Not : Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları ve grup talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

YILBAŞI MARDİN TURU

0.00 ’den İtibaren

GEZİLECEK YERLER

Mardin Deyrul Zafaran manastırını, Kırklar kilisesi, Zinciriye medresesi, Postahane binası, Mardin çarşısı ve sokakları, Ulu camii, Kasımiye Medresesi. Midyat, Mor Şarbil Kilisesi, Midyat Evleri, Mor gabriel Manastırı, Kaymakamlık Konukevi, Hasankeyf,El Rızk Camii, kale, Artuklu sarayı, Zeynel Bey türbesi, Savur, Savur Bağları, Kalesi ,

TURA KATILIN
Yaşlar:

YILBAŞI MARDİN TURU

30 ARALIK-01 OCAK 

 

1.Gün : ......Türkiye'nin her noktasından buluşmalı - Diyarbakır -Cahit Sıtkı Tarancı Müzesi -Ulu Camii -Mardin -Kırklar Kilisesi -Meryemana Kilisesi -Mardin Sokakları -Mardin Müzesi -

Siz değerli misafirlerimizi sabah Diyarbakır hava alanında bölge insanın sıcak konukseverliği ile karşılıyoruz. Gezi boyunca kullanacağımız aracımıza binip yöresel ve unutulmaz meşhur Diyarbakır kahvaltısından yapmak için Sur içine Hasanpaşa hanına gidiyoruz.

Meşhur Kahvaltıcılarda alacağımız kahvaltı sonrası Diyarbakır’ı keşfe çıkıyoruz. İlk durağımız İslam aleminin kutsal 5. haremi olarak bilinen Ulu cami olacaktır.

Daha sonra hemen yan sokağında bulunan ve eski bir Diyarbakır evini görmemiz açısından güzel bir örnek olan Edebiyatımızın önemli şairlerinden Cahit Sıtkı Tarancı müze evini ziyaret ediyoruz. Yaya yolumuz üzerinde bulunan Sülüklü handa ateşte pişirilen Türk kahvesinden yudumluyoruz. Daha sonra dünyada eşi benzeri olmayan Diyarbakır surlarının üzerine Keçi burcuna çıkıyoruz.

Hatıra fotoğraflarımızı aldıktan sonra Dicle nehrinin kenarından hareketle Mardin’e doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 1 saat sürecek olan yolculuğumuz sonrası Mardin’de ilk gezi durağımız döneminin en önemli eğitim yuvalarından olan Kasimiye medresesi olacaktır.

Medresede çeşmenin başında Selçuklu mimarisi ve medrese hakkında rehberimizden alacağımız bilgiler sonra eski Mardin şehir merkezine çıkıyoruz. Gezimizin daha verimli geçebilmesi için tarihi Mardin sokaklarından yürüyüşle Süryani kadim ortadoks kilisesini geziyoruz.

Daha sonra cumhuriyet meydanına çıkıyoruz. Ana caddeden hareketle yolumuz üzerin de öğlen yemeği molası veriyoruz.

Yemek sonrası Şehidiye camisi, Eski PTT binası ve sabancı müzesini geziyoruz. Tarihi abbara geçitlerinden geçerek eski çarşılara çıkıyoruz. Burada Ulu camiyi gezip hemen yan tarafında bulunan ve muhteşem Mezopotamya ova manzarası bulunan Otantic cafe de çay kahvelerimizi yudumluyoruz. Yaklaşan akşam saatlerine doğru konaklayacağımız Butik otele geçip dinleniyoruz.

 

2.Gün : Mardin -Deyrülzeferan Manastırı -Midyat -Dara -Savur -Gümüşcüler Çarşısı -

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası güzel bir Mardin gününe merhaba diyoruz. Aracımıza binip gezimize başlıyoruz.

Yolumuz üzerinde Mardin şehir merkezinin genel görüntüsünü görüp hatıra fotoğraflarımızı alıyoruz. Daha sonra yaklaşık 650 yıl boyunca dünyadaki bütün Süryanilerin merkez patrikliğini yapan Deyrulzafaran manastırına geçiyoruz.

Burada içeceğimiz safran çayından sonra Manastırın güneş tapınağı, ana kilise bölümleri gibi tarihi bölümleri gezip rehberimizden detaylı bilgiler ediniyoruz.

Daha sonra kendimizi uçsuz bucaksız Mezopotamya ovasının düzlüğüne bırakıp bölgenin Efes’i olarak bilinen Dara antik Kentine varıyoruz. Önce Necrepol alanını daha sonra köy içindeki su kanalları ve su devasa su sarnıcını görüyoruz. Köyün bu tarihsel zenginliği ve sevimli çocukları hep aklımızda kalacaktır.

Buradan ayrıldıktan sonra tarihi ipek yolunun üzerinden geçerek Nusaybin ilçemizi de transit geçip beyaz su vadisinde çağ çağ deresinin kenarında öğlen yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası zor da olsa bu cennet gibi yerden ayrılıp Midyat ilçemize doğru yola çıkıyoruz.

Yolumuz üzerinde yurt dışından geri dönüş yapan Süryani vatandaşlarımızın yıkılan evlerinin yerine taştan villaların bulunduğa Kafro köyünü ziyaret ediyoruz. Burada bize ikram edilen Süryani kahvelerimizi içiyoruz. Köyden ayrıldıktan sonra Midyat ilçemizi transit geçip bölgenin ve dünyanın en büyük manastırlarından bulunan Mor Gabriel Manastırını ziyaret ediyoruz.

Daha sonra Midyat Merkeze dönüp birçok dizi ve filmin çekildiği aynı zamanda güzel bir eski Midyat evi olan Devlet Konuk evini ziyaret edip Midyat mimarisi hakkında rehberimizden bilgiler alıyoruz. Evi dolaşırken terasına çıktığımızda bütün eski Midyat’ı görüp hatırı fotoğrafı çekiyoruz.

Tarihi Midyat sokaklarında yapacağımız güzel yürüyüşle ülkemizde gümüş telkari el sanatının kalbi sayılan çarşısında alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Yaklaşan akşam saatlerine doğru Mardin’de veya Midyat’a konakladığımız otele geri dönüp dinleniyoruz

Yılbaşı Menüsü: Sıra Gecesi Müzikli Eğlence, Mardin Mutfağına özgü Mahalli Ana Yemek Kaburga Dolması ve sıcaklar, Karışık Salata, Lebeni, Bostane çorbası, İçli Köfte, Kidebet, Sembusek, Etli ekmek, Hindi Dolması, Tatlı, Meyve, Limitsiz yerli Alkollü içecekler ve Alkolsüz içecekler, Gece Çorbası (ekstra) (net menü tarih yaklaşınca güncellenecektir)

3.Gün : Mardin -Savur -Kıllıt Köyü -Hasankeyf -İstanbul

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltısı sonra Mardin şehir merkezinde son alışverişler için serbest zaman veriyoruz. Belirlediğimiz saatte aracımıza binip gezimize devam ediyoruz.

Bu sefer yönümüzü Mardin’in dağlık alanı olan Savur ilçemize çeviriyoruz. Mardin şehir merkezinin küçük bir minyatürü gibi olan şirin ilçemizde Hacı Abdullah bey konağına misafir oluyoruz.

Kahvelerimizi yudumlarken bir yandan da ev sakinleri bize konak hakkında bilgiler sunacaktır. Konağın odalarını tanıyoruz. Terasına çıkıp güzel Savur manzarası görüyoruz.

Konaktan ayrıldıktan sonra Savur çarşısında yapacağımız kısa yürüyüş sonrası öğlen yemeğimizi Savur çayının kenarında bulunan Perili bahçede alıyoruz.

Yemek sonrası buradan ayrılıp Hıristiyanlığın ilk yerleşim yerlerinden olan Kıllıt köyünü ziyaret ediyoruz. Köy muhtarı İlyas amcaya misafir olup isteyen misafirlerimizle Süryani el yapımı şarabından tadıyoruz. Köyün içinde bulunan kiliseyi geziyoruz. Zamanında onbinlerce insanın yaşadığı yer şu anda ki konumu bizleri gerçekten hüzünlendirecektir. Bizi hüzünlendirecek yerden ayrıldıktan sonra yakın bir zamanda sular altında kalma riski taşıyan Hasankeyf’e doğru yola çıkıyoruz.

Hasankeyf’e vardığımızda yüksek bir noktaya çıkıp Antik yerleşim alanını, Dicle nehrini, taş köprüyü, el rızk camisi görüyoruz ve çevre hakkında rehberimizden geniş bilgiler ediniyoruz. Yaklaşan akşam saatlerine doğru buradan ayrıldıktan sonra Batman şehir merkezinden geçerek Diyarbakır’a ulaşıyoruz.

Uçak saatimizin uygunluğuna göre burada vakit geçiriyoruz. Siz değerli misafirlerimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı sizlere tekrar teşekkür edip iyi yolculuklar diliyoruz.

Tekrar Başka bir Folklorik Turizm turumuzda birlikte olmak üzere vedalaşıyoruz.

Not: Rehberimiz aynı programa sadık kalmak koşuluyla Tur programının genel akışında bazı düzeltmeler ve uyarlamalar yapabilir.

Uçuş detayları :

Gidiş : ......sabahı Pegasus Havayolları Sabiha Gökçen havalimanı 07:50 Gidiş /09:00 Varış İstanbul -Diyarbakır / seferi ile Diyarbakır'a 'a hareket. Havaalanı buluşma.

Dönüş : .....akşamı Pegasus Havayolları 19:50 Gidiş / 21:45 Varış Diyarbakır -İstanbul Sabiha Gökçen seferi ile İstanbul'a dönüş.

İstanbul Yeni Havaalanından uçmayı tercih eden misafirlerimiz için Türk Hava Yolları tarifeli seferiyle İstanbul Yeni Havaalanı- Mardin seferi. 06:10 kalkış / 08:15 varış

Sizleri Sabah 09:00den itibaren Diyarbakır Havaalanında karşılıyoruz ve programımıza başlıyoruz.Farklı uçuş saatlerini tercih edenler ofisten bilgi alabilirler. Turumuza uçak bileti dahildir. Farklı Uçak biletinizi alırken esnek (cezasız) bilet almanızı tavsiye ederiz. Herhangi bir tur iptal durumunda biletinizi değiştirebilirsiniz.

 

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

 • Ana Ulaşım Uçak (Hizmetimiz Diyarbakır Havaalanı başlar, Diyarbakır havaalanı biter),
 • Bölgedeki tüm ara ulaşımlar ve havaalanı transferleri (Hizmetimiz Diyarbakır Havaalanı başlar, Diyarbakır havaalanı biter. )
 • 2 Gece Mardin Otelleri Konaklaması
 • Otellerde alınacak 2 sabah kahvaltısı açık büfe,
 • 2 Akşam Yemeği
 • Profesyonel Rehberlik hizmeti,
 • Program dahilinde Mardin Midyat Dara Savur Hasankeyf gezileri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Tüm çevre gezileri,
 • Otopark ve otoban ücretleri
 • Dostluk ve Güleryüz...
 • Dostluk ve Güleryüz...

Tur Ücreti dışındakiler:

Müze ve ören yeri giriş ücretleri,İlk gün Kahvaltısı , tüm öğle Yemekleri ve yemeklerde alınacak içecekler, Akşam yemeği, Otellerdeki mini bar harcamaları , bahşişler ve diğer ekstralar. Belirtilen dışındaki yemekler.

Ulaşım Aracı :

Turkiyenin her ilinden katılıma açık olduğundan ana ulaşım uçak dahil edilmemiştir. Ana Ulaşım Uçak ile olup, Ara ulaşımlar katılımcı sayısına göre 17 kişilik Volkswagen Volt, Mercedes Sprinter, 27 kişilik Isuzu Turkuaz ve Novo minibüs araç ile sağlanır.

 

ÖNEMLİ HATIRLATMA OKUYUNUZ :

 • Rehberimiz Grubumuzu Diyarbakır havaalanında karşılar.
 • Kişi sayısı 12 kişi ulaşmaması durumunda tur iptal edilebilir.
 • Kademeli fiyat sistemi mevcuttur.
 • İlan edilen fiyat en düşük sınıftan açılan fiyattır.
 • Rezervasyona girilen ulaşım ve otel notlarının garantisi yoktur. Değişiklik durumunda Folklorik haber vermekle mükelleftir.
 • Uçuştan en az 1,5 saat önce havaalanında hazır bulunmanız gerekmektedir.
 • Gidiş ve dönüş Check–in İşlemleriniz kendiniz tarafından yapılacaktır.
 • Acentemiz havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey protokolüne tabidir.
 • Uçuş öncesinde uçuş detayları ve saatleri değişebilir tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 Saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak seferlerinde oluşabilecek aksama yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan Folklorik Turizm Seyahat Acentası sorumlu tutulamaz.

TUR FİYATLARI

 • Acentemizin turlarına katılmak isteyen konuklarımızın kesin rezervasyon için tur ücretinin tamamını ödemeleri gerekmektedir. Ödemeleri alınmayan rezervasyonlar kesinleşmiş sayılmaz.
 • Turlarımızda araçta ödeme kabul edilmez. Ödemenin mutlaka turdan önce banka havalesi, eft veya kredi kartıyla online sistemden veya mail orderla yapılması gerekmektedir.
 • Bankaya ödeme yaptığınızın bilgisini bize bildirdikten sonra tarafımızdan size bir teyid maili gönderilecektir. Teyid maili 48 saat içinde elinize ulaşmaz ise lütfen ofisimizi arayarak bilgilendiriniz.
 • Katılımcıların rezervasyon formu doldurmadan ve bankaya ödemelerini yapacağı gün katılacakları turda yer olup olmadığının teyidini almaları gerekmektedir. (Bankaya ödemeyi yapacağınız günden birkaç gün evvel turda müsaitlik durumunu sormuşsanız ödeme yapacağınız gün tur dolmuş veya online sistemsel bir hata olabileceğini düşünerek tekrar bize sormanız gerekmektedir.)
 • Mail order formunu kullanarak Kredi kartı ile ödeme yapacak olanlar, mail order formuna web sitemizden Rezervasyon formunu doldururken aynı sayfada bilgilendirme çıkacaktır. Mail order formunun çıktısını alıp, bilgileri doldurup imzaladıktan sonra folklorik@folklorik.com adresimize göndermeleri ve teyidini almaları gerekmektedir. İmzası bulunmayan mail orderların çekimi yapılmaz ve geçerliliği yoktur.
 • Araçtaki Oturma düzeni, rezervasyon önceliğine göre düzenlenmektedir.
 • Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir.
 • Tura katılan her misafir, tur rehberinin bildireceği buluşma saatlerine uymayı kabul ve taahhüt etmiş sayılır. Her misafir program akışını aksatmamak ile mükelleftir.
 • 0-5 yaş Bebek yolcunun koltuk hakkı bulunmamaktadır. Bebek için koltuk talep eden misafirlerimiz çocuk ücreti ödeyerek koltuk satın alabilmektedirler.
 • Rezervasyonunuzu kimlik veya pasaport ibrazı veya yazılı gerçekleştirmeniz gerekmektedir, sözlü olarak verilen hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.
 • Tur programlarımıza belirtilen havayolu ve tarifeli sefer saatlerinde değişiklikler olabilir.
 • Tur hareketine 1 gün kala tarafınıza rehber, havayolu, saat bilgileri ve buluşma detaylar iletilecektir.
 • Otellerimiz, yukarıda belirtilen veya aynı kategorideki benzer otellerdir. Folklorik Turizm, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Çocuk fiyatı, iki yetişkin ile aynı odada konaklama şartı ile tek çocuk için geçerlidir.
 • Üç kişilik oda tercihlerinde ilave (3.kişi) yataklar, otele göre açılır kapanır ek yatak veya sofa bed tarzında olabileceği için, standart yataklardan küçük olma ihtimali vardır.
 • Otellerde alınan yemekler, otel konseptine ve doluluğuna göre set menü olabilir, bölge şartlarına bağlı olarak alkollü içecek bulunmayabilir.
 • Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınıza emin olunuz. Kaybolan eşya, bagaj vb. acentemiz sorumlu tutulamaz.
 • · Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Folklorik Turizm sorumlu tutulamaz.
 • · Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden konuklarımız; Giriş ülkesi pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmayabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.
 • 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile birlikte tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakat namelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurması zorunludur
 • Kimlik veya pasaportu olmayan yetişkin, çocuk veya bebek yolcular farklı bir belge ile uçuş yapamamaktadır.
 • Tur programlarımız sezonluk hazırlanmaktadır. Turun hareket tarihine göre gezi planlamasındaki ziyaret günleri farklılık gösterebilir. Müze ve Ören yerlerinin; özel gün, restorasyon, tadilat, kısmi onarım vb. sebeplerle kapalı olması sebebiyle ziyaretleri gerçekleşemeyebilir.
 • Tur programında yer alan gece turları gibi ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır.
 • Evrakları eksik olan misafirlerin, tura katılımında çıkabilecek sorunlardan Folklorik Turizm sorumlu tutulamaz ve tur kalkışını geciktiremez. Bu durumda, kişi veya kişilerin tüm tur ücretinin tamamı yanar ve iadesi mümkün olmaz.
 • Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; Folklorik Turizm misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.
 • Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.
 • Tüketici, gezinin başlamasından 7 gün öncesine kadar turu istediği kişiye devredebilir.
 • Ölüm, hastalık, kaza gibi durumlarda mücbir sebebin belgelenmesi ve onaylanması durumunda , uçak bileti hariç acentenin prosedürüne göre iade işlemleri yapılmaktadır.
 • İade işlemleri 01 – 14 gün arası sürmektedir. Kredi kartı ile taksit olarak satın alınan turlar , aynı şekilde banka tarafından taksit olarak iadesi yapılmaktadır.
 • Belirtilmiş olan fiyatlar kontenjan doluluğu ile birlikte değişkenlik gösterebilir.
 • Rezervasyon Sahibi, bu rezervasyonu yaptırırken yukarıdaki belirtilen maddeleri okuduğunu, şartlarını anladığını ve kabul ettiğini beyan etmiş sayılır.
 • Sorularınız için folklorik@ folklorik.com a mail atabilirsiniz. Veya 0212.249 40 70 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Başvuru Formu

Önemli Bilgiler!

* Grup Talep formunu doldururken iletişim bilgilerinizin, doğru ve güncel olduğuna dikkat edin.

* Kişi sayısını ve tur zamanını kesin bir bilgi ile iletiniz.

* Belirtmek istediğiniz hususları lütfen mesajınız kısmından yazınız.

* Dilerseniz bize, 0212 249 40 70 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Bu tur için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların tur hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

YORUM YAZ

Benzer Turlar