günbatımında fotoğraf molası veriyoruz.   Sonrasında Kar beyazı tüyleri, Bir gözü kehribar sarısı diğer gözü deniz mavisi ve cana yakınlığıyla kendini sevdiren Van kedilerini görüyoruz. İlk günkü gezimizin ardından otelimize yerleşmeye gidiyoruz. Konaklama Van 4 ve 5* otelimizde. 

Not: Rehberimiz aynı programa sadık kalmak koşuluyla 3. ve 1.gün programı yer değiştirilebilir.

2.Gün :  2019 Van -Ağrı -Doğubeyazıt -İshakpaşa Sarayı -Muradiye Şelalesi -Van İnci Kefali Göçü Yolculuğu

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, İsmini 4.Muraddan almış olan ve doğasıyla bizleri büyüleyecek olan Muradiye şelalesine doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Muradiye şelalesinin manzarası karşısında çaylarımızı yudumladıktan sonra Çaldıran ilçemizden geçerek Tendürek sıra dağlarını görüyoruz.  Türkiyenin en büyük dağı ünvanına sahip Ağrı dağı seyir platformunda Ağrı dağını fotoğrafladıktan sonra Doğubeyazıd’a doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Doğubeyazıdda bulunan son dönem saraylarının en ihtişamlılarından olan İshakpaşa sarayını geziyoruz. İshakpaşa sarayı gezimizin ardından 

Dünyada sadece Van Gölü'nde yaşayan ve üreme döneminde suyun akışının tersine yüzerek, tatlı sulara göç eden İnci Kefalinin zorlu yolculuğunu izlemeye gidiyoruz.  

Van’ın ve bölgenin  tanıtımına katkıda bulunan sadece bahar aylarında görebileceğiniz Van İnci Kefali Göçü izlemek üzere akarsuların ağzına gelen İnci Kefali balıkların üreme mücadelelerini fotoğraflıyoruz. İnci kefali dünyada sadece Van Gölü'nde yaşayan endemik bir balık türüdür.  Üreme dönemi ve akarsuların sıcaklıklarının 13 dereceyi bulması nedeniyle Nisan’da Van gölünün tuzlu ve sodalı sularında üreme yapamadıkları için Temmuz’a kadar balık derelere girer ve yumurtasını bıraktıktan sonra tekrar göle döner. Yeterli zaman sonrası otelimize geçiyoruz. Konaklama Van otelimizde

 

3.Gün : 2019 Van -Gevaş -Tatvan -Ahlat -Nemrut Krater Gölü -İstanbul 

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Gevaş ilçemizde bulunan Melik İzeddin tarafından kızı Halime Hatun için yaptırdığı Halime Hatun Kümbeti ve Gevaş Selçuklu mezarlığını geziyoruz. 

Gevaş gezimizin ardından Tatvan’a Doğru Hareket Ediyoruz. Tatvanda Alacağımız öğle yemeğimizin ardından Üzerinde Sıcak ve soğuk göllerbuhar bacaları bulunan aynı zamanda Vangölünün oluşumuna yardımcı olmuş olan Tatvan Nemrut krater Gölünü  geziyoruz. 

Nemrut gezimizin ardından Türk tarihinin başlangıç noktası olan ve buram buram tarih kokan Ahlat Selçuklu mezarlığı ve eski Ahlat şehri gezisiyle turumuza devam ediyoruz. Ahlat gezimizin ardından ceviziyle ve ceviz ağacından yapılan bastonuyla ünlü ilçe Adilcevaza doğru hareket ediyoruz

Adilcevazda ceviz reçelimizi de tattıktan sonra erciş ilçemiz üzerinden Van’a doğru yolculuğumuza devam ediyoruz.Gezimiz Ardından Misafirlerimizi Uğurlamak İçin Van Ferit Melen Havaalanına doğru Yolculuğumuza Devam Ediyoruz. Farklı Folklorik Turizm turlarında görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

 

Not: Rehberimiz aynı programa sadık kalmak koşuluyla Tur programının genel akışında bazı düzeltmeler ve uyarlamalar yapabilir.

 

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

 • Bölgedeki tüm ara ulaşımlar ve havaalanı transferleri (Hizmetimiz Van Havaalanı başlar, Van havaalanı biter. )
 • 2 Gece 5* Van Otelleri Yarım Pansiyon Otel Konaklaması
 • Otellerde alınacak 2 sabah kahvaltısı açık büfe,
 • 2 akşam yemeği, (Set menü veya açık büfe şeklinde)
 • Profesyonel Rehberlik hizmeti,
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Tüm çevre gezileri,
 • Dostluk ve Güleryüz... 
 • Dostluk ve Güleryüz...

Tur Ücreti dışındakiler:

Ana ulaşım Uçak, Müze ve ören yeri giriş ücretleri,İlk gün Van Kahvaltısı ,Ahtamar Adasi Tekne turu, Nemrut krater golu ara transfer ucreti, tüm öğle Yemekleri ve yemeklerde alınacak içecekler, Otellerdeki mini bar harcamaları , bahşişler ve  diğer ekstralar. Belirtilen dışındaki yemekler.

Ulaşım Aracı :

Turkiyenin her ilinden katılıma açık olduğundan ana ulaşım uçak dahil edilmemiştir. Ana Ulaşım Uçak ile olup,  Ara ulaşımlar katılımcı sayısına göre 17 kişilik Volkswagen Volt, Mercedes Sprinter, 27 kişilik Isuzu Turkuaz ve Novo minibüs araç ile sağlanır.  

Sabahı Van Havaalanında buluşma

Gidiş :  24 Mayıs sabahı Pegasus Havayolları Sabiha Gökçen havalimanı 06:35 İstanbul -Van seferi ile Van'a hareket. Havaalanı buluşma.

Dönüş :  26 Mayıs akşamı Pegasus Havayolları 20:20 Van-İstanbul Sabiha Gökçen seferi ile İstanbul'a dönüş.

Sizleri Sabah 09:00den itibaren Trabzon Havaalanında karşılıyoruz ve programımıza başlıyoruz.Farklı uçuş saatlerini tercih edenler ofisten bilgi alabilirler.

Turkiyenin her ilinden katılıma açıktır. Ana Ulaşım Uçak ile olup, Ara ulaşımlar katılımcı sayısına göre 17 kişilik Volkswagen Volt, Mercedes Sprinter, 27 kişilik Isuzu Turkuaz ve Novo minibüs araç ile sağlanır.

HATIRLATMA :

 • Rehberimiz Grubumuzu Van havaalanında karşılar.
 • Uçuştan en az 1,5 saat önce havaalanında hazır bulunmanız gerekmektedir.
 • Gidiş ve dönüş Check–in İşlemleriniz kendiniz tarafından yapılacaktır.
 • Acentemiz havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey protokolüne tabidir.
 • Uçuş öncesinde uçuş detayları ve saatleri değişebilir tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 Saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak seferlerinde oluşabilecek aksama yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan Folklorik Turizm Seyahat Acentası sorumlu tutulamaz.

TUR FİYATLARI

Gidiş-Dönüş Tarihleri
24.05.2019 - 26.05.2019
Kişi başı fiyat 2095
Single Farkı 630
7-12 Yaş Çocuk 2095
2-6 Yaş Çocuk 2095
0-2 Yaş Bebek 2095
0-6 Yaş çocuklara koltuk verilmemektedir.

Başvuru Formu

Önemli Bilgiler!

* Grup Talep formunu doldururken iletişim bilgilerinizin, doğru ve güncel olduğuna dikkat edin.

* Kişi sayısını ve tur zamanını kesin bir bilgi ile iletiniz.

* Belirtmek istediğiniz hususları lütfen mesajınız kısmından yazınız.

* Dilerseniz bize, 0212 249 40 70 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Bu tur için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların tur hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

YORUM YAZ

Benzer Turlar